Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Okan Bayülgen:'Otomobil almak salaklık'

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    151 RS

3 motoru olan Okan Bayülgen "salak gibi araba almanın gereği yok" dedi

Okan Bayülgen ve eşi Şirin Ediger, Cihangir'de bir cafede 'Disco Kralı' orkestra ekibinden arkadaşlarıyla birlikte görüntüledi. Bayülgen fotoğraf çekimi için yurtdışına gideceğini açıkladı. Tatilin anlamsız olduğunu vurgulayan ünlü şovmen, her semtte evi olduğu şeklinde çıkan haberleri ise yalanladı.

Bugün gazetesinin haberine göre; Bayülgen, "Evim var ama evlerim yok" dedi. Eşiyle mekana ayrı ayrı motosikletle giden ünlü şovmen arabası olmadığını söyledi. Şovmen, "Salak gibi araba almanın gereği yok. 3 tane motosikletim var, bunların üçünü toplasak normal bir araba parası eder. Hem çevreyi daha az kirletir, benzin tüketimi de iyidir" dedi. Geçtiğimiz günler de orta parmak hare ketiyle epey konuşulan ve ayıplanan Okan Bayülgen o hareketin anlamını ise, "Boş işlerle uğraşıyorsun"

Kaynak:Mynet
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Geçende bir haberini okumuştum gazetede hayabusa aldı diye.
    HONDA

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçende bir haberini okumuştum gazetede hayabusa aldı diye.
    bende gordum adamda para var bende ols bende alırım

Üç tanesini toplasan normal bir araba parası eder diyen adamın motosikletlerinden biri son model HD night rod. Normal arabadan kastının ne olduğunu merak ettim.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Sanırım ünlülerin aldığı 100 bin tl lik jiplerden bahsetti
    HONDA

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okan'da bildiğim kadarı ile 5 e yakın motosiklet var.
    Hayabusa,Vespa,V-Rod ben bu kadarını biliyorum.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Daha düne kadar koca cüsseli cipe biniyordu?... Rüyasında ak saçlı dedeyi mi görmüş..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    bencede onlar icin gayet normal
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Salak gibi motosiklet almanın çok gereği var sanki!

Aslında medeni bir ülkede dediği doğru.

İstanbul'da motosiklet kullanmak bence pek akıllıca değil.Okan Bayülgün de doğuya doğru tam gaz yol alan trende arka vagona koşanlardan.Ah be Okan, geçti Bor'un pazarı, sür eşeği Niğde'ye.Bence sen Şirin'le İstanbul'u al Paris'e yerleş.Buradan sesleniyorum kendisine.

Çin'li motorlar ilk geldiğinde dalga geçenlere söylerdim: "Kardeşim burası Pakistan Hindistan gibi bir ülke.Siz kendinizi Finlandiya'da zannediyor olabilirsiniz ama bu ülkenin gerçekleri başka.Sizin o bol beygirli motorlarınız, tam kuşam sürüş kurallarınız vs. burada asla yaygınlaşamaz."
    Bundan sonrada yaygınlaşmayacak.Biz gariban bir ülkenin gariban vatandaşlarıyız.Sermayeyi elinde tutan zengin sınıf ile devletin olanaklarını elinde tutanlar vatandaşın iliğini kemiğini sömürüyor.Patron x5 ile dolaşacak, yatına binecek, işçisi 530 lira aylık maaş alacak.Halen bunun normal birşey olduğunu savunan ve inanan bir sürü insan var.

Hani eskiden "ahahah şuna bakın" diye eklenen Pakistan'dan Hindistan'dan motorlu fotoğraflar olurdu.Adam sanki motosikleti hobi için kullanıyormuş gibi motorla tavuk, keçi, koyun taşıyanlarla dalga geçilirdi, halen de geçiliyor.Fakat eskisi kadar sık değil.Bazı şeyler anlaşılmaya başlandı.Çünkü aynı fotoğraflar artık bizim ülkede de çekiliyor! Daha önce böyle fotoğrafların bu coğrafyada çekilemeyeşinin sebebi motosikletin ucuz ve yaygın olmayışıydı.Çinli motorların girişi ile bu safhada tamamlandı.

Bence her taraftan motosikletin fışkırdığı uzak asya ülkeleri gibi olmamıza da çok yok. Bir süre sonra "motosikletleri fark edin" gibi kampanyalar da saçma olacak çünkü her taraf motor olacak.Ayrıca motoru güvenli kullanmak kask takmak gibi konularda hem motosiklet gruplarının hem de devletin verdiği mücadele de kaybedilecek.1 lirayı hesaplamak zorunda bırakılan vatandaşa sen 30 liralık kask da taktıramazsın.Bedava verirsen olabilir.Adam o gün karnını doyurma derdinde.Ayrıca o full kuşam avrupalı motorcular gelsinlerde Antalya'nın Gaziantep'in 40 derece sıcağında güneşin altında öyle motora binsinler bakalım.Neymiş; bakkala giderken bile full kuşammış! Oldu canım, görürsem selam söylerim.Gelde full kuşam dolaş bakalım İzmir'de ne oluyor? Akşama sıcaktan fenalık geçirip hastaneye kaldırılmazsan bende hiçbirşey bilmiyorum.Adam Malezya'da, Vietnam'da, Hindistan'da o kıyafetleri parası olsa bile giyemez.Sıcaktan geberip gider.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İstanbul'da motosiklet kullanmak bence pek akıllıca değil.Okan Bayülgün de doğuya doğru tam gaz yol alan trende arka vagona koşanlardan.Ah be Okan, geçti Bor'un pazarı, sür eşeği Niğde'ye.Bence sen Şirin'le İstanbul'u al Paris'e yerleş.Buradan sesleniyorum kendisine.

Çin'li motorlar ilk geldiğinde dalga geçenlere söylerdim: "Kardeşim burası Pakistan Hindistan gibi bir ülke.Siz kendinizi Finlandiya'da zannediyor olabilirsiniz ama bu ülkenin gerçekleri başka.Sizin o bol beygirli motorlarınız, tam kuşam sürüş kurallarınız vs. burada asla yaygınlaşamaz."
    Bundan sonrada yaygınlaşmayacak.Biz gariban bir ülkenin gariban vatandaşlarıyız.Sermayeyi elinde tutan zengin sınıf ile devletin olanaklarını elinde tutanlar vatandaşın iliğini kemiğini sömürüyor.Patron x5 ile dolaşacak, yatına binecek, işçisi 530 lira aylık maaş alacak.Halen bunun normal birşey olduğunu savunan ve inanan bir sürü insan var.

Hani eskiden "ahahah şuna bakın" diye eklenen Pakistan'dan Hindistan'dan motorlu fotoğraflar olurdu.Adam sanki motosikleti hobi için kullanıyormuş gibi motorla tavuk, keçi, koyun taşıyanlarla dalga geçilirdi, halen de geçiliyor.Fakat eskisi kadar sık değil.Bazı şeyler anlaşılmaya başlandı.Çünkü aynı fotoğraflar artık bizim ülkede de çekiliyor! Daha önce böyle fotoğrafların bu coğrafyada çekilemeyeşinin sebebi motosikletin ucuz ve yaygın olmayışıydı.Çinli motorların girişi ile bu safhada tamamlandı.

Bence her taraftan motosikletin fışkırdığı uzak asya ülkeleri gibi olmamıza da çok yok. Bir süre sonra "motosikletleri fark edin" gibi kampanyalar da saçma olacak çünkü her taraf motor olacak.Ayrıca motoru güvenli kullanmak kask takmak gibi konularda hem motosiklet gruplarının hem de devletin verdiği mücadele de kaybedilecek.1 lirayı hesaplamak zorunda bırakılan vatandaşa sen 30 liralık kask da taktıramazsın.Bedava verirsen olabilir.Adam o gün karnını doyurma derdinde.Ayrıca o full kuşam avrupalı motorcular gelsinlerde Antalya'nın Gaziantep'in 40 derece sıcağında güneşin altında öyle motora binsinler bakalım.Neymiş; bakkala giderken bile full kuşammış! Oldu canım, görürsem selam söylerim.Gelde full kuşam dolaş bakalım İzmir'de ne oluyor? Akşama sıcaktan fenalık geçirip hastaneye kaldırılmazsan bende hiçbirşey bilmiyorum.Adam Malezya'da, Vietnam'da, Hindistan'da o kıyafetleri parası olsa bile giyemez.Sıcaktan geberip gider.
    Jawa yazdıklarının nerdeyse tamamına katılıyorum tek katılmadıgım nokta kask konusu.Kask almamakta maddi bir bahane öne sürülemez. Kask ayrı bir aksesuar degildir motosikletin debraj teli gibi zinciri gibi bir parçadır(olmalıdır). Aslında her motosiklet satılırken fiyatına orta seviye veya alıcının istegine baglı üst düzey kaliteli bir kask fiyatı dahil edilmeli. Yani bir şekilde kasksız motosiklet satılmamalı. Nasıl araba alırken satıcı " abi kapı lazım mı" , "abi arabanın tavanınıda verelim mi", veya "abi ön arka tamponda lazım olur mu" gibi soruları bize sormuyorsa korumalar en azından bu kask konusu öyle olmalı.

