Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıra dışı iki tekerlekli robot görenleri şaşkına çevirdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Honda'nın tanıttığı kendi kendine denge sağlayan motosiklet konseptini görüp şaşıranlar ve garip olduğunu düşünenler varsa, bizce Boston Dynamics'in iki tekerlekli robotunu görmeden karar vermesinler.

Boston Dynamics bipedal konsept çalışmasına benzer bir çalışma ile tekrar karşımıza geliyor. Fakat bu seferki tasarımda ayak görünümlü mekanik parçalar kullanmak yerine, firma tekerlek ve elektrik motorlar kullanmayı tercih etmiş. Robotun arka uzuvlarındaki dizler arkaya doğruyken, ön uzuvlarında ise adeta bir atı andıracak şekilde öne doğru dizler kullanılmış.

BOSTON DYNAMICS ŞİRKETİNİN YENİ İKİ TEKERLEKLİ ROBOTU

Bu canavarımsı aletin kafayı andıran bir yapısı bulunmuyor. Hareket ederken de arkadaki dizlerinin yardımıyla dengeyi sağlıyor.

Firmanın kurucusu ise yeni konsept için şunları söylüyor; "Bu deney aslında tekerlekler ve bacaklar kullanılarak, dinamik bir sistem sayesinde kendi kendini dengelemeyi başaran ve bunu yaparken kendi ağırlığını dağıtmak koşuluyla bunu başaran, sonucunda da bizlere son derece önemli veriler sağlayan bir çalışma".

Videoda yeni tasarımı izleyebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Nabıcaz be Kamil videosunu koydum da sonra vazgeçtim.
    tcourb bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Admin başka tanıtım videosu bulamadınmı kamera ile TV den alıntı video atıyorsun

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Bu Boston dynamics 1, Google X 2 beni ürküten projeleri var ve daha açığa çıkmamış kim bilir neler üzerinde çalışıyorlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    En sonda nasil zipladi o oyle yahu...

Gel de hayret etme...

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Boston dynamics 1, Google X 2 beni ürküten projeleri var ve daha açığa çıkmamış kim bilir neler üzerinde çalışıyorlar.
    DARPA fonluyo bildigim kadariyla boston dynamics'i... kim bilir bilmedigimiz neler var...

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Bu şirketten bende tırsıyorum en başından beri. İnanılmaz projeleri var gözle görebildiğimiz. Görülmeyen neler var kim bilir.
    USA Army çok ekmeklerini yiyecek.

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Gelecek belliki çok şenlikli olacak. Geçen birinin konuşmasında dinlemiştim. Bugün doğan çocuklarımız hiç bir zaman araba kullanamayacak demişti. Tuhaf gelmişti,fakat düşününce otonom araçları,yapay zekaları,sürücüsüz otomobilleri,gerçekten adamın haklı olduğunu anlıyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)