Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Yamaha'dan ZAM GUNCELLEMESI - En son fiyat listesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm bunlar japon lobisinin oyunu, oyuna gelme ))) Bizim yolu köprüyü kıskandı japonlar o yüzden bu fiyatlar.

Şaka bi yana Yamaha ucuza bile satıyor. Açın Avrupa yada amerika fiyatlarını, motosiklet ücreti * 1,37 * 1,18 şeklinde çarpıp fiyatın ne olduğunu görürsünüz.
    Dostum önemli olan Motorun üzerindeki fiyat etiketi değil. "ALIM GÜCÜ"
    Amerika'da MT09 38 değil 48bin tl de olsa adamlar bunu mesela 3 maaşı ile alabiliyorken biz 30 maaşla alabiliyoruz böyle düşün.

..

Hatta az önce kabaca hespladım

Amerikalı 6 Maaş ile MT09 alabliyor
    Türk 27 Maaşla alamıyor.
    Thracian, espresso, hknsaritas ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum önemli olan Motorun üzerindeki fiyat etiketi değil. "ALIM GÜCÜ"
    Amerika'da MT09 38 değil 48bin tl de olsa adamlar bunu mesela 3 maaşı ile alabiliyorken biz 30 maaşla alabiliyoruz böyle düşün.

..

Hatta az önce kabaca hespladım

Amerikalı 6 Maaş ile MT09 alabliyor
    Türk 27 Maaşla alamıyor.
    İngiltereyi de ben hesaplayayım. Saat başına asgari ücret Nisan 2017 de 7,50 pound. Haftada 40 saat çalışan asgari ücretli ayda 1200 pound maaş alıyor. tracer 900 fiyatı 8700 pound yani bu durumda yaklaşık yedi buçuk maaş yapıyor. Türkiye de asgari ücret 1404 tl yani Türkiyede aynı motor yaklaşık 33 maaşa alınabiliyor.
    Bu arada Gorefest de doğru söylüyor. İngilterede %20 vergi var. Vergiyi düşüp Türkiyedeki vergileri ekler kurla çarparsak 8700/1,2*1.18*1.37*4,73=55437 tl gibi bir fiyat çıkıyor.
    Velhasıl Yamaha bize kazık atmıyor biz fakiriz. Çıksınlar şimdi söylesinler biz fakir değiliz yollar lüks araba kaynıyor diye. Milletin temel standartı, dünyaya bakışı, hayat dediği şeyi algılayışı o kadar yerlerdeki kendini layık görmüyor güzel yaşamaya. Hadi kendini görmedi seni beni de görmüyor ve bunun için elinden geleni de yapıyor. Yazık yahu bize
    Deryali, mustang53, Riptalon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Bunlar daha başlangıç, Mart ve Nisan da günlük yaşantımıza gelen zamlardan sonra insan içine çıkabilcekler mi acaba merak ediyorum.

Zaman ayırıp şunu izleminizi ve bugünkü duruma nasıl gelindiğinin en basit anlatımı

singlegunman bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Japon Lobisi değil Japon Hobi'sinin oyunu bunlar hep
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen yıl 250 cc leri 20.000 TL ye almaya hazırlanın diyorduk.Şaka maka 125 cc ler 20.000 TL oldu.Ama olsun ekanamü eyiyee gidiii.2023 te bor çıkaracağız 1000 cc motosiklet 1000 tl olacak.

Ayrıca bunlar zam değil zamcık.Asıl zamı Mart-Nisan aylarında göreceğiz.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Motora başlamak = eğitim + ekipman + motor alımı + motorun evrak işleri ve kullanm giderleri (kasko sigorta bakim benzin vs)

Hepsinde maliyetler en az %25 arttı. Motor işine girmek isteyen arkadaşlar bunları hesaplayın lütfen.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Aralık başında 16bin liraya aldığım xmax 250 şimdi web sitesine baktım 16950 yazmışlar. 17bin yazmak ayıp olur demişler demek ki. Daha ehliyet ve ekipman almadan, motora binemeden, motor garajdayken zam geldi motora. :(

İyi ki almışım o zaman. şimdi hiç alamazdım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merkez bankası dolar kuru o tarihte 1.79

NC yerine dolar almış alsaymışssın 40.000 tl küsür yapıyor
    Kafa o kadar çalışsa ekonomist olurduk
    Şimdi bekçilik yapıyoruz boşuna degil yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Beyler nacizane fikrimi söylüyorum. Buradan kimseyi de teşvik etmiyorum, öyle düşünülmesin.
    Aralık'ta bir bilet aldım 15 liraya, amorti çıktı, Ocak ilk çekilişine 7 liradan 2 bilet aldım, birine amorti çıktı, 6 liradan bir bilet bir kazı kazan yaptım hiç biri çıkmadı. Şimdi tekrar başa döndüm 15 liraya iki bilet aldım, 3 kazı kazan yaptım. Kazı kazanlar çıkmadı, biletlerden birisi çıkarsa en büyük ikramiye 750 lira, en küçük ikramiye amorti.

Şu zamana kadar yaptığım masraf 30 lira. Umut %75, çıkması durumunda kısa vadeli "döviz kuruna karşı" aşı gibi olacak. 1 ev, 2 motur, 2 motor garajı(Şu Antalya'da üretimi olan, AEA'da çıktı)
    hknsaritas bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler ben 3 liradan usd taşıyorum mesele sadece doğru pozisyon almak değil.

2017 r6 ya 64 bin vermek ve devamında krizin derinlesmesiyle nakitte kalmak yerine motor almanın doğru karar olduğuna inanmamak.

Büyük resim can sıkıcı.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Daha büyük resim de bir daha bu yaşta olmayacağımız. Ömür geçiyor maalesef erteleye erteleye.
    mustang53, espresso, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ertelemek zorunda bırakanlar utansın
    mustang53 bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    yeni kasa r6 hayal oldu

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Şimdi bu makinalar Türkiye'ye dolar/Euro kuru üzerinden gelir. Hesabı ona göre yapmak lazım. Şimdi Geçen yıl 1.300 TL olan asgari ücretin € karşılığı 403 € Bu yıl 1.400 TL olan asgari ücretin Karşılığı 338 €'dur. 65 Euro kaybın var...Yani asgari ücret ile çalışan bir vatandaşın cebinden 268 TL sini çaldılar. Ha bir de 100 TL zam yapmalarına rağmen.
    Yamaha r25 güncel fiyatı ile şuan 4.435 Euro şöyle yapalım...
    Yamaha YZF R25 4.435 Euro.
    Almanya asgari ücret 1.800 küsür euro
    Fransa asgari ücret 1.500 küsür Euro
    İngiltere'de 1.200 Euro
    Yunanistan 800 Euro
    Türkiye 338 Euro...
    Hadi şimdi git al R25'i

bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    2017 R6 FİYAT TAHMİNİMİZ 55.000 TL civarındaydı. senin yurtdışındaki satış fiyatlarını, dolar bazlı olarak araştırmıştın ve benim 55.000 öngörüm ile örtüşüyordu.Fakat gördüğün gibi Yamaha yine ters köşe yaptı.
    Açıkcası ben dolar veya euro yerine, makinaya yatırım yaptım.Aralık ayında R25 topladım piyasadan.(Balıkesir YAMAHA Fırat"tan 69.000 tlye sıfır R1 almadığım için köpekler gibi pişmanım)
    Önceki tutmayan öngörümün üzerine bir öngörümde şu an ki piyasada 2,el 2016 model R6 Almak mantıklı geliyor.Zira 2016 ile 2017 arasında nerdeyse 24.000 tl lik fark var.herne kadar kasa farkı olsada arada bir uçurum var

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ben 3 liradan usd taşıyorum mesele sadece doğru pozisyon almak değil.

2017 r6 ya 64 bin vermek ve devamında krizin derinlesmesiyle nakitte kalmak yerine motor almanın doğru karar olduğuna inanmamak.

Büyük resim can sıkıcı.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    motosiklet hırsızlığına bir çare bulmak lazım.
    espresso ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçimden bir ses bu sene hero'nun açık ara önde gideceğini bajajın bu servis ve kronik sorunları yüzünden geriye düşeceğini hondanın alışıla gelmiş müşterileri yine bir miktar scooter cbf150 alarak hondayı ayakta tutacaklarını ve yamahanın bu gidişle ybr'yi 7.500 gibi bir fiyata çıkaracağını söylüyor. Suzuki kawasaki zengin işi o motorlardan anlamam ve zaten onların alıcısı sabittir yine gider alırlar fiyatı ne kadar olursa olsun
    Artık caddelerde yoğunlukla çin ve hint malı motosiklet görmeye alışın çünkü millet zaten evine ekmek götüremiyor bu fiyatlarla japon mallarına yanaşacaklarını hiç düşünemiyorum.

Millet olarak Allah yar ve yardımcımız olsun.
    Bu senenin fiyat / performans kralı yine TNT 25 olur, ardından da NS200 gelecektir. Bir de yeni çıkacak olan NS160, sınıfında iyi bir alternatif olacak. Hero'da doğru dürüst motor yok. Ancak Hunk ve yeni gelecek enjeksiyonlu Glamour ile bir ihtimal iş yapabilir, o da fiyatlarını uygun tutarsa. TVS RTR200 gelecek mi acaba ?

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bugs buny, tutturamadım fiyatı :(

Ben usd alıp kendimi hedge ettiğim için zararım yok fakat beklentim kötü.

Keşke ekonomik durumumuz kriz icinde olmasaydı ve önümüzdeki günlere daha pozitif bakabilseydim.

Bende düşündüm dün 2016 r6 0 km yi 47.5 fiyatı var iyi pazarlıkla daha aşağılara alınabilir fakat tam içime sinmiyor ama bir süpriz yapıp alabilirim kafam çok attı 64 du görünce.

Bilemiyorum :(

bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    Benim şu anki fikrim 2.el düşük km"li 2016 R6 almak yönünde.40.000 &42.000 bandında alırım diye düşünüyorum.Yada senin gibi kafam atarsa 3 tane R25 bayiye verip 2017 R6 mı alalım bilmiyorum açıkçası
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugs buny, tutturamadım fiyatı :(

Ben usd alıp kendimi hedge ettiğim için zararım yok fakat beklentim kötü.

Keşke ekonomik durumumuz kriz icinde olmasaydı ve önümüzdeki günlere daha pozitif bakabilseydim.

Bende düşündüm dün 2016 r6 0 km yi 47.5 fiyatı var iyi pazarlıkla daha aşağılara alınabilir fakat tam içime sinmiyor ama bir süpriz yapıp alabilirim kafam çok attı 64 du görünce.

Bilemiyorum :(
    Salurbey bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    beyler bende r25 alma arefesindeyim.yanlız bu fiyatlardan tabiki yalan olucak.bugün itibari ile ZAM GELDİ YANLIZ BU FİYATTAN DEĞİL ! r25 16.700 şu an 350 tl zam geldi.bu liste fuar listesi olmasın !

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)