Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Oltacı & Motorcu Paylaşımları Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinan kardeşim savaş abinin tavsiye ettiği siteyi takip et,biraz forumları kurcala aradıklarını bulacaksın.

balık azaldı,eskiden elimiz boş dönmezdik, artık tavayı yağlayacak balığı alırsak kendimizi şanslı sayıyoruz.

Kaba olarak özetlersek ihtiyacın olan

1.3.90 veya 4.20 surf kamış (70 tl'den başlar yukarı doğru gider)
    2.surf makina ( 60 tl'den başlar yukarı doğru gider)
    3.ilk olarak istavrit çaparisi yapmanı öneririm zira kolaydır,her mevsim çıkar.1 tl'ye çapari alırsın ucunada akıntının durumuna göre 75gr ila 170 gr kadar ağırlık takabilirsin.
    4.mevki olarak kuleli askeri lisesinin önünü ve kanlıca sahilini tavsiye ederim.
    5.balık avı sabır işidir,işi bilmenin yanında kısmet işidir.

gittiğin mevkilerde avlanan balıkçıları gözlemleyerek büyük tecrübe edinirsin,sorduğun sorulara içtenlikle cevap vereceklerdir paylaşımı severler(ticari avlananlar hariç)

http://www.motosiklet.net/forum/hobi...ri-buraya.html

burada toplanmaya çalışıyoruz,topic geçen furyada yok olmuştu geri gelmiş

her türlü konuda yardımcı olmaya çalışırım
    Çoşkun abi o siteye üye oldum.
    Önce bi malzemeleri tanımaya çalışıyorum şimdilik.
    Daha sonra ufaktan balığa çıkmaya başlayacagım.
    Hafta sonu haliç köprüsündeb geçtim, adamlar çayı demlemiş oltaları asmış muhabbettelerdi. Severim öyle ortamları
    Teşekkür ederim çoşkun abi. Kafamın takıldığı yerlerde sanada danışacagim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Balık avlamaya illa balık avlayacağım diye değil kafa dinleme ve doğası güzel bol ağaçlıklı yerlere gidersen daha mutlu olursun.

Hasılat olmazsa da fazla üzülmezsin gezdiğin yanına kar kalır.

Bende yıllardır bu işlere meraklıyımdır ama her sene hasılat azalıyor ve geçen aylarda gördüğüm bir manzara beni bu işten daha da soğuttu.

Bize yakın olan Bayraktar göletine gitmiştim oltayı hazırlarken baktım kıyıda küçük bir balık ölüsü..Dikkatlice baktığımda bu ölülerden yüzlerce vardı.
    Şaşkınlık içinde ne olduğunu anlamaya çalışırken bisikletli oranın yerlisi bir çocuk gördüm "ne olmuş burada sen biliyormusun?" dedim.
    "Abi gece balık otu atıyorlar buraya balıklar sersemlemişken büyüklerini alıyorlar küçüklerini bırakıyorlar" dedi.
    Yemin ediyorum belki insanlara garip gelecek ama ben BALIK OTU olayını ilk defa duymuştum sonra internette gerekli açıklamaları okudum o ayrı mesele.
    Kısacası bu olay BALIK KATLİAMIndan başka birşey değil.
    Sen olta at saatlerce bekle elin oğlu bu malzemeyi kullanıp kilolarca balığı götürsün ama oradaki balığın geleceklerinide tehlikeye atsın.

Çocuk olayı anlatırken içim ürperdi orada olta atmak içimden gelmedi "jandarmaya haber verseydiniz bari" dedim "o kadarını bilmiyorum abi" dedi. Oranın yerlisi varken karışmak olaya müdahale etmek istemedim çektim gittim.

Akılsızca fütursuzca o göletteki balıkları talan eden yavru balıkların ölümüne neden olan her kimse onları kınıyorum Allah'ından bulsunlar diyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Abicim sazan avla.
    Ben öyle yapiyorum.
    Denize göle ihtiyacin yok.

Bu arada baliklarla baris antlasmasi imzaladigim için elimde olan balik malzemelerini satiyorum.

1.3.90 ve 4.20 surf kamış (85TL)
    2.surf makina ( 70TL)
    3. istavrit çaparisi (hediye)
    4.kuleli askeri lisesinin önünde sandalyeli ve semsiyeli mevki.(100TL aylik kira)
    5.Tasi çatlatacak sabir ve Sabanciyi kiskandiracak kismet(Aylik kira 500TL)

Ya nasip!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balık avlamaya illa balık avlayacağım diye değil kafa dinleme ve doğası güzel bol ağaçlıklı yerlere gidersen daha mutlu olursun.

