Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kanuni ATV 300 tanıtımı ve ATV Safari

Motovento
    REKLAM ALANI
    HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni

Herşeyin inceden planlandığı bir etkinlik için, boş gezenin boş emeklisi olarak erkenden Seçkin ATV Club tesislerine damladım.

Emekli gazeteci, taze motorcu başlayan hayatımın Kanuni Tiger 250 kullanarak devam eden akışında, bu tercihimin zaman zaman mükafatını da yaşamak çok hoşuma gidiyor. Geçen hafta içinde mailime gelen bir davet, yepyeni bir etkinliği yine motosiklet seven dostlarla paylaşacağım bir sevince dönüştürdü. ATV klasmanında yeni bir model olan ATV300 için bir tanıtım pikniği ve safari turu hazırlanmıştı...

Talip Seçkin, bu güzel işin, insanları ne kadar çok mutlu ederse, o kadar mutlu olduğunu anlatıyor. İnsanın sevdiği işi yapması ne kadar güzel, herkese örnek olması dileğiyle...

Kanuni Genel Müdürü Said Orhan ve Seçkin Club sahibi Talip Seçkin gelenleri kapıda karşılıyordu. Yanyana dizilmiş ATV’ler, gerek duyulması halinde bir ambulans ve katılımcılar için tüm aksesuarlar eksiksiz hazırlanmıştı.

İstanbul’un farklı yerlerinden gelen ziyaretçileri taşıyan servis aracı, mekana gelince hareketlilik de başladı...

Benim için en önemli olan kısım ise bal, kaymak, salam, peynir, zeytin, tereyağ, reçel, fındık ezmesi ve daha bir çok oburing çeşitlerden oluşan kahvaltı sofrasıydı. Tabii yanında olmazsa olmaz çaylarrrrrrrrrrr....

Kahvaltı zamanını tamamlarken Said Orhan bey, günlük program hakkında katılımcı basın mensubu arkadaşlara brifing verdi. Günün çok güzel geçeceği belli, hele benim için!

Orman turuna çıkılacak araçlar yakından incelenmeye başlandı, gerekli sürüş talimatları ve dikkat edilmesi gereken detaylar bir bir kullanıcılara anlatıldı.

Sürücü kursu sahibi Canan Yüce hanım da programı yakından izliyor.

Sürüş sorumluluğu ve olası aksiliklere karşı kullanıcı arkadaşlar gerekli formları doldurdular.

Formunu dolduran, gerekli donanımları almak için ilgili arkadaşlardan destek alıyorlar...

Erol Erkale hocamız, aynı zamanda Kanuni Çağlayan bayii Murat Oto’nun sahibi son kontrolleri yapıyor.

İşi biten bineceği aracın tepesinde ilk pozlarını veriyor. Her şey çok güzel... Ben gözlemci taze motorcu olarak olup bitenleri izliyorum. Hatta başıma geleceklerden habersiz Said Orhan beyle poz bile veriyorum...

Motosiklet sevdalısı Milliyet gazetesi acar muhabirlerinden olan Menderes kardeşimle iki nesil basın mensubu hatırası bir resim çektiriyoruz.

Ben hariç herkes yerini alıyor ATV’ler üzerinde... Ben sadece resim çekmek için aralarında olacağım... Emekli gazeteci, taze motorcu HULK!

Güzergâh üzerinde, parkurun yapısı hakkında ve olması gereken hareketlere karşı sürücü arkadaşlarımız yola çıkmadan bir kere daha bilgilendiriliyorlar.

Veeee benim tur için oturmam gereken yer belirleniyor, öncü giden rehberimiz Kadir Kaymış’ın artçısı olarak Nasrettin Hoca misali ATV safari kurbanı seçiliyorum... Çok sevinçliyim... Ama bu sevinç parkurun zorlu yapısında benim ve popom için bir zulme dönüşmek üzere... Ne kadar mutlu görünüyorum, hey Allahım....

Herşey tamam ve ormana doğru yola koyuluyoruz, istikamet; dar patikalar, sık ağaçlar ve çamurlu su birikintileri... Bu aşamadan sonraki resimlerden hayır beklemeyin, denemek isteyen aynı pozisyonda benzer çalışmalar yapabilir... Hoca Nasrettin Hulk işbaşında...

Zaman zaman konvoydaki kopmalardan dolayı verdiğimiz çok kısa molalardan birinde, fırsattan istifade ATV’ye düz de binilebileceğini test etme imkanı buldum...

Daha önceki çeşitli gezilerimizde, kâh Keramet ılıcasının ılık sularında, kâh Kemerburgaz Cross etkinliğinin ortasında yolumuza çıkan bu tosbağa bizleri burada da buldu, hem de tam yolumuzun üstünde...

Tırmanma kısımlarının bitmesiyle çamurlu bölümler ve sık ağaçlar başladı, arkam dönük gittiğim için, ne zaman çukura gireceğimiz, ne zaman enseme bir dal parçası yiyeceğimi bilemeden yola devam ettik. Portbagaj demirlerinin popomdaki zalim baskısı her geçen dakika daha da artıyordu.

Farklı yönlere doğru kıvrılan bir çok parkur vardı. Zor etaplardan biri sayılan Domuz Çukuru kısmına dönüşte girmek üzere karar veriliyor. Her türden kullanıcı için zorluk dereceli parkurlar var. Muhteşem bir ortam...

Tırmanışın sonunda adına Bağdat Caddesi dedikleri geniş ve daha düzgün bir alana geliyoruz. Burada herkes kurtlarını döküyor. Rehberimiz ATV’nin farklı kullanım versiyonları hakkında örnekler sergiliyor...

Dönüş noktasına ekip halinde ulaşmanın zaferi olarak grup fotoğrafı çektiriyoruz, ben hala gülümseyebiliyorum, Hoca Nasrettin Hulk, portbagaj artçılıktan memnun...

Araçları ve kendimizi, özellikle ben popomu dinlendirdikten sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz...

Sert geçişlerde, özellikle test edilen ATV300’ün performansı ve yola tepkileri kullanıcılar tarafından yakından inceleniyor. Ön takımlar mükemmel, yol kavrayışı ve keyif muhteşem...

Giderek daha sık ve güneş almayan patikalardan safarimiz devam ediyor... Ortamın bakirliği, keşfetme arzusunu daha bir tetikliyor... Buna rağmen trafik sıkışıklığı yaşanıyor zaman zaman... Ne de olsa İstanbul işte...

Sürekli arkamdan gelen gruba aslında en keyifli ATV kullanım taktiklerinden en güzelini sergiliyorum, popo dinlendirmece...

Molamızı fırsat bilen basın emekçisi ATV sürücüleri, ormanın orta yerinde yayık ayranı içmek gibi bir lüksün eşliğinde hatıra fotoğrafı çektiriyorlar... Kim düşündüyse aklıyla bin yaşasın...

Yorgunluktan ziyade, ATV’de artçı olmanın ters şeklinden ötürü benim bakışlarım ve duruşum yanlamaya başlamış. İnsan anatomisine aykırı bir gezi şekli, portbagajda ters gitmek... Her bir ağaç dalının, yaprağının ensende ne zaman patlayacağını bilememek...

Bu güzel günün muhteşem anıları için ne ayrandan vazgeçtik ne de resim çekmekten...

Tekrar yola koyulduk, botanik bir tüneli andıran, güneş görmeyen patikalardan daha hızlı bir tempoyla geri dönüşe başladık... Ama daha zorlu etaplar bitmemişti...

Derin yarıkların çamurla dolan kısımları, geçişleri zorlaştırsa da hemen gelen yardımlar sayesinde hiç oyalanmadan burayı da geçtik... Bu çetin etaplar arkamızda derin izler bıraktı, kısaca hepimiz çamura yattık!

Pırıl pırıl ATV’lerle çıktığımız bu turumuzun sonuna tüm araçların ve sürüclerinin renginin değişmesiyle son etapa girdik...

Azmin zaferi, ekip çalışmasının gurur veren tarafı ve medyanın safari çıkarması...

Varış noktasında yine objektifler üzerimizdeydi, zafer sarhoşluğu ve çamur her şeyin üstündeydi...

Böyle bir parkurun sonunda yıkanıp paklanıp dosdoğru sofraya gidilir... Aynen öyle oldu, biz çamura yatarken aşağıda mangal yanmış, ızgaralar hazırlanmıştı bile... Tam Hulk usulü bir etkinlik, popomun derdini hemen unuttum!

