Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1000-1500 tl arası kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim tanıştığıma memnun oldum crypton motorum var yaklaşık 5 yıldır sürüyorum yeni kask almayı düşünüyorum açık kask kullanıyorum. Kapalı kask almayı düşünüyorum ls2 ff397 vector vantage-bell vortex-caberg ego bu kasklar arasında kaldım lakin sizinde önerileriniz var ise bekliyorum.Ayrıca daha düşük bir kask alıp artan para ile mont alsam mı diye düşünüyorum.Kaskların içinde şuan bell vortex taraftarıyım açıkcası dot ve snell sertifikalarından dolayı ls2 sharptan 3 yıldız aldığı için soğudum biraz ama sizin görüşleriniz benim için önemli şimdiden yardımcı olan olmayan arkadaşlara teşekkür ederim iyi günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı HephaistosS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim tanıştığıma memnun oldum crypton motorum var yaklaşık 5 yıldır sürüyorum yeni kask almayı düşünüyorum açık kask kullanıyorum. Kapalı kask almayı düşünüyorum ls2 ff397 vector vantage-bell vortex-caberg ego bu kasklar arasında kaldım lakin sizinde önerileriniz var ise bekliyorum.Ayrıca daha düşük bir kask alıp artan para ile mont alsam mı diye düşünüyorum.Kaskların içinde şuan bell vortex taraftarıyım açıkcası dot ve snell sertifikalarından dolayı ls2 sharptan 3 yıldız aldığı için soğudum biraz ama sizin görüşleriniz benim için önemli şimdiden yardımcı olan olmayan arkadaşlara teşekkür ederim iyi günler.
    Avrupada satılan tüm kasklarda dot ve snell standartları hemen hemen mevcut artık. Bazı marka modeller üzerine iki etiket yapıştırmak yerine avrupada satılanlara ece22.05 amerikada satılanlara dot vurabilirken. Yine bazı markalar dot için ayrı ece 22.05 için ayrı kabuklar yapabiliyor. Sharp testlerine bakarak bir kasktan soğumayın. Eğer böyle yaparsanız Arai, Shoei gibi premium kasklara geçerken çok canınız sıkılır ve belki vazgeçebilirsiniz. Herşeyden önce bir kaskı belirlemeden önce dikkat ettiğim birkaç maddeyi aktarayım.
    Bu marka model kask avrupa ve amerika satış sitelerinde( fc moto, motoin, louis, revzilla ) kask varmı. Daha sonra kaskın yedek parça fiyatları vizörünün fiyatı yan vidalarının fiyatı kaybolabilecek çene altı perdesi ve burunluğu bulunabiliyor mu ve uygun fiyatlı mı. Kaskın materyali mümkünse günlük kullanıma en uygun olan çok yönlü fiber katmanlı bir kabuk. Kutu içerisinden çıkan pinlock ve benzeri işe yarayabilecek aksesuarlar.İmkan varsa bir bayiye gidip düşündüğünüz modelleri kafanıza takarak denemek. Hernekadar tecrübelere göre en iyisi şudur budur desek bile kafa yapısına göre o kask işkence aletine dönüşebilir. Kaskın ağırlığı ve oturuş pozisyonuna uygunluğuda burada önemli bir etken. Bahsettiğiniz kaskı bir racing motosiklette kullanırsanız aerodinamik yapısı nedeniyle ağırlık ve farklı problemlere sebebiyet verebilir. Tüm bu etkenleri tamamlayıp bir kaç modele karar verdikten sonra ayırt edici özellik olarak en son nokta sharp snell gibi test kuruluşlarına bakarak alacağınız kask modelini daha net belirleyebilirsiniz.

Bu arada herzaman tavsiyem bir kaska çok para vermek yerine uygun ve avrupa standartlarına sahip bir model alınıp diğer ekipmanların tamamlanması çünkü kask mont pantolon eldiven bot bunları bütün bir sistem olarak düşünmek gerekir. Sistemde eksik varsa herzaman çok ciddi yaralanmalar yaşanabilir. Yani bir kaska monta 15 milyar verip motosiklete binmek çok mantıklı değil. Söylediğiniz gibi yapıp bütçeyi paylaştırmak çok daha sağlıklı ve doğru bir yöntem olacaktır.
    MeehMT bunu beğendi.

teşekkür ederim yorumunuz için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler