Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Richa Stealth eldiven tanıtımı (ilk izlenim)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Merhaba arkadaşlar,

"CE approved" eldivenlerim bugün bana ulaştı. Ufak bir tanıtma yazısı yazmak istedim.

Öncelikle CE tested, CE certificated and CE approved gibi 3 kavram var karşımızda.

CE tested: CE standartlarına göre test yapıldı (Testi geçip geçmediği önemli değil)
    CE certificated: Ce standartlarından bir veya birkaçı test edildi ve geçti (Tüm standartları karşılamadı)
    CE approved: CE standartları doğrultusunda gerekli olan tüm testleri geçti...

Kendi güvenliğim için neler yaparım diye araştırırken, eldivenimin yetersiz olduğuna karar verdim. Aliexpressden alınma birşeydi. 1 yılda parmak uçları tamamen erimişti. Daha yerl temas etmeden sadece manetlere değen eldiven nasıl erir ki? Ki sadece günde 40 dakika kullanıyordum...

Getgeared.co.uk sitesinden Richa Stealth eldivenleri buldum. Fiyat ise Türkiye pazarına göre inanılmaz ucuzdu. Hatta kargo bile neredeyse bedavaydı!

5 Mart'ta sipariş verdim. Sipariş anında 3-4 günde kargoda olarak belirtilmişti. 8 Mart'ta kargoya verildi (Royal Mail) ve az önce bana teslim edildi. Toplam 11 günde eldivenlerim bana ulaştı.

Eldivenler siyah renk için flash indirimdeydi ve 26,66 pound ödedim. Diğer renkeri de var ama fiyatı 54 pounddu. Renk için o kadar vermek istemedim. Kargo ise 4 pound. Yani toplamda 30 pound = 165 TL ödedim. Vergi konusuna gelince, 27 pound 30 euro'ya denk olduğu için zaten vergi sınırında kalıyordu. Gümrüğe sunma ücreti bile ödemedim.

İlk izlenimlerime gelirsek, uzun süre tekstil eldiven kullandıktan sonra hem yeni hem de deri olması biraz değişik geldi. Umarım test etme şansım olmaz ama korumaları çok iyi göründü. Eldıvenler yazlık olarak geçiyor, iç astarı yok. Bu akşam eve dönerken deneyeceğim. Bakalım 15 derecede 20 dakika sürüşte bana neler yaşatacak. Elcik ısıtmam var, açarım olmazsa

Gelelim ürün fotoğraflarına...

sey_47 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Teşekkürler, güzel bir alternatife benziyor.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bu arada eldivenler yazlık olmasına rağmen bana kalın gelmişti. Richa Belçika firmasıymış. Brüksel'in sıcaklık ortalamalarına baktım da temmuz ve ağustos bile en yüksek 22 derece görünüyor. İstanbul'un baharları gibi... Buna göre, bu mevsimde rahat kullanırım ama yazın terletebilir...
    sey_47 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)