Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Ramzey Yamaha'ya 100 bin motosiklet üretecek

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem sevindirici hem de düşündürücü bir haber. Türkiye tercihlerinin sebebi kalite falan değil asla da olmayacak. ihracat için maliyetleri düşürme çabası sadece. yamaha Avrupa'ya ve çevresine Türkiye'den daha az masrafla ulaşır. hesaplamalar bunun üzerine yapılıyor. toyota da ülkemizde montajlanıyor fakat japon montajlarla aralarında çok fark var. 1990 model toyotalar hala sessiz sedasız çalışıyor ama ülkemizde montajlananlar 3-5 senede tıngırdamaya başlıyor.
    öyle ya da böyle. sonuç olarak, cherry'den iyidir motosiklete de bu açıdan yaklaşarak iyi olacağını umuyorum. hele ki 125 cc. montajına başlanırsa ybr nin fiyatı biraz daha düşer...

düşündüren konu ise, acaba afrikaya çin malı fason motorların kalitesinde birşeyler mi satacaklar... gerçi adı var, o kadarı da yemez diye düşünüyorum ama sonuçta afrika, yemeğe para bulamıyor motoru nasıl alsın...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beldeyama'nın aradan çıkmasından sonra umarım servisleri ramzey bayilerine falan vermezler...
    Aralarında pek bir fark yoktuki zaten...inşallah bu olmaz honda türkiye gibi olmasını çok isterim bu sistemin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:11 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle ya da böyle. sonuç olarak, cherry'den iyidir motosiklete de bu açıdan yaklaşarak iyi olacağını umuyorum. hele ki 125 cc. montajına başlanırsa ybr nin fiyatı biraz daha düşer...

düşündüren konu ise, acaba afrikaya çin malı fason motorların kalitesinde birşeyler mi satacaklar... gerçi adı var, o kadarı da yemez diye düşünüyorum ama sonuçta afrika, yemeğe para bulamıyor motoru nasıl alsın...
    Ülkemiz üretsin ülkemiz kazansın isteriz, ancak kaliteden ödün vermeden daha iyisini yaparak..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu haberi duyunca inanın sevindim ama birçoğunuzun yorumunu görünce de bir o kadar sinirlendim ve üzüldüm.

ne kadar mandacısınız ya? gıda abd'den, teknolıji uzak doğu'dan yaşamaya ne kadar alışmışsınız. işte sizin gibi zihniyete sahip olanlar tekel'i sattı. bilmem farkında mısınız ama tekel'i satın alanlar yerli tütün değil de yabancı tütün kullanıyorlar yani yerli tütünlerimiz heba oluyor, çiftçimiz fakirleşiyor.

neden bu yabancı özentiliği anlamıyorum, motosiklet kullanmak muhalif bir ruh taşımaktır, yeri geldiğinde direnmekti ve herşeyden önce ekonomik anlamda da muhafazakarlığı ve milliyetçiliği gerektirir bu tip olgular.

lütfen birazcık gelecğei görün ve destek olmayacaksanız da köstek bari olmayın.

yine felsefi saçmalıklarını bırakmışsın çalılığa Captain Gaydırı Gubbak...

felsefeyi bırakın gerçeği görün...lafı eveleyip allayıp pullayıp satmadan önce ülkende motosikletin tarihini sorarlar...o bilinc varmı memleketinde derler...sen 70-80 lerde sağ sol çatışmasında önünü göremezken kör iken adamlar motosikletin tarihini yazıyorlardı sen o tarihi ciltleyemezsin bile...bir kere motokültürünün yarıçapı bu farkı anlamaya yetmez...

Sen neye soyunmuşsun fasonluğa...bu bir adımmıdır evet bir adımdır...ama başlangıc admıdır...sen adım atarken elin caponu 100 mtre rekorunu nasıl geliştiririm derdindedir ...bu durum sadece iş gücüne pozitif yansır...ben mutlumuyum Allahın çinde üretilmiş lanet Hondasına binmekle...hayır...Ein Afrikalısıda Türkiyede üretilen Yamahanın kalitesinden çok memnun olmayacaktır...

Ramzey bu işe girmeden önce bizlere ne sunmuş...ne verebilmiş...koca bir hiç..ya montaj ya kendi ek parça imalatıyla kırma birşeyler yapmaya çalışıp piyasadaki diğer ithalatcılardan bir adım öne geçememiştir...Kanunınin az sermayeli farklı bir versiyonu diyelim...

Şimdi Yamahaya ürettiği ürünler daha biraz daha kalitelidir kaliteli olmalıdır...O Japon kendi markasını Razmey mantığıyla ürettirmez emin olun...nedne hayranlık ve saygı duyuyoruz teknolojiye dünyadaki konumuna...olaya milli duygularla bakmak ahmakca olur...

birde yabancı özentiliği diyorsun 15 yaşındaki ortaöğretim çocukları gibi...senin teknolojin markaların sana ne verebilmiş...bunu neden milli duygularla karıştırıyorsun...Harley severiz vay Emerikencı Yamaha severiz vay özenti falan çok kafatscı bir düşünce...bu gözlükleri çıkarın...global dünyanın parçsıyız...sen git Anadol marka aracınla gurur duy...montajcı fabrikalarınla ithalatcılarına gurur duy...fuarda ağzınız açık bakmayı biliyorsunuz modellere ama saygıya gelince iş saçmalamak işinize geliyor...buda yeni stil...üretmem bi halt beceremem ama yapanlarada saygı duymam mantığı ...gülüyorsum bir kaçınıza...neyine destek vereyim...

Bu tecrübeden sonra Ramzey silkelenip daha kalitelimi mallar üretecek...hayır...bunu hepimiz biliyoruz...peki neden kendimizi kandırıyoruz...

ben markaların maliyetleri düşürme adına farklı ülkelerde düşük kalitede mal ürettirmesine marka değeri açısından sıcak bakmıyorum...

İtalyan Aprılıa bile bazı modelleri Zonghsen fabrikalarında ürettirdiğine dair videolar görünce şok yaşadım...eğer global gerçekler üretim kalitesine yanıyorsa (ki yansıyor ben dandirik çayna üretimi Hondaya biniyorum) bunuda sağlıklı bulmuyorum...

Japon markayı boklarken ve ucuz milliyetcilik yaparken o marka değerinin karşısına aynı değerde birşey koymalısın...yani bana Ramzeyle kimse gelmesin...bu mesajları yazanların çoğu motokültürü olmayan piyasadan anlamayan bir nevi cahil cühela tayfası...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Eğer Ramzey Yamaha nın istediği kaliteyi sağlamasaydı üretim yaptırırmıydı bence bunu tartışalım.50cc olması durumu değiştirmez.Hepimiz biliyoruz ki büyük firmaların ilk önceliği kalite ikincisi ise maliyettir.Bunun ikisini de Ramzey in sağladığını da bahsi geçen haberden anlaşılıyor.

Ben Cappy 50 lb istiyorum,model neymiş onu bir bilsek belki almayı düşünürüz.Böyle bir haberi yazdıysan söyle üretilecek modeli,çatlatma adamı

Motosikleti
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer Ramzey Yamaha nın istediği kaliteyi sağlamasaydı üretim yaptırırmıydı .
    o kalite çıtasına güle oynaya ulaşmak zorundaydı...Türk Motoseverler için kendi değerine birşeyler katmak için bunu yapma...ama kapitalizm adına Yamaha ne isterse onu yap...hadi yaa... vay be Remzi(Ramzey) dayı işi biliyormuş...

Bu topaca Halis aga gelsin..."Önce Vatan sonra Çayna" cı ekonominin gülü değerli işadamlarımız gelsin...

üretmeyen ayağa kalkkk...

montaj işi nereye kadar gidecek bunları bilelim...Çaynada büyük deprem olursa çaynayı seller alırsa ne olacak bu çaynadan ithale alışmış köşeyi dönenlerin sonu...Halis agalar lazım bu vatana...ödediğin vergilerle ayaktayız...(hanedan12 şakşak smıleysi)

(ama ithal ettiğin malların karşılığı döviz çıktısı onları karıştırmayalımm...cıss)
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine felsefi saçmalıklarını bırakmışsın çalılığa Captain Gaydırı Gubbak...

felsefeyi bırakın gerçeği görün...lafı eveleyip allayıp pullayıp satmadan önce ülkende motosikletin tarihini sorarlar...o bilinc varmı memleketinde derler...sen 70-80 lerde sağ sol çatışmasında önünü göremezken kör iken adamlar motosikletin tarihini yazıyorlardı sen o tarihi ciltleyemezsin bile...bir kere motokültürünün yarıçapı bu farkı anlamaya yetmez...

Sen neye soyunmuşsun fasonluğa...bu bir adımmıdır evet bir adımdır...ama başlangıc admıdır...sen adım atarken elin caponu 100 mtre rekorunu nasıl geliştiririm derdindedir ...bu durum sadece iş gücüne pozitif yansır...ben mutlumuyum Allahın çinde üretilmiş lanet Hondasına binmekle...hayır...Ein Afrikalısıda Türkiyede üretilen Yamahanın kalitesinden çok memnun olmayacaktır...

Ramzey bu işe girmeden önce bizlere ne sunmuş...ne verebilmiş...koca bir hiç..ya montaj ya kendi ek parça imalatıyla kırma birşeyler yapmaya çalışıp piyasadaki diğer ithalatcılardan bir adım öne geçememiştir...Kanunınin az sermayeli farklı bir versiyonu diyelim...

Şimdi Yamahaya ürettiği ürünler daha biraz daha kalitelidir kaliteli olmalıdır...O Japon kendi markasını Razmey mantığıyla ürettirmez emin olun...nedne hayranlık ve saygı duyuyoruz teknolojiye dünyadaki konumuna...olaya milli duygularla bakmak ahmakca olur...

birde yabancı özentiliği diyorsun 15 yaşındaki ortaöğretim çocukları gibi...senin teknolojin markaların sana ne verebilmiş...bunu neden milli duygularla karıştırıyorsun...Harley severiz vay Emerikencı Yamaha severiz vay özenti falan çok kafatscı bir düşünce...bu gözlükleri çıkarın...global dünyanın parçsıyız...sen git Anadol marka aracınla gurur duy...montajcı fabrikalarınla ithalatcılarına gurur duy...fuarda ağzınız açık bakmayı biliyorsunuz modellere ama saygıya gelince iş saçmalamak işinize geliyor...buda yeni stil...üretmem bi halt beceremem ama yapanlarada saygı duymam mantığı ...gülüyorsum bir kaçınıza...neyine destek vereyim...

Bu tecrübeden sonra Ramzey silkelenip daha kalitelimi mallar üretecek...hayır...bunu hepimiz biliyoruz...peki neden kendimizi kandırıyoruz...

ben markaların maliyetleri düşürme adına farklı ülkelerde düşük kalitede mal ürettirmesine marka değeri açısından sıcak bakmıyorum...

İtalyan Aprılıa bile bazı modelleri Zonghsen fabrikalarında ürettirdiğine dair videolar görünce şok yaşadım...eğer global gerçekler üretim kalitesine yanıyorsa (ki yansıyor ben dandirik çayna üretimi Hondaya biniyorum) bunuda sağlıklı bulmuyorum...

Japon markayı boklarken ve ucuz milliyetcilik yaparken o marka değerinin karşısına aynı değerde birşey koymalısın...yani bana Ramzeyle kimse gelmesin...bu mesajları yazanların çoğu motokültürü olmayan piyasadan anlamayan bir nevi cahil cühela tayfası...
    Seni sevdiğimi daha önce defalarca sölemiştim ben dimi kanka

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    desene artık yamahada kal,iteyi bozacak....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    ybr125
    daha işin ne olduğunu bile bilmeden kim ne üretecek bunu bile bilmeden araştırmadan sormadan yok vatan gitti yok millet gitti zihniyetiyle "yamaha dan vaz geçerim yamaha da bitmiştir gözümde "arzı yorumlar yanlıştır arkadaşlar.ramzey şunu yapamaz o kimki falan bunlarda yanlıştır.Madem tekelden girip çiftçimize dokunan zararı düşünecek kadar düşünceli ve milliyetçisizniz. neden Engin RAMZEY in yani bir t.c. vatandaşının giriştiği bir işi desteklemek yerine bu işi beceremeyeceğini düşünüyorsunz? Madem o kadar milliyetçisiniz neden "helal olsun adama nereden nereye geldi kısa zamanda " deyip bu adamın kim olduğunu araştırmıyorsunuz?Yapmasamıydı yani ortaklık anlaşması?Onlarca kişi istihdam sahibi oldu şu anda bunudamı yapmasaydı.Benim patronum olmasada böyle konuşurum bu kişi hakkında çünkü bu adam zamanında beldeyama ya parça yapan küçük bir atölyesi olan bi adamdı.Büyüdü ve beldeyamadan bayrağı devralmadı kopardı elinden neredeyse.Bu adam kendi kendine kısa sürede sıfırdan scooter yapan bi adam ve ortakları dahi haberi olmuyo o yeni bir model çıkarttığında.Ben isterimki her fabrikada bu zihniyette mühendislerimize fırsat verilsin.Devrim arabasının hikayesini sadece filiminden dinlemeyin. Araştırın.Nasıl ki onunla gurur duyduk ve duyuyoruz bu teşviğimizi kürdan ihrac eden bir firmaylada duyalım.Devrim arabası yapılırken zamanının amerikan arabaları incelenerek yapılmış.Ne olmuş yani bu türk firması küçük bir adım attıysa.Vurun kahpeye mi demek lazım yoksa ona destek vermek mi lazım.
    Hayatlarında bir mobiletin bile nasıl yapıldığını dünya gözüyle görmeyen kara cahiller size söylüyorum.Siz hiç motosiklet yapmanın ne kadar zor birşey olduğunu bilebilirmisiniz?Hayal bile edemeyecek kapasitedesiniz.yamaha 55 senede bu günlere gelebilmiş japon teknolojisi elinin altındayken amerika ambargosundayken,Siz ey cahiller ne sandınız ramzeyin bir anda R1 tarzında motor yapabileceğini ama o zekaya beceriye sahip olamadığını mı sandınız.?Siz cahil insanlara sesleniyorum, sen o sağ elindeki gaz kolunu çevirdiğinde k.çının altındaki motosiklette hangi işlemler milisaniyelerde oluyor farkındamısınız.
    Bizler belki o motosiklet tarihini ciltleyemeyiz şu anda ama neden o tarihe onları gömmek adına birşeyler yapmayalım.Başkaları tarih yazdı diye oturup alkışlayalım mı?
    Bizde birşeyler yapalım gerekirse değil 50 cc yamahanın taşeronu olalım ama bunu ilim için ,birşeyler öğrenmek için bir hederf için yapalım.Herşey zamanla olur.50 cc ile başlarız,125 cc ye aday oluruz.yamaha nasıl yamaha oplmuş ou öğreniriz sonra bir yamaha da biz oluruz.Ben bunları ramzeyde çalıştığım için söylemiyorum.Engin ramzey ide 1 ayda sadece 2 defa gördüm ve muhabbet bile etmemiş birisi olaraka söylüyorum.Kimin ne yaptığı kimin patron olduğuda beni ilgilendirmiyor,Ben işime bakarım ihracatımı yaparım akşamda alır ceketimi çıkarım biraz uzun oldu kusura bakmayın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:43 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    desene artık yamahada kal,iteyi bozacak....
    ramazan arkadaş yamahanın kalitesi ramzeyin bozacağı kadar kötü bir kalite değil rahat ol.Ramzeyde milletin kalitesini bozmak için kurulan bir şirket değil.

Haklı, doğru söylüyor okuyun okuyun

Motosikleti
    Alıntı trendy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Siz hiç motosiklet yapmanın ne kadar zor birşey olduğunu bilebilirmisiniz?

Hayal bile edemeyecek kapasitedesiniz.yamaha 55 senede bu günlere gelebilmiş .

işte komedi burda...sırf lafa cevap vereyimci laf kalabalığı yapan çok konuşup ama az iş yapan yaptığınıda yüzüne gözüne bulaştıran memleket yorumu...

demek istediğimde bu...Ramzeyin önünde kocaman 55 yılı var...55 yıl sonra görüşelim tekrar durumu...

Motosikleti
    ybr125
    işte komedi burda...sırf lafa cevap vereyimci laf kalabalığı yapan çok konuşup ama az iş yapan yaptığınıda yüzüne gözüne bulaştıran memleket yorumu...

demek istediğimde bu...Ramzeyin önünde kocaman 55 yılı var...55 yıl sonra görüşelim tekrar durumu...
    55 yıl sonra sen hala aynı yerinde millete dil çıkartıyo olursun.Hiçbir motor üreticisi 55 sene sonra aynı yerinde olmaz.55 sene sonra Hiçbirşey yapamasakta enazından denedik diyebileciğimiz şeyler yaptık derim.Sen ne söyleyeceksin "55 sene önce dil çıkarttım hala o dilim dışarda bunu mu söyleyeceksin.

Motosikleti
    yaptığın deneme bile bir Dünya Markasının verdiği sipariş...bundan utanmak lazım....bununla gurur duymak için ekonomist olacaksın istihdam ve girdi verilerine bakacaksın vs...aslında gurur duyulacak bir şey yok ortada...

Şu yüzüne bakmadığımız tukaka gördüğümüz İranın bile bir otomobil markası var...ki ürünleri inceleseniz kalitesi sizi şaşırtır...(ki bir nesil bu şahin doğanlarda kazalarda vefat etmiştir)...bir örnek size sadece...ki TOFAŞ bile teknolojisini geliştiremeyip acz içersinde kalıp FIAT la anlaşma yolunu seçerek yoluna devam etmiştir...

yaptığın deneme bile bir Dünya Markasının verdiği sipariş...bundan utanmak lazım....bununla gurur duymak için ekonomist olacaksın istihdam ve girdi verilerine bakacaksın vs...aslında gurur duyulacak bir şey yok ortada...

Şu yüzüne bakmadığımız tukaka gördüğümüz İranın bile bir otomobil markası var...ki ürünleri inceleseniz kalitesi sizi şaşırtır...(ki bir nesil bu şahin doğanlarda kazalarda vefat etmiştir)...bir örnek size sadece...ki TOFAŞ bile teknolojisini geliştiremeyip acz içersinde kalıp FIAT la anlaşma yolunu seçerek yoluna devam etmiştir...
    Kanka adam doğru söylüyor,ipin ucundan tutalım artık diyor.

Motosikleti
    tamam tutalım...ithalat bitsin...montaj işine son verelim...ve 55 yılın başlangıcı bugün olsun...bana bir şey sun bir ürün göster made ın törkiş diye gururlanalım...sahip çıkalım satın alalım...burda masal dinlemeyelim...Yüzde yüz türk yapımı tasarımı bir model linki at şimdi bana...hadi şimdi burda şakşaklayalım ...

Motosikleti
    ybr125
    milletin o yüzüne bakmadığı iran bugun enerji konumunda dünya sıralamasında.Uranyum zenginleştirme teknolojisine sahip,israile ve amerikaya kafa tutuyor,Sadece enerji bakımından fransayı bile dize getiriyor.Türlü ülkelerin istihbarat ajanları ülkeyi karıştırmak için ne numaralar yapıyor.
    son olarak kim ne derse desin ben gurur duyuyorum."h.şerif: ilim çinde bile olsa gidip alın."
    bana birşey öğretecekse değil mobilet bisiklet bile yaparım japonlara.leğende yıkanmayan denizde batarmış.hadi size hayırlı günler ha bu arada herkese ramzeyin kapısı açıktır gelip bir mobilet bir scooter nasıl yapılıyor hangi alt yapı ve nasıl bir tesis gerekli gelip kendi gözlerinizle de görebilirsiniz.Dünya gözüyle yani

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    ramzeyi destekleyelım.destekleyelımde onlarda artık kalıtelı saglam kullanıslı bi alet yapsınlar bızde burda utanalım..

Motosikleti
    yahu neyle gurur duyuyorsun bişeyin yok ki...baldırı çıplak bir ekonomin var...ithal et montajla bu sektörün nesiyle gurur duyalım...Ha Yamahanın üretim için Ramzeyi seçmesi kötü bişeymi dedik...

ekonomik veridir iş gücüdür vs tamam ama nerde bu şakşak gerekçeleriniz...herşeye şakşak ederken asıl

1.Acz içindeki üretim teknolojimizi ...
    2.Olmayan olamayan marka değerlerimizi...
    3.Montaja dayalı kalitesiz motosiklet sektörümüzü eleştirmeliyiz...

bu hususta elimden birşey gelmiyor...sadece o tarz üretim yapan Motoran...Yuki..Ramzey ..Mondıal.. vs ürünleri almıyorum tek yapabileceğim bu...

Üretim ve montaj hammallık ama başlangıç olarak görülmeli.Bırakın motosikleti bir bisikleti bile dışarıdan çaldık(lisans)üretmedik,hiçbir markamız da olmadı.Böyle mi gitsin,köstek oluncak başka işlerle uğraşın. Böyle hazıra konma zihniyetiyle,marka gökten yere düşmez.

Motosikleti
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramzeyi destekleyelım.destekleyelımde onlarda artık kalıtelı saglam kullanıslı bi alet yapsınlar bızde burda utanalım..
    bravo işte özet bu...

beni biri utandırsın...sadece bir link atın bir model gösterin siz gurur duyarken ben utanayım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:23 ----------

yahu neyle gurur duyuyorsun bişeyin yok ki...baldırı çıplak bir ekonomin var...ithal et montajla bu sektörün nesiyle gurur duyalım...Ha Yamahanın üretim için Ramzeyi seçmesi kötü bişeymi dedik...

ekonomik veridir iş gücüdür vs tamam ama nerde bu şakşak gerekçeleriniz...herşeye şakşak ederken asıl

1.Acz içindeki üretim teknolojimizi ...
    2.Olmayan olamayan marka değerlerimizi...
    3.Montaja dayalı kalitesiz motosiklet sektörümüzü eleştirmeliyiz...

bu hususta elimden birşey gelmiyor...sadece o tarz üretim yapan Motoran...Yuki..Ramzey ..Mondıal.. vs ürünleri almıyorum tek yapabileceğim bu...

bunları yazarken bana bak VESTEL imiz var deyip güldürmeyin..konumuz Türkiyede Motosiklet Sektörü...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler