Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nazarım değdi motor kaza yaptı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Normaldede nazarı çok değen birisiyimdir. Arkadaşın telefonuna bakarım telefon yere düşer. Okulda baktığım bir kız var geçenlerde duydum merdivenden düşmüş. Küçük çocuk görürüm ne tatlı derim başına bir şey gelir v.b olaylar... Neyse konuya giriyorum saat gece 11 civarı arkadaşlara gitmiştik ders çalıktık sonra yatsıyı kılıp evden çıktık. Biraz yürüdük önümüzden bir kurye geçti motoruda çok güzel kullanıyordu motor görüş açımdan çıkıncaya kadar baktım sonra aradan 6-7 saniye geçti bir çarpma ve sürtünme sesi dedim Eyvah motor kaza yaptı koş ! 2 kişi koşarak motorun yanına gittik Allah'a şükür görünür birşey yok kaskıda takılı değildi kuryenin ya arabaya çatptı yada çapmamak için kaydı düştü 1-2 dakika başında durduk sonra birşeyim yok dedi gitti. Aksilikler peşimi bırakmıyor yanımdaki arkadaş evine girdi benim ev biraz daha ileride tek başıma yürüyorum 3 tane köpek vardı 2 si havlayarak saldırdırmaya başladılar. Bagırdım hoşt felan dedim sokağı geçince kurtuldum. Sonuç sağsalim eve ulaştım kimseye bir şey olmadı. Bu nazar olayını ne yapacağım bilmiyorum ?
    fz6_fazer ve banno1957 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Aman hocam!
    Nazar mı bu, bana lanet gibi geldi
    Saka saka

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Bunlar namazdan sonra olduysa ilk önerilecek şey otomatikman seçenek dışı

Az daha olumlu yaklaşmaya çalış olaylara Belki nazarın değmese o insanların başına daha kötü bir şey gelecek mesela
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normaldede nazarı çok değen birisiyimdir. Arkadaşın telefonuna bakarım telefon yere düşer. Okulda baktığım bir kız var geçenlerde duydum merdivenden düşmüş. Küçük çocuk görürüm ne tatlı derim başına bir şey gelir v.b olaylar... Neyse konuya giriyorum saat gece 11 civarı arkadaşlara gitmiştik ders çalıktık sonra yatsıyı kılıp evden çıktık. Biraz yürüdük önümüzden bir kurye geçti motoruda çok güzel kullanıyordu motor görüş açımdan çıkıncaya kadar baktım sonra aradan 6-7 saniye geçti bir çarpma ve sürtünme sesi dedim Eyvah motor kaza yaptı koş ! 2 kişi koşarak motorun yanına gittik Allah'a şükür görünür birşey yok kaskıda takılı değildi kuryenin ya arabaya çatptı yada çapmamak için kaydı düştü 1-2 dakika başında durduk sonra birşeyim yok dedi gitti. Aksilikler peşimi bırakmıyor yanımdaki arkadaş evine girdi benim ev biraz daha ileride tek başıma yürüyorum 3 tane köpek vardı 2 si havlayarak saldırdırmaya başladılar. Bagırdım hoşt felan dedim sokağı geçince kurtuldum. Sonuç sağsalim eve ulaştım kimseye bir şey olmadı. Bu nazar olayını ne yapacağım bilmiyorum ?
    Tanıdığın bi hocaya git nazar duası okutuver.

Bu arada dalga gecmiyorum he.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    gittiğin yerleri önceden söyle de oralardan geçmeyelim
    hayat2teker, selloo, fz6_fazer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maşallah de en azından

gördüğünde maşallah diyebilirsin içinden.. ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Bu kadar nazarı değen biriysen bütün gùn maşallah diye gezmen lazım.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle bir akrabam var neyimi beğense onun başına iş gelir 3 kere arabayla kaza yaptım onun yüzündenen son silahımı beğenmişti hiç takılmayan alet hırsızı görünce kurşunu sıkıştırdısonuç muhabbeti kestim şimdi rahatım

ozcanaykul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aman üstad beni falan motorla trafıkte görünce arkamdan bakma hemen kafanı cevır Allah muhafaza

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    hocam sen kimseye çok yaşada deme mazallah çok yaşa dediğin 3 gün içinde perte çıkar
    Mengu16 ve MetinK. bunu beğendiler.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Nazar değil bu. Sen resmen lanetlisin

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    benimde bir arkadaş var maşallah dediği köşeyi dönmeden kaza yapıyor,,,
    yeni araba teybi aldım adam yeni teyb almış dedi teyibi daha arabaya takmadan düştü yere cd çalar pert oldu,,,
    bir arkadaşın dügününden gelirken yanımızdan geçen bir araba sürücüsüne hiç sevmezdim bu adamı mikrobun biri dedi,,,
    adam yüz metre gitmeden kavşakta kaza yaptı,,
    değirmende çalışan çocuğun resmini çekti çocuk Allah rahmet eylesin bir hafta yaşadı,,,
    bizim burda böyle arkadaşa babiç diyorlar,,,
    bende buna babicin laneti diyorum,,,,,
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    “nazar etme yada göz değme”
    Göz değmesine meydan vermemek için bir şey hoşa gidince "Bârekallah" demek gerekir. Allah mübarek etsin. Hayırlı ve bereketli olsun. anlamına gelir.
    Maşaallah = "Allah'ın dilediği şey veya Allah'ın dilemesi" kelime anlamı Allah nazarından saklasın, ne güzel gibi manası var.
    Subhanallah = hayret ve şaşmayı ifade etmek için söylenir. Allahın bütün kusurlardan ve noksanlıklardan uzak olduğunu ifade eder.

Peygamber efendimiz aleyhissalâtu vesselâm den Câbir bin Abdullah’ın(sahabe) rivayet ettiği hadiste şöyle buyurulmaktadır:

“Göz değmesi haktır. Deveyi kazana, insanı da kabre girdirir.” (Keşfü’l-Hafâ, 2: 76, Ebû Naim’den naklen)
    ScaLa ve M.balibey bunu beğendiler.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Vay arkadaş!
    Böyle şeylere inanan bu kadar insan var hala demek...
    Slayerrr, saykem ve otopsici bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    böyle şeylere inanmayan bu kadarda insan var demek ?
    ugrgnr ve sailor33 bunu beğendiler.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Hocam böyle bir başlıkla kendini hedef etmişsin Olur öyle arada bende düşürdüm birkaç kişi
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    valla hocam,siz bi kurşun döktürün en iyisi :D

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş!
    Böyle şeylere inanan bu kadar insan var hala demek...
    BİRİDE BENİM...HEE İNANIOM NOLMUŞ? SIKINTIMI VAR?
    ugrgnr bunu beğendi.
    Denildimi bir yerin adına Türk beldesi
    Gözüm albayrak arar, kulağım ezan sesi....

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlık yapanlara,vatana mıllete hayinlık yapanlara, Ötv+Kdv oranalarını yukseltenlere iyice bak başkalarına bakma!!!
    Güzel haberlerını beklıyorum
    xawa, KeaSH-07 ve tamerbasak bunu beğendiler.
    YAMAHA

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)