Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet sürücülerinin en çok yaptığı hata

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    önce "makas" atmayı bırakacaksınız, çelik jopunuzla medeni bir insan olmak arasında seçim yapacaksınız ki insanlar sizi dinlesin hak versin.
    Bu arada katil olma ihtimaliniz başka birisini katil yapma ihtimalinizden daha fazla değil.
    computeus, hkn34 ve codeprof bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Bir iki arkadaş da fark etmiş. Kağnı gibi gidiyorum, arkamdan korna selektör yol isteyen motorcuya yol vermiyorum demişsiniz. Bir çoğumuz İstanbul'dayız. Köprüde özellikle yol istemiş adamın oradan geçecek yeri olmadığını söylüyorsanız ancak gülerim size. Jop hadisesi için de talihsizlik diye düşünüyorum. Siz sağ şeride yanaşmış "idiyken" o da sağ camınıza yanaşsa "idi" . Arabada oğlan var demişsiniz. Ona rağmen çelik jopla inecektiniz arkadan yol istediler diye. Sizden geçmiş anlaşılan da ona bu hislerinizi aşılamazsanız bi psiko daha yetişmez.
    computeus ve codeprof bunu beğendiler.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı ruthsims adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce "makas" atmayı bırakacaksınız, çelik jopunuzla medeni bir insan olmak arasında seçim yapacaksınız ki insanlar sizi dinlesin hak versin.
    Bu arada katil olma ihtimaliniz başka birisini katil yapma ihtimalinizden daha fazla değil.
    hem makaslar ata ata trafiğin anasını belleyecek, sonrada neden sağımdan solumdan geçiyorlar diye saçmalayacak. güzel kafa harbiden.
    Bune, okan kartal, computeus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Korna sellektör hikaye beyler çoğu araç tınlamiyor egzoz şart

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olmucak yerde olmucak şekilde gaz açmalar kaba tabirle apaçi gibi kullanmak, trafiği okuyamamak vs. kısaca tecrübesizlik kötü şey. arkadan bakıyorum ya dut gıbı ortada sallanarak gidiyolar yada son sürat arabalara silme geçerek hızlı gittiklerini sanıyolar. akıcı kullanan çok az kişi görüyorum
    yasdal bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Valla bana hikaye okuyormuşsunuz gibi geldi gittiğiniz gis akademinin eiğitiminde aman ha araçların hizasında durmayın patates olursunuz deniyor ve siz diyorsunuz ki (trafiğin yavaş olduğunu belirte belirte) sağımdan geçmeyin, nerden geçsin peki o adam? Bir şeridi göz önüne alırsak bir araç şeridin ancak beşte üçünü dediğiniz köprü gibi yollarda beşte dördünü doldurabiliyor. Yani isteseniz yine şeridinizde kalmak şartıyla sadece 10 santim kayarak o motorcunun güle oynaya geçmesine izin verirdiniz ama burda şu bilinçaltı devreye giriyor "ben bekliyorum oda beklesin".

Yazınızı açıkçası baştan sona ofsayt buldum sanki motorcuları çok düşünüyormuşsunuz gibi yazmışsınız ama şu katil taksicilerden hiçbir farkınız yok. Son olarak yukarda celikat söylemiş bi gün beyaz bi hayabusaya denk gelirsen çıkar o demir jopunu diye aynısını bende söylemek isterdim ama ben öyle hanımının yanında atarlananları direk omzundan tuttuğum gibi geri fırlatıyorum çocuğu travma geçirmesin diye dua edin de bana denk gelin yoksa celikat' tan beterleri de var bu motorlar üstünde aklınızca vereceğiniz ders bu hayatta vereceğiniz son ders olabilir...

Makas atıyorum ama duyarlı sürücüyüm vay be!
    hkn34 bunu beğendi.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Yalnız çelik jop filan olayını geçiniz sen onu çekersen karşıdakide balta çekerse yada benmki ağlayacağına onunki ağlasın deyip çekip vurursa ne

yapacaksınız tamam güzelce meramınızı anlatmışsınız ama jop olayı şık olmamış

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    arkaaşlar bazılarınız sap ile samanı karıştırmış. yazdıklarımı cımbızlarsanız "çelik jop" "makas" vs ayrı ayrı alır istediğiniz gibi cümlelerimi evirip çevirirsiniz lakin bu yanlı olur....

"çelik jop" geçen cümlenin sonunuda okuyun... o çelik jopun aracımda güvenlik maksadı ile durduğu aşikar olacaktır....

"makasa girmek" ile ilgili kısmı bir kez daha okuyun. ne kendimin nede başkasının güvenliğini tehlikeye girmeyeceğim zamanlar yapıldığını fark edeceksiniz...

her şey bir yana dediğiniz gibi hem makasımı atarım hemde duyarlı sürücü gibi davranırım tadında yaklaşmam kendi ayağıma kurşun sıkmak olur. kusura bakmayın ama bir şey yazarken kendimi çok afedersiniz aptal yerine koyacak gibi de yazmam. ya okuduğunuzu tam anlamadınız yada okuduğunuzu arzu ettiğiniz gibi çevirmeyi tercih etmişsiniz. yazdığım mesaj gayet açık! oturup tekrar açıklama ihtiyacı duymuyorum. en azından siz forum ahalisinin mesajlarımı yazarken neye ne kadar dikkat ettiğimi farkettiğinizi biliyorum. yani az çok tarzım ve kişiliğim hakkında yazılarımdan yola çıkarak bilgi sahibisiniz...

hikaye okuduğumu düşünen arkadaşlara gelince. keyif sizin dostlar ister hikaye diyin ister gerçek. Can sizin canınız! trafik kuralları ortada! takip sırasında araçları ortalamayın demek ile takip sırasında araçların sağından solundan geçin gidin demek arasında fark var. sizlerin bu yaklaşımı bende şu izlenimi uyandırdı: yukarıda yazılan hatayı sıkça yapıyorsunuz ve kendinizi haklı göstermek için araç sürücüsü kimliği ile geldiğimde bana saldırıyorsunuz.

yahu ardaşlar bahse konu köprüyü sürekli kullanmaktayım! sağlam lodos vs olduğunda köprüye motor çıkışına izin verilmediğini hepinizi biliyorsunuz. eee daha kime neyi anlatıyorsunuz. yok efendim en sağ şeridin yanında boşluk varmış oradan motorlara insanlar yol veriyormuş. kusura bakma ama köprü üzerinde ne yol veririm nede yol isterim. köprü üzerinde farkında değilsiniz ama şerit değiştirmek yasak! hız sınırı 50! bu neyin kafası diye sormadan önce siz neyin kafasını yaşadığınızı bir netleştirin önce. sollamanın bile yasak olduğu yerde "sağ"lama yapmaktan bahsediyorsunuz.

arkadaş dünyanın neresine gidersen git "sağ"lamak diye bir şey yok! (ingiltere hariç malum orada direksiyon sağ tarafta). yanlışı savunmak adına saçmalamak apayrı bir lezzet olmuş.

makas atıyorum! bu kısma biraz fazla takıldım... makas atmak: aracın solundan geçerek tekrar kendi şeridinize girmektir. sıralı makas atmak zig-zaglar çizerek yol almaktır. sıralı makas attığımı hiç bir yerde yazmamışım!

güzel kardeşlerim benim yaşım 35i biraz geçti. ne canımı ne malımı sokakta bulmadım ben. her şeyi geçtim benim bu hayatta saçma hatalar ile kaybedecek çok şeyim var. işim, ailem, evladım, kariyerim... yani sizin çizdiğiniz portre benim durumuma pek uymamış. sizler beni geçen gün aranır durumuna düşen ünal turan ile karıştırmışsınız...

neyse yazdıklarınızı tebessüm ile okuduğumu biliniz.

sevgiler....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Bu arada eklemeyi unutmuşum. O Çelik jopu elime almayı düşündü isem mutlaka bir sebebi vardır sırf selllektör yaptı diye değil en önemlisi demek ki yaptığı şey özellikle eşim yanımda iken tahammül edemeyeceğim bir şey olmuş.

Kusuruma bakmayın lakin eşimin yanında kimse bana veya aileme Saygısızlık yapamaz. !!!!!!!

Siz bu tür saygısızlıkları kaldıracak kadar GENIŞ iseniz ona lafım yok

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    İlk mesajınızı tekrar okudum. Şükür ki forumda 10 dk. dan sonra edit'leme seçeneği yok. Sizin de okuyup dışarıdan nasıl göründüğünüze bakmanızı öneririm.

Motosikleti
    Düzeltme:
    "sırf sellektör yaptı diye DEĞIL" - yazılması gerekliydi telefondan yazarken kaçırmışım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk mesajınızı tekrar okudum. Şükür ki forumda 10 dk. dan sonra edit'leme seçeneği yok. Sizin de okuyup dışarıdan nasıl göründüğünüze bakmanızı öneririm.

Mesajımı tekrar okudum illa yapılan hareketi açıklama gereği duymadan yazmışım.

Dışarıdan nasıl göründüğü kısmı ise dışarıdan okuyanın hangi ruh haliyle Okuduğu önemli bence. Ve gayet net. Trafik kuralları, özellikle köprü üzerinde uygulanan kurallar ortada. Kurallar hakkında eksik bilginiz var ise bir üst mesajımda köprü üzerinde uygulanan kurallar yazılı arzu ederseniz onu okuyup bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hocam sen motosiklet kullanma sakın araba devam, garip bir kafan var
    Bune, VESPERA ve codeprof bunu beğendiler.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Hayırdır ya, öyle çelik jop filan? Siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Siz makas atarken diğer araç sürücülerine saygısızlık yapmış olmuyor musunuz? Ha tabi araç hacmine güvenerek motosikletliyi zihninizde hemen ezdiniz değil mi? Araçla ezebileceğimine göre durduktan sonra kendim haliyle ezerim diye düşündünüz zaar! Sırf yol istiyor diye çelik jopla dövmeyi düşünüyorsunuz. 35 ini aşmış birisi olarak bu yazdıklarınızı çok yadırgadım. Allah aşkına yapmayın. Belki öfkeyle yazdınız fakat ruh haliniz araç kullanırken burdan göründüğü kadarıyla bozuk, lütfen kusura bakmayın.

Belli ki motosiklette yenisiniz, biraz alıştıktan sonra bu yazdıklarınızı bir kez daha okumanızı tavsiye ediyorum.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı VESPERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır ya, öyle çelik jop filan? Siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Siz makas atarken diğer araç sürücülerine saygısızlık yapmış olmuyor musunuz? Ha tabi araç hacmine güvenerek motosikletliyi zihninizde hemen ezdiniz değil mi? Araçla ezebileceğimine göre durduktan sonra kendim haliyle ezerim diye düşündünüz zaar! Sırf yol istiyor diye çelik jopla dövmeyi düşünüyorsunuz. 35 ini aşmış birisi olarak bu yazdıklarınızı çok yadırgadım. Allah aşkına yapmayın. Belki öfkeyle yazdınız fakat ruh haliniz araç kullanırken burdan göründüğü kadarıyla bozuk, lütfen kusura bakmayın.

Belli ki motosiklette yenisiniz, biraz alıştıktan sonra bu yazdıklarınızı bir kez daha okumanızı tavsiye ediyorum.

Bir konuya yorum yaparken sadece ilk mesaj okunmaz diğer mesajlarda okunur sonra yorum yapılır

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Arkadaşlar her motosiklet kullananı kendiniz gibi görmeyin ne denyolar var Murat.K'da motorcu zaten yol verecek yeri olsa verirdi heralde demir jopuda içinden gecirmiş bizimde içimizden geçiyor bazen ulan şuna şöyle yapayım yapiyormuyuz hayır bu kadar uzatacak birşey yok

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motosiklete yol vermen gerekirdi. Sağda yeterli boşluk olup olmadığına motosiklet sürücüsü karar verir. Ben geçemiyorum o da geçmesin gibisinden tutum hoş değil. Motorcuyu eleştiriyorsun ama demir jopla gezen bir makasçısın. Kim daha tehlikeli acaba ????
    celikat ve Bune bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    "güvenli makas" nasıl atılır. Biri izah edebilir mi? Farz edin ki makas attınız ve hop acemi bir araç sürücüsünün arkasına düştünüz. Korktu frene bastı. Guvenli makas diye bir şey olsaydı ambulanslar bu şekilde giderdi.
    Yanlışlarınızı vurgulamak cımbızlamak mı oldu şimdi?
    Burada ki tek teselli sizin de motor kullanacak olmanız ve sizin gibi vatandaşlardan bolca bulunması.

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete yol vermen gerekirdi. Sağda yeterli boşluk olup olmadığına motosiklet sürücüsü karar verir. Ben geçemiyorum o da geçmesin gibisinden tutum hoş değil. Motorcuyu eleştiriyorsun ama demir jopla gezen bir makasçısın. Kim daha tehlikeli acaba ????
    Boğaz köprüsü üzerinde trafik Kuralları gayet net. Hız sınırı 50 km ve sollama yasak. Keşke diğer mesajlarıda okusa idiniz. En azından daha tutarlı mesaj yazardınız

Alıntı ruthsims adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "güvenli makas" nasıl atılır. Biri izah edebilir mi? Farz edin ki makas attınız ve hop acemi bir araç sürücüsünün arkasına düştünüz. Korktu frene bastı. Guvenli makas diye bir şey olsaydı ambulanslar bu şekilde giderdi.
    Yanlışlarınızı vurgulamak cımbızlamak mı oldu şimdi?
    Burada ki tek teselli sizin de motor kullanacak olmanız ve sizin gibi vatandaşlardan bolca bulunması.
    Makas önünüzdeki aracı sol tarafından geçerek tekrar şeridinize girmektir trafik kurallarına aykırı değildir. Halk arasında makas literatürde sollama olarak bilinir. Malum sol Şerit trafik kurallarına göre sürekli işgal edilemez. Hatta motorların çoğu zaman kullanımına bile açık değildir. Sanırım bunuda bilmiyordunuz

Sıralı veya devamlı makas zig zag çizmektir. Güvenli değildir. Aslında makas tabirinin gerçek anlamıdır. Halk arasında makas sıralı veya değil olarak sınırlandırılır.

Devam edin lütfen bu vesile ile forumda kimler her şeyi okuyor kimler ilk sayfaya göz ucu ile okuyup yorum yapıyor tarafımca anlaşılmaya başladı. Iyi de oldu. Yukarıda farklı mesajlar ile gerekli Açıklamaları yapmışım.

Bu arada daha önce milletin peşine takılıp ayna kıranların eşimin yanında bana hakaret edilmesine katlanamamı eleştirmeleri Şahane oldu.

Halen tebessüm ile okumaya devam ediyorum. Pc başına geçtiğimde bende Ayrıntılı cımbızlama yapacağım mesajlarımdan. Tabi yine bazı okuma engelliler okuyamayacak ama olsun

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boğaz köprüsü üzerinde trafik Kuralları gayet net. Hız sınırı 50 km ve sollama yasak. Keşke diğer mesajlarıda okusa idiniz. En azından daha tutarlı mesaj yazardınız
    makas serbest mi? sen yapmadan duramıyormuşsun ya o bakımdan sordum?

Makas önünüzdeki aracı sol tarafından geçerek tekrar şeridinize girmektir trafik kurallarına aykırı değildir. Halk arasında makas literatürde sollama olarak bilinir. Malum sol Şerit trafik kurallarına göre sürekli işgal edilemez. Hatta motorların çoğu zaman kullanımına bile açık değildir. Sanırım bunuda bilmiyordunuz
    halk arasında sollama bildiğin sollamadır. makas ise sağdan soldan boş bulduğun şeritlere zıplaya zıplaya gitmektir.
    codeprof bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Çelik jopu plastikle değiştirsek barışırmıyız?
    MD.Murat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)