Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Cinayetleri ve Şehir [Haşmet Babaoğlu]

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu arada yukarıda arkadaşın biri güzel değinmiş artık bu yakarış bitsin işe yarar bişeyler yapılmalı diye.

Mesela bir öneri. Siyaset Meydanı gibi bir platformda bir gece derdimizi anlatmak! Bunun için yapılması gereken onlara ulaşmak. Nasıl mı? Yapın organizasyonu ben olaya el atmaya hazırım. Zira ATV'de bir sürü motosiklet kullanıcısı var. Bizzat Korcan Karar bir motorcudur mesela. Çeşitli sitelerden bir katılımcı grubu ve grup başları mesela buradan Skullhunter, efendim cbftr'den Santiago, ne biliim superevariders'tan grup başkanı ve daha pek çok site başkanları üyeleri, Emok'tan başkan ve üyeler olabilir. Diğer katılımcılara zaten Siyaset Meydanı ekibi ulaşır. TMF başkanı, gazeteciler, Haşmet Babaoğlu gibi. Sarp Erem'in kazası başta olmak üzere pek çok bu tarz olay var. Dr. Ömer Uzma'nın olayı da buna benzer bir olay mesela. Necdet Ağabeyinki de öyle. tam da gündemde olan bir konu şu an bu kazalar. Ok denirse ben önayak olmaya hazırım arkadaşlar. Diğer gruplara haber verir moderatörler filan. Organize bir şekilde programa katılınır ne dersiniz? Hemen olmasa da gündemlerinde yer alabilecek kadar dolu bir konu bu.

Bunun artık ciddi olarak tartışılmasının zamanı geldi. Büyük çoğunluğu tv izleyen Türk Halkının olayı başka türlü anlayıp tartışır hale gelmesi zor. Belki bu sayede diğer kanallar da olaya el atmaya karar verir. Bence denemeye değer.

Tamam yapalım ve olaya el atalım derseniz aşağıdaki linkten konuyla ilgili siyaset meydanına konuyu ele almaları için ulaşabilirsiniz, ben de direkt editörleriyle görüşeceğim.Sayfa altında ATV online'dan ulaşınız.
    http://www.atv.com.tr/prog,siyaset_meydani,31886.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıyı görmesi gerekenler Haşmet Babaoğlu'nu okumadıkları için böyle oluyor ya zaten....
    Katılıyorum.Hatta onlar hiç bir sey okumadıkları için minibüs arkasındaki denyo sözleri edebiyat sanıyorlar.
    Ondan sonra motosiklete çarpıp bir adamı öldürdüklerinde" önüme bir motosikletli çıktı duramadım,şimdi bunun cezası 2 yıldan mı başlıyor anasını satayım"gibi garip bir mazlum hal takınıyorlar.Önündeki kamyona çarpsa paramparça olacak deyyus hasbelkader motora çarparsa haklılığına inanmaya başlıyor.Kapitalist bir düzende insanlar kapitalleri oranında değer verir ve aldığını zanneder.Kapital=güç=korku.
    Motora arkadan çarpan deyyus bir 4*4 ün yada lüks arabanın arkasında temkinli şöför olur,gariban arabalarını da" hızlı git,kenara çekil" diye taciz eder.
    Böyle binlerce örnek vardır.
    Bu deyyusları yönlendiren benzer bir çok negatif katkının yanında motorcularında bilinçsiz katkıları vardır.
    mesela niye arıza şeridini sıksık kullanırız?biz bisiklet sürücüsü müyüz?.Normal şeritteki hakkımızı sürekli olarak terkedersek bize o şeritte hak verirler mi?.
    Niye şeritte giderken o arabanın solundan,diğer arabanın sağından ilerlemeye
    çalışırız da diğer tüm sürücüler gibi beklemeyi,motorun da şerit hakkını sahip bir araç olduğunu kabullenmeyi öğrenemeyiz?.
    Niye herkesin 90-100 km süratle gittiği yollarda 230 km süratle gitmekle övünürüz?niye kask takmayız da" kendi canını korumayı düşünmeyeni ben mi koruyacağım" alt bilincini yaratırız diğerlerinde?.
    Fethiye,Marmaris taraflarında gecenin bir yarısında yola çıkın,önünüze çıkan 10 motordan 6 sında 7 sinde ya stop lambası yoktur,ya reflektör.
    Gece 120 km sürat ile gittiğim yolda arabamı sollayan mobiletin stop lambası yoktu.Gözümle görmesem Mobilet olduğuna inanmayacaktım.Bu nedir?Hangi aptallığın eseridir anlamak mümkün değil.
    Yine bir gece Edremit'te yoğun bir yağmur altında ilerlerken önüme bir karaltı çıktı,yolun karşıdan gelen araçla burun buruna gelip sol seride atladım ve sav- rula savrula zor durdurdum arabayı.
    Önümdeki karaltı sepetli bir motosiklet ve üzerindeki 4 kişiymiş.Arabadan inip vurasım geldi.
    Bunun tersi örnekler de binlercedir.
    Kısaca ,ülkemizde arabayı da, motoru da bilinçli kullanan adam sayısı çok az. bunun ilk zararının da fiziksel olarak korumasız olan motorcuya yönelmiş olması kaçınılmazdır.
    Naçizane olarak,Ceza Mahkemelerinin dosyalarında maktul kıymetine düşmeden önce kendimize saygı duyalım.Kullandığımız motorun sınırlarını bilelim ve şeridimizi terketmeyelim ve Sayın Haşmet Babaoğlu gibi motorcu dostlarının da artmasını dileyelim.diyorum

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    çok anlamlı ve çok güzel bir yazı.Haşmet Abi'nin ellerine kalemine sağlık.Fakat arkadaşlarında dediği gibi bu yazıyı acaba kaç trafik canavarı okudu?peki nası okurlar?bu yazı magazin programlarında yada haftasonu gereksiz dergilerinde çıksa hepsi okurlar ama malesef sadece belli bir kesime hitap ediyor.

ama ben elimden geleni yapıcam ve bu yazıyı mail listemdeki herkese göndericem.facebook falan heryerde yazıcam.kaç kişi okusa bu yazıyı kardır.
    Drift Religion

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    haşmet babaoğluna bir teşekkür maili atmalıyız bence hepimiz en azından ne büyük bir camia olduğumuzu ve yürekten bağlı olduğumuzu bilmeli belki bir gün biz onu yada o bizi misafir eder sesimizi daha iyi duyurma şansı buluruz ve şu ismine YURT bile yakışmayan adamda belki bir şeyler anlar
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Aşağılık kompleksi ve bir şey olamamanın dayanılmaz ağırlığı altında ezilen tipitip'ler, kullandığı aracın Beygir Gücü ile bütünleşerek Voltran'ı oluşturmaktadırlar, biz bu yaratıklara kısaca; ''Trafik Magandası veye Mandası'' diyoruz. Bu yaratıkların terbiye ve eğitimi mümkün olmayıp, bunlardan kurtulmanın en kestirme yolu; malûm yaratıkları, kendilerine fındık, fıstık atabileceğimiz özel mekanlarda misafir etmektir.
    İşte! Trafikte korkmadan, Mutlu ve bahtiyar Motosiklet kullanabilmenin çözümü.

Bu arada, Sayın Haşmet BABAOĞLU'na duyarlılığı için teşekkürü borç bilirim.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada yukarıda arkadaşın biri güzel değinmiş artık bu yakarış bitsin işe yarar bişeyler yapılmalı diye.

Mesela bir öneri. Siyaset Meydanı gibi bir platformda bir gece derdimizi anlatmak! Bunun için yapılması gereken onlara ulaşmak. Nasıl mı? Yapın organizasyonu ben olaya el atmaya hazırım. Zira ATV'de bir sürü motosiklet kullanıcısı var. Bizzat Korcan Karar bir motorcudur mesela. Çeşitli sitelerden bir katılımcı grubu ve grup başları mesela buradan Skullhunter, efendim cbftr'den Santiago, ne biliim superevariders'tan grup başkanı ve daha pek çok site başkanları üyeleri, Emok'tan başkan ve üyeler olabilir. Diğer katılımcılara zaten Siyaset Meydanı ekibi ulaşır. TMF başkanı, gazeteciler, Haşmet Babaoğlu gibi. Sarp Erem'in kazası başta olmak üzere pek çok bu tarz olay var. Dr. Ömer Uzma'nın olayı da buna benzer bir olay mesela. Necdet Ağabeyinki de öyle. tam da gündemde olan bir konu şu an bu kazalar. Ok denirse ben önayak olmaya hazırım arkadaşlar. Diğer gruplara haber verir moderatörler filan. Organize bir şekilde programa katılınır ne dersiniz? Hemen olmasa da gündemlerinde yer alabilecek kadar dolu bir konu bu.

Bunun artık ciddi olarak tartışılmasının zamanı geldi. Büyük çoğunluğu tv izleyen Türk Halkının olayı başka türlü anlayıp tartışır hale gelmesi zor. Belki bu sayede diğer kanallar da olaya el atmaya karar verir. Bence denemeye değer.

Tamam yapalım ve olaya el atalım derseniz aşağıdaki linkten konuyla ilgili siyaset meydanına konuyu ele almaları için ulaşabilirsiniz, ben de direkt editörleriyle görüşeceğim.Sayfa altında ATV online'dan ulaşınız.
    http://www.atv.com.tr/prog,siyaset_meydani,31886.html
    Evet arkadaşlar bencede NTV de olabilir siyaset meydanı geç saatlerde oluyo
    ama medyada yer almak çok önemli umarım emok vs motorsiklet camiası
    gerekli yerlerle temasa geçerse sesimizi bayağı duyurmuş olacağız.Kendi
    adıma her türlü girişimde bulunmaya hazırım.

'Motosiklet Cinayetleri' aynen öyle haşmet bey, bunlar ne kaza, ne ölüm, bunlar resmen cinayet. Kıymetli şahsınızdan beklenen bir duyarlılık. Sağ olun, var olun.
    Erdem Demirdağ

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Haşmet BABAOĞLU na teşekür ediyorum... Bence artık televizyonlardada ele alınması gereken bir konu. Eğer yapabilirseniz, Organizasyon fikriniz bence güzel olur...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

berkforce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    hedef tahtası olan bu trafikte terör derecesine varacak kadar tehlikeli sürücü sayısı arttı malesef işaret kural ışıklı uyarı kimseyi takmadan ben gideyim yolum açık olsun bana ne elalemden gibi mantıklar cahilce gaddarca davranışları yoketmemiz lazım bu insanlara saygıyı kuralı ve hakları öğretmek lazım
    Rüzgar gibi geçti

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    arkadaşlar haşmet babaoğlu'na teşekkür maili atmak isteyenler için mail adresi: hasmetb@gazetevatan.com

ben bir mail attım
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanlar neredeyse motosiklet sürücülerini intihara meyilli insanlar olarak görmeye başlayacaklar. İstanbul trafiği inanılmaz derecede ruh hastalarıyla dolu. Kim duysa, hangi tanıdığıma bahsetsem beni vazgeçirmek için herşeyi söylüyorlar. Haşmet BABAOĞLU'nun dediği gibi bu 'zor bir sevda' malesef herkes göze alamaz.

Trafiğe çıkmak neredeyse savaşa girmek kadar dikkat, gözünü dört açmayı gerektirir olmuş, bir anlık dalgınlığın sonu ölüm. Ne diyeyim Allah hepimizi bu hasta ruhlu mahluklardan korusun.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Yazı için Haşmet BABAOĞLU na teşekkürler.

Siz merak etmeyin yakında benim gibi sinir hastası olan bi motor sürücüsü sadece dayak ve küfürle yetinmeyip sonunda belindeki 14 +1 ile kendi canına kast eden bir otobüs,minibüs,taksi,otomobil sürücüsüne 15 el ateş açıcak ve bu yeterince ses getirir diye düşünüyorum.

Motor kullanmaya başladığımdan beri ve bu yazıları okumaya başladığımdan beri bıraktığım laroxyl(sakinleştirici,antideprasan) adlı hapa yeniden başladım.

Gazetelerde 17 yaşındaki genç babasının ruhsatlı silahı ile dehşet saçtı diye okur buraya yazarsınız artık.

Bana kimse kaba kuvvet,şiddet sonuç getirmez demesin konu canımsa en doğal iç güdü olarak kendimi korurum.
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    haşmet abi kalemine sağlık. artık bizi savunan güçlü bir kalem var...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bu adama herzaman bir sempatim vardı zaten.şimdi daha çok sevdim teşekürler Haşmet BABAOĞLU
    bencede kesinlikle televizyona çıkıp sesimizi duyurmalıyız.
    siyaset meydanı.a takımı vb... programlar gibi
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Bawebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet - Suzuki VL250 Intruder
    Motosikletçi dostların ölüm haberleri çıktıkça bizim içimizin yandığı kadar, Yurtsan Atakan ve onun gibi düşünen insanlık yoksulu yaratıklar muhtemelen "oh oh ne güzel yine bir terörist daha telef olmuş" diye seviniyorlar sanırım. En azından medyada da birileri bizim o iki tekerli makinanın üzerinde, onu kullanan bir "can" olduğumuzun farkındaymış. Teşekkürler Haşmet Abi. (Bu "abi" lafı belki çok samimi oldu ama içimden geldi affola.)

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    ağzına sağlık güzel yazmış adam keşke herkes en az bu kadar duyarlı olsa..

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten içinde bulunduğumuz durumu çağı çok güzel şekilde anlatmış...ama önemli olan bizim değil bu işi yapanların görmesi lazım bu yazılanları...azıcık insanlıkları varsa bir daha yapmazlar...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıyı görmesi gerekenler Haşmet Babaoğlu'nu okumadıkları için böyle oluyor ya zaten....
    Çok doğru yere değinmişsin...

Güzel yazmış tebrik ediyorum...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haşmet babaoğluna bir teşekkür maili atmalıyız bence hepimiz en azından ne büyük bir camia olduğumuzu ve yürekten bağlı olduğumuzu bilmeli belki bir gün biz onu yada o bizi misafir eder sesimizi daha iyi duyurma şansı buluruz ve şu ismine YURT bile yakışmayan adamda belki bir şeyler anlar
    haklısın hocam Haşmet Babaoğluna destek vermeliyiz ona teşekkür mailleri atılmalıki oda her zaman bu kınuda konuşurken arkasında bizim olduğumuzu unutmasın...

Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bencede NTV de olabilir siyaset meydanı geç saatlerde oluyo
    ama medyada yer almak çok önemli umarım emok vs motorsiklet camiası
    gerekli yerlerle temasa geçerse sesimizi bayağı duyurmuş olacağız.Kendi
    adıma her türlü girişimde bulunmaya hazırım.
    Evet NTV'de olur tabii. Ben ATV'de ulaşma şansım olduğu için siyaset meydanı dedim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)