Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Bir kardeşimizi daha kaybettik...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu uzucu hadise sadece bu genc arkadasimizla ilgili degil.Bu milletimizin cehaleti, gorgusu, egitimi, yasam bicimi ve neye deger verdiginin sonucu..

Sadece motosiklet kazasinda insanlarimiz olmuyor..Araba ile rekor sayida kaza yapip Allah in takdiri diyip cenaze namazi kilan bir miletiz biz..

Altindaki arana 20 yasinda ,kabak lastikle uzun yola cikan emniyet kemeri takmayan bir millet..

Babasinin parasiyla hizli spor arabalar alip 20 yasinda babadinin cehaleti ile masum yayalari bicen yada yanindaki arkadasini olduren pasif katillerin memlekwti burasi..

Bu cocuk bu toplumun deger verdigi kiymet verdigi gosterisi , kendini araba yada motoruyla var eden gelismemis kimligi ve buna prim veren o cocuga bak bu yasta ne sansli bmw ye suzukiye biniyor diyen sadece paraya ve sahip olunan mala gore deger veren cahil kalmis ruhu erozyona ugramis milletin evladidir bu cocuk..

Trafik kazalarina bu kadar kurban veren arabasinin motorunun teknik detaylarini hicmi hic bilmeyen kendini harika surucu olarak goren bir zihniyetin sonucudur bu..

Hindistanda boyle..Cinde boyle..Yani bizim gibi..

30 yas alti Bu ne ilk nede son..

Ben diyorumki bu cocuga bu motoru kullanmaya izin veren DEVLET,AİLE,ARKADAS VE BU FORUMDA AL KULLAN BİSEY OLMAZ BENDE 600 LUKLE BASLADİM DİYEN BUTUN CAHİL İNSANLAR SUCLUDUR....
    Üzüldüm sinirlendim bir şeyler yazmak istedim ama yazılabilecekleri özetlemiş zaten; yukarıda pas geçen bir daha okusun... öyle hamasetle, aynı iyi ama boş dilekleri tekrarlamakla olmuyor bu işler.
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz ağır konuşmuşsunuz. Ölen arkadaşın hızını tam olarak bilmediğimiz için kesin aşırı hızdan ölmüştür demek doğru değil. Belki 70km ile giderken bir an için sol tarafı kontrol etti o anda kamyon dönüp çarptı. Böyle bir ihtimal de olabilir. Arkadaş racinge biniyor diye illaki aşırı hızdan kaza yapacak diye bir kaide yok.
    O kadar emin olmayın bence , 600 cc alıp da 70 ile yetinen birini görmedim bu forum da görmemiştir. 70 ile bile gitse zamanında durabilirdi , motor resmen ikiye bölünmüş nasıl 70 ile kaza bu ? en az 120si 140 ı var diyorum ben.
    mozgur bunu beğendi.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Biraz ağır konuşmuşsunuz. Ölen arkadaşın hızını tam olarak bilmediğimiz için kesin aşırı hızdan ölmüştür demek doğru değil. Belki 70km ile giderken bir an için sol tarafı kontrol etti o anda kamyon dönüp çarptı. Böyle bir ihtimal de olabilir. Arkadaş racinge biniyor diye illaki aşırı hızdan kaza yapacak diye bir kaide yok.
    sen ışıklardan geçip 150 mt sora kaza yapıyorsan kimse kusura bakmasında altındaki makinaya göre 70 km ile gitmediği gün gibi ortada
    ayrıca sosyal paylaşım sitelerinde gördüğüm fotolardan sonra su testisi su yolunda kırılmış
    Allah ailesine sabırlar versin
    bu arkadaş için bazıları dövselerdi felan gibi laflar etmiş siz inanıyormusunuz bu tarzda yaşayan bir genç ölesiye dayak yese düzelecekti
    ben hiç inanmıyorum
    fazla hızlı yaşamış mekanı cennet olsun
    Ertugyigit, yüksel66 ve Sokollu bunu beğendiler.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    ailesinin hatasını çocuk canıyla ödemiş bana göre. yazık olmuş allah rahmet eylesin.
    Ertugyigit ve Acil112 bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar emin olmayın bence , 600 cc alıp da 70 ile yetinen birini görmedim bu forum da görmemiştir. 70 ile bile gitse zamanında durabilirdi , motor resmen ikiye bölünmüş nasıl 70 ile kaza bu ? en az 120si 140 ı var diyorum ben.
    Valla yorumlarını okurken sinirim oynadı arkadaşım.
    Bencede 18 yaşında o motorlar,o hızlar yanlış ...
    Ama Ben 70 gecmiyorum hizli olan herkes kaza yapip ölür iyi olmuş gibi bir yaklaşım olabilir mi ya ?
    Sen 70 ile gidiyorsun diye ölmeyeceginin garantisini kim verdi sana bu sekilde atip tutuyorsun ?
    Ha sen dusuk hizda ölse üzülecek miydin ??
    70le i gecmiyorsan ne işin var senin 250lik motorda ???
    Alsaydın 125 commuter ,scooter bisey niye almadin ?
    Once bir kendinize bakın..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Hız limitleri uyalım diye var. Kuralı koyan zaten "bu hızı geçersen, ölürsün" demeye getiriyor. Bu dünyada sigaradan, alkolden, trafikte kural tanımamazlıktan ölene acınmaz.

Yukarıda güzel noktaya değinmişler. Işıktan 150 metre ileride nasıl bir kaza ki bu motor ikiye bölünmüş? Suzuki dandik motor üretmediğine göre, eleman yeşili hissettiği gibi abanmış gaza, yapışmış kamyona.

Bunun acınacak bi tarafı yok.
    Ertugyigit ve yüksel66 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama Ben 70 gecmiyorum hizli olan herkes kaza yapip ölür iyi olmuş gibi bir yaklaşım olabilir mi ya ?
    Sen 70 ile gidiyorsun diye ölmeyeceginin garantisini kim verdi sana bu sekilde atip tutuyorsun ?
    Hiç siniriniz oynamasın , bir kere bile iyi olmuş oh iyi ki ölmüş demedim , bu hızda bu ccde bu zihniyette gayet doğal ve normal , üzülemiyorum dedim. Laflarımı çarpıtmayın. Ve commuter cub scooter görüntü olarak sevmiyorum , param da vardı bunu aldım , size düşmez ne alıp ne almayacağıma laf söylemek. Ve dış faktörler benim için de herkes için olduğu gibi geçerli yazdım önceki mesajlarımda , dikkatli okursanız görürsünüz.

hhkmgl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 ABS
    Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Hiç siniriniz oynamasın , bir kere bile iyi olmuş oh iyi ki ölmüş demedim , bu hızda bu ccde bu zihniyette gayet doğal ve normal , üzülemiyorum dedim. Laflarımı çarpıtmayın. Ve commuter cub scooter görüntü olarak sevmiyorum , param da vardı bunu aldım , size düşmez ne alıp ne almayacağıma laf söylemek. Ve dış faktörler benim için de herkes için olduğu gibi geçerli yazdım önceki mesajlarımda , dikkatli okursanız görürsünüz.
    Beni ilgilendirmez evet 70 gecmeyen siz 250cc motosiklet aliyorsunuz kawasakiz250sl cunku sekli guzeldi cunku paran varmış.
    Onunda parası vardı,seklini ve sesini begenmiş..18 yasinda cocuk bu kendinden önce ailesi suclu ama bu yaklaşımız cok yanlış
    Ölen ölmüş Allah rahmet eylesin dersin.
    Benim baba 150cc kullaniyor hicte hız yapmaz ama itin biri yuzunden daha 1 ay olmadı kaza yapalı ki bu adam yıllardır kullanır 45 yaşında adam .. Olmaz diye bisey yok Allah korumuş kalkmis devam etmis ama düşük hizda bile ters bisekilde dusersin boynunu kirarsin ,bisey olur ÖLÜRSÜN. Bu kadar büyük konuşmayın.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Beni ilgilendirmez evet 70 gecmeyen siz 250cc motosiklet aliyorsunuz kawasakiz250sl cunku sekli guzeldi cunku paran varmış.
    Onunda parası vardı,seklini ve sesini begenmiş..18 yasinda cocuk bu kendinden önce ailesi suclu ama bu yaklaşımız cok yanlış
    Ölen ölmüş Allah rahmet eylesin dersin.
    Benim baba 150cc kullaniyor hicte hız yapmaz ama itin biri yuzunden daha 1 ay olmadı kaza yapalı ki bu adam yıllardır kullanır 45 yaşında adam .. Olmaz diye bisey yok Allah korumuş kalkmis devam etmis ama düşük hizda bile ters bisekilde dusersin boynunu kirarsin ,bisey olur ÖLÜRSÜN. Bu kadar büyük konuşmayın.
