Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli üretici kuralkan dizel motosiklet geliştirdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni deyince hep bi gülümseme geliyo yüzüme .. yerli üretim masalları. hyo faciası .. yaadamlar metro motordan kabus gibi bi marka aldılar .. 250segmentinde dev bi hale getirdiler .. size geçti hasbelkader mahfettiniz elinize aldığınızda oysa kullanıcı portvöyüde hazırdı..
    Söyle be abi, hep söyle vur bellerine. Ellerini değdirdiklerini rezil ettiler. İnsanları da rezilliğe sürüklediler, koyunun olmadığı yerdeki abdurrahman çelebi keçi değil kokarcasınız Kuralkan, utanın. Zamanında motosikletirinizdeki tasarım facialarını mail yoluyla site iletmiştim ve bu değişiklikleri sonraki modellerde yaptınız ve bu firmaya inandım. Ama bunca rezaletten sonra

Kazmalığa bak ya ipliymiş. 4.5kw mı ney, 200 kg. Ya hakaret falan olacak diye yazamıyorum ama bunu piyasaya biz yaptık diye sürmek için uzun kulaklı dişlek bir canlı olmak lazım. Ya bu adamların arasında kafası çalışan hiç mi adam yok? Koskaca firma, hesabınız kitabınızda mı yok ipliler? Sadece gidebilen dizel bir motosiklet yaptınız ve bununla övünüyormusunuz? AR-GE departmanımız bilmemne diye övündüğünüz departmanınız bunumu geliştirdi? Geliştirme bunun neresinde? Sanayide 10 tane ustaya 10 farklı sipariş verin. 10 tane içinde en kötüsünde bile en az bu özellikler olur. Mühendisliğin temelinde işe yararlık vardır. Hatırlayın yıllar önce hurdalarla kendine helikopter yapan adamın helikopterine vergi bağladılar, adam da hırs yapıp yaktı. Haberlerde yazıp çizdiler bizden birşey olmaz Helikopter üretebilen adamımız var adamı ne hale getirdik diye. Halbuki teknolojik anlamda bir hilkat garibesi yaratmak, işlevsel bir çöp yığınından başka birşey değildir. İŞte sizain burda yaptığınız budur. Sinirlenmiyorum banane. Sadece bununla övünenler olabileceğini süşünmek biraz sinir bozuyor, onun dışında gerçekten komiksiniz. KOMİKLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    sadece gülerim ilk önce benzinli motorlarda başarılı olsunlar...

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuralkana bu yakışırdı.zaten it gibi titriyor motoları dizel olunca da 5 şiddetinde deprem yaşarız
    [COLOR="Red"][B][I] DoN'T ArGuE WiTH Me...JuST MaKe LoVe...![/I][/B][/COLOR]

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bez getirelimmi
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    eskiden alman mzler vardı taş gibi motordu. 1993 ten sonra üretimi kuralkana geçti motorlar dökülmeye başladı. almanlar yaptıgı işin hakkını veriyor ama iş bizim kuralkana geçince motorlar dökülmeye başladı.

daha sonra baktılar çinden gelen motorları satmak daha karlı bu sefer o işi yapmaya başladılar. güya yerli üretim miş. siz onu külahıma anlatın. adam gibi 5-6 model yapsaydınız bunuda yamyamlık yapmayıp tüketiciye uygun fiyattan verseydiniz şu an çin malı motor çöplügü olmazdı. piyasanın altını üstüne getirirrdiniz. hondada kıytırık bir motora 13 bin isteyemezdi.

bizim türk milleti hep kafası kolay yoldan köşeyi dönmeye çalışıyor. halbuki sen pişir torunların yesin. ama herkeste bi dişünce almış gidiyor ben öldükten sonra kim ne yaparsa yapsın.

dizel motor yapıyorsan vergi dilimini göz önünde bulundurman gerekir. 350 cc motordan 8 hp güç alırsan vay böylr teknolojiye. japonlar duymasın yaparlar 600 lük bi turbo dizel alırlar 45-50 hp güç sizde avcunuzu yalarsınız.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ya abi böyle olmuyor yopkmu bize cevap verecek şahsen ben ne dıyeceklerını merak ediyorumda acaba nabız için denememi yapıldı öyle bile olsa siz bunları diyebileceğimizi merak ediyor olamazsınız öyle değilmi
    coğunuz düzce taraflarında görmüşsünüzdür kım yapıyorsa adamlar pancar motoruna şase yapıyor 131 şanzumanı defransiyeli takanları bile gördüm ya onlar kadar olun bari

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya abi böyle olmuyor yopkmu bize cevap verecek şahsen ben ne dıyeceklerını merak ediyorumda acaba nabız için denememi yapıldı öyle bile olsa siz bunları diyebileceğimizi merak ediyor olamazsınız öyle değilmi
    coğunuz düzce taraflarında görmüşsünüzdür kım yapıyorsa adamlar pancar motoruna şase yapıyor 131 şanzumanı defransiyeli takanları bile gördüm ya onlar kadar olun bari
    aynen aga... o dediğin şeyin adı pat pat ısparta senirkentte gördüm adam bir yük yüklüyo banamısın demiyo köyde yük taşıyo iki ayar veriyo makinayı ayırıyo kasadan pulluk takıp tarla sürüyo yok böle bişi ya
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    yaaa, yürüsün gitsinler... yazıyı okuma gereği bile duymadım, başlık yeterli.

ellerindeki mevcut üretimlere (kendilerininki ya da distribütörlükler) ne yapmışlar ki, yenisi için milletten güven kazanacaklar. önce becerip önlerindeki yemeği yesinler...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı yakut36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz pancar motorunda 30 yıllık bayısım bu konu hakkında bu form yerı degıl ama ıstersenız pancar motor ve ılgılı bılgılerı sıze vereyım tek taraflı bakmayalım az hos goruden ne kaybedersınız. ordada sıkıntılar var hemde ne sıkıntılar az arastırın bakalım dızel motor uretıcılerı neden turkıyede gelısmıyor,neden urtım teknıklerı modernlesmıyor. neden? elestırıler haklı buluyorum ama yargısız ınfazı anlayamıyorum.

saygılarımla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:28 PM ----------

sorunları var demıssınız benım ılımde ıse yok. makına bu olacaktırda benım yazdıklarımı usenmeden bır bır okuyun lutfen ne yazmısım neler demısım. evet makılarda sorun olacak sahıbı de buna sahıp cıkacak cıkmazsa ne kanu nede baska marka anlamı olmayacaktır.sız ıyı bır bakın bakalım kac arıza var ne kadar mudahale var ne garantı destegı var. en azından benım ılımde yok. bayı olarak benım son kullanıcılarda bır sıkıntı soz konusu degıl. varsayım arızlarala fıkır yurutmeyın. devasa marka dedıgınızın satıslarını ve arıza oranlarını ve taahutlerı daha ıncede yazmıstım bır zahmet bır daha goz atın. bız o baslıklara kotu gunlerde var olacagımız yazdık bız tıcarı acıdan olmasakta bunu getıren fırma arkasında olmalı degılmı ? PEKI SORYUROUM GLOBAL NERDE ? sizce hyo arkasında olması gerekmezmı. yoksa mahkemelerde mılyon dolarlar taleplemı ugrasmalı.

mutlu gunlerınız olsun
    sayın yakut bey;
    öncelikle size bir sorum olacak..

sadece kısa ve öz bir cevap vererek bizi aydınlatabilirsiniz.

şimdi bu st&kanuni ortaklığında bana boşbakanımızın yada ailesinden herhangi bir kimsenin, dolaylı yoldan yada direkt veya endirekt olarak herhangi bir gelir elde edip etmediğini belirtir misiniz?

merak ediyorum o yüzden sorayım dedim. benim bilgi alabileceğim başka kimse de yok yakınımda. madem bu forumda bilgilerimizi paylaşıyoruz, sizden de bize yardımcı olmanızı rica edeceğim.

sizin sözleşme eklerinizde vardır mutlaka.. olmazsa resmi gazetedeki şirketin kuruluş bilgilerini ve ortaklıklarını gösterir sayfayı taratıp koyabilir miyiz buraya?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:13 PM ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler türkiye....
    teşekkürler insanlık

asıl biz sana müteşekkiriz keyifli yazıların için

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Nabız denemesi yapmışlarsa böyle nabza böyle şerbet gitmez! Anlaşılmışdır herhalde. Aslında düşününce geliştirme yönünde birşey yapmaya çalışmaları herşeye rağmen bir artı. Evet çok ters çıktım ilk başta ama sonuçta 10000TL bile olsa(max bence bunun için) bir bütçe ayrılmış ve bir teknoloji geliştirilmeye çalışılmış. Düzeltiyorum geliştirilmek üzere bir prototip hazırlanmış. Buraya kadar kasmaz. Asıl zorlayan onu tercih edilir hale getirmek. Yoksa dizel motoru motosiklete yerleştirince büyük bir şey olmuyor. Çamaşır makinesi motoru koysalardı daha farklı bir girişim olurdu. Bizim arkadaşlar, Çukurova Üniversitesi Hidrojen Araçlar grubu bünyesinde Türkiye ve dünya çapında başarılar kazandılar. Demek ki farklı bir motoru bir araca monte etmek o kadar zor değil ki bunu birçok üniversiteden birçok öğrenci arkadaş yapıyor(Sponsorlarla). Dikkatinizi çekerim yakıt hücresi kullanılıyor araçlarda tamamen farklı bir teknoloji.

Yapıcı eleştiri yapayım bari. Önce dizel motorları iyice bi araştırın. Sonra bu projeyi kulağından tutup çöpe atın. Memleketteki dizel sevdasını motosikletle de kakalarmıyız düşüncesinden çıkın. Gerçekten üretici olduğunuz takdirde başarı mümkün olaiblr diye düşünüyorum. Elektrik motorlu motosiklet yapın. Evet bunu mutlaka yapın. Yeni geliştirilen batarya teknolojilerini takip edin. Benzin motoruda olsun. Hybrid motosiklet yani. Neyse tutupta okuyacakları yok ya zaten. Bunun hakkını veren geleceğin üreticisi olacaktır. İnancım 10-15 yıl sonra yolların çok daha sessiz olacağı yönünde. Akaryakıt büyükleri ne kadar daha engel olabilecekler bilemiyorum.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    kuralkana bu yakışırdı.zaten it gibi titriyor motoları dizel olunca da 5 şiddetinde deprem yaşarız
    süpersin hocam
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Bu vibrasyonlardan mutlu olan musterilerine ozel uretecekleri / yada getirecekleri malzeme sırf titresimden olacagı icin alıstırma yapıyorlar

Memnuniyet artarsa arz talep meselesi ile baska pazar var planlarında sanırım
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    alan müşteriler neyın ne olduğunu bilmiyorlar araclardada bir dizel furyası cıktı adam yılda 12000 km re yapıyor dizel araba tercıh ediyor nedense sonra astarı yüzünden pahalıya gelıyor ama motosıklette bence tercıh olabıleceğini sanmam ha cok ucuk bir teknoloji ile yapılırsa okey ama bu veriler hiç hoş iç açıcı değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    İlahi kanuni hiç güleceğimiz yoktu

200 kg ağırlık , 8 beygir güç , 350 cc motor.Bu kadar saçma bi kombinasyonu zaten kanuniden başkası yapamaz

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    bekliyeceğiz, deneme aşamasında olan çalışmalar için kesin fikir yürütemeyiz.Çalışmalara saygı duyalım.Allah başarılı sonuçlar almak nasip etsin...

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    asfalt meleği
    Bayilerin imzaladıkları sözleşmelerde o tarz belgeler yok.olsada orada bahsettiğin isme raslamak ne kadar mantıklı?

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakut
    Bu forumda bir arkadaşımız st kanuni gt 250R aldıktan 2 hafta sonra bütün motoru açıldı yapıldı. Geçen sene de yanlış hatırlamıyorsam ilk st kanuniler satılmaya başlandığında bir kurye arkadaşın yeni aldığı motorda büyük sorunlar çıkmıştı. Motorun üzerindeki yapıştırmalar bile soyulmuştu..
    bir arkadaşın motoru,başka bir kurye arkadaşın motoru)neymiş bu daha önce gözükmeyen problemler?bilelim..farazi konuşmayalım,bir arkadaş,bir kurye,bir arıza?
    İrfan Abi boşveeeer )
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nabız denemesi yapmışlarsa böyle nabza böyle şerbet gitmez! Anlaşılmışdır herhalde. Aslında düşününce geliştirme yönünde birşey yapmaya çalışmaları herşeye rağmen bir artı. Evet çok ters çıktım ilk başta ama sonuçta 10000TL bile olsa(max bence bunun için) bir bütçe ayrılmış ve bir teknoloji geliştirilmeye çalışılmış. Düzeltiyorum geliştirilmek üzere bir prototip hazırlanmış. Buraya kadar kasmaz. Asıl zorlayan onu tercih edilir hale getirmek. Yoksa dizel motoru motosiklete yerleştirince büyük bir şey olmuyor. Çamaşır makinesi motoru koysalardı daha farklı bir girişim olurdu. Bizim arkadaşlar, Çukurova Üniversitesi Hidrojen Araçlar grubu bünyesinde Türkiye ve dünya çapında başarılar kazandılar. Demek ki farklı bir motoru bir araca monte etmek o kadar zor değil ki bunu birçok üniversiteden birçok öğrenci arkadaş yapıyor(Sponsorlarla). Dikkatinizi çekerim yakıt hücresi kullanılıyor araçlarda tamamen farklı bir teknoloji.

Yapıcı eleştiri yapayım bari. Önce dizel motorları iyice bi araştırın. Sonra bu projeyi kulağından tutup çöpe atın. Memleketteki dizel sevdasını motosikletle de kakalarmıyız düşüncesinden çıkın. Gerçekten üretici olduğunuz takdirde başarı mümkün olaiblr diye düşünüyorum. Elektrik motorlu motosiklet yapın. Evet bunu mutlaka yapın. Yeni geliştirilen batarya teknolojilerini takip edin. Benzin motoruda olsun. Hybrid motosiklet yani. Neyse tutupta okuyacakları yok ya zaten. Bunun hakkını veren geleceğin üreticisi olacaktır. İnancım 10-15 yıl sonra yolların çok daha sessiz olacağı yönünde. Akaryakıt büyükleri ne kadar daha engel olabilecekler bilemiyorum.
    Güzel mantıklı bir yazı ,bilgi sahibi olduğunuz belli.Bu motor yaklaşık 2 sene önce ben Kuralkanda çalışırkende deneniyordu,Test yaparken Fabrika arazisinde gezerlerken görmüştüm.Dizel Motosiklet bence ticari geleceği olan bir proje. Önümüzdeki 50 yıl daha Fosil yakıtlar kullanılacaksa dizel motora sahip motosikletler talep görebilirler.Örneğin Ordular alabilir.Lojistik olarak tek tip yakıt sevkiyatı ordular için avantaj oluşturabilir.Tankı,kamyonu,zırhlı aracı dizelle çalışan Silahlı kuvvetler dizel motosikletler için güzel bir pazar olabilir.Tabi 8 beygir olmamak koşolu ile,sağlam uzun ömürlü güvenilir olmalı.bu sadece aklıma bir çırpıda gelen bir pazar.son kullanıcı bazındada pazar olabilir.
    Kanuniye gelirsek,Dizel motor lardan direk ticari bir beklentisi olduğunu düşünmüyorum.bu uzun vadeli milyon dolar yatırım gerektiren bir araştırma.tabiki Türkiyedebu konuda çalışma yapan başka bir üretici yok ama ben bu işte biraz P.R. ve Reklam çabası sezinliyorum.
    Kanunin Kapasitesinide biliyorum sıfırdan bir motoru üretebilecek kapasitedeler.ama dediğim gibi burada biraz reklam sezinliyorum ben.
    bu arada motorun resmi aşağıda )Hulk yani Alpaslan abime teşekkürler.Kaynak odur.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    tamam arkadaşlar kanuninin ilk yaptığı sayılı yerli motorlardan biri
    biz en iyisi dalga geçelim eğlencemize bakalım
    kanuniyede ne gelişme fırsatı verelim ne de motorunu alalım
    biz dün işgalci sıfatıyla gelen insanların avukatlığını yapalım
    türkiye sadece bir pazar olabilir (biz bu kafayla gittikçe)
    yani bu teknik verilere bakalım aşağılayalım
    ha yamahanın hondanın ducatinin aklına niye gelmedi
    çünki onlar benzine neredeyse para vermiyorlar
    bu ancak türkiyede yapılır ve burada satılır
    DESTEK OLMAYAN KÖSTEK OLMASIN
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    resmi gazetede ortaklıklar varsa belirtiliyordur.. ortaklıkları irdeleyince de başka şeyler var diye duyumsamıştım. mutlaka ilgili şirket ile ilgili resmi gazete bilgileri vardır.

neyse.. sormaktan da vazgeçtim. birşey çıksa ne çıkmasa ne..

medicanadaki bilmemne kuyumculuk ve daha bilmemnelerdeki boşbakan ailesine ait hisseler ortada zaten. ben ne diye vızıldıyorsam..

Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam arkadaşlar kanuninin ilk yaptığı sayılı yerli motorlardan biri
    biz en iyisi dalga geçelim eğlencemize bakalım
    kanuniyede ne gelişme fırsatı verelim ne de motorunu alalım
    biz dün işgalci sıfatıyla gelen insanların avukatlığını yapalım
    türkiye sadece bir pazar olabilir (biz bu kafayla gittikçe)
    yani bu teknik verilere bakalım aşağılayalım
    ha yamahanın hondanın ducatinin aklına niye gelmedi
    çünki onlar benzine neredeyse para vermiyorlar
    bu ancak türkiyede yapılır ve burada satılır
    DESTEK OLMAYAN KÖSTEK OLMASIN
    Simdi soyle ele alalım..
    Kanuninin bugune kadar yapıpta insanları rezil etmedigi bir model varmı ?
    ha bak su konuda cok iyiler. insan ilişkilerinde yakınlık ! Nasılmı ? Ben servis ustası ile akraba olmustum. Annem babamdan daha cok goruyordum adamı...

Sen bu motoru kendilerinin mi icat ettiklerini yada urettiklerini sanıyorsun ?
    Bugune kadar montajdan baska ne yapabilmiş bana soylermisin ?

cıkar derki ben test yapıyorum ARGE asamasındayım ve boyle birşey cıkarttım ve sizin onerilerinizle tamamlayarak kendim uretecegim destek verirmsiniz ?
    işte o zaman istediklerini alırlar. Bunca yapılan rezillige ragmen. Niye cunki benim ulkemde uretim yapılacak benim insanım kazanacak.

Kimsenin avukatlıgını yaptıgımız yok endiselenme.
    Benzinle mazotun arasında ne kadar fark var ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

dizel aracın sıkıştırma oranı çoktur 20:1 gibi bu yüzden hem devirsiz hem sarsıntılı çalışır. devirsiz olduğu için beygiri az olur turbo vb sistemlerle desteklenmesi gerekir. küçük hacimden çok güç almak için motosikletler çok devirlidir. ama dizel araçlar 10000 devir çeviremez.

motora bak 200 kg 350 cc 8 beygir zuhaha. kaç yapıyor bu 70 mi zaten 8 beygir motolar 2 litre yakıyor

honda ile yamaha armut topluyor ya düşünememiş

İşte olay bıtmıstır osmanıyelı kardesımız her şeyi çok guzel anlatmıştır
    İkinci el deprem motosıkletlerı ıtına ıle şiddeti artırılır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler