Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motora Yeni Başlarken (Yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba motora başlayacağım fakat önce scooter alacağım onu 1 sene kullanıp motosiklet eğitimi alıp 600cc lik bir motor almak istiyorum sizce sorun çıkar mı? (eğitim derken honda eğitim falan değil, sürücü kursu eğitimi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı lordsenyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motora başlayacağım fakat önce scooter alacağım onu 1 sene kullanıp motosiklet eğitimi alıp 600cc lik bir motor almak istiyorum sizce sorun çıkar mı? (eğitim derken honda eğitim falan değil, sürücü kursu eğitimi)
    O iş yaş kardeşim. 1 yıl scooter kullanman süper fikir ama sonra direk 600cc lik motora binmek kefenini giymek olur. scootera hondadan eğitim almadan binebilirsin. çok sıkıntı olmaz ama sonra bi 250lik kullanman lazım bi 20.000 km. sonra durumuna bakıp karar verirsin.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    İşler o zamana gelince 250 lik bile size 600 lük hazzı vericek motorsiklet işi bi anda da olabilen bişey, ama yıllarca sağlıklı tecrübeli şekilde olanda birşey seçim senin. 2 sininde sonunda varsa kader. Ama atın ölümü arpadan olsun deyipde gitme ilk alıcaksan 125 lik 150 lik eğitim alıcakaan sürücü kursu hariç 250 lik alabilirsin.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    CC ye bakmayin demekten hal olduk 1 sene scooterdan sonra F650GS Tenere 660 bunlara gecebilirsin. R6 yada CBR a gecemezsin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O iş yaş kardeşim. 1 yıl scooter kullanman süper fikir ama sonra direk 600cc lik motora binmek kefenini giymek olur. scootera hondadan eğitim almadan binebilirsin. çok sıkıntı olmaz ama sonra bi 250lik kullanman lazım bi 20.000 km. sonra durumuna bakıp karar verirsin.
    anladım. peki cbr500r nasıl bir seçim olur?

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CC ye bakmayin demekten hal olduk 1 sene scooterdan sonra F650GS Tenere 660 bunlara gecebilirsin. R6 yada CBR a gecemezsin..
    Arkadaş bu arada çok haklı. Örnek olarak 250 lik çift silindirli bir motor ile tek silindirli motor arasında bile çok fark var. 600 Tek silindirli motorlar uysal yeri gelince canavar. Seçenekler geniş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6 ya da cbr'ın farkı nedir neden cc ye değil honda veya yamaha olmasına bakıyoruz?

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı lordsenyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6 ya da cbr'ın farkı nedir neden cc ye değil honda veya yamaha olmasına bakıyoruz?
    Silindir farkı güzel kardeşim. R6 dediğin motor 4 silindir +100 hp beygir gücüne sahip bir motor yani. F650GS dediğin motor ona göre çok çok çok uysal olan 4/1 i olan bir motor anlıyacağın, marka kıyaslaması değil.Her 600 lük motor aynı motor değildir yani arkadaş onu anlatmaya çalışıyor. CC ile iş bitmiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindir farkı güzel kardeşim. R6 dediğin motor 4 silindir +100 hp beygir gücüne sahip bir motor yani. F650GS dediğin motor ona göre çok çok çok uysal olan 4/1 i olan bir motor anlıyacağın, marka kıyaslaması değil.Her 600 lük motor aynı motor değildir yani arkadaş onu anlatmaya çalışıyor. CC ile iş bitmiyor
    o zaman yamaha r25 2 silindirdi honda cbr250 tek silindir bunlar arasından benim hondayı mı seçmem daha uygun oluyor?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Inazuma da iki silindir ama R25 ile ayni degil... Beygire bakacagiz..

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Arkadaş bende 1yıldır Scooter sürüyorum bundan sonra alacağım en fazla 250 cc olur Scooter ile vitesli çok farklı debriyaj i var deviri var madem sonra vitesli almayı dusunuyorsun 125 lik vitesli al ilk Scooter yerine vitesleri öğren sonra büyüt acele etme acele giden Allah korusun ecele gider ...
    ruthsims bunu beğendi.

sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    600cc cok ayri dunya scooter cok ayri bence scooterle baslayip 600 cc almak mantikli degil 125lik 150lik bise al ogren yavas yavas sonra 600 cc geceblrsn

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Bence cup bi motorla başla ayağın alışsın viteslere 100 cup idealdir

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Scooter görünce mutlu oldum, 600cc görünce üzüldüm. Öncelikle 600cc yi neden istiyorsun, onun cevabını kendine vermen lazım. "Ses işte, şekil" gibi cevaplar alıyorsan, yok olma ihtimalin acayip yüksek. Yavaş yavaş cc yükseltmek ve eğer başka tatlar ararsanız günün birinde 600cc almak en mantıklısı. Her motorcu günün birinde 600-1000cc kullanacak diye bir kaide yok, 250cc de tatmin olan insan da yok değil, kullanım amacınızın ne olduğuna bağlı. Yeter ki ekipmansız binmeyen, eğitimli, defansif sürüp motosiklet sevgisinin yakınlarını üzüntüye boğacak bir şeye dönüşmemesini sağlayan bir insan; motorcu olun. Kimsenin gazına gelip, bilmeden yaptığı yorumlara bakıp yol almayın. Dünyanın en mükemmel insanı olsanız bile sizi kötüleyecek birisi mutlaka olur.
    yanakadam bunu beğendi.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Kendimden örnek vereyim; Önce 5 bin km cbr 125r kullandım sonra cbr250r 3 bin km belki biraz fazla. Kış sezonu geldi o sırada 250 liliğimi sattım. VFR800 aldım. Bildiğin yeniden motora başlamış gibiyim. Yaşlıyım, çok küçük bir şehirde yaşıyorum, rr larla turlara çıkmıyorum bunlardan dolayı ölmemiş yada kaza felan yapmamış olabilirim ama tarif edilemez bir kontrolsüz güç artışı var. Ufacık bir sinirde sağ elin çoşarsa neler olabilir çok iyi bilincindeyim. Scooter gibi kullanıyorum desem yeridir (ergenlikte çook mz java kullandık ayrı ama unutulmuş gitmiş).

Her fırsatta boş alanda kocaman motorla ilk gün gibi; firenden tut, dönüşlere, kontralara çalışıyorum. Üzerine oturduğum da kontağı çevirip kırmızı düğmeye basıp enjektörlere benzin giderken 10-15 saniye kendime 'Allahım beni bunun üzerinde şımartma' diyorum.

Ve asıl söz; 1 yıldır motor üzerindeyim ve kesinlikle 250 lik motora çok çok çok daha fazla binmeliymişim eminim ki çok daha hızlı gelişirdi motor becerilerim. Mali yönüde var işin şuan bunu 30 km ile bir yatırsam en az 2 bin tl çöpe gider şanslıysam tabi... Dediğim gibi scooterden sonra mutlaka 20 bin km 250 lik bir motor üzerinde geçmeli. 10 bin bile çooook azmış daha mevzuyu zor anladım

Ha artıları yokmu elbet var vfr800 firenler yüzünden aşırı güven veriyor (abs cbs) 250 lik bana hep yerince yada olması gerektiği gibi durmuyor geliyordu (acemiliktendir tabi ki)...
    emc2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    Laf olsun diye açılmış bi konu daha..

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    bence 100cc lik scootera 6 ay bin. 6 ay bin sonra 1000cc bi racin al. hiç sorun yaşamazsın. 1 sene sona bi bakmışsın kenan sofuoğluyla aynı pisttesin. Hayaller paris, gerçekler eminönü........ Madem niyetin 600lük makine scooterle başlama. bir bi 150cc vitesli al kullan. sona 250, sona 600. Sen diyorsunki ben daha apalamayı bilmiyorum, yürütec kullansam 2 ay , olimpiyat koşucusu olurmuyum ?

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Bu f650GS mantıklı benim kafama yattı

arkadaslar bn 180 z one s aldım 6 ay oldu beyez ama 2 ay once motorla gezereken çat çat dıye bi ses geldi motr sonra hiç çalışamadı mars pedalında almıyo artık arzayı bulamadım bana kalırsa sekman mı kırdı dıye duşunuyom ama bi turlu arzayı bulamıyorum lutfen yardım olun

125 veya 150 cc ile başlama 250cc ile başla 250cc seni baya tatmin eder 1.5 2 sene rahat götürür ondan 20.000 KM tecrübe edin onda sonra 600cc geçebilirsin scooter dan sonra eğitim alıp 600cc geçersen gine sorun yaşarsın 250 CC İLE EN AZ 20,000 KM

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)