Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ducati Panigale’yi çaldılar. Hırsızlık anını kameraya alıp yayınladılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoldan gecerken boyle bir durumla karsilasinca ne yapmali sizce?
    Diyelimki tek basina yolda yurururken denk geliyorsunuz, 3-4 tane belali tip birisinin motorunu calmaya calisiyor, bunlara tek basina karsi koymanin mantigi var midir yok mudur? Polisi arasaniz gelmesi uzun surer, kendiniz saldirsaniz adamlar bicaklar, ne yapmali?
    Fazıl kardeşim peki sence ne yapmalı?
    Polis aranmamalı gelmesi uzun sürer diyorsun! Ok
    Tek başımıza eğer karşı koyarsak mantıklı mı değil mi düşünmeliyiz! Ok
    Kendimiz saldırırsak adamlar bizi bıçaklar canımız yanar! Ok

Peki ben sana şöyle sorayım senin motorun (başkasının demiyorum) çalınırken eğer görseydin sen ne yapardın yada ben görürsem sence ne yapmalıyım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

NOT:İfademi düzeltiyorum ,yanlış anlaşılmasın diye
    Fazıl kardeşim peki sence ne yapmalı?
    Polisi arasak gelmesi uzun sürer diyorsun! Ok
    Tek başımıza eğer karşı koyarsak mantıklı mı değil mi düşünmeliyiz! Ok
    Kendimiz saldırırsak adamlar bizi bıçaklar canımız yanar! Ok

Peki ben sana şöyle sorayım senin motorun (başkasının demiyorum) çalınırken eğer görseydin sen ne yapardın yada ben görürsem sence ne yapmalıyım ?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Hırsıza kilit milit dayanmaz sadece 1 dakika fazla düşündürür.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Adamın panigale'si var yolda bırakıyor. Benim 2 motorum var 2si de ayrı garajlarda.
    Salurbey bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    abi adamlar 4lüleri falan açmışlar çalışma var diye.ordan geçenler bu kadar sesli bu iş olmaz diye eminim akıllarına bile gelmemiştir.sadece motoru olan anlar bence bu durumu kafada kask ,3 4 tane motor olay şüpheli.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Dogrusu kendi motorum olsa, bicaklanmayi goze alarak adamlari durdurmaya calisma ihtimalim yuksek. Ama baskasinin motoru icin bunu yapmazdim, polisi arardim ama polis gelene kadar adamlar coktan gitmis olurdu buyuk ihtimal.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Böyle durumları görünce insan düşünmeden edemiyor.

Hırsızlık yaptın yakalandın cezanı yattın. Örneğin 5 yıl. Sonra çıkıp yine aynı şeye devam ediyorsun !

Cezalar mı yetersiz sistem mi teşvik ediyor ?

Bu arada kilit iyi dayandı.

Ve aklıma Türkiye'de Kulaktan Kulağa dolaşan bir MİT geldi.

Kasko denen şey 3-5 sene olmuş fakat kimse gerek görüp yaptırmıyor. Zaten bu kadar araç da yok. Sonra bir anda Oto Hırsızlığı Patlaması yaşanıyor ülkemizde. Kimse kaza falan düşünmüyor. Aracım çalınırsa ben ne yaparım diye düşünen emektar halkız. Mecbur kalıyoruz Kasko yaptırmaya. Bu işi O zamanın sigorta şirketlerinin yaptırdığı kulaktan kulağa konuşulsa da orta da bir delil hiçbir zaman olmadı. Şu an insanlar neredeyse kaskosuz hayat düşünemez oldu.

Bir şekilde Arz-Talep dengesini değiştirmeye çalışan insanlar olduğu kanaatindeyim.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Yoldan geçenler napsın 3 zibidi kavga edecek değiller ya, belki polis'i aramışlardır ama nafile.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    İyi aferin sizde yayınlayıp hırsızları gaza getirin. Bide aynı yöntemin gündüz nasıl iş yaptığının videosunuda eklemişsin. Vallahi pes birde adminsin normal kullanıcı yayınlasa yine eyvallah.

serhanex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR '11
    Sanırım motor çalışmıyor. Yandaki ayağını çalınan motora koyup ittirerek götürüyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Diyelimki tek basina yolda yurururken denk geliyorsunuz, 3-4 tane belali tip birisinin motorunu calmaya calisiyor, bunlara tek basina karsi koymanin mantigi var midir yok mudur? Polisi arasaniz gelmesi uzun surer, kendiniz saldirsaniz adamlar bicaklar, ne yapmali?
    Geçen gün tanımadığım bir insanın motorunu 3 kişi çalma aşamasındayken gördüm ve yorulana kadar dövmek zorunda kaldım. Sonra kaçtılar zaten. Benim yeminim vardı hırsız gördüm mü müdahale edeceğim diye. Tedbirli de olmak lazım aslında. Benim şansım varmış bana birşey olmadı

Ama aynı duyarlılığı gösterecek insan sayısı tahminen %3'ü geçmez (Bunu kendimi övgü anlamından söylemiyorum). İnsanlarımızın en büyük eksikliği empati kuramama. Herkesin başına gelebilir. Ama herkes müdahele edecek pozisyonda olmayadabilir. Kimseye bir şey dememek lazım.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Can tehliken varsa eğer fotoğraflarını çekip polise yolla. Gerisi onların işi.
    Bağırarak kalabalık toplamaya çalış eğer etrafta insanlar var ise.
    Salurbey bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Normalde arabayla kuşa çarpsam kahrolurum. Bir canlının hayatına son verdiğim için.. Ama bu videonun sonunda biri gelse pompalı tüfek ile hepsini vursa, hatta otomatik ile tarasa ve adamların kafaları patlasa,kolları bacakları kopsa izlemekten zevk alırdım..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Polisi aramalı hemen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Vosvogen bile sahtekarlık yaptıktan sonra ben tüm markalardan herşeyi beklerim

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Bence bu video bir senaryo ve calmak istenirse motorun kac dakikada goturulebilecegini gosteriyor. Biri mudahele etse anahtar ve ruhsat gosterip biz blogumuz icin video cekyoruz diyebilirlerdi. Ama adamlarin ellerinde o testere varken ben de bulasmazdim heralde. Bir ara sokaga gecip polisi arar 3 kisinin mumkun oldugu kadar esgal ve motosikletlerini polise bildirirdim...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçen sene biraderle sinema dönüşü evin yakınlarında benzer bi olay gördüm bi scooter lı bi motoru itiyor diğer bi motorlu arkadan gidiyor, abim de eski motorcudur dedim sağa çek bunlar motoru çalmışlar kesin, sanene bıçaklanırsın filan dedi bende de o zamanlar R25 var cillop gibi dedim benim motorum böyle çalınsa deliririm ben bunları kovalasam yeter arabadan koşa koşa bunların yanına fırladım naapıosunuz siz diye açıkladılar motor arkadaşlarınınmış arızalanmış arkadan gelen tamirciymiş kartını verdi madem öyle ruhsatı gösterin dedim gösterdiler kusura bakmayın motorlar böyle çalınıyor emin olmam lazımdı dedim abi ne demek sen doğru olanı yapıyorsun keşke herkes aynısını yapsa dediler vedalaştık gittim geri arabaya, hırsız olsa kaçmayıp emanet çekebilirlerdi ama benim onların üstüne yokuş aşağı koşuşum mal derdine düşüşüm efsaneydi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)