Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask önerisi 3.000 civarı bütçe

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, 3 aşağı 5 yukarı 3 bin tl civarında, fazla rüzgar sesi almayan ( en azından düşük süratlerde ) GÜNEŞ VİZÖRSÜZ mümkünse fiberglass veya üzeri kask arıyorum supersport tarzına uygun..

aslında Shoei NXR modelini tercih edecektim fakat L bedeni kalmamış çoğu yerde kalan 1 yere de ben üretim tarihini sorunca 2.500TL olan fiyatı sağolsunlar 3.200TL ye çektiler

Bende madem bu civarda bir para cebimden çıkacak diğer alternatiflere de bakmak ve öğrenmek gerek diye düşündüm..

Nexx markasının XR2 modelini duydum bir çok yabancı incelemesini okudum ve dinledim herkes memnun, fakat sharptan 3 yıldız ile derecelendirilmiş..

Önereceğiniz modeller var mıdır ? güncel 12 haziran 2020 fiyatlarına ve kurlarına göre ?

Veya kullanıpta memnun kaldığınız fakat şu an fiyatını bilmediğiniz modeller ?

Teşekkürler şimdiden yardımcı olan herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Kardeşim ben yeni motora başladım. Carbon Fiber kask aldım. MT Helmets kre snake carbon 2.0 2189 lira fiyatı ile fiyat performans ürünü
    Quantrell bunu beğendi.

Alıntı BUGR4H4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben yeni motora başladım. Carbon Fiber kask aldım. MT Helmets kre snake carbon 2.0 2189 lira fiyatı ile fiyat performans ürünü
    hocam gerçekten harika bir insansın, hiç görmemiştim fakat galiba henüz güvenlik testleri yapılmamış ? sharp gibi, snell gibi her ne kadar çoğu insan fas füs dese de bilmek ve fikir sahibi olmak gerek diye düşünüyorum ortalama bir kaza için.. uzun süre değiştirme niyetim yok çünkü..

Ses konusunda sen memnun musun ? ne kadar zamandır kullanıyorsun ? ne kadar hızdan sonra rüzgar sesi başlıyor ? derdim içeriye mikrofon koyduğumda sesimi alması
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Şu an Shoei NXR kullanıyorum. Eski kaskıma oranla daha fazla ses ve rüzgar yalıtımı var.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an Shoei NXR kullanıyorum. Eski kaskıma oranla daha fazla ses ve rüzgar yalıtımı var.
    NXR için beden bulamadım yoksa tercihim o olacaktı benimde.. tam beden buldum onda da sağolsun mağaza üretim tarihi sorunca 2.500 den 3.250 ye çekti fiyatı soğuttu beni
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam gerçekten harika bir insansın, hiç görmemiştim fakat galiba henüz güvenlik testleri yapılmamış ? sharp gibi, snell gibi her ne kadar çoğu insan fas füs dese de bilmek ve fikir sahibi olmak gerek diye düşünüyorum ortalama bir kaza için.. uzun süre değiştirme niyetim yok çünkü..

Ses konusunda sen memnun musun ? ne kadar zamandır kullanıyorsun ? ne kadar hızdan sonra rüzgar sesi başlıyor ? derdim içeriye mikrofon koyduğumda sesimi alması
    Ben testleri inanın bakmıyorum kabuk yapısı damacana bidonu nasıl korursa o kadar koruyacak kaska 4 5 yıldız veridliğini okudum özellikle eğtimenlerden söylenenler en az carbon kompozit kask olucak dendi bende buna istinaden Marushin 999RS alacaktım yorumları okudum buharlanma ve ses yalıtı kötü olması sebebi ile başka kask bakayım dedim.
    Motosiklet Aksesuarları Mağazası kanalında videoda sessiz kasklar hakkında video gördüm bunuda önermişler kaska baktım dış kabuk mükemmel rengi çok hoş fiyatıda uygun alayım dedim aldım. Daha yeni eğitim aldığım için en fazla 20 25 km hız çıktım rüzgar sesi duymadım 100 km üzerinde ne olur bilemem adamlar sessiz diye önermiş ise sessiz diye düşündüm. Tavsiye ederim. beden olarak Nexx Super Nexx XL kafama tam oturmuştu bu yüzden XL aldım. Bilindik kask ile aynı ebatlarda hemen hemen

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Alıntı BUGR4H4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben testleri inanın bakmıyorum kabuk yapısı damacana bidonu nasıl korursa o kadar koruyacak kaska 4 5 yıldız veridliğini okudum özellikle eğtimenlerden söylenenler en az carbon kompozit kask olucak dendi bende buna istinaden Marushin 999RS alacaktım yorumları okudum buharlanma ve ses yalıtı kötü olması sebebi ile başka kask bakayım dedim.
    Motosiklet Aksesuarları Mağazası kanalında videoda sessiz kasklar hakkında video gördüm bunuda önermişler kaska baktım dış kabuk mükemmel rengi çok hoş fiyatıda uygun alayım dedim aldım. Daha yeni eğitim aldığım için en fazla 20 25 km hız çıktım rüzgar sesi duymadım 100 km üzerinde ne olur bilemem adamlar sessiz diye önermiş ise sessiz diye düşündüm. Tavsiye ederim. beden olarak Nexx Super Nexx XL kafama tam oturmuştu bu yüzden XL aldım. Bilindik kask ile aynı ebatlarda hemen hemen
    Nexx den memnun musunuz ? pek çok kask baktımda bende tek pozitif nexx ürünleri dikkatimi çekiyor ama hala karar veremedim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Nexx'in Sx100 modeli dizayn ve fiyat anlamında çok başarılı, ben de bir ara epey araştırmıştım. Ancak Nexx Sx100 kaskı olan ve Cb250R kullanan bir arkadaşım cb650F'e geçtiği ay yüksek süratte rüzgar uğultusundan ötürü farklı bir kask almak durumunda kaldı.

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Alıntı baran.altun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nexx den memnun musunuz ? pek çok kask baktımda bende tek pozitif nexx ürünleri dikkatimi çekiyor ama hala karar veremedim.
    Ben MT Helmets Kre Snake Carbon 2.0 kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Yabancı sitelerde nexx x.wst2 için havalandırma yerleri o kadar büyük ki kafamın içine böcek giriyor yazmış. AGV K5, scorpion exo 1400 ve Caber drift evo ve hjc rpha11 modellerine de bakabilirsiniz.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    3000-4000 tl aralığında neler önerirsiniz? Maxiscooterla kullanılacak tahminen.
    Nolan eskiden iyi olarak görülürdü, nexx filan hiç yoktu piyasada değişmiş ya markalar..

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shark Race R Pro Carbon modeline bakın
    praetorian bunu beğendi.

Marushin 999RS için gürültülü denmesine anlam veremedim, en son temmuz ayında eşimle beraber izmir otobanında 160'dan aşağı düşmedim saatlerce, ses yalıtımı konusunda önceki agv ve nolanım olsa durup mola vermem gerekirdi. Normalde mutlaka tıkaç ile kullanırdım uzun yolda ancak tıkacı gittiğimiz yerde kaybedince onsuz yolculuk ettik ve yormadı. Buğu ile ilgili hiç bir problem yaşamadım.

gürültü-tasarım-buğu vb bunlar kask tercih etmek için ikincil gerekçeler diye düşünüyorum. Kask için en önemli iki ana kriter var bana böre;

güvenlik;dolayısıyla materyal ve fitment yani kask yapısının kafanıza uygun olması dolayısıyla deneyerek almak. NEXX kompozit olmasına rağmen 3 yıldız alması malzemeden ziyade mühendislik hatası olabilir .

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Piyasadaki bir çok isimsiz markaların, yani geçmişi olmayan markaların, koruması Migros poşeti ile Karpuz kabuğu koruması arasındadır.
    Nolan Caberg X Lite AGV Shoei ve tabii ki Schuberth dışında kulaktan dolmaları dinlemeyin derim.
    Tamam bazı markalar güvenlik testlerinden geçiyordur ama şunu unutmayın, örnek olarak arabayı baz alalım,1960 model Mercedes halen piyasada sorunsuz kullanılıyor ama 25 yıllık Hyundai pek yok gibi.
    İşi, işi bilene yaptıracaksın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)