Ama önce boy abdesti aldık, sulandık, çamurları akıttık... Kendimize geldik...

Arkasından masa başında beslenme zamanı, havadan mıdır ATV’den midir bilinmez sindirim sistemi çok yüksek değerlerde çalışmış ve karnımızın zilleri jiglesi çekilmiş bir motor gibi guruldayıp duruyordu...

Bütün motosiklet sevdalısı arkadaşlarım adına burada bulunup mevcut herşeyi mideye indirmekten kendimi birinci derecede sorumlu tuttum, sofranın hakkını verdim, emin olabilirsiniz... Kanuni Yedek Parça Satış Müdür yardımcısı Volkan Şanbay ve Murat Oto Yetkili servisi Erol Erkale ile yemek arası günün değerlendirmesini yaptık.

Hemen arkasından da hazmın daha kolay olabilmesi için, salınım hareketlerine kaydık, sallanan salıncakta üç kişi pozunu verdik...

Biraz dinlendikten sonra, günün geri kalan etkinliklerinden olan paintball turnuvası öncesi, artçı olduğum ATV’den intikamımı almak için tepesine binip, saldım kendimi çayıra...

Resme dikkatli bakarsanız, ATV’de artçı olmanın ve resim çekmek uğruna Hoca Nasrettin gibi binmenin bedelini ayakta sürüş olarak ödediğinizi anlarsınız... Siz siz olun ATV’de artçı olmayın, sürücü olun... Sonra geri kalan ömrünüzü ayakta geçirirsiniz...

Son etkinlik paintball savaşını mı merak ediyorsunuz? Onu da ayrıca yazacağım ve resimlerle anlatacağım... Ama daha sonra, malum; ATV’de artçı olduk, bu saat oldu hala ayaktayız, gidip yüzükoyun bir uzanalım, kalıbı dinlendirelim... Herkese mutlu günler, kazasız sürüşler... Şansınız, farınız, yolunuz açık olsun!
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı can-ahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde abi kanuni salamdırr bence .... Mete_han abicim kanuni sürmeden bilinmez benim aslan abide vardı hatta yazlın orda herkezde wardı .. Denizlerde geziyorduk sen birde Doradonun Atv sini görsen binmessin bile Kanuni kaliteli sadece zamanında bakımını yaptırman yeterr bende atv ile başladım bisan troply 150 ile 2 kere arıza yaptı okadar ama büyütülcek bişi yok bence ....

Kanuninin sadece scooterleri kötü mondininde öle bende Keway Arn 125 var su anda memnunum ama çok kanuni sürdüm kötü yanı benim motor kadar hız yapmıyor bnimkisi 85 km yapıyordu kanuniler 75 -80 zorr yapıyorr..sölim ama kewaydan çok memnunum Allah var geçenlerde kaza yaptım istersen resmini koya bilirim nasıl koyulacağını gösterirsen...

Kanuni sadece masraflı ama şirin evler ana bayisi en güzeli bence her türden hemen yapıp veriyorlar işleri yoksa www.kanuni.com.tr den baka bilirsiniz ama sadece çin mallarını kötülemiyelim sonuçta biniyoruz birde duyduma göre yani dedemin söledine göre oda motor delisidir 5 tane motoru vardır banada o öğretmiştir honda Dylan 150 çinde yapılıyormuş fiyatını bilmiyorum ama sanırım 5500 ytl felandır buna ne diceksinizz?? bence salam motor olarak artık kymco ben başka markaya güvenmiyorum birde Mete_Han abi ben fiyat listesini nerden bulabilirim kewayın ön iskelet gittide benim onun fiyat listesini öğrene bilirsem çok iyi olur ona göre para ayrlicamda bilginiz varsa sevinirim...

dostum Honda yamahaya binde sağlamlığın ne olduğunu bir daha gör...servisin yüzünü yağ değişimi bakımda görürsün...olay budur...sorduğun şeyler ile alakalı bilgim yok...ama keewayciler serviste para kazanıyorlar bence...uzak dur bu markalardan kardeşim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * Motor : 1 silindir 4 zamanlı
    * Silindir Hacmi : 292 cm3---------------------evet
    * Silindir Çapı ve Strok : 78x61,2 mm
    * Sıkıştırma Oranı : 8,7:1----------------------yani
    * Maks. Güç : 19,99 HP / 7500 d/d------------oldumu şimdi
    * Maks. Tork : 20,0 Nm / 6500 d/d------------abooooo
    * Soğutma Sistemi : Hava
    * Çalıştırma : Elektirikli
    * Ön Fren : Disk
    * Arka Fren : Disk
    * Yağlama Tipi : Yağ Pompası
    * Ateşleme : CDI
    * Akü : 12V / 9 Ah
    * Ön Süspansiyon : Helezonik yaylı çift amörtisör
    * Arka Süspansiyon : Helezonik yaylı mono amortisör
    * Yakıt Tankı Kapasitesi : 12Lt
    * Ön Lastik : 22X7-10
    * Arka Lastik : 22X10-10
    * Boyutları : 1770x1170x1195
    * Ağırlığı : 193 kg
    * 100 km'de ort. yakıt maliyeti : 6lt------şahin motorumu var bunda
    * Sele Yüksekliği : 890 mm
    Yukarıda ki kalın yerlerin kalınlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Bu motor + 250 cc olduğundan bir üst sınıf vergide,bence 30 hp den az olmamalıydı.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Ağabey, Eline,emeğine,foto makinene,klavyene sağlık
    Gerçekten çok güzel bir gün geçirmişsin.Bizlerlede paylaştığın için bizden sana teşekkürler.
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim haberimiz olmadı yav.kanuni her basın kurulusuna fax geçmedi sanırım..yoksa katılırdık baya eğlenceli geçmiş.bir kaç tanıdık arkadaşta varmış hem tüh :(

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinize sağlık.Süper serüven olmuş .Kanunininde kendi elit grubunu oluşturduğunu görmek güzel.Modellerde gelişirse sırtı yere gelmez
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    MD'de aradım konuyu, bulamadıydım Güzel gündü.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

Olcan ve Kutucuk...siz hep gizli işler çevirirsiniz zaten...sizden korkulur...

örnek şekil 1/Ğ

][/
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir iş yapmış kanuni.
    Fotoğraflarla bu güzel anlatımın için teşekkürler Gitmiş kadar oldum...

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir iş yapmış kanuni.
    Fotoğraflarla bu güzel anlatımın için teşekkürler Gitmiş kadar oldum...
    Keşke gelseydiniz.gerçekten çok eğlenceli idi.Bir dahakine artık.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    bu metehan denilen arkadaş hangi topiğe girsem honda harici tüm motorları kötülüyor hyosung gibi bir motora bile kulp takıp kötüleyen bu arkadaşa tek bir sorum var dünyada hondadan başka motora mersedesten başka arabaya binmeyelimmi

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    motorlar kanuni atv 150 mi

Kanuni atv karşılaştırma

Arkadaşlar ben bir üretim ve astm kalite kontrol mühendisiyim olaya tamamen teknik açıdan yaklaşmak istiyorum,

öncelikle montajın burda veya orda yapılması bişeyi değiştirmez kalite konusunda üretiminin çinde olmasıda birşeyi değiştirmez unutmayın dünyanın enkaliteli ürünlerinin yarısından fazlası çinde üretilmektedir, özellikle benzinli motorlar zaten basit bir teknoloji ve alüminyum alaşımı olan piston ve gömleklerinden dolayı sorun oluşturmaz

benim gördüğüm 19,99 HP / 7500 d/d güçlü bir motor ancak güçü kullanmak içinyüksek devir 7500 e çıkılırsa devamlı motor ömrü çok kısa olucaktır 20,0 Nm / 6500 d/d tork değeri çok güzel bir değer yokuşlarda ve 2 kişi gibi yüklü durumlarda güçünü hissettirir,

Ateşleme : CDI 6 lt/100 km yakıt tüketim değeriyle çok başarısız bir enjeksiton sistemi bunun nedeni enjektör maliyetinden kısmak olabilir büyük hata,

önde Helezonik yaylı çift amörtisör arkadada bunu beklerdim ancak tek kullanılmış

Soğutma Sistemi : Hava olması sizi bir çok devir daim sorunundan kurtarır ancak gördüğüm kadarıyla motorbloğu üstündeki soğutma kanatları yetersiz daha iyi bir soğutma kanatları dizaynı çokbasit yapılabilirdi. bölece yoğunkullanımda sıcak yaz günlerinde hararet sorunu aklınıza bile gelmezdi,

digital gösterge bu tip ağır şartlarda çalışıcak makinalar için yanlış seçim derim

motorsikletin en iyi yönü ön yaklaşma açısı muhteşem tekerlerin en önde olması çok güzel bir dizayn arazide yükseltilere yaklaşırken burun vurma olayı olmaz dizayn yamahadan kopya gibi geldi bana (yfm serisi atvler)

ürünün en önemli özelliği türkiyede tek parça sorunu olmayanatv olması atvler zor şartlarda kullanılacağından bu konuda mutlaka sağlam birparça desteğine ihtiyacınız var kanuninin 10yıllık parça tedarik zorunluluğuna uyan bir firma olması çok güzel bu neden le alınacak tek atv diyebilirim
    düşünün atv nizi aldınız zorladınız bi yerinde bişr arıza oldu yurt dışından parçamı bekliceksiniz yada sadece türkiyede evet her parçası var diyip sonra insanları 3 ay bekleten ithalatcı distribütör firmalarlamı uğraşçaksınız

bu nedenle bir araçın en önemli özelliği yedek parçasının olması ve parçaların makul fiyatlarda olmasıdır,

ben bu araçı çok profesyonel YFM,kvf seri atvlere göre değerlendirdim ancak onlar 13000 eurodan satılan ürünlerdirve yine parça sorunları vardır
    sonuç olarak
    ben bu araçı tavsiye ederim.

isteyen arkadaşlar theodor_tr@yahoo.com adresinden bana ulaşabilirler,

sayın manevi babacığıma :)

manevi babacığım sizi cok özledik en yakın zmanda sizi bursaya bekliyoruz

KANUNI atv 300 tavsiye.

KAZASIZ BELASIZ HAYIRLI YOLCULUKLAR HEPINIZE. ben kanuni atv 300 2007 senesinde satin aldim ,fabrikadan sifir ismarladim kendime, atv e 1 haftasinda 8tane hasar olustu, ben kendim almayadan izine geldim 4 haftaligina ,izinim hasarlari gidermekle ugrastim ,benim demek istedigim .kanuni atv 300 ü kimseye teklif etmem kalite derseniz sifir atv 300 de- kanuniyi aradim yadim fikir istedim servisyerinden ,bana verdikleri akil garantini kullan dedi .VERDIGIM PARA SIZE HARAM OLSUN HARAM;hata bende ben türkiyeyi almanyayinan kiyasladim ,yani servis sifir kanuinide,yine tekrarliyorum kanunin artv 300 ü kimseye tavsiye etmem paraniza yazik. SAGLICAKLA KALIN

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirzola, köfte, but, pilav, kızarmış domates biber, köy yoğurdu...(Utanmadan saydım, kısa keseyim bari... )
    karnım Açıktı kendimi Lokantada Hissettim Be.....

Yaw Çok Güzel Olmuş beeah Bende olmak İsterdim...
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    Kanuni 300cc
    Alıntı natolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız hayırlı yolculuklar hepınıze. Ben kanuni atv 300 2007 senesinde satin aldim ,fabrikadan sifir ismarladim kendime, atv e 1 haftasinda 8tane hasar olustu, ben kendim almayadan izine geldim 4 haftaligina ,izinim hasarlari gidermekle ugrastim ,benim demek istedigim .kanuni atv 300 ü kimseye teklif etmem kalite derseniz sifir atv 300 de- kanuniyi aradim yadim fikir istedim servisyerinden ,bana verdikleri akil garantini kullan dedi .verdıgım para sıze haram olsun haram;hata bende ben türkiyeyi almanyayinan kiyasladim ,yani servis sifir kanuinide,yine tekrarliyorum kanunin artv 300 ü kimseye tavsiye etmem paraniza yazik. Saglıcakla kalın
    kesinlikle size katılıyorum... Ben 2009 senesinde sıfır atv sipariş ettim bana 2007 model gönderdiler ve aynı şekilde kullanmaya başladığım günden bu yana açmadığı sorun kalmadı servise götürdüğüm zaman küçük bir parça değişimi için 3 hafta beklettiler..fabrikasına ve servisine verdiğim paralar zehir zıkkım olsun....keşke daha iyi araştırıp farklı markalara yönelseydim..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler