Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Zamlara Rağmen Motosiklet Satışları Artmaya Devam Ediyor !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Aynen , ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çevremde hemen hemen yüksek hacim motoru olan herkesin motoru sahibindende satılık , herkes 250-300c.c arası özellikle yeni nesil euro4 300c.c lik makinaların peşine düşmüş performansı iyi verimi iyi, yakıtı inanılmaz ekonomik..

Bu gün 300c.c lik ninja topspeed de 190-195 i görüyor gereklimi değil tabiki ama biriside şunu derse 300c.c lik motor gidiyormu diye gidiyor kardeşim.
    Motosikletin maksimum hizi 180 km/s. Ruzgar, yol egimi vs. ile 190 olmamasi icin bir sebep yok.

Ama son hiz neredeyse 200km/s deyince de oldukca yaniltici oluyor bence. Cunku:

Arac o son hiza cikmak icin ne kadar sure istiyor, ne kadar uzun, duz ve bos yol gerekiyor?
    Hizlanmak icap ettiginde tepki suresi nedir?

Velhasil top hiz baska, normal trafikte seyir hizi cok baska.

Cunku o son hiza cikmak icin resmen laboratuar sartlari lazim. Aslinda sorun sadece son hiz da degil. Istedigimiz hiza cikmak bile vakit isteyecek. Ve istedigimiz hiza yeterince cabuk ulasmak icin de surekli motor bagirtacagiz, limitte kullanip stres olacagiz.

Siz, kucuk hacim (250cc-300cc) herkese yeter seklinde dusunuyorsunuz sanirim (yanlis hatirlamiyorsam), ancak bence orta hacimli (500-750cc) motosikletlerin artilari gunluk kullanim icin bile cok fazla. Motosiklete yeni baslamayan birinin trafikte kullanim icin 300cc ve alti motosiklet tercih etmesinin ekonomik sebeplerden baska sebebi oldugunu dusunemuyorum acikcasi.

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Eskiden daha mutluyduk. Simdi yarinlari dusunmekten bugunu yasayamiyoruz. Sirf bu yuzden buyuksehirden kacip gorece buyuk bir ilceye yerlestim esimle. Uretime ne kadar yakin olursa hayat maliyetleri o kadar dusuyor insanin. Hem de tazesinden yiyor. Gelin hepimiz ege ilcesinde 110 cc lik scooterlarimizla yasayalim. Vallahi cok guzel. Ben oyle yapiyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin maksimum hizi 180 km/s. Ruzgar, yol egimi vs. ile 190 olmamasi icin bir sebep yok.

Ama son hiz neredeyse 200km/s deyince de oldukca yaniltici oluyor bence. Cunku:

Arac o son hiza cikmak icin ne kadar sure istiyor, ne kadar uzun, duz ve bos yol gerekiyor?
    Hizlanmak icap ettiginde tepki suresi nedir?

Velhasil top hiz baska, normal trafikte seyir hizi cok baska.

Cunku o son hiza cikmak icin resmen laboratuar sartlari lazim. Aslinda sorun sadece son hiz da degil. Istedigimiz hiza cikmak bile vakit isteyecek. Ve istedigimiz hiza yeterince cabuk ulasmak icin de surekli motor bagirtacagiz, limitte kullanip stres olacagiz.

Siz, kucuk hacim (250cc-300cc) herkese yeter seklinde dusunuyorsunuz sanirim (yanlis hatirlamiyorsam), ancak bence orta hacimli (500-750cc) motosikletlerin artilari gunluk kullanim icin bile cok fazla. Motosiklete yeni baslamayan birinin trafikte kullanim icin 300cc ve alti motosiklet tercih etmesinin ekonomik sebeplerden baska sebebi oldugunu dusunemuyorum acikcasi.
    aynen dediklerinin hepsi doğru zaten ekonomik sebebler başka bir şey değil. kimsenin konuşmadığı şeyler var özellikle seçimden sonra herkesin bakış açısı karamsar ve fiyatlar böyle giderse benzine arkadaş dost sohbetlerindede hem fikir olduğumuz bir konu çok sağlam zamlar gelebilir düşüncesindeyiz.. insanlar artık önlem olarak ellerindeki mallarıda ufaltma derdinde.. ama yaşam kalitelerini bozmadan..

neticede benzinliğe giriyorsun deponu dolduruyorsun 3-4 sene önce bir depo araba parasına bugün motorsikletin deposunu fullüyorsun birde motorun çok yakıyorsa sürüşünde ağırlıklı şehir içiyse ne olduğunu anlamadan tekrar benzinlikte soluğu alıyorsun..

şu sıralar piyasaya euro4 alternatif iyi makineler girdi bmw 310gs ler, versys300 ler, crf250 ler falan misal bir arkadaşım transalpini satılığa koydu satabilse bmw 310gs alıcak gene bir arkadaşımız versys300 var oda yüksek hacimden indi çok memnun ..

ivmelenme hızlanma dedinmi ben arkadaşın versy 300 sürdüm gazı açdığın an tepkimesi şahane ne olduğunu anlamadan 140-145 a seni tırmandırıyor sanırsın altında 600 lük alet var.. ondan sonra tabii yol istiyor isteksizlik başlıyor ama 165 lere kadar rahat tırmanıyor.. şehir içi yetermi fazla fazla yeter uzun yolda yetermi oda yeter top limitlerde ben 180-200 ü görücem demiyorsan..

neticede bugün ülkede benzin 2 tl olsa yada sadece motorsikletlilere özel 2 tl fiyat olsa hani teknelere 1 tl den yakıt veriyorlarmışya o hesap.. kim niye 250-300cc motor alsınki niye ekonomi yapıcam diye kassın 1100 cclik motor alsa 2 tl lik benzin ile bugün 250-300 c.c lik motorun yaktığını yakıcak .. benzin 2 tl olsa inan milletin ufak hacim algısı bile hani bugün 150-250c.c diyoruzya o zaman 500-600 c.c olur ufak hacim algısı..

firmalar bile 150-250c.c motor ithal etmeyi keser minumum 500 cc den falan başlatır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Alıntı utkugorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden daha mutluyduk. Simdi yarinlari dusunmekten bugunu yasayamiyoruz. Sirf bu yuzden buyuksehirden kacip gorece buyuk bir ilceye yerlestim esimle. Uretime ne kadar yakin olursa hayat maliyetleri o kadar dusuyor insanin. Hem de tazesinden yiyor. Gelin hepimiz ege ilcesinde 110 cc lik scooterlarimizla yasayalim. Vallahi cok guzel. Ben oyle yapiyorum.
    bir iki tiyo ver hangi ilçeler :D ben egeyi çok gezerim yazları yazlıkçılara çekilen fiyat istanbul pazarlarını aratmıyor :D

Motosikleti
    Sen kafana koy bu taraflara gelmeyi, o zaman tekrar gorusuruz demeti 50 kurusa cicek demeti gibi rokalar, 25-30 tl ye misler gibi tereyagi.. beklerim muhakkak
    logaritma bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelmeyin lan buralar doldu, her yer inşaat oldu. siz geldikçe doğanın daha bi ..... koyuyorlar. ülkenin 4 bir yanından göç dalgası var, korkunç bir tablo bu. daha geçen gün urfa'dan göç eden bir kadın ile konuştum, 'suriyeliler urfa'yı bitirdi, biz de buraya kaçtık' diyor. hay allahim!

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelmeyin lan buralar doldu, her yer inşaat oldu. siz geldikçe doğanın daha bi ..... koyuyorlar. ülkenin 4 bir yanından göç dalgası var, korkunç bir tablo bu. daha geçen gün urfa'dan göç eden bir kadın ile konuştum, 'suriyeliler urfa'yı bitirdi, biz de buraya kaçtık' diyor. hay allahim!
    sizin yanınızda boş arsa varmı

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin yanınızda boş arsa varmı
    iki sene önce 50.000 liraya almadığım arsa şimdi 300.000 lira oldu yav. insan gerçekten hayret ediyor!

Motosikleti
    @hokahey buyuk sehirler cekilecek cileler degil artik. Al atini operim timarini vaziyetine gelebiliyor insan. Gerci ankara guzel duzenli bir yer fakat yinede bu taraflarda yasamak daha cazip.

Alıntı utkugorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hokahey buyuk sehirler cekilecek cileler degil artik. Al atini operim timarini vaziyetine gelebiliyor insan. Gerci ankara guzel duzenli bir yer fakat yinede bu taraflarda yasamak daha cazip.
    haklısınız. şahsen şu an aldığımın iki katı maaş verseler yine de gitmem oralara. insanlık dışı, üst üste bir yaşam tarzı mevcut. trafik desen tam bir kaos hali. ipini koparan gelince, ortamın ahır gibi olması kaçınılmaz olmuş.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Herkes hakettiği gibi yaşıyor ben bunu anladım. Burda gelip sadece 0-100cc yi yazıp giderseniz kusura bakmayın ya yandaşsınızdan yada sıkıntılısınızdır. Sanki bütün motosiklet satışlarında artış var gibi göstermeniz alçaklıktır. 250-1300cc den ne haber ? Onuda söyleseniz bilelim ?

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Ne yapmaya çalışıyorsunuz diye sormuştum bu konu ilk yayınlandığında. Zaman zaman güncellemeyede devam ediyorum. Nasıl gidiyor satışlar?
    ------------------------

2019 yılı Ocak ayı otomobil ve hafif ticari araç pazarı 14.373 adet oldu. 35.076 adet olan 2018*yılı Ocak ayı otomobil ve hafif ticari araç pazar toplamına göre satışlar %59,02 oranında azaldı.

Herkes istediği siyasi partiyi destelemekte özgürdür. Burada siyasi parti polemiği yapıp kimsenin kimseyi kırma hakkı yoktur.
    Rakamlar yalan söylemez, satışlar hükümetimizin desteği sayesinde artış göstermiş. Olumlu bir gelişme bence.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Honda yine zam yapmış, ancak adamların rakamlarını dolar bazına çevirip geçen yıllardaki dolar bazında baktığınızda aslında yaptıkları zam değil de dolar karşısında ufak artış olmuş, yani cidden para erimiş gitmiş, zaten sorun motor olsa bütçemi ayarlar zamlara rağmen istediğim motorun ikinci eli dahi olsa alırım, ancak markete gidince ve giderlere bakınca cidden neredeyse harcamalarım yüzde 80 oranında artmış, aldıklarım aynı şeyler ama gider böyle, yani artık keyfe işler yapmak çok zor, kredi çekilecek bir ortam da yok kredi fazi oranları ise şaşmış durumda, öderim bir şekilde diyemiyorsun, motorumu ve arabamı satışa koydum, arayan soran yok ya da işyerini devredeyim, 1994 model peugeot ile takasa girer misin gibi abuk sabuk teklifler alıyorum, eskiden bu tip teklifler normal pazarlık tekliflerinin arasında tek tük çıkardı, şimdi ise millette para yok takasa girmeye çalışıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zamlara yada motosiklet satışlarına değil kin dolu mesajları görünce şaşırıyorum. Gerçekte eleştirilen zamlar mı? Ekonomi mi? Yoksa aba altından sopa mı vuruyor, öküz altında buzağı mı aranıyor, kin kusmaya sebep mi aranıyor anlamak mümkün değil.

Dünya motosikletin gidonunda dönmüyor, at gözlüğünü çıkarıpta bakmanın vakti geldide geçiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Kendi açımdan yazayım. Geçen ay fuar fiyatından aldığım cb500f son zamla yüzde on kazandırmış oldu.

Üstelik aynı motorun bugün 780 km sonunda ortalama tüketimi 2.9 litre. Daha ne isterim
    Aboov, benim tüketim 3,5 altına hiç inmedi o motorda, sizinki rodajda olduğundan herhalde, düşük devir takılıyorsunuz? (Kışın hava sıcaklığı bir de lastikleri 1-2 psi indirdiğim için 3,8-3,9 yaktım, yaz 3,6 idi...)

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes istediği siyasi partiyi destelemekte özgürdür. Burada siyasi parti polemiği yapıp kimsenin kimseyi kırma hakkı yoktur.
    Rakamlar yalan söylemez, satışlar hükümetimizin desteği sayesinde artış göstermiş. Olumlu bir gelişme bence.
    Satışların düşmesini kim sağladı acaba

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tabii ki dıj güjler ve içimizdeki uzantıları...

Her iyi sey hokumetimiz sayesinde, her kotu sey de dıj güjler ve içimizdeki uzantıları yuzunden...

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumlara hoşgeldin.
    Bir fikrimiz varsa yazıyoruz. Bir fikrimiz olması için okuyoruz.
    Demek ki bu sıraya göre, önce okuyoruz.
    Sen de öyle yap, çok güzel oluyo.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hala satışlar artıyormu acaba? ben ciddi azalma olucağını düşünüyorum kazanan yine çinliler olucak

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)