Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

169 adet yazlığı varmış, 224 tane konutu varmış, hadi içeri atalım bunları :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akraba demedim. Komşu dedim. Komşu örneği verebilirmisin ?
    şaka yapıyorsun heralde?? yada yazılanı anlamıyorsun.
    birdaha cevap vereyim..
    Var, dedemin ARKADAŞLARI
    yukarıda da yazdım, ailende bir mesleğe mensup kişi yoksa (mesela öğretmen gibi, mühendis gibi) o mesleğe ait kimseyi etrafında pek göremezsin, çünkü kimse mesleğinin ne olduğunu gösteren tişörtlerle gezmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın verdiği bilgiye göre 1984-8 Haziran 2012 tarihleri arasında 411 subay, 375 astsubay, 585 uzman jandarma/uzman erbaş ve 4 bin 798 erbaş/er olmak üzere toplam 6 bin 169 personel şehit oldu.

Milli Savunma Bakanı'nın verdiği bilgiye göre 1984-8 Haziran 2012 tarihleri arasında 256 subay, 263 astsubay, 401 uzman jandarma/uzman erbaş, 3 bin 88 erbaş/er olmak üzere toplam 4 bin 8 personel gazi oldu.

http://www.aktifhaber.com/iste-28-yi...si-631016h.htm
    http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/...-bin-169-sehit

Bulması zor bir bilgi.

TSK'nın personel yapısı da şu şekilde:
    Tıoplam : 726.067 (2012 rakamı)
    General/Amiral: 362
    Subay: 39.672
    Yedek Subay: 8161
    Astsubay: 94.929
    Uzman Jandarma: 24.384
    Uzman Erbaş: 41.837
    Erbaş/Er: 462.534
    Sivil Memur/İşçi: 53.561

Al sana 2012 asker maaşları:
    Uzman çavuş maaşı 1800-2100 TL
    Astsubay çavuş 2150 TL
    Teğmen maaşı 2400 TL
    Yüzbaşı maaşı 3600 TL
    Binbaşı maaşı 4800 TL
    Albay maaşı 5400 TL
    Orgeneral maaşı 7800 TL

Bu rakamlara çok diyorsan insaf...
    Rakamları çok güzel bir şekilde dökmüşsün.

Birde rica etsem asgari ücret, vasıflı işçi ve memur maaşlarını yazabilirmisin.

Sonrada kira ve diğer genel giderler üzerinde konuşur lojman ve diğer faydalanılan asker imkanlarınıda bu hesaba katmayı unutmayalım.

Örneğin 600 tl ye kiraya oturulan bir bölgede bulunan askeri lojmanın kirası yakıt ve yönetim güvenlik giderleri gibi rakamlar nelerdir.

Birde kıdam ve görev farkları var. Sürekli olarak kriz olan bir ülkede sürekli iş değiştirmek zorunda kalan insanların bir türlü vakıf olamadığı kıdem farkı ikramiye ve tazminatlarını olmayışı üzerine konusuruz.

Hala insafsız olan halk utanmadan birde askere hesap soruyor değilmi ?

Ben oyumu askerin gırtalığını sıkanlara verdim. O doymak bilmeyen girtlakdan daha büyük zararlar görmemek için.
    Emre senin için tekrar yukarıya alıntı yaptım.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    crf250 L
    Ben oyumu askerin gırtalığını sıkanlara verdim. O doymak bilmeyen girtlakdan daha büyük zararlar görmemek için.
    cevap vermeye değmeyenlerdenmişsin.
    korkunun sebebi anlaşıldı
    selametle

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka yapıyorsun heralde?? yada yazılanı anlamıyorsun.
    birdaha cevap vereyim..
    Var, dedemin ARKADAŞLARI
    yukarıda da yazdım, ailende bir mesleğe mensup kişi yoksa (mesela öğretmen gibi, mühendis gibi) o mesleğe ait kimseyi etrafında pek göremezsin, çünkü kimse mesleğinin ne olduğunu gösteren tişörtlerle gezmiyor.
    Askerlerin üniforması var diye biliyorum ben Onunla işe gidip geliyorlardır heralde. Emekli olanlarında yakalarında rozeti eksik olmaz ehmen tanınırlar. Tanımazsan zaten onlar kendilerini tanıtırlar. Dediğim gibi cevrende görmüş olsan ne demek istediğimi anlayacaksın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Son aylarda çok sık açılır oldu be ve benzeri konular.Üyelerin refleksinden dolayı böyle, kimin ne dediğini ve ne diyeceğini çok iyi bilir oldum.Yeni birşey söyleyen hiçkimse yok.Yeni birşeyler söylemeye de gerek yok gibi duruyor.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yanlız konu askeri darbe yapan paşaların çocuklarının, gelinlerinin ve damatlarının mal varlığı idi?

Ortaya bir iddia atıldı haberciler tarafından, gerçek olup olmadığı bir kaç gün içinde meydana çıkar.

Konuyu şerefiyle görevini yapan insanların maaşları ve geçim sıkıntıları gibi yerlere çekmek gereksiz.

Tekrar ediyorum başlıkatki konu Askeri Darbe Yapan Generallerin varislerinin mal varlığıdır.

Subay, Astsubay maaşı ile alakası yoktur.

Benim dikkat çekmek istediğim bir diğer noktada ise bir kaç zaman öncesine kadar emekli olan generallerin, bazı bankaların, holdinglerin ve medya kuruluşlarının yönetim kurullarına katılıp danışman veyahut farklı sıfatlar ile yüksek meblağlı maaşlar almasıdır.

Bunun sebepleri neydi acaba, o holdinglerin, gazete televizyonların ve bankaların birilerine savaş açma düşüncesi vardı da emekli generalleri mi işe alıyorlardı?

Ha birde ERKE dönergeci vardı generallerin katılımı ve destekleriyle kamuoyuna tanıtılan, ne oldu o
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R

Sonrada kira ve diğer genel giderler üzerinde konuşur lojman ve diğer faydalanılan asker imkanlarınıda bu hesaba katmayı unutmayalım.

Örneğin 600 tl ye kiraya oturulan bir bölgede bulunan askeri lojmanın kirası yakıt ve yönetim güvenlik giderleri gibi rakamlar nelerdir.

Birde kıdam ve görev farkları var. Sürekli olarak kriz olan bir ülkede sürekli iş değiştirmek zorunda kalan insanların bir türlü vakıf olamadığı kıdem farkı ikramiye ve tazminatlarını olmayışı üzerine konusuruz.

Sen o oyunu vermekle halkın gırtlağını da sıktırdığının farkındasındır umarım. O oy verdiğin şahıslar ülkeyi parça parça satmakta bunun bile farkında değilsiniz daha.
    Askerlere laf ederken bi oturun düşünün. Bu milletin bütünlüğünü, varlığını kimler koruyor. Sizin oy verdiğiniz süpermenler mi yoksa şanlı Türk bayrağına hizmeti benimsemiş askerler mi.
    Yazın asgari ücreti, tamam bizce de düşük, o askerin sorunu değil hükümetin sorunudur. E o zaman doktorlar niye o kadar maaş alıyo? Mühendisler, bilmemneler neden alıyo işçiden fazla?
    Senelerce ailesinden ayrı okumuş, eğitim görmüş subayla vasıfsız bir işçi aynı maaşı mı almalı sizce? Ha bi de o oy verdiklerininz ne bok yiyo da o kadar maaş alıyor?
    Askeri tesisler, yapıldıkları zaman en ücra köşelerde inşa edilmişlerdir. Araştırın bakın tarihine. Onlar yapıldığında dağ, arazi olan yerler gelişmeyle merkezi olarak gözükmektedir. Bir de sizin gibilerin ağzında " Askere bak be, en güzel yeri onlar kapmış bilmem ne" a be cahil aç bak bakalım onlar yapıldığında orası neymiş. Siz bildiğinizi okuyun sizin gibilere ne anlatmaya çalışsak zor. Taptığınız liderin maaşı, vekillerin maaşı gözünüze batmazken askeri lojmanlara takılmanız... Helal olsun ne diyelim.
    xawa, gezginmotor, cousinecruis ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız konu askeri darbe yapan paşaların çocuklarının, gelinlerinin ve damatlarının mal varlığı idi?

