Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öneri Aksiyon Kamerası Sony HDR AS50

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Merhabalar, ben Arda Eren Güner, yeni motor almaya karar verdim.
    Ekipmanları topladım sayılır, hayırlısı ile 3 şubatta motorumu alıcaktım.
    Kamera önerisini vereyim dedim.
    Kamera önerim var sizlere yakında aldım.
    Sony HDR AS50
    Artı yönleri ve eksi yönlerinden bahsedeceğim ve fiyatından ve herşeyden bahsedeceğim.
    Öncelikle artı yönleri:
    +Steady Shot:
    Titreme engelleyici olarak bilinir, yani bir nevi stabilizer. Titreşimi GoPro Hero5teki kadar yüksek halde olmadığı halde fiyatına göre çok iyi. Titreşimi en aza indiriyor fiyatına göre. Yani güzel.
    +Aparat:
    Yanında kaska bağlama aparatı, housing kabı (su geçirmez kap) ve tripod bağlantı aparatı. 60mt'ye kadar hoising kap var. ve yanında 3m ile anlaşmalı yapılmış kask apartı var. yanında hediye olduğunu belirtelim.
    +TİmeLaps:
    Timelaps denilen olayı programsız, kendi ara yüzünde yapabiliyorsunuz, güzel iş görür. Ve 4k timelaps'dir.
    +3x Dijital Zoom:
    Aksiyon kameralarında görmeye alışkın olmadığımız zoom özelliği dahili olarak var.
    +Lens Açısı:
    130
    derecelik geniş açılı lensi var.
    +Görüntü Kalitesi:
    720p 60fps, 1080p 24fps
    +Arayüzü:
    Arayüzü çok çok kolay!
    +Canlı Yayın:
    Canlı yayın yapabiliyor
    !

Eksi Yönleri:
    -Mikrofon Girişi:
    Maalesef ki harici mikrofon girişi yok, ancak dahili mikrofonu güzel.
    -Housing Kabı Ses Girişi:
    60mt olma sebebi ile mikrofon değili kapalı, daha düşük ses alıyor.

Fiyatı sıfırı 550-700 arasında, ikinci elini ben 200'e aldım, ancak ortalama 350TL'dir.

Almanızı öneririm, başka öneriniz varsa yazabilirsiniz

EDİT: wifi ve bluettoht teknolojisi var

EDİT2: ÖZELLİKLER:
    Geliştirilmiş Full HD 60p sayesinde zengin renklere sahip canlı, net görüntüler çekersiniz.
    Yeni kullanıcı arayüzü, kamerayı sezgisel olarak kullanmanızı sağlar.
    SteadyShot, bulanıklığı üç kat daha etkili azaltır. [FN-09]
    Ayarlanabilir görüş alanı ve zum ile istediğiniz açıda çekim yapın.
    OBJEKTİF TİPİ
    ZEISS® Tessar
    SENSÖR TİPİ
    1/2,3 tipi (7,77 mm) arkadan aydınlatmalı "Exmor R®" CMOS Sensör
    SU GEÇİRMEZ
    Birlikte Verilen Su Altı Muhafazasıyla (MPK-UWH1)
    TOZ GEÇİRMEZ
    DARBELERE DAYANIKLI
    GİRİŞ VE ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
    Çoklu/Micro USB Terminali

Kullanımı kolay kullanıcı arayüzüyle akıllı çalışma

Yeni ve sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde özellikleri seçmek ve değiştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kameranızı kusursuz bir şekilde ayarlayın ve çekim ihtiyacınıza uygun mükemmel ayarı bulun. Kamera, PlayMemories Mobile1 ile akıllı telefonunuzdan açılıp/kapatılabilir.

Akıllı uzaktan kumanda, aynı kullanıcı arayüzüne sahiptir
    Harika özelliklerle birinci sınıf performansa sahip olun

SteadyShot™ ile sabit görüntülü videolar çekin, düşük ışık hassasiyetiyle karanlıkta çekim yapın, yeni ayarlanabilir görüntü alanıyla alan kapsamını değiştirin ve Exmor R® sensör, BIONZ X™ işlemci ve ZEISS® lens üçlüsüyle rakipsiz yüksek performansa sahip olun.

SteadyShot, görüş açınızdan çektiğiniz videoları sabitler

SteadyShot, bisiklete binerken veya diğer aktiviteler sırasında oluşan küçük titreşimleri yok eder. Görüş açınızdan çektiğiniz daha sabit videolar sayesinde hayranlarınız rahatça gösterinin tadını çıkarabilir.

KAPALIAÇIK
    Gün batımından şafağa ve loş alanlarda çekim yapın
    Gün batımından şafağa ve loş alanlarda çekim yapın

Artık karanlıkta çekim yaparken endişelenmenize gerek yok. Exmor R® CMOS sensör, gün doğumundan gün batımına kadar açık havada etkileyici videolar çekmenizi, hatta iç mekanların doğal havasını yakalamanızı sağlar.

Exmor R® CMOS sensör
    Exmor R™ CMOS Sensör
    Bu son teknoloji ürünü sensörü kullanarak karanlıkta ortam ışığıyla çekim yapın.

BIONZ X™ görüntü işlemcisi
    BIONZ X görüntü işlemcisi
    Hızlı hareketleri ve macera sahnelerini 50 Mbps2/Full HD'ye kadar akıcı olarak kaydedin.

ZEISS® Tessar™ lens
    ZEISS® Tessar™ lens
    Panoramik görüntüleme açılarını kullanarak manzaraları yakalayın ve havadan çekim yapın.

Ayarlanabilir görüntü alanı ve zum özgürlüğü

Görüntü alanınız için "Geniş"3 veya "Dar" açıyı seçin ve çekim sırasında zum aracılığıyla ayar yapın. Sporcuların ve film yapımcılarının etkileyici kayıtlarına birinci sınıf kalite kazandırın.

"Dar" görüntü alanını veya panoramik görüntü için "Geniş" görüntü alanını seçin.
    "Dar" görüntü alanını veya panoramik görüntü için "Geniş"3 görüntü alanını seçin.

Live-View Remote veya PlayMemories Mobile ile zumu değiştirin.
    PlayMemories™ Mobile uygulamasını kullanarak akıllı telefon aracılığıyla zumu değiştirebilirsiniz.

Heyecan verici videolar için kullanımı kolay özellikler

Kendi zaman atlamalı videolarınızı oluşturun

Zaman Atlamalı Çekim modunu kullanarak 4K çözünürlüklü fotoğraflar çekin. Daha sonra Action Cam Movie Creator (Windows için v. 5.1, Mac® için v. 3.1) veya Action Cam Uygulamasıyla (v. 2.0)4 nadir rastlanan güzellikte videolar üretin.

Video Oynat
    Özel Bölüm Videosu Oluşturucu5 yüzleri tanır

Kamerada bulunan Özel Bölüm Videosu Oluşturucu, paylaşmanız için hızlıca favori müziklerinizin eşlik ettiği kısa bir özel bölüm videosu oluşturur. Yüz algılama işleviyle kusursuz şekilde çalışan bu özelliği keyifle kullanacaksınız.

Video Oynat
    4K Zaman Atlamalı Çekim
    Highlight Movie Maker
    Action Cam ve aksesuarlarıyla maceradan maceraya koşun

Yeni, dayanıklı Action Cam ile eğlenceye doyacaksınız. Kamera düğmelerine kolay erişim imkanı sunan, birlikte verilen Su Altı Muhafazasını kullanarak 60 m/197 ft derinliğe dalın. Darbe, nem, pas, toz ve kuma karşı korumayla uzak diyarları keşfedin. İstediğiniz yerde, istediğiniz zaman çekim yaparak eğlenin!
    pintus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar; sony as 50 aldım. Öncesinde forumda bu kamerayla ilgili kullanıcı yorumuna pek rastlamamiştım. Kamera araştıran arkadaşlar için fikir verici olabilir belki kullanıcı yorumu olarak. .Kıyaslama imkanim olmadığını da belirteyim belki her kamerada olan standart şeyler de olabilir yazacaklarım, ben kameradan ne bekliyordum ne buldum kısaca yazayım. .

Kamera net gostersin, kesinlikle titresim olmasın , video çekerken kendinden parça parça bölmesin tek part çekim yapayim ve editle falan uğraşmayayim, kendi sesimi motosiklette çekmese de olur vlog yapacak değilim, balikgozu görüntü olmazsa iyidir gibi beklentilerim vardı.Kameranin yanında pek aparat olmadığını da öğrenmiştim araştırırken. .

Neyse kamerayı aldık, housing ve şarj aleti ( bilgisayar yada usb prizle şarj olup aynı kablo ile direkt bilgisayara da bağlanabiliyor) dışında bir aparatı yok.Tum aparatlarina bağlanabililen ve kameraya takılabilen bir parçası var sadece..Uzatma aparatı, kaska bağlama aparatı, göğüse, çantaya bağlama aparatları ayrı ayrı satılıyor. Orjinal standartta kask aparatıni aliekspresten on bir dolara aldım örneğin, şimdilik diğerleri lazım değil..

Çekimler kaliteli, gündüz plakalar okunuyor fakat gece plakaları okunması biraz sıkıntılı diyebilirim. 60 fps çekime gerek görmedim 30 fps gayet yeterli geliyor bana ve titresim engelleme açıkken gerçekten de çekimler titresimsiz, ek olarak deneme çekiminde 110km hızın üstüne çıkmadığımı belirteyim.Genelde dar acili cekimde kullaniyorum ve balikgozu goruntu azaliyor boylece.Çekimle ilgili beklentimi karşıladı..

Kartin okuma yazma hızı yüksek olsun derken, U3 32 GB bi kart aldim yüz lira civarı, 250 civarına pro kartlar vardı görüntü takilmasin vs derken 60 fps de de takılmadan çalışıyor kart..Bu 32 GB Kart için 720-30fps de 650 dakika çekim süresi tanıyor fazla bile bence..Duruma ve çekim kalitesine göre daha büyük kart gerekebilir..Çekim döngülü yada film formatında olabiliyor, kart büyük olsa da kamera ayarlarından döngü süresini belirleme seçenekleri mevcut..

Lensin gördüğü alanı çekimli ya da çekimsiz cep telefonunuzdan görebiliyorsunuz, burdan kayıt başlatma, çekimi telefona aktarma ve kameranın tüm ayarları yapılabiliyor. Ayrı bi edit programı da var pc için fakat bana pek kullanışlı gelmedi..

Ses : Vlog yapmayacak olsam da, hausingle çekim yapınca anladım ki insan bi motor sesi ve dış ortam duymak istiyor. Housingi cikarttim, kamera sesi fazla aliyor Muazzam bi asfalt sesi, belki bizim dışarda duymaya alıştığımız o gurultu, yolun sesi falan rahatsız edici. 30 km hızdan sonra rüzgar sesi de başlayınca, çekimde ne motor ne bişey duyulmaya başlıyor haliyle..Housingle kış harici kullanmayacagimdan bu ses konusunu halletmek gerekti hele rüzgar varsa hiç keyifli olmayacaktir.Sungerden bi kılıf yaptım kameraya ve rüzgar sesinin yüzde doksanı kesildi, 100 km hızda bile motor korna vs rahatlıkla duyuluyor şimdi, başka planlarım da var kalan yuzde onluk kisma..Ya da mikrofon çıkışı yapıp kamerayı bozma ihtimalini de göze almak gerek sunger harici..Yaptığım kılıf biraz şeklini bozdu ama o ruzgari duymaktan iyidir muhtemelen mikrofonsuz diğer kameralardan da rüzgar sesi oluyordur..

Pili 120 dakika gidiyor ve dört saat civarı şarj oluyor, imkana göre yedek pil almakta fayda olabilir

Son olarak, kullanimı ve ayarlari hele telefonla çok kolay bi kamera, sadece çekim için düşünmeden alınabilir, kendi sesinizi kaydetmeyi düşünüyorsanız başka modellere yönetmekte fayda var. Genel olarak memnunum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler