Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial RX1i Evo ile Yolun İzini Sür ! (YENİ)

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçek amacına uygun birinin, bu motoru seçeceğini pek sanmıyorum.Kim böyle bir motorla sürekli uzun yol hayal edebilir. "Hani öyleymiş gibi yapalım" bi durumu var.Bir kere tam donanımlı bir şekilde(artçılı,dolu çantalı,uyku pedli, battaniyeli) yola çıktıktan sonra ikincisine cesaret edemezsiniz.
    Yalnız her zaman ki gibi-hakkını yemeyelim- "şekil şemal ali kemal"
    idinc ve mustf10 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepiniz fakirsiniz ben de dahil
    o sebepten bık bık konuşuyoruz
    bu motorlar çerez motor
    5-6 bin tl bandında olmalı
    Alıp dağa taşa vurulacak oynanacak motorlar
    Ben fabrikada işçi, güzel motorlar fabrika sahibinin kızı

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç bir motor olmuş. Şunu merak ediyorum, 125 cc motorla kim neden uzun yola çıksın ? Benim bildiğim, 125 cc ile bu işlere kalkışanlar bütçeleri yetmediğinden bunu yapıyorlar. Bu motor fiyat olarak ucuz da değil. Ayrıca bu kadar çanta ve varsa artçıyla bunun performansı ne olacak ? Test sürüşü yaptırmayan UMA'ya kim cesaret edip de bu paraları verecek ? Acaba titreşimi nasıldır?

Sonuç olarak güzel ama çok mantıklı bir tercih sayılmaz. Belki çantasız olarak 9 bin civarında satsalar olurdu.
    üstad honda today ile karadeniz turu yapan var.bizzat kendim 125-150cc makineler ile antalya-istanbul,çanakkale,düzce yaptım emin ol keyifli bile oluyor bütçe yetmemesi alakasız bir durum.today örneğinde olduğu gibi
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

salihozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim anlamadığım lastikler neden 17 inç, şehirde dolaşan commuterler 18 bu 17.Ayrıca spada anton yarı fiyatayken bunu kim alır?

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Şu tır "sollayamama"olayı konuyu gerektiği gibi açıklamıştır .
    Ben mutmain oldum.
    Dagilabiliriz ....
    mustf10 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O değil de ben başka bir şeye takıldım. Yahu bu Mondial ne diye bu motorun arka çantasını RX3'e takmaz ? 125 cc motora koca çantayı tak, 250 cc'de evrak çantası gibi çanta dursun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de ben başka bir şeye takıldım. Yahu bu Mondial ne diye bu motorun arka çantasını RX3'e takmaz ? 125 cc motora koca çantayı tak, 250 cc'de evrak çantası gibi çanta dursun.
    2018lerde büyütüldü çanta
    bursalıali bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Allah korusun bu ne
    mustf10 bunu beğendi.

Bu motorun pistonu büyültülüp 180-200cc aralığına çekilirse gidişi rahat olur. 125 lik haliyle ne kadar sağlıklı olur, sürenlere sormak lazım.

Motosikleti
    Yapilmisi var " rx evo 3 "

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    RX3 evo en azından görüntü olarak güzeldi ancak bu ne bileyim jant falan da bayağı bir toplama duruyor.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RX3 evo en azından görüntü olarak güzeldi ancak bu ne bileyim jant falan da bayağı bir toplama duruyor.
    rx3 keşke bu jantla gelseydi kim iç lastikle akort ile uğraşacak 2018 de
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    İkinci el 250lik olanı bile bundan daha ucuz bir kucak para ver sonrasında değiştireyim dediğinde bayileri bile almasın. Bu ticaret politikası ile yaygın servis parça bolluğu diye övünmesinler hiç piyasa yüksek diye şişiren şişirene kim derdi birgün bu fiyatlara mondial satılacak diye.

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar,
    Henüz Mondial RX1 i Evo alan yok mu; motorun sesini çok merak ediyorum, özellikle de RX3 i Evo gibi gürültülü mü çalışıyor. Kullanıcı incelemesi varsa, paylaşabilir misiniz?

Kazasız, keyifli sürüşler olsun.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün yolda bir tane rx3 evo gördüm kenarına BMW amblemi koymuştu. onun ne olduğunu sen kendin biliyorsun. Havan kime
    Yayan, bursalıali ve yolakoyul bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün yolda bir tane rx3 evo gördüm kenarına BMW amblemi koymuştu. onun ne olduğunu sen kendin biliyorsun. Havan kime
    Civciv çıktığı yumurta kabugunu beğenmemiş....
    bursalıali bunu beğendi.

Motoru yaklaşık 800km dir kullanıyorum soruları alabilirim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cdebriyaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş,
    Öncelike hayırlı olsun, güle güle ve keyifle kullan. Motor çok yakışıklı hemen belirtelim.

Top speed kaç yapıyor, stabil hızda en fazla kaç km ye çıkıyor.
    Örneğin 100km/h oldukça seri bir şekilde hızlanıyor, 120km/h hızına da sürücünün ağırlığına, hava ve yol şartlarına bağlı şeklinde örneklendirerek tarif edebilir misin?
    Yakıt tüketimi 100km/h de kaç LT yakıyor?
    RX3 gibi egzozu gürültülü mü çalışıyor?
    Konfor nasıl, titreşim var mı?

Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Kardeş,
    Öncelike hayırlı olsun, güle güle ve keyifle kullan. Motor çok yakışıklı hemen belirtelim.

Top speed kaç yapıyor, stabil hızda en fazla kaç km ye çıkıyor.
    Örneğin 100km/h oldukça seri bir şekilde hızlanıyor, 120km/h hızına da sürücünün ağırlığına, hava ve yol şartlarına bağlı şeklinde örneklendirerek tarif edebilir misin?
    Yakıt tüketimi 100km/h de kaç LT yakıyor?
    RX3 gibi egzozu gürültülü mü çalışıyor?
    Konfor nasıl, titreşim var mı?

Teşekkürler.

Öncelikle teşekkürler iyi dilekleriniz için.Ben motorumla top speed denemedim fakat kuzenimde aynısı var 124 görmüş eğimli yolda düz yolda da 117 civarı yaptığını söyledi. Stabil olarakta 100-105 gidebiliyorsunuz. Ağırlığı kalkışlarda ve yokuşlarda hissettiriyor. 90-95 e kadar hızlanması iyi ondan sonrası fiziksel şartlarla değişkenlik gösteriyor. Yakıt tüketimini tam anlamıyla ölçmedim ama tahminimce 3-3.5 arası yakıyor. Egzozun sesi ve tipi rx3 ten daha iyi, tabi bu görecelidir ama rx3 den ses olarak aşağı kalır yanı yok. Konforun iyi olduğunu süşünüyorum titreşim ise 100 civarında hissettiriyor kendini aynalar falan biraz titriyor. Saygılarımla.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Öncelikle teşekkürler iyi dilekleriniz için.Ben motorumla top speed denemedim fakat kuzenimde aynısı var 124 görmüş eğimli yolda düz yolda da 117 civarı yaptığını söyledi. Stabil olarakta 100-105 gidebiliyorsunuz. Ağırlığı kalkışlarda ve yokuşlarda hissettiriyor. 90-95 e kadar hızlanması iyi ondan sonrası fiziksel şartlarla değişkenlik gösteriyor. Yakıt tüketimini tam anlamıyla ölçmedim ama tahminimce 3-3.5 arası yakıyor. Egzozun sesi ve tipi rx3 ten daha iyi, tabi bu görecelidir ama rx3 den ses olarak aşağı kalır yanı yok. Konforun iyi olduğunu süşünüyorum titreşim ise 100 civarında hissettiriyor kendini aynalar falan biraz titriyor. Saygılarımla.
    Saygı bizden kardeş.
    Eline, zihnine ve kalemine sağlık olsun. Teferruatlı bir izahat oldu. Artık bir sürüp deneyimlemek kaldı. Kazasız, keyifli sürüşler olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)