Ortaya bir iddia atıldı haberciler tarafından, gerçek olup olmadığı bir kaç gün içinde meydana çıkar.

Konuyu şerefiyle görevini yapan insanların maaşları ve geçim sıkıntıları gibi yerlere çekmek gereksiz.

Tekrar ediyorum başlıkatki konu Askeri Darbe Yapan Generallerin varislerinin mal varlığıdır.

Subay, Astsubay maaşı ile alakası yoktur.

Benim dikkat çekmek istediğim bir diğer noktada ise bir kaç zaman öncesine kadar emekli olan generallerin, bazı bankaların, holdinglerin ve medya kuruluşlarının yönetim kurullarına katılıp danışman veyahut farklı sıfatlar ile yüksek meblağlı maaşlar almasıdır.

Bunun sebepleri neydi acaba, o holdinglerin, gazete televizyonların ve bankaların birilerine savaş açma düşüncesi vardı da emekli generalleri mi işe alıyorlardı?

Ha birde ERKE dönergeci vardı generallerin katılımı ve destekleriyle kamuoyuna tanıtılan, ne oldu o

Üstad pek diyaloğumuz yok ama konunun malvarlığı mevzuu olduğuna ısrarla dikkat çekip sen de maaşa bağlamışsın

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Asgari ücret: 805 TL.
    Kişi başı GSMH: Yıllık 11920$, aylık 1773 TL.

Memur maaşları:
    Müsteşar: 7169 TL
    Genel müdür: 6275 TL
    Şube müdürü: 3213 TL
    9/3 memur: 1890 TL
    Hizmetli: 1755 TL
    1/4 Öğretmen: 2301 TL
    Kaymakam: 3509 TL
    8/1 Polis memuru: 2624 TL
    Mühendis : 3284 TL
    Vaiz: 2475 TL

Kara, Deniz ve Hava Harp Okulu öğrencileri askeri eğitimle birlikte mühendislik veya yönetim eğitimi de alıyor, mezunların hepsinin üniversite diploması var, çok ciddi bir kısmı mühendislik diplomalı.

600TL'ye kirada oturulan bölgede askerlik yaptım. Kışladaki subay/astsubay/uzmanların dörtte üçü lojman sayısı yetmediğinden veya puanları tutmadığından kirada oturuyordu. Kardeşim de teğmen, o da şu an kirada oturuyor.

Ek olarak, askerler kışla dışında pek üniforma giymezler. Eğitim kıyafetiyle (kamuflajla) kışladan dışarı çıkılmaz, dışarıda çalışanlar harici üniforma giyerler. Evden kışlaya giderken sivil kıyafet giymek mecburidir.

TSK'da tazminat müessesesi ise biraz ters çalışıyor. Örneğin Hava Harp Okulu'na girdiniz, ayrılmak istiyorsunuz. Orduya 80 bin TL gibi bir tazminat ödemeden ayrılamazsınız. 15 sene mecburi hizmeti tamamlamadan da ayrılamazsınız. Ayrılırsanız ciddi tazminatlar ödersiniz. Hiçbir işyeri "ben istifa ediyorum" dediğinizde sizden para istemez, ordu ister. Asker olan kişi ömrünün çok büyük bir kısmını orduya adamak zorunda.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen o oyunu vermekle halkın gırtlağını da sıktırdığının farkındasındır umarım. O oy verdiğin şahıslar ülkeyi parça parça satmakta bunun bile farkında değilsiniz daha.
    Askerlere laf ederken bi oturun düşünün. Bu milletin bütünlüğünü, varlığını kimler koruyor. Sizin oy verdiğiniz süpermenler mi yoksa şanlı Türk bayrağına hizmeti benimsemiş askerler mi.
    Yazın asgari ücreti, tamam bizce de düşük, o askerin sorunu değil hükümetin sorunudur. E o zaman doktorlar niye o kadar maaş alıyo? Mühendisler, bilmemneler neden alıyo işçiden fazla?
    Senelerce ailesinden ayrı okumuş, eğitim görmüş subayla vasıfsız bir işçi aynı maaşı mı almalı sizce? Ha bi de o oy verdiklerininz ne bok yiyo da o kadar maaş alıyor?
    Askeri tesisler, yapıldıkları zaman en ücra köşelerde inşa edilmişlerdir. Araştırın bakın tarihine. Onlar yapıldığında dağ, arazi olan yerler gelişmeyle merkezi olarak gözükmektedir. Bir de sizin gibilerin ağzında " Askere bak be, en güzel yeri onlar kapmış bilmem ne" a be cahil aç bak bakalım onlar yapıldığında orası neymiş. Siz bildiğinizi okuyun sizin gibilere ne anlatmaya çalışsak zor. Taptığınız liderin maaşı, vekillerin maaşı gözünüze batmazken askeri lojmanlara takılmanız... Helal olsun ne diyelim.
    Kimseye bir laf etmiş değilim Şahsi fikrimi yazıyorum. Ayrıca bildiğimiz rakamları paylaşarak sorunun nerede olduğunu birlikte tespit edebileceğimizi düşünüyorum.

Vasıfsız işçiden ayırmak adına yazıyorum. Ailelerin binbir güçlükle okuttuğu çocukları fakülte bitirdikten sonra nekadar ücret kazanıyor ?

Ve bu kişi şanlı türk bayrağına hizmet etmiyorda ne yapıyor ?

Ülkeye hizmet etmiş olmak için Asker mi olmak lazım?

Diğerleri ağaçdamı yetişiyor ?

Memleketin en ücra köşesine dağ başında çadırda yaşayarak o binaları inşa eden insan değilde, binanın içinde olan mı insan ?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kimseye bir laf etmiş değilim Şahsi fikrimi yazıyorum. Ayrıca bildiğimiz rakamları paylaşarak sorunun nerede olduğunu birlikte tespit edebileceğimizi düşünüyorum.

Vasıfsız işçiden ayırmak adına yazıyorum. Ailelerin binbir güçlükle okuttuğu çocukları fakülte bitirdikten sonra nekadar ücret kazanıyor ?

Ve bu kişi şanlı türk bayrağına hizmet etmiyorda ne yapıyor ?

Ülkeye hizmet etmiş olmak için Asker mi olmak lazım?

Diğerleri ağaçdamı yetişiyor ?

Memleketin en ücra köşesine dağ başında çadırda yaşayarak o binaları inşa eden insan değilde, binanın içinde olan mı insan ?
    Kapitalizmin kuralıdır arz-talep. Dağ başında çadırda yaşayarak bina inşa edecek adam bulmak görece kolay iş, ama asker bulmak çok da kolay değil.

Herhangi bir ilde herhangi bir kahveye gitsem, "1200 lira maaş, sigorta, yemek, yatacak yer veriyorum; şu karşıki dağda bina yapacağız" desem rahatlıkla 20 kişi bulurum.

Aynı şartlar altında "4 sene maaş yok, ayrılmak isteyen 80 bin lira öder, 5 senede mezun olamazsan 80 bin lira ödersin, her gün talim var, haftasonu eve gitmek yok, 15 sene de ben sizi kovmadıkça işi bırakamazsınız, 15 sene maaş garanti. Ha bir de, haftada bir de 24 saat nöbetiniz var, 5 sene de dağda karakolda teröristle savaşacaksınız, hükümet isterse de hapis yatacaksınız" desem kaç kişi çıkar çalışacak?

Vatana hizmet konusunda haklısın. Örneğin ben milyon dolarlık bir yazılım hazırlayarak, asker olduğum durumda yapacağımdan daha fazla hizmet ettiğimi düşünüyorum. Tek fark, benim hizmetim biraz daha dolaylı yoldan.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hazımsızlıklar başlamış....
    35emre35 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Turkiye bir savasa girse... millet birbirine kin dolu, herkes birbirini vurur, dusman askeri tek kursun sikmadan zafere ulasir, o yuzden suriye muriye kucumsemeyelim, icimizdeki dusmanligi bitirelim.
    35emre35 bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250

bu ne biçim bir düşünce tarzıdır, sende okuyup asker olsaydın sende aynı şartlarda yaşardın, yoksa ölmek dağlarda gezmek zor mu geldi? o şartlara erişmek için asker olmaya da gerek yok, üniversitede öğretim üyesi olsan yine aynı şartlara sahip olurdun, yoksa masa başında dirsek çürütmek zor mu geldi? herkes kaderini yaşar, ne ekersen onu biçersin, hayat böyle, doktor olsaydın ayda 10.000 tl kazanırdın, dişçi olsaydın en az ayda 6000 tl götürürdün, mühendis olsaydın 3000-4000 tl en az alırdın ... her mesleğin kendine has zorlukları var ve bir takım iyi yanları olacak ki devlette çalışanlar özele kaçmasın, devlette çalışanların kalitesi düşmesin...

benim de eniştemin babası 80 küsür yaşında, 12 eylül tuğ generallerinden, kadıköyde bir dairede oturuyorlar, başka da hiçbir şeyleri yok ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı anlamamışsınız. O verilere ulaşılmış fakat yargılama ile ve süreci ile ilişkilendirilmiyor. Kanunende yapılamıyor sanırım . Peşin peşin gereksiz panik yapışsınız.
    Fakaaaatt bence de normal değil. Ve gelin ve damatlarda hep para ne tesadüfse. İleriyi iyi görmüş olabilirler de.minareyi çalan kılıfını hazırlamışta olabilir.

Birde işişne gelen koca 169 u 16/9 işine gelmeyen 16/9 u 169 görebilliyor asıl sorunda bu aslında bence.
    Sen ve ben dahil kimse tarafsız değil. Herkes kendi doğrusunu gören gözlüke dolaşıyor. İşin bku hakimine savcısına kadar böyle.
    hocam ben önce olayı tv de gördüm, sonra kendi kendime vay be malı götürmüş şerefsizler, yazıklar olsun, demek ki gerçekten birşeyler varmış diye kendi kendime söylendim, ertesi gün hürriyette de çıktı, bir sonraki gün hürriyette ara sayfalarda bir yerde 16/9 u ve 224 ü görünce şok oldum, sonra bir şey okuyacak halim kalmadı
    35emre35, pistolpitt ve kamsea bunu beğendiler.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Eee gemiciklerle migroscuklar noolacak?....
    Daha mı masum bunlardan ?..
    pistolpitt ve Soykan67 bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaş onu bunu bırakında darbe döneminde birinci dereceden emeği geçmiş askerlerin kendisi , eşi , çocuklarının mal varlıkları incelendiğinde mütevazı verilere ulaşılırken aynı kişilerin gelin yada damatlarında durumun bir anda değişmesi tesadüfmüdür. Abartılıyormu , yalanmı , inanılmak istenmeyen gerçekmi , inanılmak istenen bir yalanmı ,

Vatanı birlik beraberlik içinde tutmaya çalışan ne bir kurum ne bir sivil toplum örgütü olduğuna inanmıyorum. Hele ki ordu gibi homojen bir kurumda gün ışığına çıkmayan çıkamayan neler var kim bilir. Biz toz kondurmak istemiyoruz en azından inanılıcak güvenilicek bir dalımız olduğuna inanmak istiyoruz umudumuzu yitirmek istemiyoruz belki fakat kral çıplak bunuda kabullenmekten başka çaramiz kalmayana kadar sorun yokmuş gibi davranmaya devam edicez.

Son birkaç yılda bankada nakit olarak 1 milyon tl si olan insan sayısında şiddetli bir artış var. Piyasada dolanan paranın miktarı belli olduğuna göre yer değiştiren bu para kimin cebinden çıkıp bu godamanların cebine girdi acaba ???

Bizi güzel oyalıyorlar. Güzel hizmet ediyoruz el birliğiyle
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee gemiciklerle migroscuklar noolacak?....
    Daha mı masum bunlardan ?..
    gemicik nedir azizim? çalıntımıymış? altın kaplamamıymış?
    şimdi durduk yere savarona konusu mu açalım? mustafa kemal paşa 12 taksitte paşalık maaşıyla mı almış savaronayı? (denize indiği dönem dünyanın en büyük gemisi imiş kendisi) savaronasında değilim, helal olsun, bu devletin başkanı binmeyecekte patagonyalı mı binecek mercedes'e savaronaya. ama gemicik de nedir? yok keriz feneri yok gemicik. adli vakalar, iftiralar, mahkemeler, karalamalar. arasından beğendiğini seç kullan. ne ala memleket. tam alp_tunay'ın kafaya göre.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar elinizin altında internet gibi bir nimet var.

Lütfen biraz zaman ayırın da tarihi araştırın.

Bu ülke nasıl işgal edildi ?

Basında Ali kemal' ler satın alınarak "asılacaksan , ingiliz sicimiyle asıl" diye işgal edecek devletleri yücelterek ,bilinç altına işleyip , çakma din adamlarının , şeyhlerin ( Bazılarının torunları halen aktif çalışır ) , çakma ülemanın yalan yanlış beyanlarıyla halkı yanılmasıyla, etnik köken kaşımalarıyla kürt aşiretlerinin isyan ettirilmesiyle zemin hazırlandı.

Günümüzde aynı senaryo tekrarlanmaktadır. Farkı ise, Amerikanın cemaat kavramının işleyişini daha iyi anlaması ve bunu daha etkili kullanmasıdır. Cemaatcilikte biat kültürü vardır. Soru soramazsın , neden-sonuç ilişkisini yorumlayamazsın.Bizler ne yazık ki değerlendirme yaparken çok objektif davranamıyoruz.Analiz yetenmeğimiz zayıf. sadece sonuca bakıyoruz.

Deli gibi savunduğumuz kişilerin ayıbı çıkınca , hesap sormak yerine ," ne var , herkez yapıyor" gibisinden mantık ötesi bir cevapla halen yanlış olduğunu bildiğimiz halde aynı savunduğumuz kişilerdeki bu kusuru görmüyoruz.kimseninde görmesini istemiyoruz.

İpler başkasının elindedir. Arada bir yalandan israile dayılanarak vay bee dedirterek çok insanın belki gözünü boyuyabilirsiniz ancak eğitimli insanları kandıramazsınız.soru soran, hakkını arayan, mantıklı düşünen insanlara biat ettirtemezsiniz.ettirtikleri sayısal olarak çok olduğu için iyice gözleri dönmüş vaziyette ve bu ülkeyi anahtar teslimine hazırlamak için buna karşı koyacak tüm kurumlar bunun için AYARLANIYOR. Kozmik odalar didiklenmiştir.Özel her türlü evrak imzalı imzasız demeden günlüklere kadar kullanımlıştır. Hatta terör örgütü sanıkları , şahit yapılmıştır. Bana bir tane hukuken geçerli belge gösterilsin , söz veriyorum tayyip mi olur cemaat liderimi olur kimin isterseniz onun istediğiniz yerini öperim.Onun yanında en çok ben bağırırım. iddia ile varsayım ile ali kıran başkesen uygulamalar ile , korku imparatorluğu kurulmuş , halk masallarla uyutulmaktadır. Halkta zaten uyumaya meyilli , israil amerika ve hükümet arasındaki , derin ilişkiyi görmeden , alenen sergilenen ,kayıkçı kavgasını , anlamadan seyretmektedir.

Geleyim başlığa , 169evi olduğunu iddia eden, bunu belgeler değil mi. ? bu bir iddia. Hukukta belge konuşur. Çıkartırsın tapu kayıtlarını bakarsın hakikaten 169 tane ise bundan yola çıkarak ne gerekirse yaparsın. Kayıtlarla oynamanında şimdilerde ne kadar basite indiğinide bir önceki cevabımda belirttim.Ancak devran o kadar değişti ve bunların gözü o kadar döndüki , iddia ya bile kesin doğru gözü ile bakıp işlem yapılırsa şasırmam. Velev ki kayıtlarda hakikaten 169 evi olsun. Emekli bir generalin 169 tanede ev olabilir.İstediğiniz kadar muazzaf veya emekli paşa maaşlarını göz önüne alın. emekli maaşıyla bu servet yapılmaz. Ama farklı şekilde yapılır. Bu nasıl olur?

1996-2002 yılları arasında bankacılık sektöründe bulundum. O zamanlar emekliye ayrılan nerdeyse her paşa özel sektörün her alanında çılgın maaşlarla yönetim kurullarına alınıyordu.Bunu yasaklayan bir kanunda yok.Çoğu paşa birden fazla şirketin yönetim kurulu olsun , danışmanlık olsun, artık ne görev verilirse yapar maaş+kar payı+hisse ( artık anlaşması nasılsa ) alır , o zamanki çılgın banka faizleriyle aldığınıda katlayabilirdi.( gecelik 2000 lere fırlayan repo faizlerini hatırlayın ) Bu parayla istediği şekilde gayrimenkul yatırımı yapabilir. Bu gayette dogaldır.Veya arsa alır, kat karşılığı müteaahhit ile anlaşır vs vs vs . Eğer paşanın bu mal varlığı aktif görevde iken yaptığı ispatlanırsa , burada bir çıkar ilişkisi aramak lazım.Emekliyken çalışarak elde ettiği paralarla ,yaptığı ortaya çıkarsa neyi ispatlar bu durum. ?

Hoş bir şey ispatlamasınada gerek yok. Tezgah kuruldu. Gelene illahi bir yafta yapıştırılıp, tıkarlar içeri.2 tanede pkk lı şahit bulurlar, gömün gitsin ne olacak.Halk oy vermeye devam eder ve bu mutluluk çemberi böyle sürer gider. Maksat Amerika ve israille gönüller şen olsun.İyi uykular Türkiye.
    xawa, pistolpitt, brds ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    crf250 L
    bu nasıl bir beyin yıkanmadır
    Savarona'yı hükümet Atatürk'ün rahatsızlığı dolayısıyla alıp kendisine tahsis etti ve vefatından sonrada denizcilik işletmelerine tahsis edildi.
    kamsea bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elinizin altında internet gibi bir nimet var.

Lütfen biraz zaman ayırın da tarihi araştırın.

Bu ülke nasıl işgal edildi ?

Basında Ali kemal' ler satın alınarak "asılacaksan , ingiliz sicimiyle asıl" diye işgal edecek devletleri yücelterek ,bilinç altına işleyip , çakma din adamlarının , şeyhlerin ( Bazılarının torunları halen aktif çalışır ) , çakma ülemanın yalan yanlış beyanlarıyla halkı yanılmasıyla, etnik köken kaşımalarıyla kürt aşiretlerinin isyan ettirilmesiyle zemin hazırlandı.

Günümüzde aynı senaryo tekrarlanmaktadır. Farkı ise, Amerikanın cemaat kavramının işleyişini daha iyi anlaması ve bunu daha etkili kullanmasıdır. Cemaatcilikte biat kültürü vardır. Soru soramazsın , neden-sonuç ilişkisini yorumlayamazsın.Bizler ne yazık ki değerlendirme yaparken çok objektif davranamıyoruz.Analiz yetenmeğimiz zayıf. sadece sonuca bakıyoruz.

Deli gibi savunduğumuz kişilerin ayıbı çıkınca , hesap sormak yerine ," ne var , herkez yapıyor" gibisinden mantık ötesi bir cevapla halen yanlış olduğunu bildiğimiz halde aynı savunduğumuz kişilerdeki bu kusuru görmüyoruz.kimseninde görmesini istemiyoruz.

İpler başkasının elindedir. Arada bir yalandan israile dayılanarak vay bee dedirterek çok insanın belki gözünü boyuyabilirsiniz ancak eğitimli insanları kandıramazsınız.soru soran, hakkını arayan, mantıklı düşünen insanlara biat ettirtemezsiniz.ettirtikleri sayısal olarak çok olduğu için iyice gözleri dönmüş vaziyette ve bu ülkeyi anahtar teslimine hazırlamak için buna karşı koyacak tüm kurumlar bunun için AYARLANIYOR. Kozmik odalar didiklenmiştir.Özel her türlü evrak imzalı imzasız demeden günlüklere kadar kullanımlıştır. Hatta terör örgütü sanıkları , şahit yapılmıştır. Bana bir tane hukuken geçerli belge gösterilsin , söz veriyorum tayyip mi olur cemaat liderimi olur kimin isterseniz onun istediğiniz yerini öperim.Onun yanında en çok ben bağırırım. iddia ile varsayım ile ali kıran başkesen uygulamalar ile , korku imparatorluğu kurulmuş , halk masallarla uyutulmaktadır. Halkta zaten uyumaya meyilli , israil amerika ve hükümet arasındaki , derin ilişkiyi görmeden , alenen sergilenen ,kayıkçı kavgasını , anlamadan seyretmektedir.

Geleyim başlığa , 169evi olduğunu iddia eden, bunu belgeler değil mi. ? bu bir iddia. Hukukta belge konuşur. Çıkartırsın tapu kayıtlarını bakarsın hakikaten 169 tane ise bundan yola çıkarak ne gerekirse yaparsın. Kayıtlarla oynamanında şimdilerde ne kadar basite indiğinide bir önceki cevabımda belirttim.Ancak devran o kadar değişti ve bunların gözü o kadar döndüki , iddia ya bile kesin doğru gözü ile bakıp işlem yapılırsa şasırmam. Velev ki kayıtlarda hakikaten 169 evi olsun. Emekli bir generalin 169 tanede ev olabilir.İstediğiniz kadar muazzaf veya emekli paşa maaşlarını göz önüne alın. emekli maaşıyla bu servet yapılmaz. Ama farklı şekilde yapılır. Bu nasıl olur?

1996-2002 yılları arasında bankacılık sektöründe bulundum. O zamanlar emekliye ayrılan nerdeyse her paşa özel sektörün her alanında çılgın maaşlarla yönetim kurullarına alınıyordu.Bunu yasaklayan bir kanunda yok.Çoğu paşa birden fazla şirketin yönetim kurulu olsun , danışmanlık olsun, artık ne görev verilirse yapar maaş+kar payı+hisse ( artık anlaşması nasılsa ) alır , o zamanki çılgın banka faizleriyle aldığınıda katlayabilirdi.( gecelik 2000 lere fırlayan repo faizlerini hatırlayın ) Bu parayla istediği şekilde gayrimenkul yatırımı yapabilir. Bu gayette dogaldır.Veya arsa alır, kat karşılığı müteaahhit ile anlaşır vs vs vs . Eğer paşanın bu mal varlığı aktif görevde iken yaptığı ispatlanırsa , burada bir çıkar ilişkisi aramak lazım.Emekliyken çalışarak elde ettiği paralarla ,yaptığı ortaya çıkarsa neyi ispatlar bu durum. ?

Hoş bir şey ispatlamasınada gerek yok. Tezgah kuruldu. Gelene illahi bir yafta yapıştırılıp, tıkarlar içeri.2 tanede pkk lı şahit bulurlar, gömün gitsin ne olacak.Halk oy vermeye devam eder ve bu mutluluk çemberi böyle sürer gider. Maksat Amerika ve israille gönüller şen olsun.İyi uykular Türkiye.
    yahu arkadaş neden kabul etmiyorsunuz?
    tek doğru,
    cillop gibi bir lider,
    lokum gibi rejim,
    yok!!!
    herkesi mutlu edebilecek bir hükümet de yok!
    aynı şeylerden farklı manalar çıkartıyoruz.
    bu ülkede 40 türlü kavga var.
    hepside dış mihrakların oyunu değil mi?
    amerika mamerika eyvallah da
    atatürkçülük kisvesi altında yobazlık eden, 80 yıldır bu ülkeyi kendi çiftliği gibi talan eden kasıp kavuranı napacağuk?
    paşalar silivrideymiş.
    darbe planları yaparken bana mı sordular da şimdi silivridekine sahip çıkayım?
    oyumuza da karışır olmuşunuz yine.
    darbeci kemalistlere oy moy yok.
    ağlaşın.
    makseli bunu beğendi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)