Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Enstrüman çalanlar\Müzisyen Motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    smtbhtyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müzisyen abiler, kardeşler, arkadaşlar 6 Aralık günü Paul Gilbert, Romeo & Juliet Performance Hall'da olacak. Guthrie Govan, Richie Kotzen gibi 'fritöz'leri kaçıranlar için yeni bir fırsat. Hayırlı olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda dylan
    Bende lise yıllarında başladım bağlama sevdasına, fakat notayla pek aram yoktur kulağım iyidir yalnız, elimde şu anda 16 yıllık gül ağacı kısa sap bir bağlama var türkülerin hastasıyım, sabahat akkiraz, musa eroğlu gibi vs ustatlar.......

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı smtbhtyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müzisyen abiler, kardeşler, arkadaşlar 6 Aralık günü Paul Gilbert, Romeo & Juliet Performance Hall'da olacak. Guthrie Govan, Richie Kotzen gibi 'fritöz'leri kaçıranlar için yeni bir fırsat. Hayırlı olsun.
    Bu adamı dünya gözüyle görmek lazım,hem de çok eğlenceli bir abidir kendisi...

@dylan41 daha önceden gittiğim bir akademide türkü bölümünde yanlış hatırlamıyorsam eğitmen olarak Sabahat Akkiraz vardı,yanlış hatırlıyorda olabilirim ama kendisinin yanında Asım Ekren,Fatih Erkoç,Neşet Ruacan,Berç Yeremyan,Emin Fındıkoğlu,Eylem Pelit gibi üstatlar da eğitmen kadrosundaydı...Heyt be bakıyorumda çok iyimiş gerçekten...Bu arada elimde kuru ve eski bir dut ağacı var,bundan iyi bağlama sapı olurmuş sanırım acaba oradanda mı girişsek?

Bugün itibariyle askere giden bir arkadaşım sayesinde, 15 aylık bir süre için Bogner Ecstasy sahibi oldum. Allah ordumuza zeval vermesin.
    Canavarın fotoğrafını daha çekemediğim için temsili fotoğrafını yayınlıyorum.

Daha şimdiden 15 ay sonraki ayrılık gününün ne kadar zor geleceğinin izlenimlerini veriyor.

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @smtbhtyr çok şanslısın ama 15 ay sonrada ayrılmak çok zor olucak,bognerde kendi alanında ciddi sağlam bir marka sıkı hayranları var...

Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @smtbhtyr çok şanslısın ama 15 ay sonrada ayrılmak çok zor olucak,bognerde kendi alanında ciddi sağlam bir marka sıkı hayranları var...
    Aslında çok şanssızmışım onu anladım. Şu Bogner denilen meret yüzünden kendi ekipmanımdan soğudum. 15 ay sonra Blues Junior'ıma nasıl dönücem hiç bilmiyorum. Bağımlılık yaptı resmen Bogner..

Piyano çalıyorum bende

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    sirasi ile; luthier fatih yilmaz yapimi elektro gitarimin switch ile single olarak da kullanilabilen, hsh dizilimindeki 2 humbucker (seymour duncan SH2 jazz ve dimarzio airnorton) ve bir singlecoil manyetikten(emg sav), ucu altin kaplama fishman stranput marka jak ile behringer cs100'e sonra boss cs-3 e sonra fv 300l ye daha sonra ge7 equalizer(ki cok severim) akabinde dd20, mt2, ts9, sd1, morley wah-volume, dod yjm308 , ns2 x 2, ve el yapımı uyduruk volume pedalı. anfiye gelmeden once cs100 den sonra baypass ile direk zoom gfx5 processor secenegi var. istendigi zaman aradaki diger analog pedallar tek switch ile devredisi birakilip cs100 ve processor ün oldugu setup kullanilabiliyor. ha anfi olarak da Line 6 Spider 4 30.

umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    elektro gitar, bağlama(uzun-kısa) yeni yapacagım çok saplı gitar bağlama melezininde dıy forumdan takıp edebılırsınız....tanıyanlar bılır benı tasarımlarım bana aittir....

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Yaklasik 10 yil once admira paloma klasik gitar almistim. 2-3 yil caldim. Kendimce ritm-arpej, biraz da solo caliyordum. Birkac kez yere dusurup, bas kisminin klavyeye yakin yerinden kirmistim. Yaklasik 7-8 yil once, en son kirilmasinda yaptirmadim ve oylece kaldi.

Gecenlerde bir arkadasimin elektro gitarini (Ibanez grg170) ve amfisini satin aldim (Roland cube 20x). Kirik olan admirayi da yaptirdim ama butun vaktimi elektro gitar ile geciriyorum Ikisini de duvara astim. Artik dustu-kirildi derdi yok.

Simdilik zamanimin buyuk cogunlugunu amfisiz calisarak geciriyorum. Bir sarkiyi cikardiktan sonra amfiye takip calinca da inanilmaz keyif aliyorum.

Not: Isteyen olursa admirayi uygun fiyata satabilirim.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Full stack amfi alamayan arkadaşlar artık hiç üzülmeyin. Artık Micro Cube, Ibanez IBZ10g, Marshall MG10 gibi amfilerinizle de mutlu olabilirsiniz. Nasıl olucak derseniz, bir kaç tahta ve biraz el becerisi ile herşey mümkün.. Bkz..

NOT: Tabi makyajda bir yere kadar.

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    merhabalar
    bi ara bende bayağ ekipman vardı ama motor almak için çoğunu sattım
    şimdi elimde 96 yapım epiphone les paul custom black beuty 3 var(made in korea)
    bir de behringer amfi var 65 watt
    10 senedir gitar çalıyorum. bas-elektro-klasik-akustik hepsini de çalarım
    biraz da davul çalıyorum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu adamı dünya gözüyle görmek lazım,hem de çok eğlenceli bir abidir kendisi...

@dylan41 daha önceden gittiğim bir akademide türkü bölümünde yanlış hatırlamıyorsam eğitmen olarak Sabahat Akkiraz vardı,yanlış hatırlıyorda olabilirim ama kendisinin yanında Asım Ekren,Fatih Erkoç,Neşet Ruacan,Berç Yeremyan,Emin Fındıkoğlu,Eylem Pelit gibi üstatlar da eğitmen kadrosundaydı...Heyt be bakıyorumda çok iyimiş gerçekten...Bu arada elimde kuru ve eski bir dut ağacı var,bundan iyi bağlama sapı olurmuş sanırım acaba oradanda mı girişsek?
    Duttan iyi baglama sapi olurmu bilmem ama guzel tekne olur.
    Yeterince genisse bence tekne yaptirsan daha iyi olur.
    Sap için de ardiç guzel agaçtir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    profesyonel müzikle uğraşıyorum

ses mühendisiyim

ayrıca gitar çalarım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende zamanında el yapımı bas yapmıştım ama harbici el yapımı Tamamen ilkel koşullarda ve tarzanca yapılmış bişeydi. Ama sonuç olarak birşeye benzemişti. Bu da fotoları ve hikayesi

İlk olarak işe gövde ağacı alarak başladım. Kocaeli - Karamürselde enstrüman ağacı satan biryerden akçaağaç aldım. Erkan Sızarlar'da oradan alıyomuş galiba. Öyle duymuştum, doğrumu bilmem ama neyse.

Eve gelince nasıl birşey yapsam acaba diye düşünürken acele edip "la benim b50 nin kopyasını yapim işte" dedim ve kendi basımın şeklini aynen çizdim.

Gittigidiyordan dekopaj testeresi alarak öğrenci evinde kesme işlemine giriştim. Alttaki sandalyede nasibini aldı tabi. Emektar sandalyem 4 sene taşıdı yinede beni

Kesim işlemi çok ses çıkardığı için işin geri kalanını yazlıkta yaptım. Ses problemi olmadığı için rahattım valla. Neyse kesim işlemi bitince gövde böyle birşeye benzedi. Manyetik bölümünü ise ahşap keski ve çekiç ile saatlerce uğraşarak yaptım. Uygun alet edevat yoktu çünkü.

Tüm manyetik yerlerini ve sapın oturacağı yeri ahşap keski ile bitirdim. Gövde neredeyse hazırdı artık. Yalnız bir sorun, üstteki bombeyi verirken çok hata yaptım. Garip bişey oldu orası.

Sapı ise gidip herhangi bir ağaççıdan aldım. Pek kaliteli bir malzeme değildi ama eğik büğük olmadığından fazla bir sorun çıkarmadı. Kesip biçip zımparaladıktan sonra şekildeki halini aldı.

