Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Adana'da 23.169 Motosiklete 2 Milyon Lira Ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E

Adana'da koruyucu başlık kullanmadıkları ve trafik kurallarına uymadıkları gerekçesiyle, iki yılda motosiklet sürücülerine 2 milyon 78 bin lira tutarında ceza kesildi.
    Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, motosiklet kazalarının azaltılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Haftanın belli günleri motosikletlilere yönelik uygulama yapan trafik ekipleri, koruyucu başlık kullanmayanları bazen ikaz ediyor, bazen cezai müeyyide uyguluyor.
    Emniyet Müdürlüğü verilerine göre, trafik ekipleri, 2008 yılında 11 bin 161 motosiklet kullanıcısına 1 milyon 21 bin 992 lira, geçen yıl ise 12 bin 8 sürücüye 1 milyon 53 bin 307 lira tutarında ceza kesti.

Bu arada, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli Komiser Adem Nacar, Cihan Medya Dağıtım'da 30 kişilik motorize ekiplerine 'Trafik Kuralları ve Koruyucu Başlık (kask) Kullanımı' konulu seminer verdi. Nacar, buradaki konuşmasında, iki teker üzerinde dengenin zor olmasından dolayı kaza ihtimalinin fazla olduğunu, bundan dolayı koruyucu başlık takmak gerektiğini söyledi.
    Motosiklet sürücülerinin, aynen otomobil kullanıyormuşçasına dikkat etmelerini isteyen Nacar, trafik kurallarına uymanın kazaları büyük oranda azaltacağını bildirdi. İl merkezinde, geçen yıl önceki yıla göre motosiklet kazalarında artış olmasına rağmen, ölü sayısının azaldığına dikkat çeken Nacar, şöyle dedi: "2008'de 670 kaza yaşandı, yaralı sayısı 675, ölü sayısı 8 oldu. Geçen yıl 746 kazada 751 kişi yaralandı, ölü sayısı ise 6. Bu gösteriyor ki motosiklet kullanıcıları her yıl kullanımda mesafe kaydediyor."

Kaynak:http://ekonomi.haberturk.com/otomoti...na-1-milyon-tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    62 lirası bana ait

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Geçen hafta Adanadaydım gerçekten büyüğünden küçüğüne herkezde kask vardı demek ki bu cezalardan sonra böyle düzene girdi adana da oldukça yaygın bir motosiklet kullanımı var herkezde kask takıyor tebrikler adana

Mersin de kasksız epey sürücü gördüm ama
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'da da sadece ana arterler değil de şehir içinde de yapsalar şu kontrolleri sıkça keşke.
    Kurallara uymayan sucu, kebapçı vs. den geçilmiyor..

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    istanbul içler acısı
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    her yerde böle olmalı cok daha ağır cezalar olmalı
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    İzmit'te de böyle bir uygulama başlasa da şu Zabıta ve Trafik Polisleri'ne dayasak cezayı...

İzmit'te Polis kask takmıyor ki kask takmadığım için ceza kesebilsin bana... Süs olarak takmış siren lambasının üzerine...
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o paranın 199 lirası bu kardeşinizden,
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    CeLalettin Cerrah 2009 yılında OSMANİYE VALİLİĞİNE atandı.Adam kesin emir mi verdi ne yaptıysa MOTORSİKLET TRAFİK DENETİMİNDEN geçilmez oldu.Satışa çıkarsan 50 lira etmeyecek mobilyetlere ucuz eski çift zamanlı motorsikletlere köylü işi CUP lara MUAYENE-KASK diye bin bir türlü cezalar kesildi.BEN bir yaz GÜNÜ akşamı 5 KERE durdurulduğumu hatırlarım.Normalde ya hiç durdurulmam yada en az 3 kere denetimden geçerim elimde olmadan.OSMANİYE Nüfusuna göre TÜRKİYENİN en çok motorsiklet kullanılan yeridir.ARAŞTIRABİLİRSİNİZ
    >>> Gençliğine Güvenip erken Derken ; Belki Elveda Bile diyemezsin GİDERKEN...!!!

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paranın 199 lirası bu kardeşinizden,
    Katkılarından dolayı devlet adına teşekkür ederim
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu cezaların 250.00 tl side benim Adanada köntürol çok fazla ama olsun Herkez Trafik kurallarına uysun yoksa bu işin önüne geçemezler.
    Başımdan geçen yaz geçen bir olayı anlatim . Geçen Yaz Ben mersinde iken 600f ile o güneşin altında full koruma gezerken. Bir abimiz Hayabusa ile yanıma yanaştı Ayakta pilaj terliği, götünde şort, geri taraf cırıl çıplak motora biniyordu oha dedim adam canını yolda bulmuş dedim Trafik polisi çevirdi Bende ordan ufak ,ufak geçtim gittim.
    Sanırım arkadaşın motorunu bağlamışlardı

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tebrik ederim. Umarim Tum Turkiye genelinde bu kadar siki tutulur ve ceza kesilir. Hic taviz verilmeyecek bir konu
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katkılarından dolayı devlet adına teşekkür ederim
    darısıda sana olsun kardeşim benim

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    darısıda sana olsun kardeşim benim
    ben yeterince katkıda bulunuyom zaten...
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yeterince katkıda bulunuyom zaten...
    sen var ya ah bide şu motorunu tazyikli suyla yıkatmaktan vazgeçsen, ben seni o zaman görecem ya

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    Bazı zevzeklerde ( bilmem nerde enduro yarışlarına katılan ) Kanal D gibi bir kanala çıkıp skutır da korumaya ne gerek var diyo!? Kendime ait 75lik Scooty Pepimden başka motorum olmadı daha ancak daha kasksız eldicensiz gezmedim. Eldiven demişken; bu açıklamayı yapan zat yazın eldivene gerek olmadığını da söyledi. Sanıyorki eldiven soğuktan korunmak için katılıyor sadece?!!!
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Arkadaşlar motorcular ok de Tamam da biraz da motorculara yönelik olmasındansa motor kazaları kask takılmıyo diye olmuyo ki sadece o güzelim devletimiz birazda trafiğe sivil motorlarla çıkıp şu saygı yoksunu asfaltı kendinin sanan ego fulcusu (o neyse) Magandalara biraz ceza yazsa nasıl olur diyorum aslında o zaman kazalar daha azalır bu uygulama sadece kazada gelecek zararların azaltılmasına yönelik değilmi?
    Çıksın abicim hem o kurallara uymayan Motorculara Hemde bu Maganda lara Afedersiniz ama Kadınlar da dahil yolu kendinin zannedenenlere yazsa nasıl olur fikir alayım öneri de bulunalım ))

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorcular ok de Tamam da biraz da motorculara yönelik olmasındansa motor kazaları kask takılmıyo diye olmuyo ki sadece o güzelim devletimiz birazda trafiğe sivil motorlarla çıkıp şu saygı yoksunu asfaltı kendinin sanan ego fulcusu (o neyse) Magandalara biraz ceza yazsa nasıl olur diyorum aslında o zaman kazalar daha azalır bu uygulama sadece kazada gelecek zararların azaltılmasına yönelik değilmi?
    Çıksın abicim hem o kurallara uymayan Motorculara Hemde bu Maganda lara Afedersiniz ama Kadınlar da dahil yolu kendinin zannedenenlere yazsa nasıl olur fikir alayım öneri de bulunalım ))

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    banada dün 124 lira ceza kesildi extra ışık takmışım diye :(
    Yolver gitsin .

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    320 tlside benim o paranın
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler