Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Oyun Konsolları hakkında yardım xbox / ps

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    30 yaşına kadar en fazla 2 saat playstation oynamış ve hiç xbox oynamamış bir birey olarak yardımınıza ihtiyacım var.

Arkadaşıma hediye olarak oyun konsolu almak ıstıyorum; ancak mevzudan anlamam. Olağanüstü özellikte olmasına gerek yok; aşağıdaki özellikleri taşısın yeter

- 1 k 'yı geçmesin
    - Multiplayer oynamayı rahatca kaldırabiliyor olsun (bilmiyorum PC gibi mi mantıgı)
    - HDD 'i kaç olmalı bilmiyoruım ancak orjinal oyunlar malumunuz kırdırılabilir olup içine oyun atılabilsin

Extra olarak

İnternet özelliğini bilmiyorum ancak netflix tarzı sitelere girip film izlemeye destek veriyor mu bu aletler? Kırdırınca interneti kullanamıyormuşuz sanırım.

Bİlgisi olan arkadaşlara simdiden teşekkürler.

Forum genelinde gelip sacmalayacak arkadaşlar olacaktır belirtmek isterim ki;

-En başta da belirttiğim gibi bu zımbırtılar hakkında bilgim yok, o fiyata gidip atari al tarzı espriler yapmayın bütçem bu kadar (atarim var )

İnternette ps3 / xbox 360 bulabildim bu fiyata ama alınır mı alınmaz mı istediğim şeyleri yapar mı bilemedim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ps3 veya Ps4'ten anlamam.

Xbox one S aldım, veletle arada iki adam vurup stress atıyoruz.

Alacaksanız en azından bütçeyi 100-200 daha arttırıp, Xbox one S alın.
    İkinci el temiz almıştım bende, 3-4 aydır kullanıyorum.

Ayrıca Xbox PS gibi kırılması kolay bir konsol değil, zaten konsoları kırdırdığınızda online oyun oynamak hayal oluyor.
    Xbox'da online oyun oynamak için (Live Gold)aylık ücret ödüyorsunuz 59 lira fakat internette daha ucuza bulmak mümkün, bazen kampanya oluyor 3 aylık 5-6 liraya düşüyor. En kötü game sitelerinde 60-65 liraya 3 aylık abonelik satılıyor.
    Ayrıca GamePass denilen içinde 100'den fazla oyunun olduğu bir üyelik sistemi daha mevcut. Bu da aylık 59 lira ama iki gün önce 5.9 liraya 3 aylık kampanya vardı aldım. EA access diye senelik 60 lira olan üyeliği var onda da 50'ye yakın oyun mevcut. Ücretsiz 20-30 kadar da ıvır zıvır oyunu var microsoft store'de.

Kısacası, PS4 alacağınıza Xbox her ne kadar ülkemizde kabullenilmese de daha iyi günümüz şartlarında.

Dip not : Netflix yükleyip izleyebiliyorsunuz, ayrıca ip tv için değişik programlarda yüklenebiliyor. Hatta youtube'da var. Aklıma geldikçe eklerim

MErhaba

Acıkcası bütçeyi arttırmayı pek düşünmüyorum; online oyun kısımlarını bilgisayardan çözdüğüm için o nedenle o kısıt beni pek etkilemiyor.

Alabileceğim min. tutarda konsolu aynı sekilde min. düzeyde oyuna para verip almak ıstıyorum.

Her ne kadar kampanyalar vs. ile 10 liraya gelen bir oyun maliyeti olsa bile ugrasmayı sevmedıgım şeyler

Ps4 aldın diyelim. Online oynamak için ps plus üyeliğin olmalı bu da yıllık 175₺ bazen 150₺ oluyor. Bununla birlikte bütün alacağın oyunlar orijinal olması gerekiyor.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MErhaba

Acıkcası bütçeyi arttırmayı pek düşünmüyorum; online oyun kısımlarını bilgisayardan çözdüğüm için o nedenle o kısıt beni pek etkilemiyor.

Alabileceğim min. tutarda konsolu aynı sekilde min. düzeyde oyuna para verip almak ıstıyorum.

Her ne kadar kampanyalar vs. ile 10 liraya gelen bir oyun maliyeti olsa bile ugrasmayı sevmedıgım şeyler
    O zaman özet geçiyorum, Xbox 360 veya PS3 alacağınıza hiç almayın daha iyi
    hasmet bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben bundan sonrasını hiç takip etmedim

Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ps4 aldın diyelim. Online oynamak için ps plus üyeliğin olmalı bu da yıllık 175₺ bazen 150₺ oluyor. Bununla birlikte bütün alacağın oyunlar orijinal olması gerekiyor.
    aga zaten ps4 ü almayı düşünmedim bile; 3 de kaldım ben

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman özet geçiyorum, Xbox 360 veya PS3 alacağınıza hiç almayın daha iyi
    o kadar mı yav :(

ne bilem öyle cılgın bir oyun meraklısı olmadıgım için yeter diye düşünmüştüm.
    p3 ü arkadaşalr oynarken görmustum gecen sene aslında grafikleri iyiydi ve kırdırılabiliyorlardı
    xbox 360 ı da arkadaş kırdırdıgını söylemişti ama real de göremedim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga zaten ps4 ü almayı düşünmedim bile; 3 de kaldım ben

o kadar mı yav :(

ne bilem öyle cılgın bir oyun meraklısı olmadıgım için yeter diye düşünmüştüm.
    p3 ü arkadaşalr oynarken görmustum gecen sene aslında grafikleri iyiydi ve kırdırılabiliyorlardı
    xbox 360 ı da arkadaş kırdırdıgını söylemişti ama real de göremedim.
    Tabiki zevk meselesi ama, en fazla 2 sene içinde tetristen hallice makinalar haline dönüşecekler. Bin TL vermeye değer mi bilemedim.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

1000 TL'ye sıfır Xbox one veya ps4 bulamazsın. Ben daha bir hafta önce Xbox 360'ı 350 liraya sattım. İkinci el temiz Xbox one lara bak. Bu cuma bim'e 1800 TL'ye ps4 + red dead redemption 2 paketi geliyor o paketin fiyatı fena değil.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bende heves ettim bi ara almaya, baya da araştırdım Jtag nedir falan öğrendiydim ama sonra ne olduysa iş güç hayat şartları derken alamadan kaldı öyle.

Kendi araştırmalarımdan öğrendiklerimi paylaşayım, belki faydası olur:

Bedava ve sınırsız oyun için PS3 veya Xbox 360 almak şart. Bunları kırmayı başardılar ve istediğiniz gibi kopya oyun yükleyip oynayabiliyorsunuz. Diğer üst versiyonları hala kırılamadı diye biliyorum. Ancak alacağınız (kırılmış) Ps3 veya Xbox360 ile online bağlanıp başkalarıyla multiplayer oyun oynama imkanı yok.

Peki bunlar (ps3 ve xbox360) iş görür mü? Beklentin çok yüksek değilse elbet iş görür. Hali hazırda bu konsollara uygun yüzlerce oyun yapıldı. Ancak çıkacak birçok güncel oyunu bu aletler desteklemeyecek, bunu da unutmamak lazım.
    Ps3 & Xbox360 ikilisi arasından hangisi dersen Xbox360 ın 720p görüntü verdiğini ve grafik olarak PS3 e göre bir tık iyi olduğunu okumuştum. Ayrıca Kinekt ekipmanlarıyla alırsan evde hoplamalı zıplamalı kumandasız beden hareketli oyunları da oynayabilirsin. Kullananlar gayet memnun ve kinekt özelliğinin çok iyi çalıştığını söylüyorlar.

Ancak online oyun veya en son çıkan oyunları oynamak için paraya kıyıp daha yeni versiyon makineleri almakta fayda var. Sıfır oyun fiyatları yüksek de olsa alınan oyunu başka oyunlarla takaslama veya Lucasın belirttiği bir üyelik sistemiyle daha uyguna getirmen de mümkün.

Benim bildiklerim bu yönde, belki faydası olur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Xbox öne al.
    Eski 360 oyunlarını oynayabiliyorsun.
    360'ta wi-fi yok. Ayrı aparat almak zorundasın ya da kablo ile bağlayacaksın.
    Xbox windows destekli olduğu için bilgisayar gibi internette gezinebiliyorsun.
    Ayrıca oyunlar artık online oynanıyor yani beleş oyun alır kendi kendime oynarım muhabbetleri bi zaman sonra sıkar.

Online oyunları belirttiğim gibi zaten bilgisayardan oynuyorum.

hanım ile multi atıp birbirimizi tokatlarız diye almak istedim

knekt olarak pek düşünmedim; cok seveceğimi sanmıyorum.

Beklentim yüksek olmadıgı için ps3 e yönelebilirim gibi geldi. fiyatı düşük ve cok fazla oyunu ucuza alabiliyoruz kırdırıp.

xbox 360 da kırdırmak ve oyun yelpazesi acısından genişlik mevcut mu acaba

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    2. el ps4 satan konsolcular var 1000 liraya temizini bulabilirsen güzel olur 1 tane oyun alır bi süre onla takılırsın

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bence gayet mantıklı bir düşüncedesin. xbox 360 veya ps3 güncel, ortalama bir bilgisayardan daha kaliteli oyun deneyimi sunacaktır.

xbox 360 ps3'den bir gömlek üstündür. kırılmış oyun bulabilirsin. hatta bir harici harddiske yüzlerce oyun kopyalayıp, doğrudan harici harddisk üzerinden de çalıştırabilirsin. bunların ticaretini yapan esnaftan alıp, yanında istediğin oyunları da almak mümkün.

arkadaşlar bahsetmişler, güvenliği kırılmış makine ile online oyun oynamamıyorsun. hatta kırık makineyi internete bağlamak sakıncalı, zira bir güncelleme dosyasını otomatik yükleyiveriyor ve kopya oyunları göstermez duruma geçiyor. tek sorun yeni çıkan/çıkacak oyunları desteklememesi olur.

En basta da belirttiğim gibi online oyun değil amacım.

Hanım ile haftada 1-2 akşam birbirimizden hıncımızı cıkartalım istiyoruz. Öyle ahım şahım bir talebimiz yok.

mağazadan satış olarak aşağıdaki 2 duruma ulaştım:

Knect + 50 oyun + 2 kol'a sahip xbox 360 = 900 TL

(başka bir ilanda knect başka bir ilanda kameralı jtag diyor bu aynı şey mi?)

Diğer ürün de standart 500 hdd PS3 + 50 oyun + 2 kol = 700 TL

Knect için değer mi değmez mi ya da nasıl ilerleyeyim?

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    İkinci el temiz ps4 almanızı öneririm. Vereceğiniz 300-400 lira fazla olur ama değer.

ps4 1200 su an dip fiyat olarak

bütçemin üstünde ne yazık ki

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    kinect'li x box tavsiye ederim.

bir futbol oyunu vardı, penaltı atışlarını ve kalecinin kurtarışlarını çok gerçekçi simüle etmişler. gayet hızlı algılıyordu. çok keyifliydi.

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kinect'li x box tavsiye ederim.

bir futbol oyunu vardı, penaltı atışlarını ve kalecinin kurtarışlarını çok gerçekçi simüle etmişler. gayet hızlı algılıyordu. çok keyifliydi.
    bir ilanda knect başka bir ilanda kameralı jtag diyor bu aynı şey mi?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Az daha ekle ps4 pro al.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)