Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Motosiklete Zam Geliyor! Ek gümrük vergisi koyma kararı alındı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Halk çok memnun, ortalık lüx arabalar ve villa-sitelerden, rezidanslardan geçilmiyor, otoyollar-köprüler tıklım tıkış, yetmiyor. Para var, mutluluk var, harcayın gitsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Ozaman izninizle ben motorumu pıt pıt naylonla sarıp sarmalayıp çocuklarıma saklıyorum. Bu gidişle 10-15 yıl sonra kimse motora filan binemez. Sadece benim çocuklarda olur. İyi para eder.
    velizrsln, zekeriyaimam ve Shrieker bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yaptım, oldu, bitti. Hadi hayırlı olsun. Yakında firmalar tası tarağı toplayıp gider.
    Shrieker bunu beğendi.

Korkmayın, Çin lastiği zamlaniyor

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaddafi vb. liderlerin sonlarını gözümün önüne getirip geleceğe azda olsa umutla bakıyorum.
    Libyayı ayrı tutmak gerek.Şimdi yaptıklarından köpek gibi pişmanlardır.Kaddafi dönemi Libya.
    Su ve doğalgaz zorunlu ihtiyaç olduğu için ücretsizdi ve Libya’da evlerde elektrik bedavaydı. Sağlık hizmetleriyle birlikte eğimin de ücretsiz olduğu Libya’da tüm hastalar ilaçları hiçbir ücret ödemeden alabiliyordu. Ülkenin kendi ulusal bankaları halktan faiz almazken, hiçbir vatandaş vergi vermiyordu. Şaşıracaksınız ama Kaddafi devrilmeden önce dünyadaki en borçsuz ülke Libya’ydı. Eğer ki yurt dışında okumak istiyorsanız da, devlet tüm öğrencilere aylık 1650 avro ‘geri ödemesiz’ burs veriyordu. Bu rakam 2011 yılının rakamları. Şuan ne kadar verilirdi, siz düşünün.

Petrol gelirlerinin %90’ı Libya halkına gidiyordu ve evlenmek isteyen çiftlere devlet 150 metrekarelik daire veriyordu.(stratejikortak.com) Her aileye de istisnasız aylık o zamanın parasıyla 760 TL para, bir nevi maaş bağlanıyordu. Nüfusun yüzde 25’i yüksek tahsilli üniversite mezunuydu. Kaddafi dönemindeki Libya, IMF veya Dünya Bankası kredisi kullanmamıştı.

Kaddafi, Petrol ihraç eden ülkelere (OPEC) dolar ve euro yerine altın karşılığı satış yapmalarını tavsiye etmişti. Tıpkı Saddam Hüseyin gibi. Bunun anlamı ise altın karşılığı para basmayan Batılı ülkelerin iflasını istemek demekti.

Yönetime geldiğinde İngiliz askeri üstlerini ve birliklerini ülkeden çıkaran Muammer Kaddafi, petrol şirketlerini ulusallaştırdı ve İtalyan, Yahudi azınlığın mal varlığına el koyarak onları göçe zorladı. Türkiye’nin 1974’te ki Kıbrıs Barış Harekatı sırasında ABD’ye meydan okuyarak, Türkiye’ye açıktan destek veren tek liderdi. 2011’de Arap Baharı sırasında halk tarafından kafası ezilerek öldürüldü.
    OrjinAli, erdem999, DadasOflu ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Üzgünüz, gazap üzümleri gibi
    Geçmişi bilipte, göremeyiz geleceği
    İsyan, değiştirmeyecek neticeyi
    Bekliyoruz batıdan, güneşin geleceğini..
    !!!!!!

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    eheh bir de üç tane makro ekonomi tabiri öğrenip; önlem alındığını, bir para politikası olduğunu(!) :D, cari açıkla mücadele edildiğini falan anlatanlar çıkıyor arada, bayılıyorum )

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    R25 yeni parti fiyatını sordum: En düşük 22.750'den başlar dedi

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 yeni parti fiyatını sordum: En düşük 22.750'den başlar dedi
    Malezya'ya bir veri artışı yok ki, bahane aramasınlar. Gerçi 20'ye yaklaşacaktı zaten kur falan derken de, 22.750 de pis kokularla bezeli duruyor.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malezya'ya bir veri artışı yok ki, bahane aramasınlar. Gerçi 20'ye yaklaşacaktı zaten kur falan derken de, 22.750 de pis kokularla bezeli duruyor.
    Anlaşılan o ki bu bahaneylede geçirecekler.İzmir'i aradım.Bugün ne mt25 ne r25 kalmamış

Motosikleti
    GV650 EFI
    Mevcut vergileri yükseltip yeni vergiler icat edip, vergiden gelen paraları savurarak İSTİKRAR ile yönetiliyoruz.

Çok değil kısa bir zaman sonra bunada alışacaksın artık bu da normal gelecek, sen günlük yaşamını devam ettirmeye çalışacaksın, bir tek farkla almayı düşündüğün motor için 3-5 ay daha fazla çalışıp yemeden içmeden para biriktireceksin. Tıpkı 8-9 ay önce arabalara gelen vergi gibi buda unutulup gidecek.

SEN KOYUN OLDUKÇA SANA VERGİ DAYANMAZ. Durmak yok yola devam.
    velizrsln ve Shrieker bunu beğendiler.

gardeşim vergi olmazsa yollar nasıl yapılacakk bariyer nasıl yapılacak??

verin parayı bariyer yapılsın o da en küçük kazada sizi öldürsün

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 gayme seviyesinde iken , burun kıvırdığım tek silindire bu kadar vermem diye düşündüğüm tenere senden özür diliyorum , bahçada acı biber olacaadı , katıksız yiyemde dilime ceza verem.
    tenere çift silindirli olsa çöp olur. Advanture-enduro motorsikleti o, tork lazım.

eheh bir de üç tane makro ekonomi tabiri öğrenip; önlem alındığını, bir para politikası olduğunu(!) :D, cari açıkla mücadele edildiğini falan anlatanlar çıkıyor arada, bayılıyorum )
    Be cahil muhatabın benim, 22 yıllık ekonomist. Neye bayılıyorsun anlat bakalım? Yoksa cahilliğini ortaya saçma terbiyesizlik yapma.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Malezya değil endonezya menşei.Yine de ek vergi kapsamına giriyor sanırım.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de diyorum sabah sabah kulağıma gelen bu zevk çığlıkları nereden geliyor ?

Ama olsun du halk uzun'u seviyordu .
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Ver mehteri Reis beee
    Shrieker bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu şumu demek oluyor,belirli ülkelerden gelen motorlar özel gümrük vergisine tabii olacak?Eskiden özel iletişim vergisi vardı,gençler bilmez bu cep telefonları ilk çıktığında devlet pastayı gördü vergiyi bastı.Dedilerki geçici nerdee hala var.Hükümet kim olursa olsun hepsi vatandaşın üstünde.Hepsi aynı al birini vur ötekini.Aklım yettiğinde özel başbakandı o zamandan beri ardından gelenlerin alayı vatandaşı sömürdü.Sağcısıda aynıydı solcusuda aynı idi.Sadece şuan yönetenler değil ondan öncekilerde kötü idi.Ben iyisini görmedim.

Oh ya ben de vergi vermek istiyorum. Paraları azalmıştı, her hafta sonu organizasyon/toplantı yapa yapa paraları bitmişti. Motorumu satip yeni motor alıp, bana salak denmesini çok istiyorum.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı MFE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay sen bin yaşa, hele şükür aradan bazı akıllılar da çıkıyor. Ama millet olarak bizim huyumuzdur, "onlar düdükledikçe" biz ses çıkamayız, koyun gibiyizdir sessiz gütmesi kolay Yahu cidden sadece motosiklette değil, otomobilden cep telefonuna, böyle vergiler dünyanın başka yerinde olsa, günler süren eylemlerle geri adım attırırlardı hükümetlerine. Bunlar son çareler, fakat öncesinde bizden birkaç sektör temsilcisi de birleşip gidip 2 bakanla konuyu kamoyunu da konu hakkında bilgilendirmiyor ki arkadaş... Kullanıcı olarak tek çaremiz bilerek "alamamak" olmalı başka yolu yok. Biz alamadıkça, sıfır motosiklet satmadıkça, sektördeki ithalatçılar sıkıntı yaşadıkça, yöneticilere durumu daha da hızlı aksettireceklerdi-ki vergiler geri alınsın. Buna mecburuz, evet bir süre 2. el motosiklet piyasası daha hareketli olabilir, 2. el piyasasındaki ölücüler de motosikletlerine daha yüksek fiyat çekebilir, ama hepsi en azından bu vergilerle sıfır motosiklet almaktan da kat kat iyi olacaktır.

Bu arada menşei 1 - 2 - 3 nolu bölgelerdeki ülkeler olan motosikletlere %20 ötv eklenmemiş görünüyor. Yani menşei aşağıdaki ülkeler olan motosikletlere zam yok
    AB ülkesi ülkeler, Efta ülkesi ülkeler, İsrail, Makedonya,Bosna-Hersek, Fas, Batı Şeria,Gazze,Tunus, Mısır, Gürcistan,Arnavutluk, Şili,Sırbistan, Karadağ, Kosova, Morityus, Moldova,Güney Kore, Malezya...

Bu durumda zam en çok Hint ve Çin menşei ürünleri etkileyecek denebilir. Tabi ki akıllara gelen ilk marka Bajaj oluyor. Bu derece büyük satış rakamlarından sonra devlet büyüklerimiz, oraya da bir hortum sokmak istediler anlaşılan, vatandaş olarak görüşüm budur...
    aynen. Eğer hint ve çin de dahilse ve zamlar büyük etki gösterirse onu da almam bu kadar basit. Ben kendi adıma nasılsa herkes alıyor demeyenlerdenim. Kim alırsa alsın ben almam. Böyle bir sömürü yokgerçekten...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)