    Ben ölümsüzüm mü dedim ? Sadece 600lük almıyorum aşırı hız yapmıyorum sakin kullanıyorum , şuana kadar da ölmedim dedim. Evet kaza heryerden çıkabilir hiç itirazım yok , ama irade ve ilkel dürtülerine yenik düşen insanlar ölünce üzülemiyorum pek. Neyse çok uzadı daha cevap yazmayacağım.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    600luk 1000lik isterse 10.000cclik motor kullansın bu arkadaş instagramdan gorduğüm kadarı ile mal varlığı ile hava atmayı seven bir ergen. Suç tabiki onun olduğu kadar ailesininde illa bir insanın elinde imkan var diye bu şekilde abazalık yapması gerekmez. Motordan birisi ölecekse ölmesi gereken arkadaş bu arkadaştı zaten bunu profilini inceleyen herkez görücektir zaten. İşin sonunda ölüm olunca tabi bazı arkadaşlar fazla duygusal davranıyor ama bu gibi insanlar oldukça masum insanlar zarar görecek trafikte masum motorcularda eziyet çekecek. Umarım bu ülkede insanlar daha bilinçli hale gelir.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok sağlam patlamış...
    anlamadığım motorun nasıl ikiye bölündüğü kaçla gidiyordu acaba

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Bunu söylemeye çalışıyorum işte , siz hız yapanlara üzüldükçe bu işin sonu gelmez. Ya bu hız yapan arkadaş sizin yaya olan bi akrabanıza çarpsa ? Böyle üzülemezdiniz öldüğüne sevinirdiniz bile. Irade işi kardeşim bu , doğasına yenik düşen hiç binmesin motosiklete başkasının hayatını da tehlikeye atmasın. Böyle insanlar yüzünden sanatçılar eziliyor caddede çiçekçiler araba altında kalıyor. Umrumda değil açıkçası. Kendi hayatına değer vermiyormuş ki ben neden üzüleyim değer vereyim ?
    Gereksiz yaşamının kıymetini bil!

motorun cc sine bakıyorum, çocuğun paylasimlarına bakıyorum şaşırmıyorum. Şaşırmayinca üzülemiyorum. Belliymis diyorum sadece.. Perşembenin gelisi çarşambadan belliymis
    Ertugyigit bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin, kalan yakınlarına sabır versin.

---------------------------------------------------------------------

Şimdi bu kısım forumdaki aktif kullanıcılar için ;

Arkadaşlar bu zamana kadar bu alete şeytan aleti, ölüm makinesi diyen zihniyete karşı çıkmadık mı ? İlk motorum var param var diyen adama bana düşmez ama düşük cc ile sür, şehiriçinde zaten gerek yok deyip, üzerine bir de "kendime güveniyorum ben sen sus" cevabı almadık mı ?

Evet hepimiz hız sınırlarının üzerinde seyir ediyoruz, sabırsız olup şımarıp iki araç arasına giriyoruz ama ,

Trafikte 260 ile gitmek nedir ? İsterse süren adam Valentino Rossi olsun, sen benim hayatımı tehlikeye atamazsın kardeşim. Kaldırımda otobüs bekleyen öğrencinin, kavşakta yol hakkını kullanan otomobilli ailenin , ileride sola döneceği için sol şerite geçmiş ama hızını arttırmayan adamın hayatını tehlikeye atamazsın.

Benim sürdüğüm şeritte arka tekerime ön tekerini dayayıp rahatsız eden adam, emniyet şeritinde korna selektör yapıp üzerime çıkan , virajda beni zora düşürmek için önüme kıran adam motorcu da değildir, benim kardeşim de değildir.

"Hızlı git genç öl cesedin yakışıklı olsun , sen daha bi motor sürmeyi öğrenemedin" diye keko cümlelerle beni aşağılayan işyerindeki adamla 7 ay konuşmadım, adam yerine koymadım gelip özür dileyene kadar. Eline para geçince 600cc alacaktı, Pulsar 200 ns aldırmıştım zorla ikna edip eşini çocuğunu öne sürüp, 2.ay taksinin tamponuna patladı. İlk yine beni aradı hastanede yanına gittiğimde kendisi kadar boş konuşmadım. Mahçup olup sen haklıymışsın dedi aramızda 10 yaş olmasına rağmen.

Kişileri veya motorları savunmayın. Kontrolsüz her güç, bir masumun hayatını alabilir.

---------------------------------------------------------------------
    Ertugyigit, Alper_tim ve abeciMotoru bunu beğendiler.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hızlı sürüp ölenlere pek üzülemiyorum , bunca insan eşek mi altında motor var hızlı gidenler ölüyor sadece , yavaş gidenler düşüyor omuzu çıkıyor kolu kırılıyor maksimum. hız yaparsan ölürsün bu ülkede yollar zaten Kireç taşı kıvamında , o yüzden yapacak bişey yok. Allah rahmet eylesin ama irade işi motosiklet , iradesine engel olamayan böyle ölüyor işte maalesef.
    Bu lafları hiç yakıştıramadım, Ertuğ. İstersen empati yapmayı dene. Kendini bir an Mete'nin annesi, babası veya kardeşi olarak düşün, Mete ölse ne hissedersin, onu düşün. İşte o zaman yukarıdaki lafı söylemezsin. Bunu gençliğine veriyorum, lütfen biraz daha itidal.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lafları hiç yakıştıramadım, Ertuğ. İstersen empati yapmayı dene. Kendini bir an Mete'nin annesi, babası veya kardeşi olarak düşün, Mete ölse ne hissedersin, onu düşün. İşte o zaman yukarıdaki lafı söylemezsin. Bunu gençliğine veriyorum, lütfen biraz daha itidal.
    Empati yaptım yeterince , ben nasıl hızlı gitmiyorum trafikte o da gitmesin , ölmesi benim suçum mu ? Motorun halini görmediniz sanırım ikiye ayrılmış neredeyse. Herkes kendinden sorumludur , kendi hayatına gram değer vermeyen adam için neden üzüleyim ?
    mozgur bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın abim ve ablam (ikinizin de yaşı benden büyük)

Her hız yapan kaza yapacak diye bir yaklaşım olsa iki tekere binmezdik ki zaten 50cc'de 1300 cc'de aynı ölümcül oranı taşıyorken bunları tartışmak zaten yersiz.

Diyelim ki kaza raporu elimize geçti ve hakikaten de 70km hız ile tamamen karşı tarafın hatası ile kaza yapıp rahmetine kavuştu arkadaş.

Yine yazıyorum Allah rahmet eylesin.

Ama size sorum ;

Eldekidebriyaj siz de İstanbul'da ikametgah ediyordunuz sanırım. 260 km.hız ile gelen bir Bmw dikiz aynanızda belirse içindeki 18 yaşında bir genç sürücü ile tepkiniz ne olurdu ?

Siz kenara kendinizi attığınızda, hız yapmak hakkını verene yaraşır adamın altında makine var basıyor tabi diye mi düşünür dünüz , gelip buraya konu mu açardınız bu ehliyeti herkese veriyorlar diye ?
    Ertugyigit bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah rahmet eylesin...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)