Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çaldıkları motosikletleri iade için para istediler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

ZMİR -AA- İzmir'de çaldıkları yarış motosikletlerini daha sonra irtibat kurdukları sahiplerine para karşılığında iade ettikleri ileri sürülen 2 kişi ile bu kişilere yardım ettiği iddia edilen 1 kişi, dü zenlenen operasyon sonucu yakalandı.
    Alınan bilgiye göre, son günlerde art arda yaşanan motosiklet hırsızlıkları üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ve Güven Timleri ekipleri, topladıkları bilgiler üzerine Konak ilçesi Cennetçeşme semtinde bir depoya baskın düzenledi. D.K'ya ait depoda, çalıntı olduğu belirlenen 35 CVD 24 plakalı bir motosiklet ile farklı dönemlerde motosikletlerle çalınan kask, eldiven, bel ve diz korumalığı, mont ve sepetlikler ele geçirdi.
    Operasyonda olayla bağlantıları bulundukları ileri sürülen D.K. (28), M.K. (27) ve M.K. (26) gözaltına alındı.
    Ele geçen malzemelerden yola çıkan polis, malzemelerin farklı dönemlerde çalınan 3 ayrı yarış motosikletine ait olduğunu tespit etti. Bu motosikletlerden ikisinin çalındıktan sonra sahipleri tarafından bulunduğunu ve şikayetlerin geri çekildiğini belirleyen polis, motosiklet sahiplerinin tekrar ifadesine başvurdu.
    Motosiklet sahiplerinin, internetteki motosiklet fan sitelerinde tanıştıkları bir kişinin, çalınan motosikletlerini bulabileceğini söyleyerek kendileriyle irtibat kurduğunu, birlikte bazı kişilerle görüşmeye gittiklerini ve hırsızlardan 6 bin lira ödeyerek motosikletleri geri aldıklarını anlattılar.
    Motor sahipleri, yakalanan zanlılar arasında yaptığı teşhiste ise motorun iadesinde aracı olan kişilerin M.K. ve D.K. olduklarını belirledi.
    Emniyet yetkilileri, zanlıların çaldıkları motorları sahipleriyle irtibat kurarak, "aracı" rolünde para karşılığı iade ettiklerinin tespit edildiğini, bazı motosikletlerin de İstanbul'a gönderildiği yönünde bilgiler elde ettiklerini bildirdiler.
    Aracılık yapan M.K. ile birçok suçtan kaydı bulunan D.K. ve M.K. sorgularının ardından İzmir Adliyesine sevk edildi.

Kaynak:Net Gazete

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan discovery 150
    pislik heriflere bak ya benimde 0 aldığım pejo 103 çalınmıştı daha 1 aylıktı

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    fidye için kaçırmışlar resmen
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    benim zaaflarım yoktur.
    parçalayın gitsin para falan da ödemem...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim zaaflarım yoktur.
    parçalayın gitsin para falan da ödemem...
    Hatta zaaflarim olmadigimi göstermek için ben bile parçalayabilirim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    umarım hak ettikleri cezayı alırlar ....
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hırsıza 6000 lira vereceğine motoruna zamanında 2000 liraya kasko yaptırsaymış ya !

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    böylesini o çaldıgı motosikletin üzerine baglayacaksın benzini döküp yakacasın.

Cezalarını bulsunlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    üç kişiyle motosiklet hırsızlığı mı olur?
    bunun çalanı var,alanı var,parçalayıp satanı var,
    İstanbula giden motorları da bulsaydınız ya!

Motosikleti
    cbr 600 rr
    Bütün hırsızlar belalarını bulurlar İnşallah, sen yeme içme biriktir, elin ....sı gelsin alsın alınterini...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Son günlerde İzmir li motosikletçilerin kabusu olan şebeke nihayet yakalandıda rahat bir nefes aldık
    Ancak 3 gün sonra bu apaçi çetesi tekrar sokaklara salınır
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel bir ceza almaları gerekirken bir süre sonra serbest kalırlar.. bu dünya adaletsiz...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böylesini o çaldıgı motosikletin üzerine baglayacaksın benzini döküp yakacasın.

Motora yazık
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Bunun gibilerine de insan muamelesi yaparlar şimdi...
    Drift Religion

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hırsızlık ile ilgili tek çözüm var........
    Daha önce yazdım, katılanlarda oldu. Hala da söylüyorum, hırsızlık konusunda Şeriat Hükümleri uygulansın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora yazık
    motoru emniyete alıp,motorun yanına bağlayıp hırsızı yaksak??
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu Türkiye'de adalet mi var. Senin malın çalınır yine sen haksız olursun. Bir dilim ekmek yiyen çocuk 6 yıl hapis cezası alıyor, sıralı cinayet işleyen adam tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. Bu ülkede artık ne bağırarak, çağırarak kavga ederek, ayaklanarak hakkını alıyorsun ne de adalete güvenerek susup kalarak. Gitmek lazım buralardan başka diyarlara. Ayrıca niçin ifadelerini geri alıyorlar? Bu kadar mı özgüveni yitik insanlarız, bu kadar mı korkuyoruz. Oysaki şerefsizler kadar şerefliler de cesur olabilseler bunların hiçbiri yaşanmaz.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çözüm hukuk devletine inanmaktır. İnanmayanları inandırmaktır. Eğitime hayatını adamaktır.
    Adaletin eksik işlediği bir ortamda kısasa kısas yapmak sadece illegaliteyi arttırır.
    Mesele, hukuksuzluğun hüküm sürmesine sadece hukuku savunarak karşı çıkmaktır.

Bundan öte çözümler ilkellikten öteye götürmez toplumları.

Bu yazdıklarım çok lümpen gibi görünse de sosyolojik açıdan bakarsak bundan başka akıl bali bir çözüm malesef yok.

Hukuku düzeltmek ise ancak ve ancak bu işin eğitimini alarak anayasa veya ceza muhakemeleri kanunu alanlarında ihtisas yaparak teknokrat olarak vatana ve millete hizmet etmekten geçiyor. Bunun haricinde şunu uygulayalım bunu yapalım demek ile bir halt olmaz. Yapmak isteyen bu işin eğitimini alsın, düzeltsin bu işleri temelden, yoksa ben dahil buralardan atıp tutması kolay..

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlık ile ilgili tek çözüm var........
    Daha önce yazdım, katılanlarda oldu. Hala da söylüyorum, hırsızlık konusunda Şeriat Hükümleri uygulansın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    al benden de o kadar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)