Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

En iyi Çin markası?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En sorunsuz Çin markası ne alınabilecek seviyede olan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu konu defalarca açıldı, altında onlarca yorum yapıldı.

En iyi çin ölü çindir. İlle de çin alacağım dersen, almak istediğin modelin kullanıcı yorumlarına forumdan bakabilirsin.

Ayrıca adettendir; çin alacağına az daha koy ybr al

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir konu başlığı bence
    Sürekli de değişkenlik gösteren bir durum var içinde.
    Favorim Benelli

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyi çin markası xaomi mi6s

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi çin ölü çindir.
    Arkadaş bende buna deli oluyorum. Ülkesinde iğne üretilmeyen adamın Çinliyi kötülemesi beni cidden güldürüyor.

Sevgili arkadaşlar, Çin denilen yer kalitesiz mal üreten bir yer değildir. İş gücü çok ucuz olduğu için çoğu şey ucuza mâl edilir.

Siz Çin'e gidip "bana buzdolabı üret" dediğinizde adam "kardeşim 100 liraya mı üreteyim 1000 liraya mı üreteyim, a kalite mi olsun z kalite mi olsun" diye sorar. Bizim ithalatçılarımız "en ucuza olsun" dediği için Çin malları kötü geliyor.

Japon motosikletlerinin Çin'de üretilenleri var, iPhone Çin'de montajlanıyor vs.

Önemli olan kullanılan parça. İşçilere "kardeş şunu şuraya montajla" diyorsun, oda onu yapıyor. Sonra denetliyorsun.

Sen parçanı kaliteli kullanırsan -çin kaliteli parça da üretir- veya kaliteli parçanı Çin'e getirirsen, çıkan ürün kaliteli olur. Çok örnek verilir; ben ufak bir örnek vereyim Yamaha Virago 250 (2006 sonrası)...

Sözün özü, çin kalitesiz değildir kardeşim. Ürün kaliteli veya kalitesizdir.

Arkadaşın sorusuna gelirsek CF Moto'yu iyi buluyorum. Boya ve kaynak işçiliği çok iyi durmuyor, oda görsel olarak.
    artemis99, MotoRR, srknsnyz ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Az daha koy diyonda 2 tane 0 150 lik kuba alıyon o fiyata alıcağın 2. El ybr de nasıl olur Allah bilir fark az değil

Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu konu defalarca açıldı, altında onlarca yorum yapıldı.

En iyi çin ölü çindir. İlle de çin alacağım dersen, almak istediğin modelin kullanıcı yorumlarına forumdan bakabilirsin.

Ayrıca adettendir; çin alacağına az daha koy ybr al
    O mümkün değil iste sıkıntı orada

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aralti haklı en iyi çin'li marka kesinlikle xiaomi oneplus var birde , motosiklet konusun da galiba benelli .

Benelli kullanan arkadaşlar linç etmesin ama gerçek bu sonuçta cinlilere satılmış bı firma

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bende buna deli oluyorum. Ülkesinde iğne üretilmeyen adamın Çinliyi kötülemesi beni cidden güldürüyor.

Sevgili arkadaşlar, Çin denilen yer kalitesiz mal üreten bir yer değildir. İş gücü çok ucuz olduğu için çoğu şey ucuza mâl edilir.

Siz Çin'e gidip "bana buzdolabı üret" dediğinizde adam "kardeşim 100 liraya mı üreteyim 1000 liraya mı üreteyim, a kalite mi olsun z kalite mi olsun" diye sorar. Bizim ithalatçılarımız "en ucuza olsun" dediği için Çin malları kötü geliyor.

Japon motosikletlerinin Çin'de üretilenleri var, iPhone Çin'de montajlanıyor vs.

Önemli olan kullanılan parça. İşçilere "kardeş şunu şuraya montajla" diyorsun, oda onu yapıyor. Sonra denetliyorsun.

Sen parçanı kaliteli kullanırsan -çin kaliteli parça da üretir- veya kaliteli parçanı Çin'e getirirsen, çıkan ürün kaliteli olur. Çok örnek verilir; ben ufak bir örnek vereyim Yamaha Virago 250 (2006 sonrası)...

Sözün özü, çin kalitesiz değildir kardeşim. Ürün kaliteli veya kalitesizdir.

Arkadaşın sorusuna gelirsek CF Moto'yu iyi buluyorum. Boya ve kaynak işçiliği çok iyi durmuyor, oda görsel olarak.
    Haojue var ı aklımı çeliyor sorunsuz makine.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Mamba09 +1

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    cfmotor benimde çok hoşuma gidiyor
    roadpeople ve bursalıali bunu beğendiler.

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Haojue nin sitesine girip biraz incelerseniz suzuki ile aynı holdingde barındığını görebilirsiniz. Fakat ne kadar kaliteli veya değil bilgim yok.Sadece sitesinde yazanların hepsi uygulanıyor ise suzukinin yan firması gibi bir şey oluyor. + olarak yüksek kalite ödülü almış.

Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haojue nin sitesine girip biraz incelerseniz suzuki ile aynı holdingde barındığını görebilirsiniz. Fakat ne kadar kaliteli veya değil bilgim yok.Sadece sitesinde yazanların hepsi uygulanıyor ise suzukinin yan firması gibi bir şey oluyor. + olarak yüksek kalite ödülü almış.
    Oranı bilemem ama bizim burada kuryeler kullanıyor memnunlar titreşim neredeyse yok sn kalitelisi bununla arsında dedi bi kurye.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Mondial tavsiye ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

Ben kendi kullandıgım motoru anlatayım kardeşim. Bende kuba pars var ve şuan 21650 km de. Bir takım sorunlar yaşamama ragmen "servis ile alakalıymıs, parça istemistim uzattı biraz" çok beğendigim bir motor. Diyarbakırdan Antalya ya gittim geldim bir sıkıntı yaşamadım. Vs daha nerelere gittm ooo.
    8 bin devirde biraz titreme hissediliyor fakat rahatsız etmiyor. 90 km hız ile uzun süre gidebilirsin. Son hız 135 km " yokuş aşağı yaptı"
    Düz yolda 120 yapıyor üstüne yatarsan 😁

Bu motorun en sevdigim yönü çok dayanıklı çıktı meret.
    Sevmedigim yönü keşke 120 ile devamlı gidebilecek güçte olsaydı. Baska sorunum yok. Ufak tefek şeyler her motorda var

Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi kullandıgım motoru anlatayım kardeşim. Bende kuba pars var ve şuan 21650 km de. Bir takım sorunlar yaşamama ragmen "servis ile alakalıymıs, parça istemistim uzattı biraz" çok beğendigim bir motor. Diyarbakırdan Antalya ya gittim geldim bir sıkıntı yaşamadım. Vs daha nerelere gittm ooo.
    8 bin devirde biraz titreme hissediliyor fakat rahatsız etmiyor. 90 km hız ile uzun süre gidebilirsin. Son hız 135 km " yokuş aşağı yaptı"
    Düz yolda 120 yapıyor üstüne yatarsan ��

Bu motorun en sevdigim yönü çok dayanıklı çıktı meret.
    Sevmedigim yönü keşke 120 ile devamlı gidebilecek güçte olsaydı. Baska sorunum yok. Ufak tefek şeyler her motorda var
    Bende Kral var şuan çok iyi bakmama rağmen beyni yandı 350 lira masraf kendim taktım söktüm ondan ağzım yandı bir kere ama bütçe maalesef uymuyor cbf ler 30K kilometre en az ve bütçe üstte off?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Forumda bir arkadaşta yanılmıyorsam 75.000 km üzeri Drift vardı. Bakımını zamanında yaparsan, değişmesi gereken parçaları zamanında değiştirirsen, motoru limitlerine göre kullanırsan en dandik çinli bile seni üzmez.
    bursalıali bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende salcano var 100 cc cub gayet memnunum çin malı kötü diyen bence kendine dönüp baksın

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Benelli italyan değil miydi yahu?

“Mertcan39” nickli kullanıcıydı galiba. Mondial driftine 56.000 km deyken motor yenilettirmişti, 500 lira civarına motorunu sıfırlamıştı diye hatırlıyorum...

Markadan değilde modelden gidilebilecek bir konu. Mesela Mondialin z-one-s 180 modelini uzun süre kullandım ve çok memnun kaldım.

Japona nazaran bir kalite farkı var ama değerlendirirken Japonların yarı fiyatına olduğunu göz ardı etmemek lazım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaş yukarda yazmış değiştirsin artık bazı arkadaşlar şu çinli kötüdür kafasını .

dünyanın alayı çinde üretim yapıyor iphone,pionner,nike aklıma daha gelmeyen dünya devleri çinde üretim yapıyor..

çinlinin kendi malları içinde a kalite b kalite c kalite olanları var buda karşı tarafın isteğine kalmış bir mevzu..

Adam çine gidip kardeş ben motor istiyorum grenajları geri dönüşüm malzemesinden olsun lastikler naylon olsun motorda izalasyon falan olmasın , motor yeni nesilde olmasada olur ucuzu olsun nasıl olursa olsun derse çinli ona göre motor veriyor..

Amerikadada çin markaları satılıyor ordada amerikalı yerli üreticiler çine sipariş veriyorlar ama adamlar a kalite sipariş verdikleri için bütün malları kaliteli geliyor adamlara.. haliyle müşterilerde memnun kalıyor..

çindede artık dünyaya açılmış dev markalar var ximaomi, huawei, anker,lenovo, volvo da artık çin markası çinliler satın aldı motorsiklet alanındada cf moto,zongshen,lifan pek türkiyede bilinmesede loncin var bmw nin eskiden motor üreticisiydi ortaklarındandı f650gs motorlarını üretirdi hatta şu anda kendi modellerindede aynı motor var düz ayak aklıma gelenler bunlar..

kısaca kalitesiz çinli yok ne kadar para verirsen o oranda ürün alan alıcı var.. sorun çinlilerde değil onlara sipariş veren alıcılarda.. ne kadar köfte o kadar ekmek misali..

basit bir örnekle konuyu kapatıyım misal bir motor satılıyor aynı motor amerika pazarındada satılıyor bizim pazardada satılıyor amerikada ürünün geri dönüşleri mükemmel insanlar gayet memnun türkiyede çok kötü bir sürü olumsuz yorumlar misal diyelim vidası gevşedi orası düşdü burası arıza verdi falan filan..

dışdan bakdınmı ikiside görüntü olarak birebir aynı ama o adamların verdiği sipariş a kalite bizim sipariş c kalite ..

aslında çok çinden motor getirtenlerede yüklenmemek lazım motor kaliteli oldukça bu sefer fiyatlarıda piyasadaki japonlara yaklaşıyor o zaman bir cazibesi avantajı kalmıyor alıcı için almanın adam 3 kuruş 5 kuruş fazla verir japon alırım diyor..

bence firmaları yaptığı tek eksiklik kullanıcıların ilerde kendilerinin motoru kalitelileştirebilicek şekilde ithalat yapmıyorlar o kalitelileşitirlicek parçalarıda ayrı akseusar yada opsiyonel olarak internet sitelerinden satabilirler vatandaş parası oldukça alır yapar..
    sallıyorum izalasyon malzemeleri yada motora ekstra parçalar yada mevcut bazı parçaların daha kalitelileri..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)