Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletlere yönelik sıkı denetim talimatı verildi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah sabah adamin biri scooter plakasinin üstünü kapatacak sekilde kocaman saç levhadan Türk bayrağı koymuş lan kahkaha attım resmen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Ben araba kullanırken motorculara olabildiğince yer vermeye çalışıyorum. Motor kullanıcıları da vergisini veriyor sigortasını yaptırıyor. Trafikte en az araba kadar motorun da hakkı var. Ama nedense motor kullananlara iyi bakılmıyor. Geçen Taylandla ilgili bir belgesel izledim. Nerdeyse herkes motora biniyor. Resmen motorlar sel gibi akıyor trafikte. Ama ülkemizde motora binmeyi küçümsüyorlar. Benim a2 ehliyetim çıksın adliyeye motorla gidip gelecem. Motorla adliyeye giden tek avukat olacam adanada. Belki benden görüp başkaları da heves eder. (bu arada birkaç güzel abimiz bisikletle geliyor adliyeye. onları da gönülden kutluyorum)
    espresso, fatih.met ve MotoNoob bunu beğendiler.

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Oleyyyy Sevinçle Karşışıyoruz çok başarılı bravo bravoooo 😏😏😏😏😏😏

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    arada şu topcase meselesi hortlayacakmış gibi bir his var içimde.

üzerinde çin işi yuvarlak sis farı olmayan motor yok gibi neredeyse,
    eğer uygulamaya geçerse epey feryat figan duyacağız.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sıkıntı yoooooook..

Halen aldığım gibi Orijinal haliyle binerim motora, hatta aldığımda plaka yoktu onu bile takmadım extra olmasın üzerinde diye.
    Tam anlamıyla STOCK halde

Motosikleti
    falcon flash 100
    ortalıkta devletin olmadığına yine devletin güzel bir kanıtı. 2012 yılında günümüze bu senenin de bittiğini varsayarsak dolu dolu 5 yıl geçmiş ötv si ödenenlerin % 3 (6.049) tescil edilmiş % 97 (181.937) tescil edilmemiş. peki bu süre zarfında bunları denetlemekle yükümlü olanlar bir gün dahi geçik me ile maaşını almış mı. yada kendi kendine maaşını bankamatikten çekip evine doğru giderken yolda hiç bu araçlara rastlayıp hiç vicdan muhasebesi yapmış mı beş yıl bu beş. bir iki ay olsa anlaşılır vatandaş gelir tescil ettirir sık boğaz yapmayalım diye tolerans göstermiş diyeceğim ama işin içine yıllar girince bir şey diyemiyorum.
    espresso, The Dude ve ...garip... bunu beğendiler.

Ragnosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 900 Hornet
    Geçtiğimiz sabah puslu sağanak yağışlı havada sis farlarımın çakar fonksiyonunu açtım. Üşenmedi yavaşladı bekledi beni yanına gelince neden yakıyorsun dedi. Fark edilmek için dedim haklısın ama led kullan dedi. Yanında oturan eline defterleri aldı ceza kesti sanıyorum ama durdurmadı. Yağmur vardı ıslanmak istemedi muhtemelen. Normalde şuana kadar hiç uyarı almamıştım. Bu haberden dolayı sanıyorum. herkes dikkat etsin bu aralar..kazasız sürüşler

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Valla yapsınlar arkadaş 100lük cup motora bir egzos yapmış cayırtıdan geçilmiyor ne plaka ne kask var alsınlar ellerinden hele 600 cc motorla şehir içinde bağırttımı sövmedik yerini bırakmıyorum kardeşim çocuk var hasta var ne bağırtıon s.git şehir dışı ne yapıosan yap
    espresso bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla yapsınlar arkadaş 100lük cup motora bir egzos yapmış cayırtıdan geçilmiyor ne plaka ne kask var alsınlar ellerinden hele 600 cc motorla şehir içinde bağırttımı sövmedik yerini bırakmıyorum kardeşim çocuk var hasta var ne bağırtıon s.git şehir dışı ne yapıosan yap
    İstenildiğinde stock egzoz ile de çevreye rahatsızlık verilebilir. Performans egzoz takılı diye motorcuları mimlemenin anlamı yok. Evet birçok kişi sesi için alıyor bu egzozları ama şu da bir gerçektir ki açık egzozlar yolda görünürlüğü arttırıyor. Stock egzoz da ses çıkmadığı için diğer yaya ve araç sürücüleri bizleri bisiklet gibi görüp önümüze atlarken açık egzozun yarattığı etki sayesinde yola pat diye atlamıyorlar. Sağ/sol/dikiz ne varsa kullanıyorlar sesin kaynağını görebilmek için.
    vitalx bunu beğendi.

Zesta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Benim gözlemlediğim kadarıyla kask,mont gibi koruma ekipmanlarını takmayanları araba sürücüleri de dikkate almıyor. Ben bile arabayla giderken kasksız gördüklerime camı açıp kardeşim kask takın gibisinden telkinlerde bulunuyorum. Umarım bu haber kask takan motosiklet sürücüsü sayısını arttırır ve trafikte farkındalık sağlar.

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Aranan bir motosiklet varsa yolu kessinler ya da barikat kursunlar.. Böyle her motoru durdurma muhabbeti olunca işgüzar arkadaşlar yok eksozuydu yok plakasıydı diye anlamadan etmeden cezayı yapıştırırlar. tüvtürk muayenede bile orjinal eksozuma kusur bulan bir mekanizma varken. çevirme yapan arkadaşlar neler yapmaz..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    ortalıkta devletin olmadığına yine devletin güzel bir kanıtı. 2012 yılında günümüze bu senenin de bittiğini varsayarsak dolu dolu 5 yıl geçmiş ötv si ödenenlerin % 3 (6.049) tescil edilmiş % 97 (181.937) tescil edilmemiş. peki bu süre zarfında bunları denetlemekle yükümlü olanlar bir gün dahi geçik me ile maaşını almış mı. yada kendi kendine maaşını bankamatikten çekip evine doğru giderken yolda hiç bu araçlara rastlayıp hiç vicdan muhasebesi yapmış mı beş yıl bu beş. bir iki ay olsa anlaşılır vatandaş gelir tescil ettirir sık boğaz yapmayalım diye tolerans göstermiş diyeceğim ama işin içine yıllar girince bir şey diyemiyorum.
    Bu %3 orana elektrikli scooter'lar mi sebep oldu acaba, yoksa gercekten benzinli motosikletlerin sadece %3'ü mü plaka almış?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Olay o değil de bu denetlenecek şeyler zaten düzenlemelere aykırı olan şeyler. Niye denetleniyor diye değil de, talimat gelene kadar denetlenmesi gereken bu çarpıklıklar neden denetlenmiyor, onu sormak lazım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dün bir kaç web siteden trafik sigortası teklifi aldım. 1243 tl çıktı en ucuzu. param yok yaptıramıyorum sigorta. motoru satamıyorumda, trafiktende düşmüyor.

şu an çıkmaza girdim, bu şekilde beni cezaya mahkum bırakıyor kanun. imkanım yok yapamıyorum edemiyorum. şu anki borçlarını dondurup trafikten düşürebilmem gerek normalde ama böyle bir kanun yok.

niye yok?
    kareem1987 bunu beğendi.

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    abime bugün Denizli Pamukkale kaymakamlığının yakınlarında motorun muayenesi 1 gün geçmiş diye 92 tl ceza yazmışlar. :( denizli bu koduda rezalet bir şehir insanlar motorlu taşıt kullandığı veya kullanmak zorunda kaldığı için bu şehirde sürekli cezalandırılıyor. araba otobüs minibüs motorsiklet farketmez. Denizli'de aylık en az 1 ceza yemeden eve gidebilirseniz o ayı güzel geçmiş bir ay olarak hanenize ekleyiniz. yazıktır günahtır.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi seninki hangi kurye lider ? tem?

kurye değilim.. sadece gümrükleme firmasında şoför olarak çalıştım kuryelerin çilelerini bizzat görmüşlüğüm var..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu %3 orana elektrikli scooter'lar mi sebep oldu acaba, yoksa gercekten benzinli motosikletlerin sadece %3'ü mü plaka almış?
    elektrikli, benzinli, dizel, kömürlü, atlı, buharlı ne fark eder kanuna uyması gerekenlerin %3 uymuş bunları denetlemesi gerekenlerin %100 uyumuş

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstenildiğinde stock egzoz ile de çevreye rahatsızlık verilebilir. Performans egzoz takılı diye motorcuları mimlemenin anlamı yok. Evet birçok kişi sesi için alıyor bu egzozları ama şu da bir gerçektir ki açık egzozlar yolda görünürlüğü arttırıyor. Stock egzoz da ses çıkmadığı için diğer yaya ve araç sürücüleri bizleri bisiklet gibi görüp önümüze atlarken açık egzozun yarattığı etki sayesinde yola pat diye atlamıyorlar. Sağ/sol/dikiz ne varsa kullanıyorlar sesin kaynağını görebilmek için.
    Hocam bence bu tutum yanlış sırf beni görsünler diye bağırtmanın bir alemi yok gecenin 3ü konyada uyuyorum ya yok böyle bir ses yıkıyor mahalleyi yerimden zıpladım inanki ben bunlara kızıyorum
    espresso bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

iamros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr
    Sonra neden motorcular polisten kaçıyor lan sen hiç çıkıp araba çevirdinmi egzoz yüzünden he? nedir bu motorcuların çektiği şamar oğlanına döndük gerçi ben dönmedim ama çevirmede duran arkadaşlar için kötü sonlar yakın durmayın şu çevirmelere plakada takmayın kafanız rahat olur

Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence bu tutum yanlış sırf beni görsünler diye bağırtmanın bir alemi yok gecenin 3ü konyada uyuyorum ya yok böyle bir ses yıkıyor mahalleyi yerimden zıpladım inanki ben bunlara kızıyorum
    Yazdığım yazıyı sanırım yanlış anladınız. egzoz stock da olsa açık da olsa devri abartmadığınız sürece çevreye rahatsızlık vermezsiniz. Yeri gelir rölantide yeri gelir vitesi boşa atar geçersiniz. Özellikle dar sokaklarda, akşam saatlerinde buna dikkat edilmesi gereklidir. Dikkat etmeyene bugün olmazsa bir gün elbet ceza gelir. Ama başında da söylediğim hatasını görmediğiniz motorcuyu sırf açık egzoz kullanıyor diye mimlemek çok yanlış.
    Çevreye rahatsızlık veren bir motorcu var ise alın plakasını bildirin trafiğe... hatta takıldığı bir güzergah var ise onu da söyleyin. Son çare indirip dövün ne diyeyim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)