Burguların yerini açıp taktıktan sonra gövdenin üzerine yerleştirdim ve şekildeki gibi oldu. Telleri gerdirdim ama truss-rod olmadığından fazla zorlamadım tabi.

Çakması ve orjinali yanyana

Aslında tam b50 kopyası yapıcaktım ama elimde "fender lace sensor" manyetikler vardı ve manyetiklerle potanslar lehimli vaziyette idi. O yüzden potansları gövdenin arkasından geçiremedim yanımda havya vs olmadığından. Mecburen gövdeye uygun pickguard yapmaya karar verdim. Nasıl yapsam diye düşünürken evde plastik ne varsa araştırdım tepsi, leğen vs ve en sonunda klozet kapağında karar kıldım ve klozet kapağından pickguardımı yaptım:D Güzelde oldu ama. Telleri filanda taktıktan sonra basımız çalmaya hazır hale geldi.

Sonuçta beklediğimden iyi birşey ortaya çıktı ve tesadüfmü yoksa doğal yetenekmi bilmem gövde-sap mükemmel derecede düz oldu Telleri gerip akort etmeyi denedim ve sap çok eğilmeyince biraz çalmayı denedim. Tonları pek iyi değildi açıkçası, manyetik yerini biraz derin ayarladığım için de ses az geliyordu. Sap eğilmesin diye de fazla kurcalamadan söktüm.
    Sonra ise gitmediğim yer kalmadı truss-rod bulmak için ama nasıl bir miretse hiçbiryerde bulamadım. Tüneldeki bütün dükkanlara bütün ustalara gittim ama yok. Sonrada basımı parça parça kaybettim zaten. Hala içimdedir. Kendi ellerimle yapmıştım halbuki. Neyse böyle bir tecrübe oldu işte banada.

bu işler böyle böyle başlar aslında, ama sen biraz erken pes etmişsin yinede elıne emeğıne sağlık güzel bir anı kalmış geride

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

Arkadaş baştan dikkatli bakarsan ney çalan var,klavye var,davul var,bas var,bağlama var...Evet gitar fazla ancak ne yazık ki dememek lazım...Müzikle bir şekilde uğraşsın insanlar,kaldı ki ben kendi kültürüne sahip çıkmakla uzaktan yakından bir alakasını göremiyorum...Müzik dediğin evrenseldir...Batıya ait olan bir enstrümanla doğuya ait ezgileri de çalabilirsin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:36 ----------

Arkadaşlar konunun başlarında söylemiştim...2 adet gitar kullanıyorum...Biri Gibson LesPaul birde kendi yaptığım var...Bunun yapım aşamasına dair foto çekmemiştim zamanında...Yine de merak edenler için anlatıp paylaşayım;

Önce elimde ki Hohner gitarı en ufak parçasına kadar söktüm...Daha sonra keresteciler sitesinden "bubinga" cinsi ağaç buldum..O zaman bana söylenen gül familyasından afrika kökenli çok sert bir ağaç olduğuydu...Bende sustain fazla olması için sert ağaç arıyordum...Fakat bulduğum ağaç gitarı en olarak karşılayabilecek kadar geniş değildi...Biz de kolun altında kalan bombeli kısmı ek yapmayı düşündük...

Sonra bu ağacı ve eski hohner'in kasayı masko'da eski bir arkadaşın dayısına götürdüm...Yetenkli Samuel Usta buna şekli verdi ve ek olacak kısım için mengenede 2 gün tuttu...

Daha sonra ben çentikli gövdeyi günlerce kalından inceye zımparaladım...En son sünger zımparayla defalarca ağaç sedef gibi parlayana kadar zımpara yaptım ve en son vernik attım...Yanlış hatırlamıyorsam 2 kat vurmuştum verniğide...

Sonra toparlamaya geldi...Gibson daki köprü manyetiğini Seymour Duncan full shredle değiştirmiştim...Elimdeki Gibson a ait 498T alnico da bunun üzerinde köprü manyetiği olarak yerini aldı...Bu arada ağaç o kadar sertti ki vida için delik açarken matkap ucu bile kırdı...

