Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mobese kamerasından bir kaza görüntüsü daha

Motovento
    REKLAM ALANI
    Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    ana avrat küfür ettim içimden hayvanat şahin şoförüne şuursuz
    http://webtv.hurriyet.com.tr/2/42067...a-cakildi.aspx
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    hayvan oğlu hayvan ya...
    https://www.facebook.com/gencal1

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    benim şoföre kızmam tam karşından motosiklet geliyor onu görmemen normal şartlarda söz konusu olamaz o zaman yol versen ne olur baktım süratli biraz yol senın olsada bekle , aynı zamanda motosiklet sürücüsüde , geldin o kavşağa yavaşla biraz kes gazı , yol senın olsada sağdan soldan gelen arabalara bir bak kim nereye döner nereden çıkar bir kafanda yorumla , tam derslik konusu bir video
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    motosiklet kazaların büyük kısmı umursamaz veya dikkatsiz araç sürücülerinden oluyor. özellikle büyük şehirlerde dikkat.

Böyle saçma bir kavşak mı olur, her türlü kazaya açık. Ortada adanın izi var, kendisi yok. Ayrıca kırmızı da bekleyen motosikletlinin hiç umursamadan devam etmesi ve çevredeki insanların karınca sürüsü gibi hemen başında toplanıp adamı dürtmelerinden tiksindim. Gerçi bu videoda dediğim son iki olay gösterilmemiş, aynı kazanın uzun videosu var bir tane, onda vardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

http://videogaleri.gazetevatan.com/1...-kamerada.html
    Buradaki video daha uzun.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Şerefsiz herif göz göre göre yapılırmı yaaa Allah korkun yokmu hiç senin görmemen imkansız o motoru im kan sızzzzz!!!

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Abi o herifi elime verseler ya!!! Ulan bu motosiklete düşmanlık mı, motosiklet kullanana düşmanlık mı bunu irdelemek lazım.. Ama tüm bunlar olurken ah be kardeşim kavşağa yaklaşıyorsun biraz kapat şu gazı!! Kavşağa o şekilde girme işte ne olur sanki :(
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    ALlahın bulsun bildiğin cinayete teşebbüs olmuş bu !!!
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Umursamaz bir şekilde kaza sonrası gaza basıp giden hayvanlarda var!

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    burası türkiye mi?. hani çin'de alışığım kazaya duyarsızlara ama bilemedim şimdi, inşallah sağlığında ciddi bir durum yoktur arkadaşın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun, ama bence motorcu da ciddi oranda hatalı. Kavşağa kontrolsüz biçimde, çok hızlı giriyor. Etraftaki objelere bakınca hızının 50km/sa üzerinde, 70-80km/sa civarında olduğunu tahmin ediyorum. Hızı dolayısıyla fren veya kaçınma manevrası da yapamıyor.

cyclette - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    motosiklet sürücüsünün hayati tehlikesi varmış, yoğun bakımdaymış ismi de Can Apiş miş. allah şifasını versin. bir kaynakta kask yok denilmiş, başka bir kaynakta ise kask çarpma anında kafadan fırlamış denilmiş. kırmızı ışık ihlalini kimin yaptığı teknik incelemeden sonra belli olacak denmiş -ki buna kesinlikle katılmıyorum- çünkü orada şahinin sola dönmesi yasak zaten mecburi istikamet ileri tabelası var. şahin sürücüsünün her türlü yatarı var. allah onu da asfaltlarda süründürsün diyecem ama beddua etmek günah, mahkemelere ve allaha havale etmekten başka ne diyebiliriz ki.

motosiklet sürücüsü bence tali kusurlu olabilir. o da hızdan dolayı. çünkü hızı 70-80 gibi duruyor gerçekten. limitlerin üzerinde bir hız, kaldı ki kavşaklara yaklaşırken yavaşlaman lazım. bir de artık şu kask konusunda ne zaman bazı şeyler oturacak anlamıyorum. full face haricindeki kasklar yasaklansın, kaskı çenesinin altından bağlamayana da kasksızmış gibi ceza kesilsin, ceza tutarı da 400 TL falan olsun 6 ay ehliyet alınsın.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Otomobil sürücüsü yüzde yüzelli suçlu olsa neye yarar ,arabasını sanayiye çekti kendisi eve gitti motorun hasarını trafik sigortası karşılar , kaskosu varsa adamın cebinden kuruş çıkmaz. 3-5 celse mahkemeye gider suçlu bulunur hapis cezası para cezasına çevrilir onuda ödeme gücüne göre taksite bağlarlar biter gider.

Motor sürücüsü burada asli kusurludur ,trafik kanununa göre değil , akla mantığa göre suçludur. Hız sınırının 50 km olduğu bir bölgede kavşakta hızını düşürmesi gerekirken olanca hızı ile kavşağa girmiş , motorculuğun - aklın - mantığın ve fiziğin bütün kurallarını çiğnemiştir.
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet sürücüsü isiklara yaklasiyor ama ne bir yavaslama var ne de kontrol.
    Abanmis gaza gidiyor.
    Ondan sonra kaza olunca vay efendim o suçlu, bu suçlu diye veryansin ediyorsunuz.
    Evet beyaz araç sürücüsü de suçlu ama bu neyi degistirir?

Motosikletin öinünden bir saniye önce köpek geçiyor.
    O köpege çarpsaydi, köpegi sigortaya mi sikayet edecektiniz?

Böyle isik olan kavsak olan yerlere andaval gibi girerseniz sonucuna katlanirsiniz.

Kardesimize geçmis olsun.
    Umarim atlatir ve akillanir.
    tr100a bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Kaza yapan kardeşimize çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede tekrar sağlığına kavuşur.

Otomobil sürücüsü de kusurlu fakat, motorsiklette olmak, defansif olmak demektir, önünden kedi geçiyor yine arkadaşta tepki yok, değil yola çıkan, yol kenarında bir hayvan görülse potansiyel tehlikedir, hız azaltılmalı, o geçen kedi orada motora binen arkadaşa işaret, te beriden kediyi görünce "eyvah ezsem düşerim" diye düşünüp gazı kapataydı, beyaz otomobile ya çıtırdan tıkılar hafifçe devrilirdi, ya da hiç çarpmazdı bile.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Motor sürücüsü yesil ışıkta geçiyor sahin sürücüsü ise kımızda gecen bir bayan ayrıca moyordu arkadaşda kask var ama kaza esnasında fırlıyor .

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu yada bu hatalı bilemeyiz ama birgerçek var motor çok hızlı ve kavşağa kontrolsüz giriyor şahin yerine ambulans olsa ne olacak nasıl durup yol verebilir çok üzüntü verici

lütfen motorlarımızı daha dikkatli kullanalım

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    yaya ışığına bakarsanız şahine yeşil yanıyor.

bu tip kavşaklarda 2 tarafa da yeşil yanıyor.

hem motorcu hem araca yani. kural hatası nedir dersen döner kavşak yok. yeşil yanıyor ama sadece düz gidersen yeşil, içe döneceksen yeşil değil işte.

daha 2 hafta önce nişanlım arkamdayken kamyonetçi önüme kırdı.

zor kıvırdım yan şeride geçtim. yoksa biçmişti beni. sağ arkamdaki araç şöförü de sağolsun yol verdi.

durdum geçmesine izin vermiyorum "nereye gidiyorsun" diye bağırdım.

"yeşil yanıyor lan geçtim" dedi 45 yaşlarında yanında başörtülü hanımı var. arkadakiler kornaya basıyor.

"bana da yeşil yanıyor" dedim sinirlendi kapıyı açtı.

"döner kavşak mı burası" dedim. mal gibi suratıma baktı.

"sana ehliyet verenin a...... s......" dedim bastım gittim.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim şoföre kızmam tam karşından motosiklet geliyor onu görmemen normal şartlarda söz konusu olamaz o zaman yol versen ne olur baktım süratli biraz yol senın olsada bekle , aynı zamanda motosiklet sürücüsüde , geldin o kavşağa yavaşla biraz kes gazı , yol senın olsada sağdan soldan gelen arabalara bir bak kim nereye döner nereden çıkar bir kafanda yorumla , tam derslik konusu bir video
    Toqi ye katılıyorum, Şahinin sola dönüş için sinyal vermediğini görsek bile karşı yönden gelen ve muhtemelen dikkatsiz (ki başka bir ihtimal göremiyorum) motosiklet sürücüsünün görüş mesafesinin açık olmasına rağmen sola doğru kıvrılan arabayı adeta hiçe sayarak kavşağa yangından mal kaçırır edasıyla dalması tam bir sorumsuzluk. Sonuçta maddi zararı bir kenara bırakın, olası bir çarpışma da (ki olmuş) kaybeden sadece motosiklet sürücüsü olacak.

21 yaşında olmasına rağmen belki benden daha uzun süredir motosiklet kullanan bir kardeşimiz ama ne yazık ki bu kazaya karışmış ve trafik ekiplerince her kim suçlu bulunursa bulunsun sonuçta en büyük bedeli kendisi ödeyecek.

Lütfen biraz daha dikkat. Motosiklet bir ulaşım aracıdır, keyiftir, hayat biçimidir ama etrafımıza zarar verecek bir silaha da dönüşebilir.

Kardeşimize acil şifalar diliyorum.

ortadaki izi kalmış yuvarlak böyle kazaları önlemek için vardı ama nafile. ayrıca o kask daha adam havadayken fırladı,herhalde boktan kasklardan biriydi
    AvanakKurye bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)