Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çevreciler motorculara karşı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çevrecilerin doğa tahribatına neden olduğu gerekçesiyle karşı çıktığı 5. Motosiklet Festivali, 600 motor ve 1500 motorcunun katılımıyla başladı.

Marmaris Riders Başkanı Ahmet Çatan, açılışta yaptığı konuşmada, festivalin Günnücek Milli Parkı’nda dört gün süreceğini söyledi. Festival kapsamında çevre gezileri ve çeşitli yarışma yapılacağını kaydeden Çatan, her akşam da kamp alanında konser ve çeşitli etkinlikler yapacaklarını belirtti.
    Çatan, çevrecilerin festivale karşı çıkmalarına da değindi. Çevreyi korumanın herkesin görevi olduğunu belirten Çatan şöyle devam etti: “Milli Park alanında geçen yıl düzenlenen Anadolu Yirmion izci kampından sonra parkın tahrip edildiğini belgeleyen çevre derneğinin, motor festivalinin yapılmasına bizleri tanımadan, değerlendirmeden karşı çıkmalarını çok haklı buluyorum. Biz motorcular çevre dostuyuz. Motora bindiğimizde doğayla bütünleşebileceğimiz yerlerde gezmeyi istiyoruz. Bu festival süresince de çevreci olduğumuzu kanıtlamış olacağız. Ayrıca çevre derneğinden arkadaşlarımız da festival süresince bizlerle olacaklar ve denetlemelerde bulunacaklar.”

Kaynak:Milliyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Her festival gibi motorcu festivalinde de ortalık dağıtılıyor.Ama bu sınırlı bir alanda kalıyor.
    Türkiye sanayinin çevreye etkileri açısından sınıfta kalmış bir ülke.Sanırım çinle falan aynı kategorideyiz.Yurdun dört bir yanında devlet ve özel sektör işbirliği ile çevre ve orman katliamı sürerken bu tür festivallerde ortalığın biraz dağıtılması devede kulak bile değil.

Bende çevreciyim.Motorcuların öküzlüklerini falan da savunmuyorum.Ama buna gelene kadar daha neler var neler.

Biz suçsuzuz hakim bey !
    Alıntı:(Ferhan Şensoy--Pardon)
    Motosiklet bir yaşam tarzıdır

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hee şuanda benim oturduğum yerin yanına goldwing geldi festival için herkez gelmiş süper markete girdim bi baktım bmw nin en lüx motoru noluyo ya dedim herkezde büyük motor var bi an için unutmuşumda
    Mustafa Kemal Atatürk

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Milliyet'in attığı haber başlıklarına hayranım. Bu başlık da yanıltıcı ve taraflı..

Haberi okuyunca çevrecilerin milli parkta festival yapılmasına karşı olduğu anlaşılıyor, motorculara değil...
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    cygnus rs
    Sahil yolunca arabayla gelenler yiyip içip sı.tıktan sonra bu çevreciler nerede?

Ben içtiğim sigaranın külünü elime dökerken adamlar mangalın külünü çimenlere dökerken bu çevreciler nerde ?

Burda belediye varda orda yokmu orası temizlenmiyormu, 1 sene sonra mı temizleniyor orası? siz mi temizliyorsunuz oraları ?

Bana öyle geliyor ki çevre sadece bahane.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    madem o kadar çevreçiler, dedelerinin eşşek bile bağlamadığı arazi birden turizme açılınca para gelecek diye memlekete kucak açarken, otel dikerken, çarık değil adidas giyerken akılları nerdeymiş
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Motorcular çevrecidir olmayanları da zaten motorcu bilincinde değildir
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    O bolge ye rant icin bir otel yapilsinda o motorculari mum ile ararlar. Adamlar zaten senenin 5 gunu dogaya kacmak icin gidiyor. Cevreciler madem o kadar gorev basindalar Marmaristeki denize surekli cop ve sintine atan gezi teknelerine neden ses cikarmiyorlar?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Marmaris'e her gittigimde,
    yol kenarinda ellerinde posetlerle arabalarin camlarindan atilan çöpleri toplayan insanlar görürüm.
    Biraz saygi ve birazda takdir ile ama mutlak bir utançla bu adamlara bakarak geçerim yanlarindan.
    Yollara birsey atmam ama bilirimki orada arabalarin pisliklerini toplayan o güzel insanlar,bilinç altinda ister istemez her araba sürücüsünü ayni kefeye koymaktadirlar.

Bu nedenle serzenislerinde hakli buluyorum.

Rant meselesine gelince.
    Rant meselesi bir çevre sorunu degil,siyasi sorunudur.
    Tabiki çevre sorunudur da ama karsi koydugun zaman devletin kolluk kuvvetleriyle ugrasmak zorunda kalirsin.
    Adamlar ne yapsin?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ortomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 honda cbf500
    bu çevrecilere öyle gıcık oluyorumki anlatamam,
    :pr:

Alıntı ortomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da anlatamazsın gibime geliyor. Anlatabiliyorsan buyur anlat.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı ortomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayret et biraz. Belki anlatabilirsin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    daha çok festival olsun marmaris kalkınsın.. eskisi gibi kaliteli turist gelmediğinden her sene 750 dükkan açılıyor sezon sonu da bir kadarı batıp gidiyor.. festivaller şenlikler artsın yerli turizme katkı sağlansın...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    merak ediyorum kamyoncular felan bir festival yapsın da orada yüzlerinin aldığı şekli beraber inceleyelim ...
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Madem çevreciler :Zehirli gazlarını atmosfere.atık sularını nehirler yoluyla denizlere gönderen büyük fabrikaları ve organize sanayi bölgelerini protesto edip eylem yapsınlar bakayım yiyormu.Çevrecilermiş onlar anca göbeklerinin çevresini korurlar.Entel dantel işler.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    EnTeresan bir durum;
    Bunu söyle düşünürsek,
    Her sene bir cok memleketimizde meydana gelen eğlence festivallerinde ne kadar dağıtılıyorsa, motorcular bundan daha azını yapıyorlar...
    Enteresan bir durum ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Tipik cevreciler,
    ye ic ama temiz birak
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem çevreciler :Zehirli gazlarını atmosfere.atık sularını nehirler yoluyla denizlere gönderen büyük fabrikaları ve organize sanayi bölgelerini protesto edip eylem yapsınlar bakayım yiyormu.Çevrecilermiş onlar anca göbeklerinin çevresini korurlar.Entel dantel işler.
    Yapmadıklarını nereden biliyorsun? "Entel dantel işler" dediğin faaliyetler sayesinde bir çok doğa katliamı engellendi buralarda. Hayatta en kızdığım şeylerden biri, çevre konusunda duyarlı olan, aktif eylemlere kaltılan insanlar hakkında böyle "entel dantel la bunlar" şeklinde seviyesiz yorumlar yapılmasıdır.

Neyse,

Bu festival için belirlenen alan, bölgeye has "sığla" ağaçlarından oluşan ve milli park statüsünde bulunan bir orman. Daha önce burada yapılan etkinliklerde doğanın zarar gördüğünü bilen çevreci grup da doğal olarak buna tepki gösterdi. Ancak sonradan festivalin organizatörleri ile buluşup alınan tedbirleri görünce onlar da ikna oldular. Aşağıdaki linkte ilgili haber var;

http://www.facebook.com/media/set/?s...54781&comments

Festival boyunca ne organizasyonu, ne de motosiklet camiasını utandıracak en ufak bir olay olmadığını da belirtmem lazım. Pazar günü festival alanını gezdim ve bölgede kamp kuranların en ufak bir çöp dahi bırakmadığını gördüm. Zaten motosiklet kullanan insanların doğayı sevip koruduğuna, çevreyi kirletmediğine, kirletenleri de uyardığına, yani biraz "entel dantel" olduğuna inanıyorum ben.

Marmaris gibi orman yangınlarından, çevre felaketlerinden ve insanın yol açtığı tahribatlardan çok çekmiş ve hala aşırı risk barındıran bir bölgede, çevreye duyarlı insanların bu tür etkinliklere temkinli yaklaşmasını, her türlü önlemin alındığından emin olmak istemelerini de anlayışla karşılamak lazım diye düşünüyorum.

Şunu da belirtmek gerek,

Festivalin düzenlendiği alanın milli park statüsünde olduğunu yazmıştım. Buranın işletmesi de birilerine devredilmiş sanıyorum. Festival tarihinden önce Sinan'la (Harbitürk) kamp alanını gezdiğimizde piknik yapan, mangal amacı ile ateş yakan ve düzensiz bir şekilde eğlenen oldukça kalabalık aileler, gruplar gördük. Bence Günnücek ormanları için asıl riski bunlar oluşturuyor.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milliyet'in attığı haber başlıklarına hayranım. Bu başlık da yanıltıcı ve taraflı..

Haberi okuyunca çevrecilerin milli parkta festival yapılmasına karşı olduğu anlaşılıyor, motorculara değil...

Kotu bir sey yok ortada, bencede hakli olduklari taraflarda var. Tum yaziyi okumadan cevrecilere laf atmak, genelleme yapmak, tum motorcular serseridir lafi ile ayni derecede.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)