Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apple Airpods kulaklıkları İntercom olarak kullanma

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Öncelikle telefonun üzerindeki Navigasyon yazılımını yönetme ve kontrol etme, ikinci olarak ise acil çağrıları cevaplayıp konuşabilme, üçüncü olarak ise müzik dinleyebilmek için intercom modellerine bakıyorum. Nolan kask kullanıyorum ve kendi intercom sistemi 1000 TL gibi fiyatlara satılıyor. Acaba yeni çıkan kablosuz Apple airpods kulaklık sistemi bir intercom gibi kullanılabilir mi? Bunu kask içinde kullanan ve kaskı çıkarmadan ve sadece konuşarak (siri) telefonu kontrol eden deneyimlemiş birileri varmıdır? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kulaklık çok yeni, muhakkak satın almış birileri vardır, fakat o birileri bizim forumda var mıdır?

Aslında siri ile iletişimde olan bluetooth kulaklıklar bir kaç aydır piyasada sanıyorum var, benzer bir teknoloji de olur. Burada önemli olan kulaklığın sadece konuşarak siriyi aktifleştirmesi (android tarafında da sanıyorum benzer bir asistan sistemi var) ve telefonu yönetebilme. bir de tabii kask içinde kulaktan düşmemesi önemli.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    kulaklık kullanmanın iyi ve kötü yanları var.
    kötü yanı kulak içerisine girdiği için dışarıdan gelen sesleri kesiyor. ben tekini takıyordum ama 1 2 sefer kullandıktan sonra bıraktım.
    ses ile kontrol bir nebze yapılabiliyor ama rüzgar motorun sesi vs derken dikkatiniz dağılıyor. ayrıca kulakta ağrı yapabiliyor.

daha ucuz yollu intercom cihazlarına bakabilirsiniz. ben kaan elektronikten intercom aldım açıkçası. ebay fiyatının biraz üstüne geldi ama 2 sene garantili oldu en azından. bozulma durumunda tekrar yurt dışına geri gönder vs masrafları zaten astarını geçeceğinden uğramamak adına.
    gayet güzel çalışıyor hemde.

yanlış anlaşılmasın reklam amaçlı değil ama hem 50 60 tl misal daha ucuza alacam diye hem en az 1 ay kargo bekleyecem. ( ki 1 ayda gelmesi şans genel olarak 1.5 2 ay bandında geliyor ) hemde üstüne bozulsa elimde patlayacak. Bu tarz ihtiyaçları genel olarak hep yumurta kapıya dayanıp ihtiaç son raddesinde aldığımızdan ( malum ülkedeki kişi başı gelir ve doviz durumları ).

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    İki airpod'da da mikrofon varsa ver birini artçıya...
    Artçı ile konuşma appi yapan bayağı sükse yapar :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler