Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

LS2 Challanger Kask Stoklarda!

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki VStrom DL650 2007 ABS
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi bu konuda kask üreticisi gibi yorum yapmak gerçekten komik. Daha geçenlerde burada ls2 carbonun konusu oldu forumda çok kaliteli ve bilgisiyle duvarları delen arkadaşlarımız koca koca üreticilerin bizleri kandırmak için kaskın dışını folyoyla kaplayıp karbon görüntüsü verildiğini söylediler. Hatta bu yalana sadece bizleri değil koskoca dünyaca ünlü satış sitelerini bile kandırmayı başarıp karbon olduğuna inandırmışlar neyse..

Bir ürüne sırf marka diye para verene saygı duymak gerek. Bugün shoei de 500 liraya kask yaparsa onuda bu kask sağlam diye kafaya takan kişiyle LS2 çöptür diyen aynı kafa olduğundan saygıdan öteye geçmek mümkün değil. Bazılarının sokağa atılacak çok parası olabilir fakat ben verdiğim paraya bana sunulan kalite malzeme ve işçiliğe dikkat ederim. Kaskın dış kabuğundan çok daha önemli çok kalem olduğu doğru. Böyle düşünen çok kişi bmw g310 gs aldı Yani daha somut ve anlaşılması açısından dünyanın en önde gelen otomobil ve motosiklet üreticisi BMW nin ürettiği g310 gs her türlü mt25 den daha iyidir demek kadar büyük bir çılgınlık bu. Tabi alana saygı duyarız. Bende shoei kullanıyorum bu arada fakat bu kaskı yakından incelediğimde işçilik malzeme ve hissiyat kalitesi çok rahat anlaşılıyor. Hiç kasktan anlamayan bir arkadaş bile kaskı eline aldığında bunu anlayacaktır.
    aslında hocam çok güzel bir noktaya değinmişsiniz fazlasıyla da hak veriyorum. aslında ben konuşmanın bir yerinde saçmalamışım. çünkü plastik kaskın kesinlikle ve kesinlikle işe yarar bir kask olmadıgını biliyorum. bir kaç arkadaş aşırı ls2 fanlığı yaptoğı için benimde böyle bir kötü yorumum olmuş.

ben shoei kullanıyorum. çünkü kaliteli marka, araştırarak en olabilir modelini aldım. shoeininde başarılı olmayan modelleri var. sonuçta ben bu işin ticaretini yapmıyorum. kullanıcıyım.

aslında değindiğim konu şuydu,
    LS2 gibi bir marka 2000 Liraya nasıl kask satabiliyor? idi.
    sonra baltaladılar

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax
    rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında hocam çok güzel bir noktaya değinmişsiniz fazlasıyla da hak veriyorum. aslında ben konuşmanın bir yerinde saçmalamışım. çünkü plastik kaskın kesinlikle ve kesinlikle işe yarar bir kask olmadıgını biliyorum. bir kaç arkadaş aşırı ls2 fanlığı yaptoğı için benimde böyle bir kötü yorumum olmuş.

ben shoei kullanıyorum. çünkü kaliteli marka, araştırarak en olabilir modelini aldım. shoeininde başarılı olmayan modelleri var. sonuçta ben bu işin ticaretini yapmıyorum. kullanıcıyım.

aslında değindiğim konu şuydu,
    LS2 gibi bir marka 2000 Liraya nasıl kask satabiliyor? idi.
    sonra baltaladılar
    Anlayabiliyorum doğrudur. Bazen böyle gerek forum ortamında gerek dışarıda bazen markaların üreticisi gibi konuşan yorumlara tepkimde. Şu bi gerçek bugün gerek türkiyede gerek dünya çapında satışı olan büyük markalar var. Benim için bir marka nasıl büyük oluyor eğer bu vatandaş belirli standartları karşılıyor ve dünyanın en önde gelen satış sitelerine girmeyi başarmış ise bu büyük bir markadır. Biraz araştırma yaparak LS2 nin zamanında hein gerickeyi satın aldığına ve şu an tekstilde çok iddialı ürünler çıkardığına ulaşılabilir. Tabi bu bizim marka algılarımız nedeniyle bu tip ürünleri görmemiz zaman alıyor. Bu gibi büyük firmalar çok pahalı ve çok ucuz daha ekonomik kask yapma gücüne sahipler yani burada bir uzay teknolojisi yok. Kullandığı hammadde, işçilik kalitesini yükselttiğinde, aerodinamik testlere şekillendirildiğinde büyük oranda iyi bir kask olmuş olacak. Üzerindeki marka ne olursa olsun. Yine aynı şekilde büyük markalar işçilik ve malzeme kalitesini düşererek bizim tabirimizle daha dandik bir kask yapabilirler. Bunlar çok imkansız, çok uzak şeyler değil. Bu söylediklerim bugün tüm markalar için geçerli.

Benim sadece rahatsız olduğum nokta şu misal veriyorum ben hiç hayatımda mt kask kullanmadım. Malzemesini bile araştırmadım. Giriyorum işte fc moto, revzilla, motoin, louis vs bakıyorum hiç bir sitede yok. Diyorumki ya arkadaş iyi olsa bile allah korusun yarın bigün parça ihtiyacım olacak edecek elimde kalabilir korkusuyla tercih etmiyorum. Ama gidipte kimseye o ne lan o kask alınır mı parana yazık, yoğut kovası geçir daha iyi gibi yorumlar yapmıyorum. Çünkü kask gerçekten iyide olabilir ben kendi tecrübelerimle uzak duruyorum. İşte günümüz teknolojisiyle bilgiye bukadar kolay ulaşılabilirken neyin ne olduğunu herkes bilgisayar sayesinde eşit düzeyde bilebilirken birinin çıkıp o ne lan ona o para verilir mi diye çıkışması benim ve diğer arkadaşların dikkatini ister istemez çekiyor.

Burada belki markalarla ilgili tartışılması gereken konu markanın müşterinin yanında durup durmadığı veya yedek parçalarına ulaşılıp ulaşılmaması olabilir. Atıyorum bir markayla ilgili sorun yaşanır yedek parça ihtiyacınız olur ya da kaskınızla ilgili bir konuda bilgi almak için markaya ulaşmaya çalışırsınız ama karşılık bulamassınız işte o kötü bir markadır. Eminim herkes 4 bin 5 bin hatta 10 binliraya kask kullanmak ister ama olmuyor işte herkes gücüne ekonomik durumu yettiğince iyi bir kask almaya gayret ediyor. Yoksa 400 liraya aldığı kaskın kötü bir kask olduğunu zaten kullanıcı biliyor. Bugün 400 liraya shoeide üretilse kötü olur, araide üretilse kötü olur, ls2 üretilse kötü olur.

Motosikleti
    2016 CB500F
    Güzel bir kask gibi duruyor, şu sıralar ihtiyacım olsa illâ ki bakardım.

Yalnız, bana mı öyle geldi yoksa dizaynı Nolan N87'ye çok mu benziyor?

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir kask gibi duruyor, şu sıralar ihtiyacım olsa illâ ki bakardım.

Yalnız, bana mı öyle geldi yoksa dizaynı Nolan N87'ye çok mu benziyor?
    fotoğraflar yanıltıcı durabiliyor

Cswi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 09
    İçimdeki LS2 Düşmanlığı Sen LS2 sin LS2 Kal !

ANES MOTOR
    Hero Motosiklet
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)