Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kullanan varmı? (HJC FG-ST)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    HJC FG-ST kullanan varmı yardımcı olurmusunuz nasıl bir kasktır sağlammı iç pedleri nasıl kuba superliğht 200 oturuş pozisyonuna uygunmu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam!
    Bende Süperlight 200 aldım ve kask arayışı içindeyim.
    178 milyon kask çeşidi arasından ilk 3 e koyabildiklerim:
    1. HJC FG-ST
    2. Nolan N87
    3. Scorpion EXO-R710

HJC FG-ST yi ARS motor (Motovento) Bahçelievler şubesinde denedim. Valla kafama cuk diye de oturdu. Fakat forumdan okuduğum kadarı ile (En azından FG için) daha çok kafa öne eğik pozisyon için yapılmış bir aerodinamiği olan bir kask. Dik oturuşta ses alacağı yönünde yorum okudum.

Diğer üç kaskı da bu hafta içi gidip denemek istiyorum. Kadıköyde birbirine yakın iki dükkan tespit ettim.

Scorpion EXO-R710 için internette ses aldığı yönünde yorumlar olsa da 1.3kg ile "en hafifi" ve pek çok özelliği olan bir kask. Zira bizim motorun hız sınırı da belli olduğundan fazla bir ses problemi olacağını zaten zannetmiyorum. Fiyat performansda çok iyi bir yerde bulunuyor bu kask. Snell testinden geçmiş. Acil durum çıkartma ekipmanı da var. Sanırım bundan iyisi ARAI VE SHOEI falandır. Videolarını falan inceleyin bir isterseniz. Bir tek dahili güneş vizörü yok ama güneş gözlüğü kullanmak için kanalları imkanı bulunuyor.

Nolan N87
    için de iyi hava almamasından şikayetçi insanlar. Genelde sessiz olarak yorumlar okusam da başka birisi de çok ses alıyor demiş. Sanırım oturuş pozisyonu ile alakalı bir durumdur. Double-D bağlantı noktası olmaması hem şehir içi kullanım için avantaj, hem de güvenlik açısından dezavantaj.

Eğer Nolan N87 alırsanız memnuniyetinizi, şikayetçi olduğunuz noktaları belirtirsiniz umarım.

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    HJC FG-ST aldım. İki üç gündür kullanıyorum. uzun yol yaptım. Fena değil gibi. Yalnız gopro kameram uçtu kaskımdan. Gitti güzelim kamera. Kullandıkça yazarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)