Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet ehliyeti için kursa başvurdu, 'Kullanmayı öğren gel' dediler

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim o zaman tüm sürücü kursları kapatılacak. Sadece ehliyet parası ilgili merciler tarafından verilecek. Bu adamlar eğitim vermeden eğitim parasınıda cebe atıp daha birde üstüne öğrende gel diyor. Ulan sen nesin o zaman? Amacın ne hizmetin ne görevin kime?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Nisan ayında 770tl HARACIMI sürücü kursuna yatırıp HİÇBİR EĞİTİM ALMADAN ehliyetimi aldım. Türkiyede sistem bu şekilde. Kolay para kazanmak istiyorsanız bir sürücü kursu açın, kasasında bekleyin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    İşte bende tam bu konuda, arkadaşlar faydalansın diye işini adam gibi yapan bir sürücü kursunu anlattim. Forumda reklamcı dediler bana. İyilik yapsan bir türlü yapmasan bir türlü

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kursunda motosiklet eğiticisi bir arkadaşım var. Hayatında bisiklete dahi binmemiş kişilere motosiklet kullanmayı öğreterek ilk sınavda ehliyet aldırıyor.
    Yer:Kdz. Ereğli
    benim gittiğim kurs hocası da bisiklet dengesi olmayanlara motosiklet öğretiyor. Ama bisiklet bilmeyenlere fiyat ayrı...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    madem öyle, o halde kullanmayı bilen direkt sınava girebilsin olmaz mı?
    eğer geçemezse kursa gitmesi mecburi yapılsın. ama geçerse direkt olarak ehliyetini alsın.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim o zaman tüm sürücü kursları kapatılacak. Sadece ehliyet parası ilgili merciler tarafından verilecek. Bu adamlar eğitim vermeden eğitim parasınıda cebe atıp daha birde üstüne öğrende gel diyor. Ulan sen nesin o zaman? Amacın ne hizmetin ne görevin kime?
    İşte bu tepkiyi buranın yanısıra BİMER gibi kurumlar vasıtasıyla bakanlığa da duyurmanız gerekiyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Malesef durumun bu düzeyde olmasında devletin büyük hata payı var ne kursu ne adayı koruyan bir durum yok taban fiyat üzerinden konuşacak olursam b den a2 alacak kişi kursa 770 tl kurs ücreti öder meb derki 1 dersin ücreti 55 lira toplamda 14 ders vereceksin der buda 14x55 = 770 tl eder yani kursa ödediğiniz para sadece ders ücretinizdir bu işte heleki hayatında bisiklete bile binmemiş adamın ben ehliyet alacım almışken birkere alayım birdaha uğraşmayayım diyip a sınıfı taleplerinide çok görüyorum eee parayı bastım mt07 yide direk verelim o halde yok öyle iş motor kullanmayı bilen adam bile düşüyor ise bilmeyeni siz düşünün geçen hafta adayım km saati far vs düşme sonucu dağıttı 300 tl masrafı var şimdi bu para talep edilce ben acemiyim yeaaa bana kırs bunu öğretmek zorunda safsataları dönecek öbür türlü kurs almasa sineye çekecek kendi zarar edecek çünkü srnin kırıp dökme paranı almıyor keza bunu meb e dile getirdiğimizde bariz bir şekilde o bizi bağlamaz senin ile adayın arasında diyebiliyorlar ve yine kurs bu sefer fazla para istese taban fiyatı 770 değilmi fasılları dönecek kazıkçı olacak bu düzen yeni yasa ile düzeltilmediği sürece böyle gidecek bimer falan birşey çıkmaz o işten kayıt olur sistem girişin yapılır 14 ders yerine 6 dersmi veriyor o zaman yasal olarak işlem yaparsın diğer türlü ya fazla paraya razı olup kayıt yaptırıcan yada düşüp kırdınmı dansöz gibi kıvırmadan masrafını üstlenicen diğer bir sürücü kursunda tanık oldum adam mt07 yi basına geçirdi sınavda km saati kırıldı adam 1.150 lira kurs ücreti ödeyecek km saati servisin verdiği fiyat 4.500 tl kaldıkı farı vs de var km saati üzerinden devam edelim 3.350 lirayı adam cenindenmi ödesin ne kazandı işte bu gibi durumlar yüzünden kurslar biliyorsan gel der yada alır kaydını sır sile olarak küçükten büyüğe vs devam eder bu seferde 14 ders yeterli olmaz özel ders vs derken fiyat artar benim çalıştığım kurs bilsende bilmesende kayot alıyor kırılanı dökülenide talep etmiyor fakat bu şekilde 24 tane kurs içinde bizimde dahil olduğumuz toplam 3 kurs var sistemin değişmesi ve olaya bu açıdan da bakılması bu sorunları çözecek gibi aksi halde hep böyle olacak böyle olmak zorunda kimse zarar edeceği bir işe girmez

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Nokta ve virgül diye yeni bir icat var. Nimetlerinden faydalanın derim. 3. satırı zor bitirdim, sonra devam edemedim.
    serdar23_Bilgem ve maktama bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende ehliyeti alırken almışken bir kere alayım diye A sınıfı aldım.Fakat motoru 200cc aldım.Bunun ehliyetin sınıfıyla alakası yok.Hiç bir kurs motosiklet kullanmayı bilmeyen adamı A sınıfı motor kullanmayı öğretemez.Anca sınavı geçirtir.Ben sınavı Benelli TN600 le geçtim bu acemiliğimle bedava verseler almam.Ağır güçlü kontrol edebileceğim bir şey değil.Kaldıki ben de sınav için pratik yaparken motoru olduğu yerde iki kere yana yatırdım.Ben motoru geçtim motorda ne koruma demiri ne de takozu vardı.Ayağım altında kalsa kırılırdı.Kursların hem motoru hemde kursiyeri düşünerek bu tür önlemler alması lazım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de xmax 250 scooter aldım ama henüz ehliyetim olmadığından binmiyorum.
    Ehliyet için kurs araştırırken benzer şeylerle karşılaştım. Tabi telefonda ben sizi sonra ararım deyip kapattım bu durumlarda.
    En sonunda bu forumda da kendi ayrı konu başlığı olan Gelişim sürücü kursuna ulaştım. Birkaç motorcu tanıdığımdan da soruşturdum, eğitim konusunda gayet iyiler izlenimi oluştu. Soğuk havalar geçsin o kursla başlayacağım.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Arkadaşlar şikayet edin bildirin falan diyorsunuz ama öyle bir mekanizma yok. Ben bir tane sürücü kursunu dolandırıcılık yaptıklarını söyleyerek şikayet ettim. Sonuç olarak sadece paramı geri alabildim. Kursa hiçbir yaptırım uygulanmadı. Şikayet ettiğim yer de MEB'in sürücü kursları ile ilgilenen birimi. Yani doğrudan yetkililerle şikayet etmeme rağmen hiçbir şey yapılmadı.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nokta ve virgül diye yeni bir icat var. Nimetlerinden faydalanın derim. 3. satırı zor bitirdim, sonra devam edemedim.
    Ne . Kadar yazacaklarım son buldu
    Nede , kadar kıvrak oldu yazdıklarım
    Okuma meselesine gelince ben sadece işin içinde olan bir göz olarak yorum yaptım okuyup okumaman beni bağlamaz zaten sen oku diyede yazmadım
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    senelerdir durum böyle
    2 sene önce ehliyet almak için kursu arayınca işleten abi nerede verelim burada motosiklet eğitimini demişti
    Ben ne biliym la gelip senin eğitim yerini ben mi araştırcam diye telefonda adama fırça atıp kapatmıştım

Dip toplamda olay şuraya geliyor.
    Devletin sistemi buyken bu kurslara da ihtiyaç var ve adamlar pazarda olan bir ihtiyaca hizmet ediyorlar.
    Çok da haksız sayılmazlar.

Aynısı İstanbul'da benim de başıma geldi. Eğitim veriyor musunuz dediğimde, " Biliyorsanız gelin dediler, eğitimcimiz yok" yanıtını aldım. Neyseki bileğimin hakkıyla A sınıfı sınavını geçtim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    otomobil ehliyetinde aynısını ankara sincanda bana yaptılar.çok hoş bir anı olarak kaldı aklıma geldikçe gülüyorum.burdan adını hatırlamadığım sürücü kursuna teşekkürler.bindim kemeri taktım 'evet sür' diye bir komut geldi direk konuya girdik direk

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    - DIIT! DIIT!
    - Buyrun falanca sürücü kursu.
    - Ben A sınıfı motosiklet ehliyeti almak istiyorum. Kursunuz A sınıfı ehliyet veriyor değil mi?
    - Elbette.
    - Kurs da veriyor musnuz?
    - Tabi veriyoruz. A sınıfı ehliyet için eğitim verecek hocamız var.
    - Bak birader ben 48 yaşındayım, hayatımda bisiklete bile binmedim. Öğretebilecek misiniz bana?
    - Abi sen ne diyorsun! Bizim hoca süperdir. Ben bile 8 saat kurs alarak ehliyetii aldım.

Tam esnaf modu muhabbet ama gidip deneyelim, dedim.

Kursa gittim kaydımı yaptırdım, paramı ödedim. "Senin B ehliyetin var, teorik derslere ve sınava girmiyceksin, doğrudan direksiyon için kursa gelip direksiyon sınavına gireceksin." dediler.

Kurs zamanı SMS ile hocanın telefon numarasını ve eğitim yerinin adresini yolladılar. Açtım telefonu hoca ile de konuştum. Adam öyle kendinden emin konuşuyordu ki güvenimi kazandı. Gittim kursa. 12 saat eğitim sonrası hoca "Abi senin en az bir gün daha gelmen gerek" dedi. 4 saat daha gittim. Sınavı geçip ehliyetimi aldım.

Havalar düzelince de bi tatlı alıp teşekküre gitmeyi planlıyorum.

Gördüğüm kadarı ile herkes benim kadar şanslı değil bu kurs işinde.
    Hayat her zaman sen tüm olanakları yaşayıp tüketmeden önce biter... W. Faulkner

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Arkadaş ben bu kafayı anlamıyorum.

Kursiyer MT07 düşürmüşmüş, yok parasını kim karşılayacakmış, yok bu düzen böyle olmalıymış !!!!!

Bu mudur savunma ???
    Bu mudur yapmadığın bir iş için para isteme yani haramı iste savunması ???
    O kadar parayı o riski taşıdığın için alıyorsun.
    Bi düzine A sınıfı kursiyer geldiğinde ders verdiğin motorun parasını tümden kurtarıyorsun da, motor yan yatınca mı kötü oluyor.

MT07 nedir? Bu motoru ehliyeti olan ama orta derece tecrübesi olan kişilere dahi önermiyorlar.
    MT07'nin kursta ne işi var ???
    Kurs hocası kendi kişisel zevki MT07 alır. Sonra bunu hazır almışken kurs motoru yapayım der.
    Sonrada yok motor düştü, yok motora hasar oldu, bık bık bık...

Yok mu kardeşim çok daha yumuşak gaz tepkisi olan, daha kolay hakim olunan motorlar ?
    Var tabiki.
    O zaman MT07 gibi motoru kurs motoru yaparsan, o motor düştüğü zaman ağlamayacaksın.

Bu işi hakkıyla yapan kurslar, 12 saat eğitimi tam veren kurslar var mı?
    Var tabiki
    O halde bu kursların sahipleri şimdi enayi mi oluyor?

Biz ne zaman haramı savunan bir millet olduk arkadaş???

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Aynı olay benim de başıma geldi. A sınıfı ehliyet için başvuracağım dedim daha önce motor kullanmadıysanız A sınıfı motoruna bindirmiyoruz, sıkıntı oluyor dediler. B sınıfı ehliyet almaya gelene de araba sürmediyse kursa almıyor musunuz diye çıkışınca cevap veremediler Kabahat bunlarda değil böyle kurslara A ehliyeti verme lisansı verip denetlemeyenlerde.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Şimdi olayın birde şu bayotu var. Kursları denetlemesi gereken MEB'de ki kişilerin tamamına yakını motosiklet kullanmayan insanlar. Hal böyleyken kursları doğru dürüst denetlemelerini beklemek fazlaca iyimserlik olur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)