Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KARDEŞLER MOTOSİKLET'TEN %50 İNDİRİM KAMPANYASI

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla argadaşlar İzmirden bir dostum beni dün aradı işlerim vardı gidemedim ama bugün fırsatımı buldum ve Kardeşlere bugünde gitmek nasip oldu..arkadaşım adına alışveriş yaptım..rakamlar bildiğiniz üzre yüzde 50...yarın kargolayacağım...valla napın yapın bi şekilde indirimden yararlanın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

İzmirden kardeşim güle güle kullansın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar kolay gelsin acaba aksiyon kamerasıda mevcut mu ürünler arasında . 1 2 gün içinde gitmeyi planlıyorum bot almak için kamerada var ise ona göre para götüryim yanımda. Bilgilendirirseniz sevinirim .

Mustafac53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD
    YBR 125 ESD nin gösterge paneline en yakın rakibine %100 fark atarak 622 TL diyen kardeşler...

Acaba ben R6 nın gösterge panelini mi sordum yoksa ?!?!!?

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben eldiven aldım. Denediğimde tam olduğunu düşündüm ama kullanırken frenlere bastığımda gerilmeden dolayı parmak uçlarıma rahatsızlık veriyor. Eve dönerken çıkarmak zorunda kaldım yani.
    Çocuğa kask almak istemiştim ama iade değişim yapmadıklarını belirterek çocuğun yanımda olmasının daha mantıklı olacağını söylemişlerdi.
    Acaba eldivende de aynı mıdır? Bilen var mı? İade yada değişim yapıyorlar mı?

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eldiven aldım. Denediğimde tam olduğunu düşündüm ama kullanırken frenlere bastığımda gerilmeden dolayı parmak uçlarıma rahatsızlık veriyor. Eve dönerken çıkarmak zorunda kaldım yani.
    Çocuğa kask almak istemiştim ama iade değişim yapmadıklarını belirterek çocuğun yanımda olmasının daha mantıklı olacağını söylemişlerdi.
    Acaba eldivende de aynı mıdır? Bilen var mı? İade yada değişim yapıyorlar mı?
    İade ve değişim yapmamak gibi bir olay yoktur. Kampanya sonuna kadar yoğunluktan ve karışıklığın önüne geçme amacıyla söylemişlerdir. Eldiveni giydiyseniz maalesef geri almamaları haksız bir durum olmaz. Bende bu işin ticaretini yapmaya başladım ve iki taraf içinde zor bir durum bu. Yalnız fiyatları bugün inceleme fırsatı buldum ben ürünlerde %40 veya 50 indirimi bir kaç ürün dışında göremedim. Fiyatlar hep yükseltilip indirilmiş, gerçi Motomaxta aynısını yaptı bir çok üründe ama yinede bugünün koşullarında kullanıcıyı sevindirecek nadir olaylardan bu tip şeyler.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ben çok basit ve temel birşeyi merak ediyorum arai shoei givi tcx agv bu markalar dünyanın hiçbiryerinde bu fiyatlara değil. Amerikada bile fiyatlara baktığınız zaman böyle rakamlar yok. İşin aslı nedir? Kardeşleri normal bir yamaha bayisi biliyorum türkiyede ve dünyada kimsenin yapamadığı bukadar indirimi nasıl yapıyor ? %50 dediğiniz zaman distiribitör firmalar bile üretici firmalardan bu rakamlara alamaz. Mal eski olabilir mi? Eski kur ve eski ürünse eğer zaten kurdan ötürü fiyatlar uçtu. Aslında eski fiyata satıp %50 yaptık denebilir. Kur yükselmeden önceki bu fiyatları hatırlayanlar varmı. Ürünler bukadar eskiyse zaten yaşanabilecek sıkıntılarda elde patlama ihtimali çok yüksek.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İade ve değişim yapmamak gibi bir olay yoktur. Kampanya sonuna kadar yoğunluktan ve karışıklığın önüne geçme amacıyla söylemişlerdir. Eldiveni giydiyseniz maalesef geri almamaları haksız bir durum olmaz. Bende bu işin ticaretini yapmaya başladım ve iki taraf içinde zor bir durum bu. Yalnız fiyatları bugün inceleme fırsatı buldum ben ürünlerde %40 veya 50 indirimi bir kaç ürün dışında göremedim. Fiyatlar hep yükseltilip indirilmiş, gerçi Motomaxta aynısını yaptı bir çok üründe ama yinede bugünün koşullarında kullanıcıyı sevindirecek nadir olaylardan bu tip şeyler.
    Dediğim gibi sadece mağazadan çıkıp eve dönerken giydim yarı yolda rahatsız olup çıkardım. Yardımcı olurlarsa sevinirim olmazlarsa da çirkeflik yapacak değilim zaten Ya satarım ya oğlum kar eldiveni olarak kullanır yada en kötü katlanırım rahatsızlığına belki ileride açar biraz.
    İndirime gelince yanılıyorsunuz. Bahsi geçen tüm o büyük markalarda iddia attikleri indirim vardı. Mağazaya gittiğimden biliyorum. Her çıkan üstünde dainese, alpinstar, revit montlarıyla çıktı. Boş çıkan yoktu. Rastgele bir kaç ürüne baktım, harbiden de fiyatlar %50 inmişti. Fısratınız ve ihtiyacınız varsa tükenmeden bi uğrayın derim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok basit ve temel birşeyi merak ediyorum arai shoei givi tcx agv bu markalar dünyanın hiçbiryerinde bu fiyatlara değil. Amerikada bile fiyatlara baktığınız zaman böyle rakamlar yok. İşin aslı nedir? Kardeşleri normal bir yamaha bayisi biliyorum türkiyede ve dünyada kimsenin yapamadığı bukadar indirimi nasıl yapıyor ? %50 dediğiniz zaman distiribitör firmalar bile üretici firmalardan bu rakamlara alamaz. Mal eski olabilir mi? Eski kur ve eski ürünse eğer zaten kurdan ötürü fiyatlar uçtu. Aslında eski fiyata satıp %50 yaptık denebilir. Kur yükselmeden önceki bu fiyatları hatırlayanlar varmı. Ürünler bukadar eskiyse zaten yaşanabilecek sıkıntılarda elde patlama ihtimali çok yüksek.
    Geçen sene 15 temmuz nedeniyle 4'e dayanmıştı dolar ve mukabilinde euro. Sonra düşüşe geçmişti şimdi tekrar aynı seviyelere çıktı. Yani öyle dolar euro bugünkü kurun yarısı iken alınmış ve bugün indirimli satılıyor olsa en az 3-4 sene önce alınmış olması gerek bu malların. 2016-2017 üretim kasklar gördüm ben. Ve son kullanma tarihi bir tek kasklarda var. Montlar vs. kapanın elinde kalıyordu.
    Üstelik ben tüccar olsam dolar düşükken bile almış olsam malı yine de kar yapıyorum diye böyle yarı fiyatına vermem. Kar etmiş olmuyorsun çünkü.
    Senin paran değer kaybetmiş oluyor. Üstelik o malın yerine yenisini koyarken sattığın fiyata bile koyamayacaksın.
    Benim tahminim bu sene iş yapamadı kimse. Stoklar şişti ve şimdi yeni yıla girerken stokları eritmek istiyorlar. Belli bir zararıda göze almışlar belli. bu tür komplo teorilerini düşüneceğimize ihtiyacı ve fırsatı olan gidip alsın. Tüketici kazansın bi kez olsun...
    Benim nakitim olmadığı için, önümü de göremediğim için öyle herşeye saldıramadım. Tek bi eldiven aldım, oda küçük geldi :(
    Neyse nakiti olan kaçırmasın bence... Bir de öyle motomaxtaki gibi değil, çalışanlar aşırı ilgili davranıyor... Bilginize...
    Bu alemde bir Feyizoğlunu tanırdım yanlarına kardeşler yamahayı da ekledim...

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Dediğim gibi sadece mağazadan çıkıp eve dönerken giydim yarı yolda rahatsız olup çıkardım. Yardımcı olurlarsa sevinirim olmazlarsa da çirkeflik yapacak değilim zaten Ya satarım ya oğlum kar eldiveni olarak kullanır yada en kötü katlanırım rahatsızlığına belki ileride açar biraz.
    İndirime gelince yanılıyorsunuz. Bahsi geçen tüm o büyük markalarda iddia attikleri indirim vardı. Mağazaya gittiğimden biliyorum. Her çıkan üstünde dainese, alpinstar, revit montlarıyla çıktı. Boş çıkan yoktu. Rastgele bir kaç ürüne baktım, harbiden de fiyatlar %50 inmişti. Fısratınız ve ihtiyacınız varsa tükenmeden bi uğrayın derim...
    Ben üretici ve distiribitör firmaların bu fiyatlara satılan ürünlerin garanti kapsamına alabileceklerini sanmıyorum. Kardeşler alsa distiribitör firmalar almaz. Adamlar göz göre göre kendi kafalarına mı sıkacaklar Şöyle düşünün 10 kişiye ürün satıyorsunuz %50 kar yaparak. 10 kişiden biri sizden aldığı fiyata aynı fiyata hatta daha ucuza satıyor diğerleri direk batar ve sizin sonunuz olur. Distiribitör firmalar illaki konuyla ilgili bir açıklaması olan yerlerdir. Firmanın gücü varsa zaten değişim iade yapardı kolayca diye düşünüyorum. Mal almadan önce ben olsam üretici yada distiribitör firmayı arar burdan mal alıyorum garantisi varmı diye sorarım... İlerleyen süreci zaten hepberaber göreceğiz. Herkese hayırlı olsun istanbulda olmadığım için ben yararlanamadım daha.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baska yerde de yazmistim, Kardesler + Motoliz (ayni firma) benim gozumde retail magazacilik olarak ulkedeki top 5e oynuyorlar musteri memnuniyeti hususunda(Yetkili Yamaha servisi olmalarini bu istatistige sokmuyorum sikayetler vardir elbet).

Benim gozumde
    1- Motoplus
    2- Motoliz ve Kardesler
    3- Feyizoglu
    4- Motocapro
    5- Riderdenim

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Geçen sene 15 temmuz nedeniyle 4'e dayanmıştı dolar ve mukabilinde euro. Sonra düşüşe geçmişti şimdi tekrar aynı seviyelere çıktı. Yani öyle dolar euro bugünkü kurun yarısı iken alınmış ve bugün indirimli satılıyor olsa en az 3-4 sene önce alınmış olması gerek bu malların. 2016-2017 üretim kasklar gördüm ben. Ve son kullanma tarihi bir tek kasklarda var. Montlar vs. kapanın elinde kalıyordu.
    Üstelik ben tüccar olsam dolar düşükken bile almış olsam malı yine de kar yapıyorum diye böyle yarı fiyatına vermem. Kar etmiş olmuyorsun çünkü.
    Senin paran değer kaybetmiş oluyor. Üstelik o malın yerine yenisini koyarken sattığın fiyata bile koyamayacaksın.
    Benim tahminim bu sene iş yapamadı kimse. Stoklar şişti ve şimdi yeni yıla girerken stokları eritmek istiyorlar. Belli bir zararıda göze almışlar belli. bu tür komplo teorilerini düşüneceğimize ihtiyacı ve fırsatı olan gidip alsın. Tüketici kazansın bi kez olsun...
    Benim nakitim olmadığı için, önümü de göremediğim için öyle herşeye saldıramadım. Tek bi eldiven aldım, oda küçük geldi :(
    Neyse nakiti olan kaçırmasın bence... Bir de öyle motomaxtaki gibi değil, çalışanlar aşırı ilgili davranıyor... Bilginize...
    Bu alemde bir Feyizoğlunu tanırdım yanlarına kardeşler yamahayı da ekledim...
    inşallah söylediğiniz kadar kolaydır bu işin açıklaması. Çok zor şeyler söylemedim yazdıklarımı düşünebilirsiniz.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inşallah söylediğiniz kadar kolaydır bu işin açıklaması. Çok zor şeyler söylemedim yazdıklarımı düşünebilirsiniz.
    Bir onceki sayfaya bak baba acikladim kampanya nedenini

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir onceki sayfaya bak baba acikladim kampanya nedenini
    yavrum okudun mu yazdıklarımı ? konuyu takip ediyorum ve sürekli cevaplıyorum bende. Eldeki stoğun eritilip maldan çıkmak istenmesi normal ve bu belli zaten. Fakat diğer satıcılar ve distiribitör firmalar buna nasıl göz yumar? Yüzde 50 aldığınız araiyi satan shoei yi satan kaçtane mağaza var türkiye genelinde hepsi oturmuş bu kampanyayımı izliyor? Anlamadığım şey bu! İllaki bunun hukuksal bir yaptırımı yada satılan ürünlerin garanti kapsamında bir farklılığı vardır. Bu söylediğim zaten bizleri ilgilendiren birşey değil ben olaya biraz ticari yönden bakarak yorum yaptım. Ürün alacak arkadaşlar içinde hangi marka olursa olsun almadan önce disitirbitör firmalarını arayıp danışmakta fayda olacağını söyledim. İki gün sonra botun tabanı açılıp montun dikişi patlayınca buradaki arkadaşlar madur olmasın diye.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    yavrum okudun mu yazdıklarımı ? konuyu takip ediyorum ve sürekli cevaplıyorum bende. Eldeki stoğun eritilip maldan çıkmak istenmesi normal ve bu belli zaten. Fakat diğer satıcılar ve distiribitör firmalar buna nasıl göz yumar? Yüzde 50 aldığınız araiyi satan shoei yi satan kaçtane mağaza var türkiye genelinde hepsi oturmuş bu kampanyayımı izliyor? Anlamadığım şey bu! İllaki bunun hukuksal bir yaptırımı yada satılan ürünlerin garanti kapsamında bir farklılığı vardır. Bu söylediğim zaten bizleri ilgilendiren birşey değil ben olaya biraz ticari yönden bakarak yorum yaptım. Ürün alacak arkadaşlar içinde hangi marka olursa olsun almadan önce disitirbitör firmalarını arayıp danışmakta fayda olacağını söyledim. İki gün sonra botun tabanı açılıp montun dikişi patlayınca buradaki arkadaşlar madur olmasın diye.
    Yalnız konuya şu açıdan da bakabilirsiniz. Apple mağazalarında ya da kendi internet sitesinden telefonlarını atıyorum 4000 Tl ye satıyor. Gel gelelim n11, hepsiburada gibi yerlerden satış yapan satıcılar aynı ürünün fiyatını 3500 e kadar düşürebiliyorlar. Demek oluyor ki herkes elindeki, distribütörden aldığı ürünü aynı garanti koşulları altında istediği fiyattan satabiliyor.
    Ben internet üzerinden bir kask aldım, kaskı aldığım mağaza Hataydaydı. Kaskta bir sorun çıkınca İstanbuldaki distribütörüne gittim ve ellerinden geldiği kadar yardımcı oldular. Bu distribütör firmada benim aldığım kaskın fiyatı 1133 Tl idi. Sohbet arasında bana ne kadara aldığımı sordular, ben de 840 Tl ye aldım deyince yetkilinin tepkisi şu oldu: Vay be adamlar resmen 30-40 Tl karla satış yapıyorlar. Yani demem o ki distribütör firmalar bayilere ürünleri veriyorlar ve ondan sonra ne kadar karla satacaklarıma karışamıyorlar ve bu ürünlerin garantisiz ya da satıcının ilgisiz olacağı anlamına gelmiyor.

Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız konuya şu açıdan da bakabilirsiniz. Apple mağazalarında ya da kendi internet sitesinden telefonlarını atıyorum 4000 Tl ye satıyor. Gel gelelim n11, hepsiburada gibi yerlerden satış yapan satıcılar aynı ürünün fiyatını 3500 e kadar düşürebiliyorlar. Demek oluyor ki herkes elindeki, distribütörden aldığı ürünü aynı garanti koşulları altında istediği fiyattan satabiliyor.
    Ben internet üzerinden bir kask aldım, kaskı aldığım mağaza Hataydaydı. Kaskta bir sorun çıkınca İstanbuldaki distribütörüne gittim ve ellerinden geldiği kadar yardımcı oldular. Bu distribütör firmada benim aldığım kaskın fiyatı 1133 Tl idi. Sohbet arasında bana ne kadara aldığımı sordular, ben de 840 Tl ye aldım deyince yetkilinin tepkisi şu oldu: Vay be adamlar resmen 30-40 Tl karla satış yapıyorlar. Yani demem o ki distribütör firmalar bayilere ürünleri veriyorlar ve ondan sonra ne kadar karla satacaklarıma karışamıyorlar ve bu ürünlerin garantisiz ya da satıcının ilgisiz olacağı anlamına gelmiyor.
    Distribütör firma bayilerine verdiği ürünleri ayrıca kendi de satabilir bunda kanuna mani bir durum yok. Tek kıstas bayisinden daha ucuza satamaz. Tıpkı örneğini verdiğiniz apple gibi. Yani demek istediğim şu. Ben apple bayisi olsam eğer bana verdiği ürünü benden daha ucuz satarsa benim apple bayisi olmamın bi anlamı olmaz. Beni batırmak için yapıyor diye düşünürüm, başına ekşirim. Ama bayii kendi insiyatifiyle dilediği kadar göz yumabileceği bir indirim yapabilir. Tıpkı Kardeşler yamaha'nın yaptığı gibi. Rekabet bunu gerektirir.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim hiç birşey bilmeden yorum yapıyorsun. Perakende satış fiyatları distiribitör firmalar tarafından belirlenir.4000 liralık apple 3.500 e düşebilir güzel kendi karını düşerek. Bukadar zormu yazdığım şeyi anlamak söylediğin 4000 liralık apple telefonu dünyanın hiçbiryerinde 2000 tlye alman mümkün değil.

Bizler neden her güzel şeyde bir bit yeniği arıyoruz ki? Bugün kardeşler yamaha yaptı bu güzelliği. Yarın bir başkası yapar yada yapmak zorunda kalır. Bunun adı rekabet. Bu tüketicinin işine gelen bir durum. Ama tüm firmalar aralarında anlaşıp aynı fiyattan satmaya kalkarlarsa bu rekabete aykırı bir durum olur ve kanunen de yasak... Her sektörde görüyorum bu gibi durumları. Tuzlu su akvaryumu ile ilgilendim bi ara. Canlı ve ekipman satan babalar olduğu gibi küçük esnaflarda var. Aralarında bi çekişme var. Babalardan birinin yarı fiyattan satış yaptığı çok oldu. Hemen dedikodular başlardı böyle durumlarda. Falan firmayı batırmak için yapıyor, demek ki hep bizi ...kiyorlarmış falan filan. Ama bunu diyenlerle o mağazalarda çok karşılaştık. Hem küçük firmayı koruma içgüdüsüne geçiyor hem de gidip babadan alışveriş yapıyor. Demem o ki bakın keyfinize buldunuz mu bi indirim varsa ihtiyacınız yapıştırın ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Güzel kardeşim hiç birşey bilmeden yorum yapıyorsun. Perakende satış fiyatları distiribitör firmalar tarafından belirlenir.4000 liralık apple 3.500 e düşebilir güzel kendi karını düşerek. Bukadar zormu yazdığım şeyi anlamak söylediğin 4000 liralık apple telefonu dünyanın hiçbiryerinde 2000 tlye alman mümkün değil.
    Yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum. Ben apple bayisi olsam benim satış fiyatımı apple belirleyecek ve ondan düşüğe satamayacak mıyım? Bu durum rekabet kanununa aykırı değil mi? Tamam bunu Apple yapsa gözardı edilir ama küçük markalar yapsa devlet baba yapışmaz mı yakasına...

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Distribütör firma bayilerine verdiği ürünleri ayrıca kendi de satabilir bunda kanuna mani bir durum yok. Tek kıstas bayisinden daha ucuza satamaz. Tıpkı örneğini verdiğiniz apple gibi. Yani demek istediğim şu. Ben apple bayisi olsam eğer bana verdiği ürünü benden daha ucuz satarsa benim apple bayisi olmamın bi anlamı olmaz. Beni batırmak için yapıyor diye düşünürüm, başına ekşirim. Ama bayii kendi insiyatifiyle dilediği kadar göz yumabileceği bir indirim yapabilir. Tıpkı Kardeşler yamaha'nın yaptığı gibi. Rekabet bunu gerektirir.
    Yani diyorsunuz ki bu çok normal bir uygulama Kardeşlerin yapmaya çalıştığı şeyi ben bilmem. Fakat net olan birşey var. Kaç kez yazdım okumadınız tekrar söylüyorum ben 10 dükkana arai satıyorum 8 liradan Perakende fiyatıda 10 lira diyorum. Bu 10 dükkan dan biri benim ona 8 liraya ona sattığım ürünü 6 ya da 7 liraya satarsa diğer sattıklarım iş yapamaz. Dünyada şu an tüm internet siteleri dahil bana birtane arai yada shoei şu an kardeşlerin sattığı ürünlerden bulabilirmisiniz yüzde 50 indirimli bir yer ?

Rekabet kanunu nedir bu arada ? Tabiki satamassınız ürünün bir üretim maaliyeti bellidir. En başta üretici fiyat koyar ürüne. Üretici firmanın sitesindeki fiyatı daha ucuza satarsınız tabiki fakat yüzde 50 indirimle satmak için o fabrikanın ya batmış olması gerek yada artık üretilmeyen bir ürün olması gerek. Şimdi iphone 8 yada iphone x heryerde 6 ile 7 arası bazıları 5 satabilir bi ihtimal kendini zorlayıp ama biri çıkıp ben 3 e satıyorum derse ortalık karşır :D karışmaz diyorsanız ben birşey bilmiyorum

merhaba indirim ne zamana kadar devam ediyor ? AGV K3, K5 kask ve dainese spr mont için fiyat alabilir miyim.

Bende alacaktım mont, pantolon, eldiven falan. Çok çok araştırdım. Benim baktığım mont 890 tl idi galiba. %40 indirim var dı.
    Oysa aynı ürünü Gitti gidiyor, hepsiburada ve n11 den araştırdım 325 ten 425 e kadar fiyat var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Bende gittim honda bayii den aldım. Belki 50 lira fazla verdim ama içim rahat etti. Çünkü aldığım ürünü internetten araştırdım. En ucuz veren yerden 50 lira fazla. Full ekipman yaptım ohhh beee

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    abooo, nerde bu mağza!! yarın işi gücü bırakıp gitmem lazım.

90 liraları dandik eldivenlere verecektik. yarın bir gidek bakalım mağazaya. belki yağmurluk alırım bot falanda alırım. kurutucam mağzayı.

VEXO KING ilgimi çekti baya ucuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)