Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Kullanıcıları için müjdeli haber !

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç tespit zeka pırıltıları ve bilgi gösteren yorum bulmak zor bu topikte ,tebrikler...,bu arada Motorlardaki problemler anlaşma için imzaya geldiğinde S&T yöneticisine soruldu kendisi bizimle benzer pazar olan İspanyada böyle problemler olmadığını belirtti,ve iki ülke arasındaki servis kalite farkına dikkat çekti..

Bu arada ticarette iyi niyet önemli ama hayatının bağlı olduğu konuları karşı tarafın insafına bırakmak saflıktır.Kimse öyle davranmaz davrandığını söyleyenler sizi saf yerine koyuyordur.O kadar iyi niyetli biride 15 yıllık isim hakkını almayı akıl edemez..
    retox70
    Bu siteye yazmayacağımı söylesem de! Çok bilmişler var ya bu site de. Sadece bir şeyler yazsınlar, laf sokuştursunlar. Çok hoşlarına gidiyor. Aslında ben makina mühendisiyim. Almanya da bir süre mesleğim ile ilgili çalıştım. Yazına bir şeyler söylemeliyim kusura bakmaz isen. İspanya yı biliyorum. Yanlış bilgi vermişler size Koreliler. Motorlardaki problemlerin servislerle bir ilgisi yok. Ex Distribütörün bir kısım servisleri Suzukinin de yetkili tse servisliği de yapmaktalar ve de bana göre İspanyadan daha üstünler. vibrasyonu önleyici bile sistem geliştirecek kadar yeteneklilerdir. Burada servis kalitesi düşük çok yanlış bir kelime. gt250r alacaktım ben de. servis ve bayi ile de görüştüm. Şimdilik Kanuni konusunda benim de çekincelerim var. Bunları özelden sizlerle paylaşabilirim. Burada olmaz. Kanuni Globalin bayi ve servisleri ile de görüşüyormuş. Bu da ilginç bir durum. Kaldı kı Kanuni servisleri (şu anki) bunu altından kalkamayacakları bir gerçektir. Buradaki sorun krank sorunu ve bu tüm ülkelerde bulunmakta. Almanya ya bu yüzden yüzlerce "free of charge" olarak krank göndermekteler. Türkiyede oransal olarak fazla gözükebilir. Aynı zaman da Türkiye de ki 250 cc deki kullanıcıların çok olması ve motoru aşırı sürat ve uzun süre hız limitlerini zorlayıcı olarak kullanmaktadırlar. Kullanacaklardır elbet. Buradaki sorun Üretici firmanındır. Kullanıcıların ve servislerin değil.

Bu arada müjdeli haberle ilgili bir gelişme var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sader1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    retox70
    Bu siteye yazmayacağımı söylesem de! Çok bilmişler var ya bu site de. Sadece bir şeyler yazsınlar, laf sokuştursunlar. Çok hoşlarına gidiyor. Aslında ben makina mühendisiyim. Almanya da bir süre mesleğim ile ilgili çalıştım. Yazına bir şeyler söylemeliyim kusura bakmaz isen. İspanya yı biliyorum. Yanlış bilgi vermişler size Koreliler. Motorlardaki problemlerin servislerle bir ilgisi yok. Ex Distribütörün bir kısım servisleri Suzukinin de yetkili tse servisliği de yapmaktalar ve de bana göre İspanyadan daha üstünler. vibrasyonu önleyici bile sistem geliştirecek kadar yeteneklilerdir. Burada servis kalitesi düşük çok yanlış bir kelime. gt250r alacaktım ben de. servis ve bayi ile de görüştüm. Şimdilik Kanuni konusunda benim de çekincelerim var. Bunları özelden sizlerle paylaşabilirim. Burada olmaz. Kanuni Globalin bayi ve servisleri ile de görüşüyormuş. Bu da ilginç bir durum. Kaldı kı Kanuni servisleri (şu anki) bunu altından kalkamayacakları bir gerçektir. Buradaki sorun krank sorunu ve bu tüm ülkelerde bulunmakta. Almanya ya bu yüzden yüzlerce "free of charge" olarak krank göndermekteler. Türkiyede oransal olarak fazla gözükebilir. Aynı zaman da Türkiye de ki 250 cc deki kullanıcıların çok olması ve motoru aşırı sürat ve uzun süre hız limitlerini zorlayıcı olarak kullanmaktadırlar. Kullanacaklardır elbet. Buradaki sorun Üretici firmanındır. Kullanıcıların ve servislerin değil.

Bu arada müjdeli haberle ilgili bir gelişme var mı?
    Ben bu olaya Piranha sendromu diyorum yani bir kişi çoğunluğun aksine birşey der onu paramparça etmeye çalışırlar.Karşı tarafın çoğunluğu aslında klavye gazcısıdır,konuyu bilmez mesajların tümünü okumazAma yönlendirenler memnundur olaydan Masumdurlar Bu yazıma gelen ve gelmeyen cevaplardan bu kişileri anlarsın zaten.

Bu arada yorumunuz mantıklı,doğal olarak itirazım olamaz Türkiyede iyi servisler var ama kötü servislerde var.Konu tamirci zihniyetinden sıyrılan yetgin yani motoru bilen müşteri memnuniyetine önem veren servisler bulmakta.ben sadece imzaya gelen adamın söylediklerini belirttim.Kendini savunma amaçlı mazaret olarak söylemiş olabilir.Türkiye de satılan motor adetinin altyapısında ve satış sonrasında çalışacak yeterli sayıda motorsiklet ustası yok.olanlarda ihtiyacı karşılamıyor malesef.Kanuni servislerinin hepsi tabiki hyosung servisi olamayacak,aralarında yeterliliği olanlar servis olmaya hak kazanacak.Ve Kanuni servisleri arasında benimde tanıdığım çok kıymetli ustalar var.buna ek olarak yeni modeller enjeksyonlu olacak buda ekstra eğitim gerektiriyor,bu eğitimde S&T Motors tarafından verilecek.
    Müjdeli haber den kastınız bu topiğin başlığı ise bende tam tersi haberler var,ama bunları sizinle paylaşamam .
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Kanuni buzdolabının yanında 5000 ile 15.000 ytl arası motoru tabiiki satamayacak oyüzden de globalin bayiilerini şimdiden arayıp akıl çelmeye çalışıyo.... belki onlarıda satın alır şaşırmam... Nasılsa para herşeyi satın alır ya...

Bu arada krank sorunu nezamandan beri kullanıcı hatası olmaktan çıktı ben onu anlayamadım üretici firmanın malında ayıp varsa 25.000 km ye gelmiş 10.000 km ye gelmiş motorlarda niye tık yok çünkü adam rodajını gerektiği gibi yapmış bilinçsiz tüketici değil 2.gün 200 basmaya çalışan adamlar var bu motorun üstüne çıkan hem bilinçsiz hem rodaj nedir bilmiyor hemde ilk aldığı gün ya bu 90 ı görmüyor diyecek kadar cahillll işte bu yüzden eline krankı alan gidiyo servisin kapısına dayanıyo....

Öyle yazmıcaktım da hadi yazıyım barii demekle olmaz bu işler ya yazacaksın "yada" sını söylemeye gerek bile duymuyorum....

He unutmadan söyliyim bu yazımı ben senden önce yazmıştım sen benden önce göndermişsin retox70 zaten sanada herhangibir alınıtı yapmadım...

Birde bu forumda çok merak ediyorum kanuniden memnun olanlar ve olmayanlar diye bir anket açılsa acaba sonucu ne olurdu?
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

trasher,

herhangi bir ürün çıktığında tüm çalışmalar max. limitlerde zorlanarak bir dizi işlemlerden sonra piyasaya sürülür. ben retox70 in İspanya da böyle olmuyor diyen Kore yetkilisine göndermem. Elbette kulanıma bağlı olarak değişecek. Elbette her kullanıcı sizin gibi dikkatli değil. Bazen altlarındaki motordan çok şey isterler. Bu 250 lerin görünümü r1 gibi.

Kanuni ile şöyle bir yorum yapayım. Bilirsiniz geçen yıl üretim yapıyoruz diyerek DTM ye şikayette bulunmuşlardı. Kanuni başı çekiyordu. Ramzey ve de Yamaha
    ne oldu sonunda fon geldi. Ramzey battı, sonra başka firma aldı. orada da işler iyi değil. Yamaha da durum ortada. Diğer ithalatçılar ne yaptı. Bir çoğu üretim (montaj) yapmaya başladılar. Motoron ve Mondial gibi güçlü firmalar üretim için ciddi adım attılar. Kanuni bu işten zararlı çıktı. Düşündüğü gibi olmadı. Ne yaptı. İyi bir marka arayışına gitti. SYM , Hyosung, ve başka firmalar ile görüştü. Bu markaları kullanıp ürünleri satmak istiyor. Kanuni de işler iyi değil. yatırm yaptı. Bunların heba olmasını istemiyor. Kore kolay satmaz firmaları Çinliler gibi, Burada Kanuniyi tercih etmeleri Kanuninin çok iyi bir adet siparişi vermesi ile ilgili olmuştur düşüncem.Ve yeni tesilerini göstermeleri de etkili olmuştur. Hyosung hakkı Globalde olduğu için Bunu s&t Kanuni olarak deldiler. Tabi bu Kanuni için de çok zor geçecektir. Yaşanalara bakılırsa Global de boş değil. Yapacakları bir şeylerin olduğu muhakkak. Zaten yetkili kişi açıklamış. Kanuni bu işin farkında. Globali sıkıştırp, bayileri ele geçirirse başarılı olacağını düşünüyor. Bilmiyorum şu sıralar Hyosung satılıyormu. İnsanlar bekliyor durumun netleşmesini ben de bekliyorum. Hayırlısı diyorum. Globalin şu şartlar da büyük emek harcadığını farkındayım. Bu durumonlarıyaralamış olması normal. Ben de gelişmeleri merakla izliyorum. Diyeceksin neden bu işle ilgileniyorsun. Bizim şirkette koreli firmayla çalışıyor.

sader1
    seni tek düzeltmem gereken yer Kanuni o işten zararlı çıkmadı inan ,samimiyetime güveniyorsan.kanuninin Pazar payı 2007 de 2 katına çıktı.zarar etme gibi bir durum yok ,aksine hala devam eden yatırımlar var40.000 m2 lik fabrika 2 katına kadar büyüyor.,Kuralkan ın başında 2 gün önce zengin olmuş adamlar yok.50 yıllık ticaret kültüründe yetişmiş,20 yıllık motosiklet piyasasında tecrübe kazanmış ABD vb. ülkelerde ihtisas yapmış profesyonel 2. nesil Kuralkanlar var.Devamıda geliyor.netleşecek bir durumda yok olay bitti.Bazıları Hyoları satacak artık
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

retox70
    samimiyetinize güveniyorum elbette.Ayrıca seviye li de yazıyorsunuz. Anladığım kadarıyla Kanuni içindesiniz. Elbette bizden çok ve detaylı bilgileriniz var. Benim dediğim kimsenin üretim planı yokken şikayet üzerine firmalar üretim yapmaya başladılar. Ve Türkiye bu kadar üretici ve adedi kaldıracak durumda değil. Bunun için başka açılım yapmak istediği belli firmanın. Yok her şey yolunda olsaydı . Böyle bir açılma ihtiyaç duyulmazdı değil mi? Peki Globalin karşı yapacakları ne olabilir. Bu durumda endişe ediyormusunuz? Globalin bayilerine bayilik teklifleri yaptığınız doğru mu?

Motosikleti
    GV 250

Arkdaşlar bırakalım aramızda çatışmayı

Gerçekten kurtarılması gereken bir marka var şuan ortada "hepimizin ilk görüşlerinde ahaa motora bak lan manyak bişe he markası ne acaba" dedirten HYOSUNG.inanın arkadaşlar cuma günü kredi başvurumu yapacaktım GV 250 için; peşinatı da ayarlamıştım.Hyosung un adına yapılan saldırılar yüzünden GV 250 hevesimi kursağımda bıraktılar.Ya "Kanuni" baksana kardeşim sen işine,sat sen kendi müşteri portföyüne; niye uğraşıosun bunca hyosung kullanıcısının motoruyla,parasıyla...Ya ben de dahil olmak üzere bütün HYO CULAR aramızda toplarız sizin bu işten edeceğiniz kârı, gerçekten bunu yaparız.Şu sınıfında eşi benzeri olmayan HYO yu rahat bırak artık be Kanuni.

Trasher eğer sözlerim foruma tersse özür dilerim,saygılarımla.

Motosikleti
    GT250R
    sader1
    seni tek düzeltmem gereken yer Kanuni o işten zararlı çıkmadı inan ,samimiyetime güveniyorsan.kanuninin Pazar payı 2007 de 2 katına çıktı.zarar etme gibi bir durum yok ,aksine hala devam eden yatırımlar var40.000 m2 lik fabrika 2 katına kadar büyüyor.,Kuralkan ın başında 2 gün önce zengin olmuş adamlar yok.50 yıllık ticaret kültüründe yetişmiş,20 yıllık motosiklet piyasasında tecrübe kazanmış ABD vb. ülkelerde ihtisas yapmış profesyonel 2. nesil Kuralkanlar var.Devamıda geliyor.netleşecek bir durumda yok olay bitti.Bazıları Hyoları satacak artık
    unutma 20 yıllık ehliyeti olanlarda bana bişey olmaz diye sollamaya çıkarlar sonuçta hep aynı olur

retox70
    Globalin bayilerine bayilik teklifleri yaptığınız doğru mu?
    Bu doğrudur ben ta buralardan duyduğuma göre bilenler zaten biliyodur...

Motosikleti
    tabanvay
    Alıntı niyazierk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hyosung olduğundan daha yüksek fiyatla piyasaya girdi. tüm motorlarda sorun çıktı ve gerçek değeri ikinci eldeki fiyatları ile de anlaşıldı. motorları yarı yarıya zararla elinden çıkarabilen arkadaşlar bunu daha iyi anladılar ve itiraf ettiler. gerçekler forumlarda itiraf edilmeye başlayınca aynı motorlar başka isim altında daha düşük fiyatla piyasaya girmeye devam edecek. çünkü bu fiyat ve kalite ile piyasada tutunması çok zorlaştı. bu bir pazarlama taktiğidir. çin motorlarının nefesi de kesilince kanuniciler de kalite olarak kendi sattığı motorlardan biraz daha iyi olan bu marka ile imajını değiştirmeye çalışacak. neticede kore malını öyle ya da böyle satacak. bu işten zarar görecek olan, eğer bu fiyatlarla devam edecek olursa; global motor olacak
    +1
    katılıyorum..................

retox70
    samimiyetinize güveniyorum elbette.Ayrıca seviye li de yazıyorsunuz. Anladığım kadarıyla Kanuni içindesiniz. Elbette bizden çok ve detaylı bilgileriniz var. Benim dediğim kimsenin üretim planı yokken şikayet üzerine firmalar üretim yapmaya başladılar. Ve Türkiye bu kadar üretici ve adedi kaldıracak durumda değil. Bunun için başka açılım yapmak istediği belli firmanın. Yok her şey yolunda olsaydı . Böyle bir açılma ihtiyaç duyulmazdı değil mi? Peki Globalin karşı yapacakları ne olabilir. Bu durumda endişe ediyormusunuz? Globalin bayilerine bayilik teklifleri yaptığınız doğru mu?
    Teşekkürler,anladığınızda doğru
    Bu arada benim benim hyo bayiilerine yapıldığı söylenen tekliflerden haberim yok,ama bilgi verme amacı ile aranmış olabilir.Üretici olduğunu söyleyenler günde 20-50 adet üretimi geçemiyorlar inanın.Bunu sektör dergilerindeki üretim bantlarının durumundan ben anlayabiliyorumKanuninin kapasitesi ise 500 motordur,bu full kapasitedir kendini sıkmadan rahat olarak 250-300 üretime ulaşır.global konusunda yorum yapamayacağım trasher ın ağzından düşmeyen etik değil lafını kullanacağım.Ama durum bu topicte duyurusu yapılan dan çok farklı.siyahla beyaz gibi demiyelimde beyaz yerine gri diyelim

Alıntı trasher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unutma 20 yıllık ehliyeti olanlarda bana bişey olmaz diye sollamaya çıkarlar sonuçta hep aynı olur
    ...
    bravo bu olayıda araba kullanmaya benzettin yaçok benziyorlar,birini ilkokul mezunu da olabilen bir şöför yönetiyor,diğerini herbiri az önce açıklamasını yaptığım özelliklere sahip insanlardan oluşan koca bir yönetim kurulu,birinde lastik basıncını,yağ sviyesini kontrol etmen gerekirken ,diğerinde pazarın genel durumu,ekonominin gidişatı,risk kontrolleri vb birçok şeyin yapılması gerekiyor.anlaman gereken şey bu şirkette kararlar tek başına alınmaz,strateji belirlenir her şey ona uyar,bu senin şöföre benzettiğin adamlar yıllardır kaç tane krizden çıktılar.onun için yukarıda yazdığın ve benimde alıntısını yaptığım örnekteki gibi temenni ile öngörüyü karıştırma kişisel kinin mantığının önüne geçerse az da olan bilginle daha çok yanlış yorum yaparsın.

Motosikleti
    GT250R
    dostum kelimlerin sözlük anlamı değil ne anlatmak istedikleri önemli

kanuniye kinim yok sadece ortaya çıkartılan bir markanın böylesine basitçe harcanmaya çalışılmasını içime sindiremiyorum az bilgi derken ne hakkında az bilgi ticari ahlakla alakalı mı markanın dibe vurulmasıylamı alakalı buzdolabının yanında 15bin ytl ye gv650 satmayla mı alakalı az bilgi tam anlamadım

birde senden kanunide ki pozisyonunla ilgili bilgi rica ediyorum eğer özel değilse sadece kimle konuştuğumu merak ediyorum...(özelden de gönderebilirsin)

trasher
    keşke karşılıklı kahve içerken şu sorduğunuz akıllıca soruların %10 nu Global yetkilisine de sorsaydınız?hyo ya ne taahhüt ettiniz,ne kadarını gerçekleştirdiniz?bu adamlar yıllardır emek verdikleri markalarını nasıl bukadar kolay değiştiriyorlar? bu soruları Hyo fun clubda soran varmı?Yok,merak edende mi yok?yoksa adam size bir metin verdi onumu yayınladınız sitede?böyle bir topik açan olsa bu soruları sorsa ne yaparsınız HFC site yöneticisi olarak?
    bu arada kimliğimi Modlardan öğrenebilirsiniz.birde dün akşam özelden attığım mesaj için affını rica ederim amacını aşmıştı .saygılar.

Motosikleti
    GT250R
    hangi sorunun cevabını alamadın hemen cevaplayabilirim.... Ayrıca bu tip taahutler bakkal dükkanı değil ki bu bugün git haftaya 500 adet satıyım denilsin. Global bu markayı aldığında markanın nerelerde olduğunu herkes biliyor. Ozaman alsaydınız ya niye ozaman almadınız? Belirli bir strateji oluşturuldu bir kalkınma planı hazırlandı öncelikle marka kaybettiği itibarını geri aldı sonrasın da satışlar artmaya başladı şimdilerde ise satış ve servis ağındaki gelişmeler kalmıştı ki bu enteresan olay gerçekleşti

satış rakamlarıyla alakalı hiç konuşmayalım istersen tr pazarında satışları çok çok iyiydi. 2005 - 2006 - 2007 nin istatistiklerini paylaşsalarda görsek...

Adamlar yıllardır emek verdikleri markalarını değiştiriyor çünkü onlar Koreli demek ki gözleri aç ama hata yaptıklarını anladıklarına çok çok eminim... Bu olay o adamı (steve kang) da işinden edecektir ama herşey için çok geç artık bu marka ne prestij kazandıysa kanuni gelerek bi anda silip geçmiştir.

Eğer STkanuni ler gelirse ben sizin yıl sonuna kadar satış rakamlarınızı çok merak ediyor olacağım....

Birde kanunideki pozisyonunuzu moderatörlerden niye öğreneyim ki burda direk ilk ağızdan sen varsın karşımda tabii ki senden öğrenmek isterim....

Yazık çok yazık. Bu didişmenin Kanuni'ye bir fayda sağlayacağına inanmıyorum. Keşke böyle yapacaklarına , bir türk firması olarak teknoloji transferi yapsalardı ve kendi dizaynlarını yaparak gerçekten kaliteli bir motor üretselerdi. O zaman Türk sanayisinin kazancı olurdu ve bu tartışmalar da olmazdı. Herkes ayakta alkışlardı. Ama onlar son yıllardaki külhanbeyi modasına uyarak , ben yaptım olacak anlayışıyla kolaya kaçmşılar.

Kanuni'yi kesinlikle haklı bulmuyorum.

Açıkçası bu durum (hiç haketmedikleri halde) diğer markaların işine yarayacak.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı Bolu'lu Lynx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung adına Çok sevindim valla yalnız bişeyi unutmuşlar Husqvarna nın Türkiye distribütörlüğüde kanuni de , Borusan holdinge sesleniyorum kurtarın bu markayı..... şunu da ekliyim MOTORON dergisi Türkiyenin en kaliteli ve tarafsız motosiklet dergisidir.......
    ARKADASIM, bunu söylerken bikere kendinden UTAN. 2Teker diye, %100 türk malı bir dergi var, vede gerçekten ÇOK kaliteli bir dergi, sen gidip, testleri tamamen ÇEVİRİ olan, tanıttığı malları turkiyede bulmak bile zor olan bir dergiye EN tabirini kullanarak İYİ olduğunu belirtiyorsun.
    MotorON, her ay almama rağmen, ÇOK ta beyenmediğim bir dergi, ha çok daha iyi bir alternatifi olmasa beyenmediğimi söyleyemem, ama sadece %100 TURK MALI (testleri,dosya konuları,roportajları...) olduğu için bile 2TEKER alabilirim! Vede 2TEKER dergisine ilk ayından beri üyeyim.

Hyosung konusunda ise daha sonra yorum yapmayı seçiyotum cunku bu konu yeterince koyucu...
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADASIM, bunu söylerken bikere kendinden UTAN. 2Teker diye, %100 türk malı bir dergi var, vede gerçekten ÇOK kaliteli bir dergi, sen gidip, testleri tamamen ÇEVİRİ olan, tanıttığı malları turkiyede bulmak bile zor olan bir dergiye EN tabirini kullanarak İYİ olduğunu belirtiyorsun.
    MotorON, her ay almama rağmen, ÇOK ta beyenmediğim bir dergi, ha çok daha iyi bir alternatifi olmasa beyenmediğimi söyleyemem, ama sadece %100 TURK MALI (testleri,dosya konuları,roportajları...) olduğu için bile 2TEKER alabilirim! Vede 2TEKER dergisine ilk ayından beri üyeyim.

Hyosung konusunda ise daha sonra yorum yapmayı seçiyotum cunku bu konu yeterince koyucu...
    Ben en iyi tabirini kullanmayacağım kişiye göre değişir ama bence iki tekerden iyi,çeviri yapılan testleri profesyoneller(eski yarışçılar, test pilotları vb) yapyor ayrıca son sayıda yapılan testleri birde son kullanıcı amatör yeni başlayanlara yaptırıyorlar bçylece arada kıyaslama farkın olabiliyor.Örneğin yarış ojrjnli test pilotları ve extrem kullananlar Honda yı pek tutmuyor heyacensız fazla stabil diye ,ama amatör ve yeni başlayanların ilk sırasında oluyor Honda modelleri.Bu tarz karşılaştırmaları göremiyoruz diğer dergilerde?Biz motoru aldık kullandık vb. şeyler.bunu herkez yazar üstünde resim çek yeter.Çeviride olsa içeriği daha doyurucu benim için o nedenle Motoronu tercih ederim hep.ediyorumda.motobike ı da severim ama ikiteker en son olur zevk ve aradığın şeyle ilgili bu herkesin değişir.

Alıntı trasher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi sorunun cevabını alamadın hemen cevaplayabilirim.... Ayrıca bu tip taahutler bakkal dükkanı değil ki bu bugün git haftaya 500 adet satıyım denilsin. Global bu markayı aldığında markanın nerelerde olduğunu herkes biliyor. Ozaman alsaydınız ya niye ozaman almadınız? Belirli bir strateji oluşturuldu bir kalkınma planı hazırlandı öncelikle marka kaybettiği itibarını geri aldı sonrasın da satışlar artmaya başladı şimdilerde ise satış ve servis ağındaki gelişmeler kalmıştı ki bu enteresan olay gerçekleşti

satış rakamlarıyla alakalı hiç konuşmayalım istersen tr pazarında satışları çok çok iyiydi. 2005 - 2006 - 2007 nin istatistiklerini paylaşsalarda görsek...

Adamlar yıllardır emek verdikleri markalarını değiştiriyor çünkü onlar Koreli demek ki gözleri aç ama hata yaptıklarını anladıklarına çok çok eminim... Bu olay o adamı (steve kang) da işinden edecektir ama herşey için çok geç artık bu marka ne prestij kazandıysa kanuni gelerek bi anda silip geçmiştir.

Eğer STkanuni ler gelirse ben sizin yıl sonuna kadar satış rakamlarınızı çok merak ediyor olacağım....

Birde kanunideki pozisyonunuzu moderatörlerden niye öğreneyim ki burda direk ilk ağızdan sen varsın karşımda tabii ki senden öğrenmek isterim....
    dostum amatör olduğun ve başkalarının sana söylediği şeylerle ,kulaktan dolma bilgilerle yazdığın belli, nedenini sana söyleyeyim senin Hyosung un kaç adet sattığını öğrenmen için Globale sormana gerek yokBilgi edinme yasası gereği bu bilgileri devlet kurumlarından alabilirsin.bunu herkes alabilir sır değil ki bu?Kalkınma planı da olsa almayı taahhüt edeceğin bir miktar vardır ve bu komik bir rakam olamazBenim sana sorduğum şeylerin cevabı bu yukarıdaki yazdıkların değilki? ne taahhüt ettiler ve nekadarını gerçekleştirdiler.ve lütfen bu olayın sonucunu açgözlülükle açıklamaya kalkma yukarıda siyahla yazdığım olayı doğruluyor olursunsatışların ne olacağını bilmem ama az olmaz çünkü daha çok kullancıya ulaşacak.Birde bakkal dükkanı benzetmesi yapmışsın ,Bakkal değil tabi Koca bir üretici firma yıllık doyurucu hedef vereceksin oda üretim planlaması yapacak ,ve o hedefi tamamlayacaksın Ülkere bisküvi siparişi vermiyosun

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Ben en iyi tabirini kullanmayacağım kişiye göre değişir ama bence iki tekerden iyi,çeviri yapılan testleri profesyoneller(eski yarışçılar, test pilotları vb) yapyor ayrıca son sayıda yapılan testleri birde son kullanıcı amatör yeni başlayanlara yaptırıyorlar bçylece arada kıyaslama farkın olabiliyor.Örneğin yarış ojrjnli test pilotları ve extrem kullananlar Honda yı pek tutmuyor heyacensız fazla stabil diye ,ama amatör ve yeni başlayanların ilk sırasında oluyor Honda modelleri.Bu tarz karşılaştırmaları göremiyoruz diğer dergilerde?Biz motoru aldık kullandık vb. şeyler.bunu herkez yazar üstünde resim çek yeter.Çeviride olsa içeriği daha doyurucu benim için o nedenle Motoronu tercih ederim hep.ediyorumda.motobike ı da severim ama ikiteker en son olur zevk ve aradığın şeyle ilgili bu herkesin değişir.
    tabiki bu konuda tartısmak cok sacma, zevkler tartısılmaz, ben sadece turk malı kısmına dikkat cekmek istedim, tabiki bende alıyorum 2 dergiyide (motorbike ı hiç tutmuyorum 2-3 ay almıştım.).

Ama konuya donersek, Global vs. Kuralkan olayında bir gelişme yok sanırım bu aralar.
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

Motosikleti
    -
    hiç bişe anlamadım valla

Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki bu konuda tartısmak cok sacma, zevkler tartısılmaz, ben sadece turk malı kısmına dikkat cekmek istedim, tabiki bende alıyorum 2 dergiyide (motorbike ı hiç tutmuyorum 2-3 ay almıştım.).

Ama konuya donersek, Global vs. Kuralkan olayında bir gelişme yok sanırım bu aralar.
    Kanuni açısından herhangi bir gelişme yok bu konuda, varsa bile ben bilmiyorum ,şu anda Kanuni nin bayiler ve servisler toplantısı var Antalya da.Patronların hepsi Antalyada bu konu netleşir ama şu şekilde ya Hyo tek olur yada Hyo ve S&T Kanuni 2 ayrı marka olacak.ama her şekilde de Kuralkan işin içinde olacak..

Kanuninin Antalya'daki bayiler toplantısı bitti. Net olarak ST Kanuni markasıyla satılacağını söylemişler. Toplantıdaki globalin getirdiği motorlarla teşhir etmişler bayilere. Motorları globalin antalya bayisi ays motordan tedarik edilmiş. Muhtemelen Global elindeki 2007 model motorları kendi bayileri vasıtası ile pazarlıyacak busene.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)