Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Sektörünü Öldürecek ÖTV Artış Kararı Onaylandı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    yeni alacak arkadaslar 2. el dusunun bırakın bayılerın elınde kalsın ınanın onlar bızden daha guzel tepkı vereceklerdır
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    makinanın ötv si pazartesi yatacak salı teslim alıcam bakalım ne olacak
    heralde bana da patlar

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @Kadim.
    benim bu işlerle bir bilgim yok ama konteyner masrafı dediğin bana fazla geldi. çünkü çinli motosikletlerin bir kısmı belki de çoğu parça halinde gelip türkiyede montajlandığını duydum ki bazı kullanıcıların zamanında forumlarda egzosunun gevşeyip çözülmesi gibi olaylarla karşılaştıklarını okudum.
    ayrıca motosiklet pazarının büyük bir kısmının istanbulda olduğunu düşünürsek nakliye için ithalatçının kendi minibüs veya midibüs veya kamyonet gibi orta çaplı taşıyıcı kullandıklarını trafikteyken gördüm. yani öyle tıra yüklenip de gitmiyor istanbul içinde benim gördüğüm kadarıyla. mallar da denizden geldiğine göre büyük ihtimal haydarpaşa'ya geliyordur. haydarpaşa merkezi bir yerdir.
    ben 6 katı kazanırlar demiyorum. ama verdiğin rakamlara göre 1.500 YTL gibi bir fiata motosiklet satan şahısların zarar etmesi gerekir.

sıkmayın canınızı arkadaşlar. bırakın bayisi,ithalatçısı düşünsün ötv'yi.
    ben "0 km" alabilme durumum olduğu halde ötv'den önce de hep 2.el aldım, ötv'den sonra da alırsam 2.el alırım.
    motosikletlerimi de kim gördüyse 0 mı aldın diye soruyorlar. benim düşüncem; temiz bulduktan sonra 2.el almak varken niye 0 alayım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    kimse kar etmeyecek. firmalar zaten 2006 siparişlerini verdiler, ödeme yapmak zorundalar (yani cari açık zaten kafadan oluşmuş durumda). bayiler ellerindeki malı satamayacak, kullanıcılar alamayacak. bize cari açık yaratan mallar çürüyecek.
    devlet en baştan şöyle yapmalıydı. 2006 için yüksek satış rakamı zaten öngörülüyordu epeydir. devletin daha önceden sektörü uyararak cari açık büyüdüğü için vergi artışı getireceğiz, adımlarınızı bunu gözönünde bulundurarak atın, fazla mal getirmeyin demesi gerekiyordu. ama devlet böyle birşey yapmadı... eee? mal yine geliyor. hem cari açık oluyor, hem de çürüyor. ne iş anlamadım. türkiye işte.
    May the Force be with McLaren Mercedes

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    beddualarımız onlarla olacaktır
    hiç de öle olmicak kendinizi kandırmayın..bu güne kadar olanlar kimin nersinden çıkmışta bu çıkacakk!!! bu da böle olacak işte sineye çekmekten başka çare yok...benim verdiğim fazla paranında üzerine soğuk su içicem....kimsenin umrunda olmayacak,,ateş düştüğü yeri yakar çünkü
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    fireni patlamış kamyon gibi oldu bi devlet saçmaladıkça saçmalıyorlar, ulan konuşacam siyasete girecek şimdi ama neyse . alsınlar o ÖTV yi...

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    piyasalar mutlaka bizim lehimize dengelenecek. yoksa satış olmaz.
    acele etmeyin, sabırlı olun ve canınızı sıkmayın.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Devlet motosiklet başına vergiden %8 gelir elde edebilecekken oranı %37 yaparak hiçbir gelir elde edemeyecek çünkü çoğu insan motosiklet almaktan vazgeçti.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    yıllardır motosikletlerin trafiği rahatlatan en önemli ve ekonomik araç olduğunu yetkililere nasıl hatırlatılacak acaba..
    bugün londra paris brüksel milano barselona atina gibi şehirlerin istanbuldan ne farkı olduğunu sormak zorundayız.söz konusu şehirler motosiklet kullanımının trafiği çözmek açısından en akıllıca çözüm olduğunu fark edince bakın nasıl kararlar alıp uygulamışlar.
    1şubat 2006 tarihli gazeteden
    1)vergi teşvikleri
    2)özel yollar---şeritler
    3)ücretsiz köprü----otoyol geçişleri
    4)sadece motosikletlerin girebileceği trafiğe kapalı şehir merkezleri
    5)özel motosiklet park alanları
    6)motosiklet kullananların güvenliğini arttırıcı tarafik kanunlarını uygulamaya koymuşlar ve büyük başarı sağlamışlardır..

şimdi bizim ne eksiğimiz var burada yaşayan insanlardan.bizde haketmiyormuyuz böyle bir yaşam biçimini.

skara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Srad 600
    Arkadaslar yazda geldi, bizim yapabilecegimiz tek bisey var oda saglam bir kalabalik olarak toplanip Ankara'ya protesto sürüsü yapmak sesimizi duyurmak.
    Geri almasalar bile ne kadar indirebilirsek % bizim icin daha iyi olur.
    Gerci icimden baska seylerde söylemek geliyor, anlarsiniz artik ......
    K‡k bir ‡ocuk koŸmaya baŸlar,yaŸ ilerleyince hzn artrr,yaŸlandk‡a hz kesilir buna ‡ok zlr,bu noktada ise akl devreye girer...teknologjiyi yaratr

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı
    hiç de öle olmicak kendinizi kandırmayın..bu güne kadar olanlar kimin nersinden çıkmışta bu çıkacakk!!! bu da böle olacak işte sineye çekmekten başka çare yok...benim verdiğim fazla paranında üzerine soğuk su içicem....kimsenin umrunda olmayacak,,ateş düştüğü yeri yakar çünkü
    seneye er5 hayalleri kuruyordum 8400ytl fiyat bundan sonra 10600 gibi bişey olcak ben de alamayacam. beddua dan başka bişey yapamayacam. bekleyecez biraz daha ya da.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

transalp650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    02 SONRA 06 ENSON YİNE TRANSALP 650 2008
    Zamanında LPG yeni yeni ticari taksilerde vardı teker teker yaygınlaştı benzin satışları anormal düştü DEVLET boş durmadı hemen 100/70 zam koydu ufak ufak sonra çogu araç sahibi dizel e döndü 2004 te iyiydi şimdi pek bi karıda kalmadı
    Tamam sıfır almayalım 2 el alalım ama bu devlet en fazla 1 sene sonra alım satımada saldırır önceden motorun bandrolümü vardı şimdi var zamanında batık bankalar için millet isyan ederken kimse duymuyordu acısı bunlar daha yolun başı daha bizim çocuklarımızdan çıkacaklar var bu ülke nasıl toparlanacak
    Valla fazla sesimizi duyurursak adamlar eksoz emisyon ölçümü ister az yakıyo diyede ek vergi alırlar haberiniz ola
    Neye Nasıl Bakarsan Onu Öyle Görürsün.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    elmasın, incinin bile vergisi %20 motosikletin 22 ve 37.
    madem cari açık var herkes ödesin bunu.sadece motosiklet değil
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Bakan unakıtanın oğlu motosiklet sektöründe olsa??

Bakan unakıtanın oğlu motosiklet getirse herhalde bu yasa çıkmazdı arkadaşlar

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Evet 1 haftadır siyah rengini beklediğim motosiklet yarın gelecek ve ben almayı yine bir süre erteleyeceğim muhtemelen.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Alıntı extacy77 adlı üyeden alıntı
    Baktılar motor satışları patladı,keşke ama keşke Unakıtanın oğlu pastörize yumurta değil de motorsiklet işine girseydi...offf of kafaya taktım ben bu adamı
    girmiş girmiş bu iştede parmağı var
    bulursam ticaret sicili vardı bir yerlerde eklerim

BIKER BOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YAA ARKADAŞLAR DİYECEK HİÇBİRŞEY BULAMIYORUM BÖYLE YAPMALARIYLA SATIŞI AZALTTILAR İNSAN SÜRÜMDEN KAZANİMDER ZAM YAPMAKLA SATIŞLARI ALT ÜST ETTİLER BENCE

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    allah bildiği gibi yapsın bunları bende motor almayı tamdüşünüyordum fuarda aldığım gazla tam parayı denkleştirirken gazımı kestiler bu ötv zırvasıyla
    DRİFT RELİGİON

Delizia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Grand Dink
    Çok yakıştı bu bize, ne de olsa üçüncü dünya ülkesiyiz. Bu sadece kullanıcıları değil, ithalatçıları, satıcıları, yan sanayi'yi ve gelişmekte olan bir sektörü en az 5 yıl geri götürdü. Düşünmeden hareket eden politikacılar yüzünden canım ülkemiz bugün bulunduğu yeri haketmiyor.

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    devletimiz sagolmasın vatandasın sırtına binmeyi cokta iyi biliyor.adamlar boş zamanlarında benzin tüketen (sanki benzinden az ötv alıyomuş gibi)araclara nerden bir sey bulsamda sogutsam diye düşünür.ve bu malesef motorcuların basına patladı ben motorumu nisan 2 de aldım.ama yinede bunlara lanet ediyorum.insanın bir zevki vardı trafiğe takılmadan bir pazar zevk yaparım diyordu onunda için s.....tılar.ATAM seni coookk arıyoruz.MEYDAN BUNLARA KALMIŞ.yazık
    motociklet

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler