Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette 'bedava' yarış dönemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet Federasyonu, bu sezon kulüp ve sporculardan katılım, lisans ve yarış katkı payı gibi ücretler almayacak.

Federasyon başkanı Bekir Yunus Uçar, yönetim kurulu olarak kulüp ve sporcuları destekleme kararı aldıklarını belirterek, lisans, yarış katkı payı, organizasyon katkı payı gibi ücretlerin alınmayacağını kaydetti.

Yıllık yaklaşık 300 bin lirayı bulan bir gelirden vazgeçtiklerini ve bunun federasyonun bütçesinden çıkacağını belirten Uçar, “Kulüp ve sporculardan hiçbir şekilde para almayacağız. Organizasyon düzenleyen kulüplere biz katkı parası vereceğiz. Motosiklet sporunun altyapısını güçlendirmek istiyoruz. Sporcular daha kolay bir şekilde yarışmaya katılarak güvenilir pistlerde yarışacaklar” dedi.

Uçar, sporcuların ekipman olarak yeterince para harcadığını dile getirerek, şunları söyledi:
    “Sporcular bürokratik engele takılmayacaklar. Ayrıca ilk kez yarışacaklar, spora özendirilmiş olacak. Yaklaşık 300 bin liralık bir gelirden vazgeçmiş olacağız. Ancak biz bunu altyapıya, kulüplere aktarmış olacağız. Bunun karşılığını hemen aldık. Geçen yıl pist şampiyonasına ortalama 30 kişilik katılım olurken, Yunanistan'da düzenleyeceğimiz şampiyonaya 100 kişilik başvuru oldu. Bu ciddi katılım.”

Türkiye Şampiyonası'nın haftasonu Yunanistan'da düzenlenecek olmasıyla ilgili de Uçar, “Bu kadar sporcuyu uluslararası lisansı olmayan pistte yarıştırmak istemedik. Bu nedenle yurt dışında yarışmaya karar verdik” diye konuştu.
    A.A. - 4 Mart 2011
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Uçar başkan seçildiğinde çoğumuz şüpheyle yaklaşıp gelen gideni aratır demiştik.
    Adam birşeyler yapmaya çalışıyor gibi. Para almaktan vazgeçip, adeta üste para veriyor.
    Umarım uygulamada tutarlılık sergilerler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Uçan Yunus sanki faydalı işler yapıyormuş gibime geliyor. İnşallah başta söylediklerimizden dolayı bizi utandırır.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçar başkan seçildiğinde çoğumuz şüpheyle yaklaşıp gelen gideni aratır demiştik.
    Adam birşeyler yapmaya çalışıyor gibi. Para almaktan vazgeçip, adeta üste para veriyor.
    Umarım uygulamada tutarlılık sergilerler.
    Yeni yönetim geldiğinden beri tüm adımları olumlu yönde.
    Tüm TMF yönetimini takdir ediyorum bu konuda.

Umarım bu adımların arkası kesilmez.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Çok iyi olmuş bu, zamanında bayağı bi heveslenmiştim ama herkes çok para lazım diyince mecburen vazgeçtim.Mt nin spor etkinliği var mı bu konuda? Nasıl idman yapılır nasıl başlanır bu işe?
    facebook.com/kaskafa

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Tebrikler TMF
    (keşke katılabilsem)
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi olmuş bu, zamanında bayağı bi heveslenmiştim ama herkes çok para lazım diyince mecburen vazgeçtim.Mt nin spor etkinliği var mı bu konuda? Nasıl idman yapılır nasıl başlanır bu işe?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...labilirim.html
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Adam elinden geleni yapiyor da Koca Turkiyede pist yok arkadas. Ben 300 degil 600 de vermeye raziyim yeterki yasadigim sehirde bir pist olsun. Millet hiz zevkini otobanda tatmin etmesin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam elinden geleni yapiyor da Koca Turkiyede pist yok arkadas. Ben 300 degil 600 de vermeye raziyim yeterki yasadigim sehirde bir pist olsun. Millet hiz zevkini otobanda tatmin etmesin.
    Zamanla bu pist konusunun aşılacağından, yeni pistler yapılacağından ümitliyim.

TMF'nin yeni yönetiminden Mehmet Binli'nin a2teker sitesindeki mesajı:

Alıntı Mehmet BİNLİ adlı üyeden alıntı
    TMF yönetimi, yurt geneline sportif yatırımları yaymak istiyor.
    Başka türlü bu sporun yaygınlaştırılamayacağını, gençlerin sokakta gazlayarak yarış yapılmasının engellenemeyeceğini düşünüyor.
    Bu çabayla hem motosiklet sporu, ülkenin daha geniş bir bölümüne yayılacak hem de buralarda yapılacak aktivitelerle, sportif faliyetler dışında motosiklete binen kişilerin hem sosyal faliyetler hemde eğitim çalışmalarına katkı sağlayacaktır.

Bu tür yatırımlar, önceliği uygun arazi bulmakla başlar. Sonrası bir şekilde kendiliğinden gelir.
    Ya sportif yatırımlar için ayrılmış devlet imkanlarını kullanırsınız, ya sponsor bulursunuz ya da özel yatırımcının bu tesisleri yapıp işletmesini sağlayabilirsiniz.

Olaya bu anlamda baktığımızda niyet ve çalışmalardan kısa bilgiler vereyim.

Genel Kuruldan sonra Bekir Beye ilk önerimdi ve uygun gördü. Mehmet Şirin' de gerekli çaba ve çalışmayı gösterdi. Proje çizildi, ödeneği sağlandı. Konya' daki drag pisti aydınlatılıyor, etrafına türbün yapılıyor.
    Bu çalışma bittikten sonra o arazide gerekli yasal çalışma yapılacak ve drag pisti yanına bir de pist yapılacak.
    Niyet bu, İnşallah işler umduğumuz gibi gider ve arazi mülkiyeti konusunda sorun yaşamayız

Antalya' da tesis yapmak isteyen özel yatırımcı var. Ayrıca da 2 belediye bu anlamda çaba içinde. Bunlardan öteye hazineye ait ve tarım arazisi olmayan uygun arazi bulunursa, burada her türlü pisti olan bir kompleks yapma niyetimiz var.

Benzer bir konuda Adana' da.
    Halil Beyaz araştırıyor. Birkaç yer var. Balkacağız değerlendireceğiz. Orada öncelikle bir eğitim alanı güzel olacak ve tabi sportif faliyetler için yarış alanı.

Erzurum' da kış olimpiyatlarından sonra, motosiklet yarışları için değerlendirilebilecek bir alan var. Bakalım zaman ne gösterir.

Ödemiş' e verilmiş drag pisti sözü unutulmadı.

Ankara' daki motokros parkurunun mülkiyetinde sorun çıktı. Aşılabilirse, hazineye ait bu alanın bir kısmı yine tahsis yoluyla alınacak, motokros ve spormoto pisti yapma niyetindeyiz.

vs...vs...

Bu çalışmalarda hedef, devlet arazisi üzerine devlete ait tesisler yapmak ve kullanım hakkını Federasyona sağlamak.
    Bu yolla herkesin kullanımına açık sosyal-sportif tesisler kazanılacaktır.

Gelelim Elazığ' da yapılmak istenen pist yatırımına;

Ben işin politik yönünü bilmem, beni de ilgilendirmez. Bu konuda bildiklerimi paylaşayım.

Elazığ Valisi 200 dönüm araziyi sportif tesis yapılması için ayarlamış ve Bekir Yunus Uçar beyi arayarak motosiklet pisti önerisini getirdi.
    Bekir bey, Semih Temeltaşı, Murat Turna gidip yerinde araziye baktılar. Murat bey oturdu projesiyi çizdi. Arazinin yapısı nedeniyle, burada bir spormoto pisti olabilecek gibi görünüyor..
    Proje-görüşmeler-finansman konuları netleşince yapımına başlanacak ve Elazığ bir tesis kazanacak.
    Ve eminim ki bu ülke birkaç tane daha Oktay Dal kazanır.

Ben şahsım adına bu konuda çok heyecanlıyım.
    Özellikle motorsporları açısından gelişmeye açık bölgelerde yapılacak tesisler, bu bölgelerdeki şehirin kulüpleri ve motosikletçileri tarafından değerlendirilecek ve yıllardır üvey evlat olan motosiklet olması gereken yere taşınacaktır.

Söylemeden de geçemeyeceğim,
    Gaziantep ve Bursa ile Karadeniz bölgesi özellikle Samsun ve Trabzon kafama çok takılıyor.

Özellikle Gaziantep' de her türlü malzeme var, işi "insan" olan ustalar da var, İnşallah hep beraber helvayı yapacağız.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    izmit te pist varda mühürlü kullanamadıktan sonra bişeye yaramıyor. Pisti kullanamayanlarda yollarda kapışıyor. Daha geçen hafta kırmızı ışıkta beklerken yanıma gelen araç aragaz verip duruyordu kafamı çevirip baktığımda da yarışalımmı dedi, böyle durumlarda gaza gelen biri değilimdir sakinliğimi koruyorum daha doğrusu onları ciddiye almıyorum. Böyle sürücüler ikitekeri bilmedikleri için seni sıkıştırabilir tepene bile çıkarlar. Sokaklar yarış pisti değil ama çabuk gaza gelen insan çok.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Tebrik edilecek bir davranış.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala çok para lazımmış Benim emektar hyosung anca şahinlerle yarışır...
    facebook.com/kaskafa

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir haber bu.

Yeni başkan Bekir Yunus Uçar'dan ben ümitliyim açıkcası.

Beklentiler haklı olarak fazla ama bunları zamanla başarıcağına inanıyorum.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bu sene harcanacak paralara tam donanımlı bir pist yapsalar ülkemiz için daha hayırlı olmaz mı?....

Bu sezon topu topu 1-2 yarış istanbul park ta..Diğerleri hep yurt dışında.... Adamlar demez mi bunların ülkesinde pist yokmu diye.....

Çok başarılı yarışçılarımız var..Ama çoğu yurtdışı pistlerin yükünü kaldırabilecek mali potansiyele sahip değil.....

Bu sporu geliştirmek istiyorsak pist olayına çözüm getirmek lazım ilk evvela...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    olumlu bir bakış açısı.
    bunca sene federasyonun neden böyle bir eyleme girişmediğini de sorgulamak gerekir.

bu memlekette yöneticilerin sözlerinin çok da önemli olmadığını yaşayarak öğrendik.
    hele icraatları görelim sonra yorumları yazarız.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yarışçı olmayan motorcular ve dahi paketçiler kuryeler içinde projeleri olduğunu duyduk.
    yeni federasyon umut veriyor.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Türkiye Şampiyonası'nın haftasonu Yunanistan'da düzenlenecek olmasıyla ilgili de Uçar, “Bu kadar sporcuyu uluslararası lisansı olmayan pistte yarıştırmak istemedik. Bu nedenle yurt dışında yarışmaya karar verdik” diye konuştu.
    A.A. - 4 Mart 2011
    yunanistan pistinin lisansı varda ne değişiyo , geçen haftaki yarış fotolarına baktım , pistin içinde otomobil park edili
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar .ben yunanistana gittim federasyon gayet iyidi bence eksiklikler var ama tamamlanacaktır.Sohbetler esnasında fikirlerinden bahsettiler bence gelecek çok iyi olacak ve artık motosiklete gereken önem verilmeye başlanmış...Arkadaşım 1000 cc c klasmanda birinci oldu...SEMİH SUNA ....

Ciddi yatırımları ve sponsorları var.Tebrikler başkan ve ekip arkadaşlarına derim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler