Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Nexx sx.100 : 1000TL

Nolan n87 : 890 TL

LS2 FF353 : 325 TL

Shoei qwest : 1565 TL

Motorum Yamaha mt 25, bu 4 kasktan birini almak var aklımda, aslında shoeide dahili güneş vizoru olmadıgı için almak istemiyorum fakat herkes çok kaliteli diyor ben denedim fakat öyle ekstra bir kalitede göremedim rahatlık olarak iç pedler vsvs. Bütçem ls2 al geç diyor. Mantığımda nexx yada nolan n87 al diyor çünkü paket olarak güzel duruyor ikiside. Hatta n87yi bulduğum fiyatta baya uygun. Siz olsanız hangisini seçerdiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- dahili güneş vizoru her zaman her daim kim ne derse desin güvenlik zaafiyetidir. Aksini söyleyen ticari endişe taşıyordur.

2- motosiklet.net sitesi genelde düşük bütçeli üyeleri barındırdığı için LS2 kullanıcısi aşırı fazla ve çoğu fanboy. Kullanıp memnun olan var, kaza yapıp korunan var,bagajimda kendi kendine kırılmış diye konu açan var. Ls2 konusu çok tartışılsada LS2 iyi koruma sağlayan kaliteli bir kask değil .

3- nolan n87 ve nexx ikisde işçilik kalitesi başarılı ancak malzemesi plastik olan iki kask.

4- Shoei qwest aralarında organikte olsa fiber olan tek kask. İşçilik kalitesi shoeinin en alt sinifi olduğu için nolan ve nexxten aşağı duruyor ancak sağlayacağı koruma emin ol daha iyi .
    5- Az sonra özen motordan ucuza kask alan bir kaç üye sana direkt nexx al diye reklam yapacak, her kask başlığında maalesef özen motorun ürünlerini yere göğe sigdiramayip diğer markalara sallayan reklamcı üyeler mevcut .

Gereksiz fanboylar ya da sırf eleştiri olsun diye her markaya muhalefet olan tipler yeteri kadar mevcut ama özellikle son 2 yıldır motosiklet.net reklamci üye kaynıyor pek sağlıklı bilgiye internet forum sitesi yada Facebook'ta ulaşmak zor.

6- 'ben Amerika'dayken" diye başlayıp "bizim buralarda bunlar var en iyisi bu" diye devam eden her konuda Amerika'da yaşadığıni belli eden bir üye var ,onu ciddiye alma yaşam amacı forumda amerika'da yaşadığını belli edip kendini üstün göstermek
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Tartışmasız Shoei Qwest'i seçerdim ben ki seçmiştim zamanında. Kaza anında da burnum bile kanamadı. Dahili güneş vizörü falan hikaye. Zaten çokta koruma sağlamıyor. O yüzden ya vizör yada güneş gözlüğü takıyorsun. Shoei Qwest'i hem şehir içi hem de şehir dışında kullandım. Kulak tıkacı taktığında dreamland'da geziyormuşsun hissi veriyor. Havalandırması güzel, sağlamlığı belli, ses geçirgenliği az ki kanımca o listede en az ses geçiren kask. Paran var ise kaskta f/p'ye kaçmamanı öneririm.

Qwest görevini tamamlandıktan sonra NXR aldım. Ondanda memnunum. Qwest'imi borç harç almıştım hatta. İyiki almışımda...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    nolan n87 890 TL nerde ise hemen al en ucuzu 1100TL

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmasız Shoei Qwest'i seçerdim ben ki seçmiştim zamanında. Kaza anında da burnum bile kanamadı. Dahili güneş vizörü falan hikaye. Zaten çokta koruma sağlamıyor. O yüzden ya vizör yada güneş gözlüğü takıyorsun. Shoei Qwest'i hem şehir içi hem de şehir dışında kullandım. Kulak tıkacı taktığında dreamland'da geziyormuşsun hissi veriyor. Havalandırması güzel, sağlamlığı belli, ses geçirgenliği az ki kanımca o listede en az ses geçiren kask. Paran var ise kaskta f/p'ye kaçmamanı öneririm.

Qwest görevini tamamlandıktan sonra NXR aldım. Ondanda memnunum. Qwest'imi borç harç almıştım hatta. İyiki almışımda...
    Kaskın içinde güneş gözlüğü takmak kadar saçma bir şey yok. güneş vizörü gerekli bir özelliktir ve gözünüze gelen güneş ışığını filtre ederek uv koruması sağlar. Sürüş esnasında değişken hava koşullarına göre durmadan aç-kapa yapma imkanı verir. Diğer güneş vizörü olmayan kasklarda güneş vizörü takarsanız bulutlu havada ve hava kararınca sürüş yapamazsınız bu daha tehlikelidir. kaskın içine güneş gözlüğü kullanmak ise olası bir kaza anında sabit olmayan gözlük parçalarının direkt göze girmesi ihtimali bulunur. Güneş vizörlü kaskların güvenlik zaafiyeti olduğu hakkında net bir veri yoktur. Her markanın güneş vizörlü kaskları var ve bunlar güneş vizörü olmayan kasklarla karşılaştırıldığında testlerden daha düşük puan almamışlardır.
    Bir diğer özellik buğu önleyici pinlock pakete dahil midir? sonradan mı satın alacaksınız çünkü bu da gerekli bir kask aksesuarıdır vizörün içini spreyle silmek falan işe yaramaz soğuk ve yağışlı havalarda vizör açık gitmek istemiyorsanız pinlock takmalısınız. Kutu içeriğinde pinlock sunan modelleri tercih etmekte fayda var çünkü ekstra maliyeti markaya göre 150TL ya kadar var.
    espresso bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    shoei nxr dan nexx x.wed modeline geçiş yaptım çok memnununm eşimde sx.100 kullanıyor onun kaskınında işçiliği ve kalitesi iyi geliyor bana fakat uzun vadede ne olur bilemiyorum.

LS2 ff353 ün çok fazla tanıtım videosu var onları izleyebilirsiniz. Haricinde forum ortamında atıp tutanlara çok güvenmemek gerek kask zaten uluslararası satışı olan her avrupa ve amerika sitesinde bulunan bir model. Belli bir kalitenin üstündedir diye düşünüyorum. Haricinde piyasada yabancı sitelerde bulunmayan abc asd vs vs kask markalarını tercih etmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- dahili güneş vizoru her zaman her daim kim ne derse desin güvenlik zaafiyetidir. Aksini söyleyen ticari endişe taşıyordur.

2- motosiklet.net sitesi genelde düşük bütçeli üyeleri barındırdığı için LS2 kullanıcısi aşırı fazla ve çoğu fanboy. Kullanıp memnun olan var, kaza yapıp korunan var,bagajimda kendi kendine kırılmış diye konu açan var. Ls2 konusu çok tartışılsada LS2 iyi koruma sağlayan kaliteli bir kask değil .

3- nolan n87 ve nexx ikisde işçilik kalitesi başarılı ancak malzemesi plastik olan iki kask.

4- Shoei qwest aralarında organikte olsa fiber olan tek kask. İşçilik kalitesi shoeinin en alt sinifi olduğu için nolan ve nexxten aşağı duruyor ancak sağlayacağı koruma emin ol daha iyi .
    5- Az sonra özen motordan ucuza kask alan bir kaç üye sana direkt nexx al diye reklam yapacak, her kask başlığında maalesef özen motorun ürünlerini yere göğe sigdiramayip diğer markalara sallayan reklamcı üyeler mevcut .

Gereksiz fanboylar ya da sırf eleştiri olsun diye her markaya muhalefet olan tipler yeteri kadar mevcut ama özellikle son 2 yıldır motosiklet.net reklamci üye kaynıyor pek sağlıklı bilgiye internet forum sitesi yada Facebook'ta ulaşmak zor.

6- 'ben Amerika'dayken" diye başlayıp "bizim buralarda bunlar var en iyisi bu" diye devam eden her konuda Amerika'da yaşadığıni belli eden bir üye var ,onu ciddiye alma yaşam amacı forumda amerika'da yaşadığını belli edip kendini üstün göstermek
    özen motor distiribitör kendisi perakende satış yapmıyor diye biliyorum ben geçen sene nexx için adamların beylikdüzündeki ana merkezine gittim burası merkez ofis bayilerden satın alabilirsiniz diyip beni geri çevirmişlerdi. Daha sonra hasanpaşa mototeksten almıştım nexx

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Güneş vizörü benim için çok önemli çünkü gözlerim hassas. Aslında bütçemi zorlayıp shoei qwest alabilirim ama değecek mi bütün bu paraya ve güneş vizörü eksikliğine. Nolan n87 890tl ye aklımı çok çeliyor fakat yeterli koruma ve konforu sağlar mı ondanda emin değilim.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nolan n87 890 TL nerde ise hemen al en ucuzu 1100TL

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Kaskın içinde güneş gözlüğü takmak kadar saçma bir şey yok. güneş vizörü gerekli bir özelliktir ve gözünüze gelen güneş ışığını filtre ederek uv koruması sağlar. Sürüş esnasında değişken hava koşullarına göre durmadan aç-kapa yapma imkanı verir. Diğer güneş vizörü olmayan kasklarda güneş vizörü takarsanız bulutlu havada ve hava kararınca sürüş yapamazsınız bu daha tehlikelidir. kaskın içine güneş gözlüğü kullanmak ise olası bir kaza anında sabit olmayan gözlük parçalarının direkt göze girmesi ihtimali bulunur. Güneş vizörlü kaskların güvenlik zaafiyeti olduğu hakkında net bir veri yoktur. Her markanın güneş vizörlü kaskları var ve bunlar güneş vizörü olmayan kasklarla karşılaştırıldığında testlerden daha düşük puan almamışlardır.
    Bir diğer özellik buğu önleyici pinlock pakete dahil midir? sonradan mı satın alacaksınız çünkü bu da gerekli bir kask aksesuarıdır vizörün içini spreyle silmek falan işe yaramaz soğuk ve yağışlı havalarda vizör açık gitmek istemiyorsanız pinlock takmalısınız. Kutu içeriğinde pinlock sunan modelleri tercih etmekte fayda var çünkü ekstra maliyeti markaya göre 150TL ya kadar var.
    O zaman paraya kıyacaksın ve Photocromic vizör alacaksın. Kaskın içine normal gözlük takınca sorun olmuyor da güneş vizörü mü takınca problem oluyor? Komik olmayın. Benim kaskımda gözlük takayım die gözlük sapları için yer mevcut. Komik yorumlar yapmayın rica ediyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    LS2 FF323 Arrow

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nexx sx.100 : 1000TL

Nolan n87 : 890 TL

LS2 FF353 : 325 TL

Shoei qwest : 1565 TL

Motorum Yamaha mt 25, bu 4 kasktan birini almak var aklımda, aslında shoeide dahili güneş vizoru olmadıgı için almak istemiyorum fakat herkes çok kaliteli diyor ben denedim fakat öyle ekstra bir kalitede göremedim rahatlık olarak iç pedler vsvs. Bütçem ls2 al geç diyor. Mantığımda nexx yada nolan n87 al diyor çünkü paket olarak güzel duruyor ikiside. Hatta n87yi bulduğum fiyatta baya uygun. Siz olsanız hangisini seçerdiniz ?
    Dostum, dahili güneş vizörü aksi idda edilse de çok önemli bir güvenlik aksesuarıdır. Zaten şapkalardaki gibi güneşlik çıkıntısı olmayan kasklarda, güneş özellikle sabah ve akşam saatlerinde doğrudan gözümüze girer ve görüşümüzü sıfır noktasına kadar düşürebilir. Güneş vizörsüz kasklar adeta çöp. Nasıl ki EurNcap testlerinde abs+esp+asr olmayan araçlar tank olsa yine de kriter gereği 5 yıldız alamıyorsa, yakın zamanda Sharp testlerinde de güneş vizörsüz kaskların 5 yıldız almasının olanaksız olacağına dair bir kural getirileceği kanısındayım. Motor açmak, amortisörlerde yay kesmek gibi güneş vizörünün güvenlik zaafiyeti oluşturduğu konusunun da kuyuya kimin attığı belli olmayan bir taş. Biz de çıkartmak için ha bire uğraşıyoruz buralarda.

Ben N87 öneririm sana. Temel ihtiyaçlarını karşılar. İleride kompozit fiber veya karbona geçersin. Fiyatı da bana uygun geldi. Dahili pinlock da N87 de olan olmazsa olmaz bir güvenlik ekipmanıdır. Tavsiye ederim.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

shoei suomy airoh emekli kasklarım 500 e just1 aldım son kaskım. kask almak ayakkabı almak gibi deneyerek almakta fayda var . herkesin kafası farklı . fox kask denemiştim sanki kafamın kalıbını çıkarıp bana özel yapılmış gibiydi

Motosikleti
    O zaman paraya kıyacaksın ve Photocromic vizör alacaksın. Kaskın içine normal gözlük takınca sorun olmuyor da güneş vizörü mü takınca problem oluyor? Komik olmayın. Benim kaskımda gözlük takayım die gözlük sapları için yer mevcut. Komik yorumlar yapmayın rica ediyorum.
    Bak mantıklı olan ne diyor
    Dostum, dahili güneş vizörü aksi idda edilse de çok önemli bir güvenlik aksesuarıdır. Zaten şapkalardaki gibi güneşlik çıkıntısı olmayan kasklarda, güneş özellikle sabah ve akşam saatlerinde doğrudan gözümüze girer ve görüşümüzü sıfır noktasına kadar düşürebilir. Güneş vizörsüz kasklar adeta çöp. Nasıl ki EurNcap testlerinde abs+esp+asr olmayan araçlar tank olsa yine de kriter gereği 5 yıldız alamıyorsa, yakın zamanda Sharp testlerinde de güneş vizörsüz kaskların 5 yıldız almasının olanaksız olacağına dair bir kural getirileceği kanısındayım. Motor açmak, amortisörlerde yay kesmek gibi güneş vizörünün güvenlik zaafiyeti oluşturduğu konusunun da kuyuya kimin attığı belli olmayan bir taş. Biz de çıkartmak için ha bire uğraşıyoruz buralarda.

Ben N87 öneririm sana. Temel ihtiyaçlarını karşılar. İleride kompozit fiber veya karbona geçersin. Fiyatı da bana uygun geldi. Dahili pinlock da N87 de olan olmazsa olmaz bir güvenlik ekipmanıdır. Tavsiye ederim.
    Sen kalkmış burda 2000TLlık kaskta güneş vizörü yoksa güneş gözlüğü taksın diyorsun. O gözlük yerleri gözlüksüz göremeyenler içindir. fotokromik vizör alıcan diye uçmalara gerek yok. Güvenli değil diye iddia ediyorsunuz ya komik olan o zaten.

Nolan N87 al geç hocam. Bende N86 var çok memnunum yüksek hızlarda gürültü dışında bir şikayetim yok onu da kulak tıkacı ile halledersiniz. Kafanıza birebir uyan kaskı alın denemeden internetten sipariş vermeyin her kask her kafaya uymaz.
    espresso bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan neye para verip aldıysa onun nedense en iyi olduğuna inanıyor enteresan .

Güvenlik için kaza anında darbeyi emecek olan dış yüzey + epc'nin yarısından çoğu traslanip atılmasi, yerine cam konması ve cam ile.hwm EPC hem de dış kabuk arasında toplamda parmak girecek boşluk kalması benim mantığıma göre güvensizliğin tanımidir. Benim mantığım bu şekilde çalışıyor ama başkaları kazadan ziyade asfalttan güneş yansirsa önümu göremem kaza yaparım diyor ..

Dediğim gibi forum ve sosyal medya sayfalarında her kafadan binlerce ses çıkıyor . Kim para verip ne aldıysa kendini iyi hissetmek için onu ovuyor. Dahili Günes vizorune en çok camur atan nolandi,dış vizorun önüne takılan yarı siyah vizorle iş yapmaya çalıştı ama talebe dayanamayıp dahili güneş vizorlu en iyi kasklardan birini üretiyor su an (bence), bir diğer güvenliği öne sürüp dahili güneş vizorlu kask inatla üretmeyen firma ise arai. Bakalım İtalyanlar gibi kaypaklik yapacaklar mı önümüzdeki sene.
    En az fiber + dahili güneş vizorsuz bana göre en iyi koruma , başkası aman gözüm sulanmasin gerekirse asfalta kafa atarım diyor . Kafa karışıklığı ile seni ugurluyoruz.

Bana mantıksız gelen sana mantıklı gelirse eğer, yani dış kabuk ve iç epc'nin en az %50'sinin kesik olup arada boşluk kalması aklına yatiyorsa Caberg'in model adını hatırlayamadığım güneş vizorlu kaskı güzeldi.

Onun dışında nolan gercekten her ne kadar gürültülü olsada çok sağlam kask. Nolan n40 Hala durur evde 2001den beri .

Motosikleti
    MT-07
    Bak mantıklı olan ne diyor

Sen kalkmış burda 2000TLlık kaskta güneş vizörü yoksa güneş gözlüğü taksın diyorsun. O gözlük yerleri gözlüksüz göremeyenler içindir. fotokromik vizör alıcan diye uçmalara gerek yok. Güvenli değil diye iddia ediyorsunuz ya komik olan o zaten.

Nolan N87 al geç hocam. Bende N86 var çok memnunum yüksek hızlarda gürültü dışında bir şikayetim yok onu da kulak tıkacı ile halledersiniz. Kafanıza birebir uyan kaskı alın denemeden internetten sipariş vermeyin her kask her kafaya uymaz.
    He ya he. Çok biliyorsunuz zaten. Öyle yada böyle. O güneş gözlüğü ile senin vizör için delinen kabuktan daha sağlam oluyor. Ayrıca güneş gözlüğü %85 herkeste vardır. Senin mantıksız konuşmana dedim o photocromic vizörü. Kaç tane kask değiştirdiğini de merak ediyorum.

Ne kadar premium kask’a geçersen o kadar rahat edersin güzel kardeşim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    param olsa hiç uğraşmam tıkla bunu alırım ama param yoktu 1 ay aç kalmayı göze aldım :D bunu aldım tıkla

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

Bu iş tamamen para meselesi :D birde dalır meselesi :D birde o kadar motor varken sadece bu firmanın olması tıkla :D

Motosikleti
    He ya he. Çok biliyorsunuz zaten. Öyle yada böyle. O güneş gözlüğü ile senin vizör için delinen kabuktan daha sağlam oluyor. Ayrıca güneş gözlüğü %85 herkeste vardır. Senin mantıksız konuşmana dedim o photocromic vizörü. Kaç tane kask değiştirdiğini de merak ediyorum.

Ne kadar premium kask’a geçersen o kadar rahat edersin güzel kardeşim.
    Bak bakalım o vizör için delinen dediğin kaskın testinde o bölgeden kaç puan almış Buyur bu da resmi

Kask N87 4 yıldız almış. Yeşil renk = very good demek onu da belirteyim. Yok dış kabuk oyulmuş araya parmak girermiş bırakın böyle tabirleri gerçek değerlerle gelin.

O güneş gözlüğü ile senin vizör için delinen kabuktan daha sağlam oluyor. Ayrıca güneş gözlüğü %85 herkeste vardır. Senin mantıksız konuşmana dedim o photocromic vizörü. Kaç tane kask değiştirdiğini de merak ediyorum.
    İyi o zaman kardeş hiç kask takma o zaman güneş gözlüğü seni korur. Mantıksız konuşan ben miyim geri dönüp bir yazdıklarını oku istersen. Kaç tane kask değiştirdiğimi merak etmişsin söyliim. 6 yıldır motosiklet kullanıyorum. Hali hazırda 4 tane kaskım var. 2 si fullface biri güneş vizörlü, biri normal, 2 si de açık, yazları açık kask kullanıyorum (bak şimdi buraya da atlarsın sen.)

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Ben shoi qwest ile hjc ls 17 arasında kalmıştım. Hjc aldım. Kask güvenlik testlerinde iyi görünüyor. Tek dezavantajı aşırı rüzgar sesi alıyor. Benim kafa yapım ile de ilgili olabilir?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş vizörü benim için çok önemli çünkü gözlerim hassas. Aslında bütçemi zorlayıp shoei qwest alabilirim ama değecek mi bütün bu paraya ve güneş vizörü eksikliğine. Nolan n87 890tl ye aklımı çok çeliyor fakat yeterli koruma ve konforu sağlar mı ondanda emin değilim.
    Benim de gözlerim çok hassas ve Nolan N87 kaskı iyi ki almışım diyorum. Kış günü bulutlu havada bile kullanıyorum güneş vizörünü.
    Ben N87'yi iki yıl önce 1100TL'ye almıştım. çok iyi fiyata bulmuşsunuz. Ben aldığımda beyaz modeli 1000TL, kırmızı modeli 1100TL fiyatı vardı, kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun diye gaza gelip kırmızısını almıştım.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    ben para sıkıntım olmasa fiber kask alırdım. gece sürmüyorsan 2. bi siyah vizor alarak sorunu çözersin... karanlık bi ortamda geçiçi olarak vizörü açarsın ( güneş vizörünü kaldırmak ile aynı zahmet), kışın ve gece sürüşlerinde şeffaf vizör kullanırım. Benim Mt revenge im var. güneş vizörü yok... param da yok yaz için vizöre cam filmi yapsam mı diyorum
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07

Motosikleti
    MT-07
    Bak bakalım o vizör için delinen dediğin kaskın testinde o bölgeden kaç puan almış Buyur bu da resmi
    https://sharp.dft.gov.uk/wp-content/.../front-5-5.jpg

Kask N87 4 yıldız almış. Yeşil renk = very good demek onu da belirteyim. Yok dış kabuk oyulmuş araya parmak girermiş bırakın böyle tabirleri gerçek değerlerle gelin.

İyi o zaman kardeş hiç kask takma o zaman güneş gözlüğü seni korur. Mantıksız konuşan ben miyim geri dönüp bir yazdıklarını oku istersen. Kaç tane kask değiştirdiğimi merak etmişsin söyliim. 6 yıldır motosiklet kullanıyorum. Hali hazırda 4 tane kaskım var. 2 si fullface biri güneş vizörlü, biri normal, 2 si de açık, yazları açık kask kullanıyorum (bak şimdi buraya da atlarsın sen.)
    O teste göre LS2 FF352’de 4 yıldız aldı. Yere düşsen beynin içinde patlar. Bir acu gold sertifikasına sahip mi? Shell sertifikası? Her Ece 22.01 alan kask’ı kafana mı takarsın? Open face’lerde alıyor o sertifikayı. Mesela ben takmam kafama.

Kafana hiç kask takma aptallığına girmeyeceğim. Gözlük gözünü güneşten korumak için ama IQ önemli tabi!.. Ben kırıcı bir yaklaşımda bulunmadım, fikrimi beyan ettim. Fakat sen direk saldırıyorsun saçma sapan. Sonrada Angrypower neden tersledi oluyor...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)