Durumun olmayabilir yüksek cc yerine daha düşük cc'li bir motosiklet alırsın, durumun olmayabilir japon yerine çinli bir motosiklet alabilirsin bunların hepsi normal olaylar fakat maddi imkansızlıkları öne sürerek kask almamak oldukça saçma ve mantık dışı bir olaydır. Motosikletin parasını biriktirmek için aylarca bekleniyorsa kask parasını biriktirmek için de 1-2 gerekirse 3 ay beklenilecek ama kask alınacak. Bir ara bir istatistik yayınlamıştık ölümlü motosiklet kazalarında sürücülerin nerdeyse yarısından fazlası kask takmamasından veya kaskın çene kilidinin takılmadıgı bu nedenlede kaza anında kaskın kafasından çıkması sonucu hayatını kaybediyor.

Kısaca kim ne derse desin kasksız motosiklet kullanılmaz.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400

3 x Motorsiklet = 1 x NORMAL! Araba...

Zengin olmak insana yaşadığı ülkeyi bile unutturabiliyormuş demekki... Söylediklerinin sadece "çevreyi daha az kirletiyor" kısmı doğru, geri kalanları ile alakalı yazmaya başlarsam buradan Antep'e yol olur! Şurada yapılan yorumların hepsi net doğru. Bir de böylelerini gerçek motorcu diye bağrına basıyorlarmış gibi görünmeye çalışanlar var. "Ünlü motorcu" olur yakında başımız.. Gerçi motor aleminde de bunun gibiler çoğunlukta. Boşuna nefret etmiyormuşum ben bu adamdan...

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam eline sağlık, tebrik ederim güzel düşüncelerinden ötürü. Aslında her şey çok açık ve net ama para ile gelen at gözlükleri ile neredeyse kendimizi tanıyamaz hale geldik...

Hocam seni de kınıyorum... Esefle kınıyorum hatta... O dediğin jeeeeepler 100 değil 200 bin TL civarlarında. Hyundai nin bile yeni çıkardığı 160~185 gibi bişeyden başlıyordu. Q7 ler 200 den açılış yapıyor nerdeyse... Ama doğru 3 motoru toplasan 1 araba eder heralde

adam her seferınde oraya buraya satasıyo ve cok zeki oldugunu sanıyo, ozaman arabaya bındıgınde salak şimdi akıllımı oldu

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Okan Bayülgen benim şimdi bindiğim motorumu almak istemişti, motor bana kısmetmiş
    geçen galeride karşılaştık, bu motoru bu renkten istiyorum dedi...... biraz daha bekliycek sanırım

buarada çok akıllı ve çok efendi birisi................... bağzı şovlarının içeriği gereği konuşmaları kişilere ters gelebilir, TV de görmeye alışmadığımız türden olabilir o onun iş hayatı......

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ben bir salağıııımmm...arabam varrr
    birazda akıllıyımmmm motosikletlerim varrr
    bazen salak bazen akıllı ne yapacağımı şaşırdım da bu kadarcık beynimle, bilmem kaçbinliralık motora binebilen ünlülerinde düştüğünde olmayan beynini korumaya çalışarak çeneyi suratı boşvermeleri...merak ediyorum o suratın asfaltla öpüşmesini. ha o ünlü ya motora bindiğinde de herkes tanıyabilmeli ki gazetecilere küfür edebilsin.ama asfaltın öpücüğü çok acı ve kıvılcımlı olur haberi yok!!!
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    151 RS
    bu gibi göz önünde insanlar çok kişiye örnek oluşturduklarından motorsiklet kültürünün yaygınlaşmasına ister istemez katkı sağlayabilecek kişiler... şu anki dev jeep kültürünü de bu ünlüler yaymadı mı zaten
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    motorun ve motorcunun dostu olduğunu kendine has sivri ve ukala bir salaklıkla ifade etmeye çalışmış.
    niyet iyi amma az ağır ol be okan usta, salaklık malaklık ayıboluyo. lisan-ı münasipte ferahlık vardır. belkide fikren hakettiğin saygıyı bu topraklarda bu dille hiçbir zaman görmedin göremeyeceksin.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Gene sivri diliyle motosiklet camiasına yarardan çok zarar getirmiş arkadaşımız. Motosikletlilere gıcık olanların sayısında biraz daha artışa neden olmuştur bu konuşmasıyla.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bu Salakta motora biniyorsa ben motora binmeyi bırakıyorum hep böyleleri yüzünden adımız kirleniyor
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    kışında motora binmek salaklık der okan. kışın görürüz onu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)