Buyrun bunlarda resimleri;

(Üstünde abidik kubidik eskiden yapıştırdığım zamazingolar var...Pickguard değişecek,siyah ya da krom renkle)

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Ağacın damarları,çizgileri,deseni gerçekten çok hoşuma gidiyor...Ses için şöyle diyeyim;Diğer manyetikler pek iç açıcı değil ama les paul den gelen manyetikle bu ağacın birleşimi sokak kedisi gibi bir ses çıkarıyor...Ancak klavye gövdeyle birleştiği yerden oynama yaptığı için bir elden geçirmem lazım...

Sonuç olarak çalsamda çalmasamda benim için manevi değeri büyük ve hayatımın bir ara önemli bölümünü kaplayan,parmaklarımı kanatana kadar severek uğraştığım bir mevzudan bana hoş bir anı olarak kalacak...

elden geçirmeye karar verirsen yardımcı olmak isterim [COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:32 ----------

Merhaba arkadaşlar
    bende flamenco ve klasik gitar çalıyorum aynı zamanda luthierim (enstruman yapımcısı)
    tamir tasarım v.s gibi işlerle de uğraşmaktayım. ilgili arkadaşlara yardımcı olmak isterim
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

Motosikleti
    Yamaha R1
    iyi derecede klasik gitar çalarım. bazen iş gereği çelik telli ve elektro çalsam da klasik kadar iyi değildir. ama isteneni yerine getiririm. eskiden motor ustasıydım şimdi aranjörlük yapıyorum

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir tek senin üflemen daha çok değer katardı yegane olurdun ama bir arkadaş daha var mansurdan kıza geçecekti...

motorcu olmak , motor sahibi olmak değil ki
    motorun olmasa da o ruhu taşıman yeterli

ne motorcular gördüm motoru yok
    ne motorcular gördüm ruhu yok
    kanka nefesin kuvvetliyse banada üflermisin

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

ohhhhh beeee ne kıymetli üstadlar varmış ta benim haberim yokmuş selam arkadaşlarım ve abilerim ben gerçek enstormanların yerini hiç bir zaman tutmasada hepsinden tadlar alabileceğim orgu çalıyorum ,

dolayısıyla çalamadığım entroman yok mecazen , orgda hepsi var hemde samplik

yaklaşık 20 yıldır çalıyorum bir üstadım , hocam yok bana bu işi sevdiren kimse yok , nota bilgim yok pratikten, kulaktan, çalıyorum az çok makam usul den çakarım, turk halk müziği,arabesk,fantazi, çaldıklarım arasında olup batı müziğinden sevdiğim ancak bir elin 10 parmağını geçemeyeck kadar az repertuarım vardır ,onun dışında , çok parçayı hayata geçirebiliyorum kendimce ,

bu işte asla iyi olduğumu söyleyemem çünki müziğin sonu gelmiyor , ama orta karar bir müzik icra etmeye çalışan bir şahsiyetim ,

ilk önceleri hobi olarak çalıyor olsamda sonlaraları para ettiğini farketmeye başladıktan sonra işi nakite döktüm ve gerilemeye başladım şimdi 10 yıl önceki halim geldi gözümün önünede halen aynı işi yapıyorda olsam o zamanlar daha hızlı ve aktiftim

malum harddisk artık zorlanıyor bayrağı yeni gençlere bırakmaya başladım yavaş yavaş zaten milletin ağzının kokusunu çekmek zoruma gitmeye başladı ama tamamen parasal yönlerden yine işlere çıkıyorum

tüm müzisyen arkadaşlara müziğe hevesli arkadaşlara başarılar diliyorum bu konuda birde küçük notum olacak...

her insan bir enstroman çalmalıdır bu düdük bile olsa , dinlemek zevklidir ama çalması zordur , çalışma bilgi ve azim ister hiç bir şey öğrenemediysem bunu yaşayarak öğrenmiş olmamın bile bana yeteceği görüşündeyim esen kalın....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Valla ana enstrümanım Bass Gitar, akustik ve elektroda çalmaktayım.. Yakın zamanda ukeleleye başlıyorum ve mızıkayı da öğrenmekteyim.. :D
    Ayrıca kurduğumuz okul grubunda da Bass Gitarist/Solistlik yapmaktayım Blues,Jazz ana müzik türlerimdir..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)