Hasılat olmazsa da fazla üzülmezsin gezdiğin yanına kar kalır.

Bende yıllardır bu işlere meraklıyımdır ama her sene hasılat azalıyor ve geçen aylarda gördüğüm bir manzara beni bu işten daha da soğuttu.

Bize yakın olan Bayraktar göletine gitmiştim oltayı hazırlarken baktım kıyıda küçük bir balık ölüsü..Dikkatlice baktığımda bu ölülerden yüzlerce vardı.
    Şaşkınlık içinde ne olduğunu anlamaya çalışırken bisikletli oranın yerlisi bir çocuk gördüm "ne olmuş burada sen biliyormusun?" dedim.
    "Abi gece balık otu atıyorlar buraya balıklar sersemlemişken büyüklerini alıyorlar küçüklerini bırakıyorlar" dedi.
    Yemin ediyorum belki insanlara garip gelecek ama ben BALIK OTU olayını ilk defa duymuştum sonra internette gerekli açıklamaları okudum o ayrı mesele.
    Kısacası bu olay BALIK KATLİAMIndan başka birşey değil.
    Sen olta at saatlerce bekle elin oğlu bu malzemeyi kullanıp kilolarca balığı götürsün ama oradaki balığın geleceklerinide tehlikeye atsın.

Çocuk olayı anlatırken içim ürperdi orada olta atmak içimden gelmedi "jandarmaya haber verseydiniz bari" dedim "o kadarını bilmiyorum abi" dedi. Oranın yerlisi varken karışmak olaya müdahale etmek istemedim çektim gittim.

Akılsızca fütursuzca o göletteki balıkları talan eden yavru balıkların ölümüne neden olan her kimse onları kınıyorum Allah'ından bulsunlar diyorum.
    Maksat balık tutmaktan ziyade orada zaman geçirmek
    Muhabbetleride güzel oluyor balıkçıların, adam sabitliyor oltayı çay demliyor
    Bu arada keşke jandarmaya siz haber verseyiniz.
    Onu yapanlar o bölgenin yerlileride olabilirdi belki.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim sazan avla.
    Ben öyle yapiyorum.
    Denize göle ihtiyacin yok.

Bu arada baliklarla baris antlasmasi imzaladigim için elimde olan balik malzemelerini satiyorum.

1.3.90 ve 4.20 surf kamış (85TL)
    2.surf makina ( 70TL)
    3. istavrit çaparisi (hediye)
    4.kuleli askeri lisesinin önünde sandalyeli ve semsiyeli mevki.(100TL aylik kira)
    5.Tasi çatlatacak sabir ve Sabanciyi kiskandiracak kismet(Aylik kira 500TL)

Ya nasip!!!
    Dost işimi oluyor bu ilkay abi?
    Biraz daha fiyattan kir, ayagimiz alissin

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    HEr şeyin başı kurallara uymak aslında ama ülkemizde kurallara maalesef kimse uymuyor, Balık dolu nehirlerimizin, derelerimizin, göllerimizin kuruması, yerel türlerinde yokolması hep bu kuralsızlıklardan deyip konuya girelim

Tatlısu balıkçılığı daha zevklidir, kamp kurma imkanın olur, ister beklemeli, ister tut atlı balık tutabilirsin. Malzemeler için www.balikmarketim.com a bakabilirsin. Fazla da açılma kardeşlerimle tam techizatımızı kurmak için 3 milyarı gözden çıkarmıştık, ha dersen 50 TL lik takımda yetmez mi, yeter ama 10 kiloluk sazan geldiğinde küfretmekte var Kamış olarak markaya gerek yok, çelik sargılı ALBA yeter, ama makinan sağlam olmalı, Shimano veya Banax öneririm. Birde Sarı kağıt denen Su ürünleri ruhsat tezkeresi alman gerekli, bu olmazsa kaçak avlanmış olursun (şu an denetlemiyorlar ama işi sağlama almakta fayda var) 5 KG üstü balık tutman yasaktır ama bir tanesi 20 kg gelirse tutabilirsin.

-İçsularda balık avının yasaklandığı tarihler ise şöyle:

*15 Mart –15 Haziran: Adana, Adıyaman, Antalya, Aydın, Batman, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kilis, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak

*1 Nisan–30 Haziran: Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak

*15 Mayıs – 15 Ağustos: Artvin, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Kayseri, Malatya, Ordu, Rize, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yozgat

*15 Nisan–15 Temmuz: Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Muş, Van
    AVLANMASI YASAK OLAN TÜRLER

-Koruma altında olduğu için avlanması yasaklanan türler: Minare, Beni balığı, Büyük camgöz köpek balığı Beni balığı, Büyük camgöz köpek balığı, Deniz alası, Mersin balıkları, Deniz atı, Deniz kaplumbağaları, Misk ahtapotu, Mühreler, Ot sazanı, Deniz kulağı, Pervane balığı, Deniz çayırları, ata Gümüş sazanı Siyah mercan, Fil kulağı, Triton, Fok, Güneşlenen, köpek balığı, Ticari deniz süngerleri, Kancalı ahtapot, Yağlı balık, Kırmızı mercan, Kırmızı yıldız, Lambuka, Yunus, Maya
    AMATÖR BALIKÇIYA GETİRİLEN SINIRLAMALAR

-Amatör balıkçılar içsularda, doğaya zarar verdiği için olta ucuna ağ (tırıvırı, paraşüt vb.) düzeneği takarak avcılık yapamayacak. Balıkçı en fazla 4 olta takımıyla avlanabilecek, olta başına iğne sayısı 6 adeti geçemeyecek. Alabalık avında ise sayı daha düşük olacak. Amatör balıkçılar germe, uzatma, sürütme, serpme, pinter, çevirme, tırıvırı gibi ağları kullanamayacak. Bayıltıcı, uyuşturucu, öldürücü kimyasal maddeler, her türlü patlayıcı madde, karpit, sönmemiş kireç, balık otunun kullanımı ve bu malzemelerin av mahallinde bulundurulması yasak. Amatörlerin elektrik akımı, elektroşok, tüp gaz ve hava tazyiki yöntemlerini kullanması da yasak. Boyu 7.5 metrenin üzerindeki teknelerle amatör balık avcılığı yapılamayacak. 1 km2’den daha küçük göl ve göletlerde motorlu, motorsuz her türlü tekne ve botla avlanmak yasak. Denizlerde de amatör balıkçılar sualtı tüfeğiyle orfoz ve lagos avcılığı yapamayacak.

-Amatör balıkçılığa tamamen kapatılan içsu kaynakları: Gökçeada Yıldız koyu ile Yelkenkaya arasında sahilden itibaren Sualtı Deniz Rezervi (Parkı) oluşturulacak olan bölgede 200 metre genişliğinde 1 mil uzunluğundaki alanda her türlü istihsal vasıtası ile avcılık yasaklandı. Fokların yaşadıkları mağaralarda ışık kullanmak, her türlü vasıta ile dalış yapmak ve amatör su ürünleri avcılığı yapmak da yasak. Akdeniz’de, Kızılliman mevkiinde sportif amaçlı su ürünleri avcılığı yasak. Mersin’in Erdemli ilçesindeki ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü sınırları içerisinde kalan limanda ve limanı çevreleyen 500 metrelik alan içerisinde amatör su ürünleri avcılığı yasak. İzmir limanında, Bostanlı Sazburnu ile Üçkuyular vapur iskelesi arasında çekilen hattın doğusunda kalan saha içerisinde her türlü su ürünleri avcılığı yasak.
    http://www.tarim.gov.tr/Files/Mevzua...ensirkuler.doc

Yukarıdaki linkteki dökümanda bu işi nasıl kuralına bağlı yapacağın ayrıntılı anlatılıyor.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maksat balık tutmaktan ziyade orada zaman geçirmek
    Muhabbetleride güzel oluyor balıkçıların, adam sabitliyor oltayı çay demliyor
    Bu arada keşke jandarmaya siz haber verseyiniz.
    Onu yapanlar o bölgenin yerlileride olabilirdi belki
    Zevkinize limon sıkmak istemedim aslında sadece kendi yaşadığım bir anıyı burada paylaştım.

O olay her zaman her yerde rastlanabilecek bir durum değil zaten.

Çocuğun anlatış tarzından tavırlarından oradaki yerli halktan şüphelendim bende tam olarak kanıtlanmasada teşhisinize katılıyorum.
    Jandarmaya ben haber vereyim dediğimde çocuk biraz afalladı "boşver abi" diye geçiştirmeye çalıştı.

Birde balık ölülerini incelediğim zaman çoğunun çürümekte-koktuğunu gördüm yani olay yeni olmamıştı. Bu yüzden oradan uzaklaştım.

Genel olarak balık tutmak zevklidir ve iyi bir uğraşıdır.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    @ Babaçi maşallah iyi balık yakalamışsın bol şanslar iyi avlar her daim.

ooo sino sen baya sarmışsın bu balık işine, gel ben sana ısmarlayım boğazda bi balık ekmek, gel vazgeç bu sevdadan

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    anlatılanların hepsı dogru ama unutmaki kısmettttttttttttttttttttttttt bu
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Balıktan da tutmasından da anlamam zaten denizden çıkanları yemeyide sevmeme ama
    İlhan abinin (Esirci1) üstünede balıkçı tanımam

Benim gibi yeteneksiz bir adam bile onunla birlikte 6-7 kilo balık tuttu

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo sino sen baya sarmışsın bu balık işine, gel ben sana ısmarlayım boğazda bi balık ekmek, gel vazgeç bu sevdadan
    Bogazdaki balık ekmek satan yerleri kaldırmışlar ofi.
    Ama ortaköy meydanında kumpir ısmarlarsan gelirim

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garip gelebilir ama balıkçılık çocukken kanıma girdi benim.rahmetli babam aşıladı bunu bana...30 senedir birfiil balığa giderim.teknem de oldu,sandalımda şimdide bot...
    ama ne yalan söyleyeyim son 2-3 senedir(özellikle bu sene kadar) kısırmı kısır bir sene ne gördüm ne duydum..bu kadar tecrübeden sonra oltacılığı bırakmaya karar veririm diyordum..Sinan sen başlamaktan bahsediyorsun...

en güzel tarafı da benim hiç kahvehane alışkanlığım olmadı..denizde büyüdüm balıklarla arkadaşlık yaptım desem abartı olmaz..rahmetli babam güneş doğmadan benide uyandırır dünyanın yolunu balık tutmak için katederdik.tutardıkta.hemde ne balık..ama şimdi???? vazgeçmeyi ciddi ciddi düşünüyorum....
    Kahve alışkanlığı benimde hiç olmadı samet abi.
    Bugun biri kolumdan tutup kahveye götürse oturamam orada, sandalye diken olur bana.
    Ama denize nazır muazzam manzaralı cafelerde dost muhabbetlerim olmuştur.
    Balık işine bu hafta sonu sardım. Maksat kovayı doldurmak değilde gönülü doyurmak

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HEr şeyin başı kurallara uymak aslında ama ülkemizde kurallara maalesef kimse uymuyor, Balık dolu nehirlerimizin, derelerimizin, göllerimizin kuruması, yerel türlerinde yokolması hep bu kuralsızlıklardan deyip konuya girelim

Tatlısu balıkçılığı daha zevklidir, kamp kurma imkanın olur, ister beklemeli, ister tut atlı balık tutabilirsin. Malzemeler için www.balikmarketim.com a bakabilirsin. Fazla da açılma kardeşlerimle tam techizatımızı kurmak için 3 milyarı gözden çıkarmıştık, ha dersen 50 TL lik takımda yetmez mi, yeter ama 10 kiloluk sazan geldiğinde küfretmekte var Kamış olarak markaya gerek yok, çelik sargılı ALBA yeter, ama makinan sağlam olmalı, Shimano veya Banax öneririm. Birde Sarı kağıt denen Su ürünleri ruhsat tezkeresi alman gerekli, bu olmazsa kaçak avlanmış olursun (şu an denetlemiyorlar ama işi sağlama almakta fayda var) 5 KG üstü balık tutman yasaktır ama bir tanesi 20 kg gelirse tutabilirsin.

http://www.tarim.gov.tr/Files/Mevzua...ensirkuler.doc

Yukarıdaki linkteki dökümanda bu işi nasıl kuralına bağlı yapacağın ayrıntılı anlatılıyor.
    En çokta bu bilgiler işime yarıyacak devrim abi.
    Teşekkür ederim uğraşların için
    Balık tutucaz derken kurallarıda çiğnememek gerek.

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıktan da tutmasından da anlamam zaten denizden çıkanları yemeyide sevmeme ama
    İlhan abinin (Esirci1) üstünede balıkçı tanımam

Benim gibi yeteneksiz bir adam bile onunla birlikte 6-7 kilo balık tuttu

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Sevgili sadık ben denizden babam çıksa yerim

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bu aralar bende pek bi sıkıntıdayım..
    Farklı şeyler ariyorum boş vakitlerimi doldurucak..
    Diceksin ki Balıkla ne alakası var..
    Bende hayatım boyunca o oltayı beklemek yerine gidip balıkçıdan temizlenmiş 2 kg balık alanlardanım..
    Şimdi bak nasıl bağlıyorum olayı
    Şu işi öğrende bigün beraber gidelim balık avına..
    Balıklarıda çok severiz demi Sinan
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar bende pek bi sıkıntıdayım..
    Farklı şeyler ariyorum boş vakitlerimi doldurucak..
    Diceksin ki Balıkla ne alakası var..
    Bende hayatım boyunca o oltayı beklemek yerine gidip balıkçıdan temizlenmiş 2 kg balık alanlardanım..
    Şimdi bak nasıl bağlıyorum olayı
    Şu işi öğrende bigün beraber gidelim balık avına..
    Balıklarıda çok severiz demi Sinan
    Sevmezmiyim Emrah, bizim sevmediğimiz ne kaldı ki
    Aliriz oltamizi gideriz, tutamazsakta canimiz sagolsun. Yol kenarindaki balikçidan aliriz 2 kilo balik tuttuk diye havasini basariz

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevmezmiyim Emrah, bizim sevmediğimiz ne kaldı ki
    Aliriz oltamizi gideriz, tutamazsakta canimiz sagolsun. Yol kenarindaki balikçidan aliriz 2 kilo balik tuttuk diye havasini basariz
    Hazır tutulmuşu varken balıkların neslini tüketmeye değmez ama dimi
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Harika bir amatör balık sitesi İzmir'den Antalya'ya tutulan balıkları görün bugün 3 yeni av paylaşımı vardı harika balıklar yakalamışlar...Üyelik gerekiyor ama hemen onaylanıyor.

Sadece yazın deniz görenler için mükemmel bir site.

http://www.balikciadasi.com/forum/index.php?act=idx

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    oo topiği yeni görüyorum forumun vefasız üyesi olarak 3 yıldır istanbulda sürekli balık tutuyorum. geçen haftada balattan çinekop aldım 16 parça. bu hafta gündüzleri yoğunum ama gece avı düşünen olursa eşlik edebilirim.
    herkeslere rasgele...
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Normalde balik olta falan hic isim olmazdi ama burdayken nasil oldu anlamadim isin icinde buldum kendimi birden

Gecen hafta cikanlari paylasim bende bari

Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bizim memlekette bu yaz tutmuştum bunu.ben de tam balık hastasıyım.
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

@Tequ tebrikler harika balıklar tutmuşsun.
    Kırmızı mercan gibi olan balığın cinsi nedir.Alabalığa benzeyen var bir de onu ilk defa görüyorum.

@fusuy364 pullu güzelmiş mısıra mı geldi.

Motosikleti
    Tvs Apache
    Italya Ortona'da Türkiye hereke dönüşümüzde yakaladığımız torik. Italyada bu balığın çok daha büyüklerini yakalıyor balıkçılar hatta limanlara ufak vinçlerle ile alıyorlar ama lağzım olur diye düşünüp onları karelemedim. Bizim yaptığımız avcılıktan ziyade fırsat değerlendirmekti. Gemide günlük işlerimizi sürdürürken yalancı kalamar ile çift iğneli oltamızı kıç üstünden salarak olayıda tenekeye bağlamıştık balık geldiğinde tenek düşücek ve biz anlayacaktık.(Reis Böyle demişti) Tabiki 17 18 saatlik bir zamanda hava koşullarından bir çok kez teneke devrildi bir gemi adam koştuk baktık yok birşey kısmet öğle yemeği saatlerinde devrildiğinde iştahsızca giden ben birşeyler olduğunu anladım ve reis koş koş diye bağırdığımda 2. kaptana koş hız keserse çekelim balığı dedi. Efendi kaptanın gemiyi sancak alabanda yapmasıyla çekmemiz kolaylaştı 2 kişiydik. Küçük gözüken bu balık 5 6 kilo civarında et çıkardı ve sudan çekmek gerçekten zor geldi bana .)

Eti sert olduğu söylendiği için kıyma makinasından geçirdikten sonra köfte haline getirip yedik .)

Gemideki çalışma arkadaşlarım ve ben

Ortona kalesi ve ben

Önümüzdeki 1 - 1.5 sene gemide çalışmayı düşünmüyorum hem eğitimimi tamamlamak açısından. Hemde eskik kaldığım güzellikleri tatmalıyım.

Istanbulda olta ve tekne balıkçılığı yapan arkadaşlarla tanışıp aralarına katılmak isterim..
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler