Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT KASK KULLANANLAR ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Blade aldım, güneş vizörü iyi bir şey. Kafada biraz büyük duruyor. deneyerek almanızı tavsiye ederim, alacağınız dahil. 90-100 km hızı geçmediğim için yeterli. Ses, eğer vizör açıksa yapıyor, vizörü kapatınca rüzgar sesi, ıslık sesi kesiliyor diğer sesler azalıyor. Buğu için pin lock olayı var, vizör içine ayrı buğu camı satın alınıp takılabiliyor. Nfc özelliğini denemedim, telefonumda özelliği olmadığından. 2-3 haftadır kullanıyorum. Şimdilik memnunum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Blade SV modelini yaklaşık 2 ay kadar önce 285 TL'ye aldım. Fiyatına göre oldukça üst düzey bir performansı var. Daha önceki kaskım Caberg'ti, kalıp olarak caberg çok daha büyük ve kaba duruyordu. Ses ve rüzgar yalıtımı bana gayet iyi geldi, 100 km üzeri çok gitmiyorum. Pedlerin ve boyanın kalitesi gayet güzel.

Alıntı isomancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blade aldım, güneş vizörü iyi bir şey. Kafada biraz büyük duruyor. deneyerek almanızı tavsiye ederim, alacağınız dahil. 90-100 km hızı geçmediğim için yeterli. Ses, eğer vizör açıksa yapıyor, vizörü kapatınca rüzgar sesi, ıslık sesi kesiliyor diğer sesler azalıyor. Buğu için pin lock olayı var, vizör içine ayrı buğu camı satın alınıp takılabiliyor. Nfc özelliğini denemedim, telefonumda özelliği olmadığından. 2-3 haftadır kullanıyorum. Şimdilik memnunum.
    Blade serisindeki pembe ve beyazlı raceline modelinde direkt olarak nfc özelliği bulunuyor çeşitli sitelerde bunu belirtiyor ama aynı modelin siyah beyazında aynısı yazmıyor anlamadım tam olarak kafasına göre değişik bir politika sürmüş heralde.MT'nin sitesinde de hiçbir bilgi yok hangi kaskta nfc vardır gibi mağazaya gidince gidip soracağız artık.Teşekkürler

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    herkes kask için dar demiş ama

her kaskın kafa yapısı uygunluğu ve kalıpları farklıdır

mt kaskları genel olarak dar ince yapılı kafa yapısına uygun kişiler içindir
    geniş veya oval kafalı insanlar için bu kask dar gelir

kafa yapınıza uymayan kaskta hali ile ya dar ya geniş gelir duruma göre can yakar

yani her kask fiyatı ve güvenliği var diye alınmaz
    alınır ama bu şekilde rahatsız eder sonrasında

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Aynen benim kafam ince uzun mesela burnumda büyük mt revengeden başka kask takınca burnum öne dokunuyor

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bende de mt blade var.Ls2 den başka kask kullanmadığım için ses konusunda kıyaslama yapamayacağım.Genelde 120-150 km hızlarda kullanıyorum sesten bir şikayetim yok.Ben çok terleyen bir insan olmama rağmen kask ekstra beni terletmiyor.Canım kapanışı çok çok iyi,güzel oturuyor.Yanlız cam biraz zor açılıyor, ilk hareket için sert hamle gerekiyor.Sizin camlarınızın açılması da zor mu? Veya bunun bir çözümü var mıdır?

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Mt blade kullanıyorum ve 200-300 cc'ye kadar fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum. Kulaklık ile zaten ses falan kalmıyor. Hem müzik dinliyorsun hem de izole ediyorsun. Abartıldığı kadar ses almıyor bu arada. Yarı açık kasktan geçince bilakis acayip yalıtımlı geliyor adama
    Ayrıca malzeme kalitesi bence güzel. Altta file var iyi okuyor haşerat için.

Arkadaşlar aranızda SMK marka kask kullanan var mı ? Bluetooth özelliği olduğunu gördüm ama sharp testi fln yok sanırım.MT'NİN yanında kafamı karıştırmaya değmez sanırım siz ne diyorsunuz ?

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Alıntı adammotorsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blade serisindeki pembe ve beyazlı raceline modelinde direkt olarak nfc özelliği bulunuyor çeşitli sitelerde bunu belirtiyor ama aynı modelin siyah beyazında aynısı yazmıyor anlamadım tam olarak kafasına göre değişik bir politika sürmüş heralde.MT'nin sitesinde de hiçbir bilgi yok hangi kaskta nfc vardır gibi mağazaya gidince gidip soracağız artık.Teşekkürler
    www.mthelmets.com adresinden direk markaya mesaj atıp her sorunun yanıtını alabiliyorsunuz. Ben iki kez mail yoluyla bilgi edindim, son derece ilgili ve hızlılar bu konuda.

Alıntı Zato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.mthelmets.com adresinden direk markaya mesaj atıp her sorunun yanıtını alabiliyorsunuz. Ben iki kez mail yoluyla bilgi edindim, son derece ilgili ve hızlılar bu konuda.
    Açıkçası aklıma gelmemişti,kendilerine sormak en mantıklısı sanırım , teşekkürler

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Alıntı isomancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epeydir kullanıyorum dikkat ettiğimde, karşıdan rüzgar yoksa 70-80 varsa 50 km/h hızdan itibaren rüzgar sesi biraz yükseliyor kask içinde vizör kapalı da olsa.sanırım her kaskta olduğu gibi uzun süre yüksek hızlar için kulak tıkacı önerilir.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Merhaba Mt revenge kaskıma çene pedi arıyorum, elinde olan yada bir yerde satın alabileğim adres- link bilen var mı ?
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)