Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alpinestar'ın uygun fiyatlı montları

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba bütçe olarak 800 900 bandında bir bütçeye sahibim, nerdeyse tüm ekipmanları tamamladım ancak mont konusunda emin olamıyorum. Normalde scoyco,prohel,ixon ve venom montları denedim çoğunda beden problemi oldu. 3 mevsim, genellikle yağmursuz ve ılıman havalarda eskişehirde kullanmayı düşünüyorum montu. Biraz terlemeyi seven bir insan değilim, mont ne kadar az terletirse o kadar iyi olur benim için. İnternette alpinestar markasının bir kaç uygun fiyatlı modeline rastladım ancak hiç düzgün bir yoruma rastlayamadım. Bu montlar sanırım eski modeller acaba kask gibi bir raf ömürleri bulunuyor mu ? Ast ne kadar şık ve kaliteli bir mont olsada parçalanma, dökülme vb. durumlar ile karşılaşan insanlar gördüm. Sizin bu aşağıdaki montlar hakkında bilginiz veya tavsiyeniz mevcut mudur?

Bulduğum uygun fiyatlı modeller ise;

Alpine stars ~ast air
    Alpine stars ~ T-gp plus(bulunduğum şehirde mevcut)
    Alpinestars~ T-gp plus R air
    Alpinestars~ T faster air
    Alpinestars ~ Megaton drystar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    fc-moto.de veya revzilla.com'da aratırsan yorumlar var orada okuyabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

T-Faster Air önü ve kollarında file var görünüyor. Fileli alırsan terlemezsin ama kışın kullanamazsın çünkü soğuk rüzgar yersin. Kışın kullanmak için içine rüzgar kesici bişeyler giymen gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

T-GP ve Ast Air ise tekstil. Fileli kadar rüzgar almaz. Yazın püfür püfür olsun istiyorsan fileli alacaksın. Ama tekstil de çok pişirmez. Ben full tekstil Held Zelda kullanıyorum. Seyir halinde aldığım rüzgar bana yetiyor. Megaton Drystar kışlığa benziyor ? Ben mi yanlış görüyorum. Her yeri kapalı. Drystar gibi muhabbetler de yağmur geçirmez modellere konan isimler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

3 mevsim Eskişehirde dediğine göre tam tekstil olan montu almanı öneririm. İlkbahar/Sonbahar aylarında içine kapsonlu hırka giyer üstüne de motosiklet montunu giyer dolasırsın.

Çok teşekkürler cevabınız için. Acaba bu bayat kask gibi bayat mont olayıda olur mu acaba?

Bir şey olmaz monta, içindeki korumalarda değişiyordur zaten çok evham yaparsan onları değiştirirsin bulabilirsen tabii ama hiç bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sağını solunu dikişlerini falan kontrol et defo, sökük vs olmasın korumaları eksik gedik olmasın.

Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı krekedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler cevabınız için. Acaba bu bayat kask gibi bayat mont olayıda olur mu acaba?
    Kaska öyle söylenmesinin sebebi kaskın içindeki darbe emici maddenin eskimesi. Montta öyle bi olay yok. Omuz, dirsek yerlerinde cepler var içinden çıkarabiliyorsun korumaları. Zaten sıfır aldığın için alıp giymen sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Üstteki arkadaşın dediği gibi alınca hemen bi bak dikişleri sağlam mı vs.

İlaveten: Alacağın montlarda sırt koruması var mı diye bir sor. Eğer yoksa sırt koruma köpüğü al. Büyük ihtimal alpinestars'ın tüm modellerinde sırt koruma koymak için cep olur. Onu da taktın mı mis gibi olur

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Evet, yukarıdaki arkadaş hatırlatmış, montların çoğunda sırtınd asırt koruma cebi oluyor, orada dandik bir koruma ya oluyor ya da olmuyor, ayrıca monta göre bir sırt koruma alırsan daha güvenli olur.

Konusu açılmışken sorayım, bu montların omuzlarında ve dirseklerindeki korumaların ömrü nedir? Montum sağlam, 3 yılda anca 6-7bin km yol yaptım sadece. Kaza geçirdiğimde köprücük kemiğim kırılmıştı, demek ki omuz koruması darbe aldı, korumaları yenilesem mi diye geçiyor aklımdan.

Son olarak yeni aklıma gelen birşey oldu ben pandemiden önce normal giyimde L giyiyordum, şuan bu montlar xxl anca oluyor ve kilo vermeyi düşünüyorum acaba çok sıkıntı olur mu bol mont ?

Motosikleti
    Monster 696
    Son olarak yeni aklıma gelen birşey oldu ben pandemiden önce normal giyimde L giyiyordum, şuan bu montlar xxl anca oluyor ve kilo vermeyi düşünüyorum acaba çok sıkıntı olur mu bol mont ?
    Olur, korumalar oturmaz. Aynı şey korumalı pantolon için de geçerli. Dirsek koruması falan böyle bıngıl bıngıl oynar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de motoru aldıktan sonra ehliyet alıp binmeye başlamam arasında 7-8 ay geçmişti, O arada ekipmanları aldım. Ehliyet sınavından sonra motora binmeye başlayınca baktım ki riderdenim'den aldığım pantalon dar geliyor, o kadar para verdim yenisini alamam deyip kilo vermiştim.

Motosiklet ekipmanları pahalı şeyler olunca kilo almamak için ayrı bir motivasyon oluyor.

Normalde L giyiyordum derken yine motosiklet montunda mı L giyiyorsunuz yoksa günlük kıyafetlerde mi?

Motosiklet montları genellikle dar kesim oluyor, özellikle dainese/alpinestar gibi markaların spor/yarış tarzı montları baya baya dar kesim oluyor. Günlük monta göre kıyaslayıp almayın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)