Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bot pantalonun içine mi giyilir yoksa paçalar botun içine mi sokulur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alın size enteresan bi soru daha forum ne hale geldi arkadaş Yağmurlu havalarda paçalar ıslanmasın diye botun içine sokuyorum pantolonu ama genelde kot giyip paçaları da botun üstünü kapatacak şekilde giyiyorum acaba yanlış mı yapıyorum? Bunun olması gereken şekli nasıldır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Su gecirmez bot kiliflari var , pacalari bota , botuda kilifa sokabilirsin.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Normal kot pantolonun paçalarını botun içine sokuyorum . Korumalı pantolonumun paçaları ise botun dışında kalıyor .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Ben botu pantolonun üstüne giyiyorum daha rahat oluyor özellikle serin havalarda, önceden de yağmur falan yagmissa pantolonun paçalarının islanmasini engelliyor

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Olası bir kazada, botun daha sabit duracağını varsayarsak botun dışarıda durması daha güvenli kanımca.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su gecirmez bot kiliflari var , pacalari bota , botuda kilifa sokabilirsin.
    Bot kılıfım var çok aşırı sağanak yoksa giymemeyi tercih ediyorum ekstra bi büyüklük veriyor tabanlara vites ve fren geçişi sorun oluyor ben daha çok görsel açıdan yada sağlık açısından sormuştum soruyu.

Mesela geçenlerde de birisi dizliğin aslında pantolonun içine giyilmesi gerektiğini söylediyok artık hacı emmi dedim doğal olarak onca cırt cırt sök tak işi nasıl olacak

lac1vert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z300
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal kot pantolonun paçalarını botun içine sokuyorum . Korumalı pantolonumun paçaları ise botun dışında kalıyor .
    Bende aynısını yapıyorum
    "Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma. Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma. Sessiz kalmak, bir şey bilmediğin anlamına gelmez, çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez." Mevlana Celaleddin Rumi

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Benim pantolonda da kaval kemiği koruması olduğundan içine sokma gibi bir opsiyonum yok. Hem botta hem pantolondaki korumalar üst üste geliyor bende
    oggomoggo bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    nasıl rahat hissediyorsan öyle yap hocam, rahatsız motosiklet sürmek daha çok dikkatini dağıtır, kaza riski artar.
    oggomoggo bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    hocam ekipmanına bağlı hangi pantolonu hangi botu giyiyorsun. su geçirmez bir pantolon ile yağmurda seyahat edeceksen kesinlikle botun üstüne çıkartmanı tavsiye ederim.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim pantolonda da kaval kemiği koruması olduğundan içine sokma gibi bir opsiyonum yok. Hem botta hem pantolondaki korumalar üst üste geliyor bende
    Hocam kaval kemiği korumalı nasıl oluyor? resim atabilirmisin?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kaval kemiği korumalı nasıl oluyor? resim atabilirmisin?
    Şöyle oluyor kardeşim ;

oggomoggo bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf250L
    Şöyle oluyor kardeşim ;

https://imageshack.com/i/idwB3FAsj
    Valla rengi filanda tam bana göre hocam bunun markası modeli fiyatı nedir? Tavsiye eder misiniz? Birde merak ettiğim normalde herkes çizme öneriyor ama ben yalnızca yazın biniyorum bu pantolonla birlikte aşık kemiği korumalı botlardan giysem yeterli koruma sağlanır mı? Biraz fazla sordum ama 😄

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ne demek, bilgi paylaşıyoruz burada
    Pantolon yazlık D DRY Dainese, 6 yıllık olduğu için şu an fiyat bilemiyorum. Ben bu pantolonla birlikte yine Dainese çizme ile kullanıyorum. Aşık kemiği korumalı bir motosiklet botu ile olabilir tabii, ama bot kısaysa arada korumasız alan kalıp kalmadığına dikkat etmek lazım. Yani bileğin üstü ile bu korumanın altı arasında boşluk kalmamalı. Ben biraz fazla ciddiye alıyorum koruma olayını, normalde bir önemi yok hatta özellikle yazın yük oluyor gibi görünse de, kaza anında ortaya çıkıyor önemi. Dainese bütçe yettiği sürece her zaman tavsiye ederim.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan.
    Supersport bir motosiklet kullanıyosundur, deri tulum vardır istesende botun üstüne giyemessin. Touring bol bir pantolon giyiyorsundur onu da botun içine sokman zor olur.
    Yağmurda çamurda mantık pantolonun dışarda botun içerde olmasıdır ki pantolondan süzülen su akıp botun içine girmesin
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf250L
    Ne demek, bilgi paylaşıyoruz burada
    Pantolon yazlık D DRY Dainese, 6 yıllık olduğu için şu an fiyat bilemiyorum. Ben bu pantolonla birlikte yine Dainese çizme ile kullanıyorum. Aşık kemiği korumalı bir motosiklet botu ile olabilir tabii, ama bot kısaysa arada korumasız alan kalıp kalmadığına dikkat etmek lazım. Yani bileğin üstü ile bu korumanın altı arasında boşluk kalmamalı. Ben biraz fazla ciddiye alıyorum koruma olayını, normalde bir önemi yok hatta özellikle yazın yük oluyor gibi görünse de, kaza anında ortaya çıkıyor önemi. Dainese bütçe yettiği sürece her zaman tavsiye ederim.
    Eyw hocam sağolasın. Netten baktım aynısı değil ama benzerleri 800 tl filan benim pantolon için ayırdığım bütce en fazla 400tl ama 6 yıldır kullanıyosanız halada devamsa aslında çokta büyük bi para değil.

Motosikleti
    Hornet 650
    Ben paçaları botun dışında bırakıyorum, yoksa millet bota bakıp duruyo. Bi acayip oluyo.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyw hocam sağolasın. Netten baktım aynısı değil ama benzerleri 800 tl filan benim pantolon için ayırdığım bütce en fazla 400tl ama 6 yıldır kullanıyosanız halada devamsa aslında çokta büyük bi para değil.
    Bu açıdan baktığımızda çok haklısın. Bunun kışlık olanı 9 yıllık
    Kaza bela olmazsa ve dikkatli yıkandığında bir kere para veriyorsun ama sonuç ortada. Fiyatları konusunda çok bilgim yok ama Revit'e de güvenirim marka olarak.

Ben paçaları botun içine sokuyorum ama çok çirkin görünüyor. Tavsiye etmiyorum. Çok güzel aksesuarlar var onları deneseniz. Ben para sıkıntısından alamıyorum :D bana da hediye edin bir tane

Yurtdışı forumlarda deri pantolonlar botun içine diğerleri botun dışına diye genel bir kanı var. Zaten deri pantolonlar ya da tulumlar dar olduğundan botun üzerinden geçemeyecektir. Ben kot ve tekstil pantolonları botun dışına çıkartıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)