Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yerli üretici kuralkan dizel motosiklet geliştirdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam tasarruf
    yapmışken tam yapsınlar ama dimi...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı yakut36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt Tüketimi 2,0-2,7 lt/100 km
    bu motor o güç ile ve o ağırlık ile bu hıza ulaşabiliyormu yaw
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu verılerle bari hiç motor üretmek olsun adına motor üretmeyın elektırıklı motorlar bundan cok cok iyi o zaman bu ne

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ya herkez eleştirmiş eleştirilerde haklıda ama birazda yapıcı olmak lazım ilk araclara bakarsanız şimdikilerden cok cok farklı ve bu konuda bir adim atilmiş olması ve birşeyleri turk mali gibi geliştiriliyor olmalari taktiri hak ediyor bence... kendi bindiğimiz dalı kesmeyelim destek cıkalım herkez oturdugu yerden devlet yönetir bizim ülkemizde ve eminim olumsuz yorum yapan bir çok kişi tornavita tutamazken bunu eleştiriyor...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yakut

Banane global motordan. Babamın oğlu mu global motor? Bana ne hayrı olmuş...

Benim kastettiğim şeyin ne olduğunu gayet iyi biliyorsun. Motorlarınızda hyosung'da daha önce görülmeyen kalite kontrol sorunları var. Bu forumda bir arkadaşımız st kanuni gt 250R aldıktan 2 hafta sonra bütün motoru açıldı yapıldı. Geçen sene de yanlış hatırlamıyorsam ilk st kanuniler satılmaya başlandığında bir kurye arkadaşın yeni aldığı motorda büyük sorunlar çıkmıştı. Motorun üzerindeki yapıştırmalar bile soyulmuştu.

Eminim kanuni kullanıcıları kötü günlerinde de sizi yanlarında görmek isterler. Keşke zamanında o başlıklara da yazsaydınız.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

sayın bbrr

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni deyince hep bi gülümseme geliyo yüzüme .. yerli üretim masalları. hyo faciası .. yaadamlar metro motordan kabus gibi bi marka aldılar .. 250segmentinde dev bi hale getirdiler .. size geçti hasbelkader mahfettiniz elinize aldığınızda oysa kullanıcı portvöyüde hazırdı..

bu lafı geçen motor zaten sayın Erbakanın ilk koalisyon başbakanlığında (çillerle yaptığı değil) Pancar motor adı altında üretilmişti yeni bi pancarmı üretildi şimdi .. 25 sene sonra

bahsettiğiniz pancar motorunda 30 yıllık bayısım bu konu hakkında bu form yerı degıl ama ıstersenız pancar motor ve ılgılı bılgılerı sıze vereyım tek taraflı bakmayalım az hos goruden ne kaybedersınız. ordada sıkıntılar var hemde ne sıkıntılar az arastırın bakalım dızel motor uretıcılerı neden turkıyede gelısmıyor,neden urtım teknıklerı modernlesmıyor. neden? elestırıler haklı buluyorum ama yargısız ınfazı anlayamıyorum.

saygılarımla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:28 PM ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakut

Banane global motordan. Babamın oğlu mu global motor? Bana ne hayrı olmuş...

Benim kastettiğim şeyin ne olduğunu gayet iyi biliyorsun. Motorlarınızda hyosung'da daha önce görülmeyen kalite kontrol sorunları var. Bu forumda bir arkadaşımız st kanuni gt 250R aldıktan 2 hafta sonra bütün motoru açıldı yapıldı. Geçen sene de yanlış hatırlamıyorsam ilk st kanuniler satılmaya başlandığında bir kurye arkadaşın yeni aldığı motorda büyük sorunlar çıkmıştı. Motorun üzerindeki yapıştırmalar bile soyulmuştu.

Eminim kanuni kullanıcıları kötü günlerinde de sizi yanlarında görmek isterler. Keşke zamanında o başlıklara da yazsaydınız.
    sorunları var demıssınız benım ılımde ıse yok. makına bu olacaktırda benım yazdıklarımı usenmeden bır bır okuyun lutfen ne yazmısım neler demısım. evet makılarda sorun olacak sahıbı de buna sahıp cıkacak cıkmazsa ne kanu nede baska marka anlamı olmayacaktır.sız ıyı bır bakın bakalım kac arıza var ne kadar mudahale var ne garantı destegı var. en azından benım ılımde yok. bayı olarak benım son kullanıcılarda bır sıkıntı soz konusu degıl. varsayım arızlarala fıkır yurutmeyın. devasa marka dedıgınızın satıslarını ve arıza oranlarını ve taahutlerı daha ıncede yazmıstım bır zahmet bır daha goz atın. bız o baslıklara kotu gunlerde var olacagımız yazdık bız tıcarı acıdan olmasakta bunu getıren fırma arkasında olmalı degılmı ? PEKI SORYUROUM GLOBAL NERDE ? sizce hyo arkasında olması gerekmezmı. yoksa mahkemelerde mılyon dolarlar taleplemı ugrasmalı.

mutlu gunlerınız olsun

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ya benim anlamadığım gerçekten çok ters düşünülüyor bazen at gözlüğünden bakış açısı atanlar olmuş 8 beygir diye küçümseyenler
    bmw f650'de 50 hp ama makina gidiyor neden torku var
    dizel motorun benzine göre artısı neydi daha torklu olmasıydı dimi? bu göz ardı edilmiş sanırım
    he 350cc yapılmış olması tabikide bir dezavantaj vergi diliminden dolayı ama 100km'de 2 lt yakıyorsa motor denildiği gibi 18lt yakıtla 900km gidicek demektir bu alet bu kadar uzun km gidebilen varmı aranızda peki bunu size sorarım?

sarsıntı konusuna gelince bencede sarsıntılı bir motor olucak gibi bu görüşe katılıyorum bende ama v2 motor yapısı kazandırılırsa daha etkili olacaktır bence...

satışa sunmadan önce üzerinde uzun bir süre daha çalışılması gerekmekte şahsi görüşüm bu 350cc değilde 250 olması ve motorun v şekilli olabilmesi çok iyi olur bence...

şunuda belirtiyim sizin güçsüz dediğiniz motor bence o kadar güçsüz olmayacak tork olayındanda bahsettiğim gibi
    dicovery'de O.C.C (orange country choopers) diye bir dizi var bilmiyorum izleyeniniz varmı özel yapıp chooper üretimi yapıyorlar ve bir bölümde çim biçme makinasının motoru vardı ve gayette güzel gidiyordu
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya benim anlamadığım gerçekten çok ters düşünülüyor bazen at gözlüğünden bakış açısı atanlar olmuş 8 beygir diye küçümseyenler
    bmw f650'de 50 hp ama makina gidiyor neden torku var
    dizel motorun benzine göre artısı neydi daha torklu olmasıydı dimi? bu göz ardı edilmiş sanırım
    he 350cc yapılmış olması tabikide bir dezavantaj vergi diliminden dolayı ama 100km'de 2 lt yakıyorsa motor denildiği gibi 18lt yakıtla 900km gidicek demektir bu alet bu kadar uzun km gidebilen varmı aranızda peki bunu size sorarım?

sarsıntı konusuna gelince bencede sarsıntılı bir motor olucak gibi bu görüşe katılıyorum bende ama v2 motor yapısı kazandırılırsa daha etkili olacaktır bence...

satışa sunmadan önce üzerinde uzun bir süre daha çalışılması gerekmekte şahsi görüşüm bu 350cc değilde 250 olması ve motorun v şekilli olabilmesi çok iyi olur bence...

şunuda belirtiyim sizin güçsüz dediğiniz motor bence o kadar güçsüz olmayacak tork olayındanda bahsettiğim gibi
    dicovery'de O.C.C (orange country choopers) diye bir dizi var bilmiyorum izleyeniniz varmı özel yapıp chooper üretimi yapıyorlar ve bir bölümde çim biçme makinasının motoru vardı ve gayette güzel gidiyordu
    motor da tork ta yok ki arkadaşım 350cc bir motor 17 Nm tork olur mu.
    250cc cbf 20 Nm bu 17

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya herkez eleştirmiş eleştirilerde haklıda ama birazda yapıcı olmak lazım ilk araclara bakarsanız şimdikilerden cok cok farklı ve bu konuda bir adim atilmiş olması ve birşeyleri turk mali gibi geliştiriliyor olmalari taktiri hak ediyor bence... kendi bindiğimiz dalı kesmeyelim destek cıkalım herkez oturdugu yerden devlet yönetir bizim ülkemizde ve eminim olumsuz yorum yapan bir çok kişi tornavita tutamazken bunu eleştiriyor...
    evet ben tornavıda tutmam tabi hiçte sevmem ama bu benım kafam calışmayacak yorum yapamayacağım anlamına gelmez bakın dünyaya bir şey bilmıyorsanız örnek alın biz türk tüketicisi olarak neden saf kan bizim işçimizin mühendısımızın ürettiğini almayalım ama yerli mal diye çinden kopyalanan mallarımı almalıyım sizce yenı model cıkarılıyor bir bakıyorsunuz 15 sene evvelki model e şimdi yenı dizel motor bak verilere kım almak ister nıye almak ister v şöyle bir oturun kenara öncelıkle çini bir geçin türk halkının ihtiyacını kalıtelı motorlarla karşılayın bak nasıl alkış alıyorsunuz pıyasada kocaman bir pasta var payı kacıyor benım vatandaş olarak söylemek eleştırı yapmak hakkım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150(inşallah 2 sene sonra)
    böbreklerinde taş olanlar için ideal bişey

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yakut

Global motor beni ilgilendirmez. Neden hala globalden bahsediyorsunuz anlamış da değilim.

Kuralkan'ın distribütörlüğü alması konusunda çok iddialıydınız. Ancak şu an hyosung motorların geldiği yer belli. Markanın imajı (ve eminim satışları, servisi de) geriye doğru gitti. Bundan kim sorumlu ? Global mi ?

Alıntı yakut36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varsayım arızlarala fıkır yurutmeyın.
    Varsayım arızalar ? Önceki mesajımda bahsettiğim motosiklet keyifleri, hevesleri st. kanuni marka motorlar sayesinde zehir zıkkım olan arkadaşlar aman mesajınızın bu kısmını görmesin, motorları fabrikanın önüne getirip üzerlerine benzin döküp yakacaklarından eminim.

Forumda arama yaparsanız bu arızaların "varsayım" olmadığını göreceksiniz. Gerçi bu zamana kadar böyle vakalardan haberdar olmamış olamassınız, buna pek ihtimal vermiyorum. O zaman neden "varsayım arızalar" ifadesini kullandınız bunu iyice irdelemek lazım.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    Böbrek taşı sorunu olan arkadaşlara bu motoru öneriyorururururum...
    one aynı espiri yapılmış tühh...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanuni'nin tüketicileri yok sayan açgözlülüğü yüzünden mağdur Bir Hyosung sahibi olarak ağızlarıyla kuş tutsalar o kuşun eğitimli olduğuna kalıbımı basarım. Bu firmadan ülkeme fayda geleceğine de inanmıyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hiçbir kurye 8 beygirlik ve 200 kiloluk dizel motor kullanmaz. O motor yerinden kalkana kadar 10 dakika geçer. Adamcağız 200 kiloluk ve 8 beygirlik makina ile arabaların arasından nasıl geçsin ?
    Yakıt sarfiyatına gelince ; cbf 150 , 100 km de şehir içi 3 litre yakıyor. 100 km de sarfiyatı 3,34 tl x 3 =10,02 lira . Bu eşşek ölüsü ise 100 km de 2,7 tl x 2,7 litre = 7,29 lira yakacak. fark 2,73 tl. Kurye yılda 100000 km bile yapsa yapacağı tasarruf yılda 100000x 2,73/100 = 2730 tl . Onu da dizelin bakımına verir.

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    kara dumanı arkadan büker artık
    MoToCroSS RuLeZZ

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir kurye 8 beygirlik ve 200 kiloluk dizel motor kullanmaz. O motor yerinden kalkana kadar 10 dakika geçer. Adamcağız 200 kiloluk ve 8 beygirlik makina ile arabaların arasından nasıl geçsin ?
    Yakıt sarfiyatına gelince ; cbf 150 , 100 km de şehir içi 3 litre yakıyor. 100 km de sarfiyatı 3,34 tl x 3 =10,02 lira . Bu eşşek ölüsü ise 100 km de 2,7 tl x 2,7 litre = 7,29 lira yakacak. fark 2,73 tl. Kurye yılda 100000 km bile yapsa yapacağı tasarruf yılda 100000x 2,73/100 = 2730 tl . Onu da dizelin bakımına verir.
    birader sen ne güzel hesap yapmişsın ha bunu üreten mühendisler in aklı neye hizmet edıyor anlamadım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yerli montajcı kanuniden son düzlükte sprint geldi. Ama yarış biteli çok oldu tabi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    http://www.treehugger.com/files/2008...-diy-moped.php

alın size HAVA ile çalışanı buldum.

Air Powered PUCH :p
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerli montajcı kanuniden son düzlükte sprint geldi. Ama yarış biteli çok oldu tabi...
    işte olayı özetleyen en güzel msj teşekkürler kanuni teşekkürler Mete_han abi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte olayı özetleyen en güzel msj teşekkürler kanuni teşekkürler Mete_han abi
    teşekkürler türkiye....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler