Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zevkler tartısılmaz ama ( Enduro )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bana ss de domalırarak keyif alcağıma vs. . . diyin bende size enduro kullanmak aptallık demeyim ? İlk bku kimin attığına bakın.Sonra gelip olayları tartısma sırasına göre sıralayın.Ayrıca 18-25 arası dedım 30-40 yasındaki adamın enduroya binmesi normal )
    Bi kere domalma muhabbetini yapan ben değilim.Kaldı ki sen enduro kullanmak aptallıktır diye tartışmanın en başında söyledin.Domalma muhabbetleri ondan çok sonra çıktı ortaya.Sen seviyeyi düşürürsen başkaları da düşürür.Birileri kalktı ormanda ağacın arkasına zıçtığımızı anlatmaya çalıştı.Biz de siz spor motorda zıçar pozisyonda oturuyosunuz dedik.Sen kalk enduro kullanmak aptallıktır de, araziye çıktınızda noldu de , ben endurocu muyum kask takayım de , ormanda ağacın arkasına zıçıyonuz de , sonra birileri kalksın endurocuyu reflektör takmış amele desin , biz de ss'çi domalıyo deyince mi zorunuza gitti.Az bile dedik.Daha da söylüyeyim mi?Sizler hız manyağı , düşünme ve muhakeme kabiliyetini kaybetmiş hem kendinin hem de başkalarının trafikte hayatını tehlikeye atan , bütün motorcular üzerinde kara bulut gibi gezen motosiklet tehlikelidir imajının yaratıcısı ve motorculuk aleminin yüz karasısınız.

Sana en başından sordum , hep geçiştirdin , arada kaynattın.Sen hangi enduroyu kullandın onu söyle bakalım.Sakın Kanuni enduro kullandım deme.Hem bi kere bi motoru kullanmakla bi izlenim edinemezsin.Rüzgara denk gelirsin , trafiğe denk gelirsin , kullandığın motorda sorun vardır.Keyif alamazsın.Bugün bütün motosiklet aleminin kabul ettiği şudur ki , enduro tarzı en rahat ve konforlu motosiklet tarzıdır.Bugün bi transalp'le şöyle bi tur atıpta hayran kalmayacak insan yoktur.Bir transalp 160-170 km hızlara kadar bu konfordan taviz vermez.Bu hızlarda adam olana yeter de artar bile.Sen spor motorla eğilip bükülüp bel ağrısı çekerken endurocu motorunu 10 saat aralıksız kullansa yorulmaz.

Benden sana bi abi tavsiyesi , bizlerde bi zamanlar aklı bi karış havada olduk , hepimiz çılgınlıklar yaptık ama iyi ki o zamanlar spor motorla tanışmamışım.Nasıl ki ergenlik çağına geldiğinde kızlarla yakantop oynamayı bırakıp daha ciddi olmaya başlarsın , düşünce yapın , beyninin çalışma biçimi birden değişir ve delikanlılığa adım atarsın.İşte 30'lu yaşlarına geldiğinde de başka bir değişim yaşarsın.Çılgınlıklar , aklı bi karış havada olma durumu ve muhakeme ve karar verme kabiliyeti birden farklılaşır.O zaman dünyaya çok farklı bakarsın.İşte önemli olan o delikanlılık dönemini mümkün olduğu kadar hasarsız atlatmaktır.Ama altında spor motor olursa bu çok zor bi durum.Motosiklet aşkı bi kere kanına bulaşmış.Seni kurtaracak olan enduro tarzıdır.Bence enduroyu biraz daha yakından tanımaya çalışıp bir an önce spor tarzdan vazgeçmeyi düşünmelisin.Ama mantığını ve aklını yanlış yönde kullanırsan 40 yaşına bile gelsen bu ölüm makinelerinden kendini kurtaramazsın.Hayat her şeye rağmen güzel.Allah akıl fikir versin.
    LIDYALI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kere domalma muhabbetini yapan ben değilim.Kaldı ki sen enduro kullanmak aptallıktır diye tartışmanın en başında söyledin.Domalma muhabbetleri ondan çok sonra çıktı ortaya.Sen seviyeyi düşürürsen başkaları da düşürür.Birileri kalktı ormanda ağacın arkasına zıçtığımızı anlatmaya çalıştı.Biz de siz spor motorda zıçar pozisyonda oturuyosunuz dedik.Sen kalk enduro kullanmak aptallıktır de, araziye çıktınızda noldu de , ben endurocu muyum kask takayım de , ormanda ağacın arkasına zıçıyonuz de , sonra birileri kalksın endurocuyu reflektör takmış amele desin , biz de ss'çi domalıyo deyince mi zorunuza gitti.Az bile dedik.Daha da söylüyeyim mi?Sizler hız manyağı , düşünme ve muhakeme kabiliyetini kaybetmiş hem kendinin hem de başkalarının trafikte hayatını tehlikeye atan , bütün motorcular üzerinde kara bulut gibi gezen motosiklet tehlikelidir imajının yaratıcısı ve motorculuk aleminin yüz karasısınız.

Sana en başından sordum , hep geçiştirdin , arada kaynattın.Sen hangi enduroyu kullandın onu söyle bakalım.Sakın Kanuni enduro kullandım deme.Hem bi kere bi motoru kullanmakla bi izlenim edinemezsin.Rüzgara denk gelirsin , trafiğe denk gelirsin , kullandığın motorda sorun vardır.Keyif alamazsın.Bugün bütün motosiklet aleminin kabul ettiği şudur ki , enduro tarzı en rahat ve konforlu motosiklet tarzıdır.Bugün bi transalp'le şöyle bi tur atıpta hayran kalmayacak insan yoktur.Bir transalp 160-170 km hızlara kadar bu konfordan taviz vermez.Bu hızlarda adam olana yeter de artar bile.Sen spor motorla eğilip bükülüp bel ağrısı çekerken endurocu motorunu 10 saat aralıksız kullansa yorulmaz.

Benden sana bi abi tavsiyesi , bizlerde bi zamanlar aklı bi karış havada olduk , hepimiz çılgınlıklar yaptık ama iyi ki o zamanlar spor motorla tanışmamışım.Nasıl ki ergenlik çağına geldiğinde kızlarla yakantop oynamayı bırakıp daha ciddi olmaya başlarsın , düşünce yapın , beyninin çalışma biçimi birden değişir ve delikanlılığa adım atarsın.İşte 30'lu yaşlarına geldiğinde de başka bir değişim yaşarsın.Çılgınlıklar , aklı bi karış havada olma durumu ve muhakeme ve karar verme kabiliyeti birden farklılaşır.O zaman dünyaya çok farklı bakarsın.İşte önemli olan o delikanlılık dönemini mümkün olduğu kadar hasarsız atlatmaktır.Ama altında spor motor olursa bu çok zor bi durum.Motosiklet aşkı bi kere kanına bulaşmış.Seni kurtaracak olan enduro tarzıdır.Bence enduroyu biraz daha yakından tanımaya çalışıp bir an önce spor tarzdan vazgeçmeyi düşünmelisin.Ama mantığını ve aklını yanlış yönde kullanırsan 40 yaşına bile gelsen bu ölüm makinelerinden kendini kurtaramazsın.Hayat her şeye rağmen güzel.Allah akıl fikir versin.
    Ölüm makinaları? Spor tarzdan vazgeçmek? Yahu bu nasıl bir ayrımcılıktır? Biz size diyormuyuz bırakın şu sıkıcı motorlarınızı sizi hayata döndürecek olan SS dir diye? Nasıl oluyorda bu kadar insanın zevkiyle aklınız sıra dalga geçebiliyorsunuz? Bu yetkiyi size kim veriyor? Kendinizi nasıl bir otorite zannediyorsunuz da tüm dünyada milyonlarca insanın vazgeçemediği bu grup makinalara bok atabilecek kadar uzman olmadığınızı düşüünüyorsunuz..

Tüm bunlarla birlikte elinin ayarı olan var olmayan.. Olmayan emin olun enduroda da yapacaktır o hatayı.. Gazda bilekte benim ellerimin içinde.. Gereksiz yüklenirsem sonuçlarına ben katlanırım.. Bu yüzden lütfen artık saçmalamayın.. Otorite falan değilsiniz insanlara saçma sapan akıllar vermeye kalkmayın.. Kendi işinize bakın..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    for ever enduro.....
    for ever RACING ızdırap .dıyeyım .SAÇMALIK MI diyeyim,kaprisli kişilikler...
    TRANSALP.GR.COM

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Mümkünse kendi kumunuzda oynayınız..
    ErknOzyurt bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölüm makinaları? Spor tarzdan vazgeçmek? Yahu bu nasıl bir ayrımcılıktır? Biz size diyormuyuz bırakın şu sıkıcı motorlarınızı sizi hayata döndürecek olan SS dir diye? Nasıl oluyorda bu kadar insanın zevkiyle aklınız sıra dalga geçebiliyorsunuz? Bu yetkiyi size kim veriyor? Kendinizi nasıl bir otorite zannediyorsunuz da tüm dünyada milyonlarca insanın vazgeçemediği bu grup makinalara bok atabilecek kadar uzman olmadığınızı düşüünüyorsunuz..

Tüm bunlarla birlikte elinin ayarı olan var olmayan.. Olmayan emin olun enduroda da yapacaktır o hatayı.. Gazda bilekte benim ellerimin içinde.. Gereksiz yüklenirsem sonuçlarına ben katlanırım.. Bu yüzden lütfen artık saçmalamayın.. Otorite falan değilsiniz insanlara saçma sapan akıllar vermeye kalkmayın.. Kendi işinize bakın..
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mümkünse kendi kumunuzda oynayınız..
    Konunun başlığına bi bak istersen.Apaçi ss'çiler toplanmış enduroyu masaya yatırmış , cenaze namazını kılıyolar.Bize de kendi kumunuzda oynayın diyolar.Enduro en şeker , en tatlı motosiklet tarzıdır.Tadından yenmez.Ama sen ne anlarsın hoşaftan.Konuyu açan çocuğa ısrarla soruyorum sen hangi enduroyu kullandın diye.O da ısrarla cevap vermiyo.Enduronun uzaktan yakından yanından bile geçmemiş insanlar burda enduroyu masaya yatırmaya çalışıyo.Önce gerçek bi enduro kullanın da ondan sonra konuşun.Ben otorite değilim ama sizin otoritelerinizin de ne olduğunu gördük bu başlık sayesinde.

Kiminin elinin ayarı var kiminin yok demişsin.Daha bu sabah haberleri gezerken karşılaştım.Bir sürü ödül kazanmış , yarışçı spor motorcu hayatını kaybetmiş :
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...-kaybetti.html

Senin elinin ayarı bu yarışçıdan daha mı iyi.Ne usta şoförler , ne şampiyonlar öldü bu spor motor sevdasına.Uyarmaya çalışıyoruz ama biz kabahatli oluyoruz.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    ADAMIN nıck dekı resme bak pembe puhhhhhhh oh EGILIMLERI FARKLI
    TRANSALP.GR.COM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Adam inatla enduro sıkıcı demeye devam ediyo.Acaba sıkıcı olduğu için mi insanlar dünya turuna enduro motorla çıkıyo.10 bin'lerce kilometrelik yolculukların motoru enduro nasıl sıkıcı olur anlamak mümkün değil.Ben transalp'i aldığımdan beri ağzım kulaklarımda geziyorum.Bu kadar keyifli bi motor kullanmamıştım.Ama adamda avatarındaki inat var.Naparsın.Motorun üzerine eğilip bükülmeden adam gibi oturmak sıkıcı geliyo adamlara.Zıçar vaziyette oturmak sıkıcı değil.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    race si savunanların bir çoğu mobileyt süper 51 den geçme takmayın kafanıza
    hercul3367 bunu beğendi.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yazmayacağım" demiştim ama yazmak zorunda kaldım;
    Motorcuları kimse sevmiyor deriz ya "birbirinin tarzından bile nefret eden motorculardan diğer sürücüler nefret etmezse bu şaşılacak bir durum olurdu.
    Birbirine,hatta hiç tanımadığı motorculara bile seviyesizce davranan insancıklara başkalarının saygı göstermesini istemek sadece aptalca bir beklenti olacaktır
    konudaki seviyesizlik ile zirve yaptık!
    Motorun tarzı ile cinsel kimlik bağdaştırmaları,aşağılamalar,belden aşağı ve aptalca sözler gırla gidiyor.
    Şurada aramızda iki hanım arkadaş var,onları da diğerleri gibi forumdan uzaklaştırmak icin elimizden geleni yapıyoruz sanki,
    bi sakin olsak,buradaki toplumun motor ve erkeklerden değil,kadın ve erkeklerden oluştuğunun ayırdına varabilsek,
    hele onların gözüyle de motora nasıl bakıldığını öğrenebilsek fena mı olurdu?
    Bu forumda motorculuğun bu kadar belden aşağıya indiği başka bir konuya rastlamadım.
    Motorla erkekliğin kaçınılmaz bir bağı varsa,bizden daha iyi motor kullanan hanımlar ne olacak?
    Psikolojiye azıcık kafa yoranlar bilir ki,bir cismin erkeklik sembolu olarak yüceltilerek kişisel farklılık icin bahane edilmesi,sürekli erkekçe söylemlere konu edilmesi aslında erkeklik konusunda ciddi bir sorunla karşı karşıya olunduğunun bariz işaretidir.
    Kaba olacak belki ama,yeri gelmiştir,motorla taslanacak erkeklik,pantolon cebinde patlıcan taşımaya benzer.
    Aha koskoca adam neler söylüyor demeyin,seviyesizlik bulaşıcıdır,ben de nasibimi aldım
    Motorculuğunu ve bilgisinin seviyesini asla eleştirmeden testlerini severek izlediğim Barkın bile kendisinden hiç beklemediğim şekilde bu yarışa dahil olup camiadaki yerini yıkmayı göze aldığına göre (ki hiç bir motorcu platformunda burada söylediği sözlerin arkasında duramayacaktır)konu vahim noktalara gidiyor demektir.
    Gözönünde olan insanların yılların emeğiyle geldikleri yerler, kibrit çöpünden saraylara benzer,korunursa harikadır,ancak tek bir çöpün çekilmesi ile yıkılabilecek kadar narindir.
    Hiç yapmak istemezdim ama bu kez forumun teknik altyapısındaki bir özelliği kullanmak zorunda kaldım.
    hakaret,saygısızlık ve seviyesizlik kime karsı yapılırsa yapılsın, yapanı irtibatlarımdan siliyorum.
    irtibatlarımdan silinenler kendi gibilerle diyaloguna devam edebilir.
    Hem bana cevap yetiştirmek icin boşa zaman harcamaz.Hem artık irtibatı olmadığında bir kaybı da olmayacaktır
    Beni iyi kötü tanıyanlar bilir ki bu ego gösterisi filan değildir,kisiler hayatlarını ve zamanlarını dilediği kişilerle dilediği şekilde gecirmekte özgürdür.
    Başka türlü anlayan olursa da onun fikridir.Beğenmeyen de beni irtibatlarından silerse buna da saygı gösteririm.
    biz forumları bilgi paylaşalım,görgümüzü arttıralım,zamanımızı hoşça gecirelim diye kullanıyoruz ya
    bu konudan çıksa çıksa sadece karşılıklı hakaret çıkar,özel mesajla tehdit çıkar,tatsızlık çıkar ama hiç bir işe yarar sonuç çıkmaz.
    Geçmişte bunun örneklerini çokça gördük,birbirine dayılananı,erkeklik taslayanı,söveni,forumdan atılanı,başka nickle yeniden kaydolup işi kavgaya vardıranı da oldu.
    Oraya vardığında da başımız göğe erer artık.motorculuğumuza ve insanlığımıza negatif mertebe kazandırmış oluruz.
    Hürmetler.

Bu kadar uygun özetlenemezdi diye düşünüyorum, ama aslında çokta şaşırdığım bir durum değil, çünkü BENDE DAHİL bir şeyleri ispat etme ve insanlara kabullendirme derdine o kadar düşmüşüz ki, SS ile ENDURO arasında ki yapı, görsellik ve kullanan kişilerin amaçlarına bakmaksızın, MOTOSİKLET kullanmanın ayrıcalığını ve güzelliğini unutup, birbirimizi desteklemek varken bu şekilde hırlaşmamız bizim toplumumuzun ne kadar bilinçli olduğunu bir kez daha hepimize gösteriyor...
    pistolpitt ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Bu konu bana birşeyi çok net gösterdi
    televizyon denilen kutu aslında hiç olmayanı fena halde varmış gibi gösteriyormuş iyimi hıyarı bile uzun boyluca diye adam yapabiliyormuş.

MOTOSİKLET'Cİ BİR BABANIN OĞLUNA ÖĞÜDÜ...

Bir motosiklet grubuna mutlaka gir. O motosiklet grubunun içerisindeki bir kavgaya ise asla girme.
    Unutma ki insanın olduğu yerde sevgi de vardır, kavgada vardır.
    Toplumdan soyut yaşama, yolu paylaş. Ama kimliğini de kaybetme, yolunu şaşırma.
    Toplumun içinde ol, ama tek başına ayakta dur, sonuçta yol yalnız senin yolundur unutma.
    Herkesle konuştuğun gibi,her tip motora da bin,tutucu olma.
    “Chopper gitmiyor, dönmüyor” diyenleri takma, altındaki V motorun ritmiyle dans etmeden isyanın ruhunu anlayamazsın.
    Sıkı bir enduroyla off-road yapmadan doğaya fazla kavuşamazsın,
    İbrende bir kez olsun 299′ları görmeden de.
    Adrenalin seni ilk defa içki içmiş 15 yaşındaki kız gibi sarhoş eder durur.
    Herkesi dinle ama hiç kimseye kulak asma.
    Motosiklet türlerinin her biri farklı amaçlarla üretilmiştir, birini seçeceksen seç, ama hepsiyle barışık ol, hiçbirinin fanatiği olma.
    ÖzLeMKaYrA, Soykan67, Zippo's ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hay tüküreyim enduronuza da SS nizede....
    Ulen bebenin biri geliyor çomağıyla bir kurcalıyor ortama bak,
    Enduroymuş, SS ymiş, Yok duayenmiş....
    Her şeyin kavgasını anlarım da motorda TARZ kavgasını anlamam...
    Sonuçta 2 teker...
    Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır...
    Tarzımız farklı da olsa ruhumuz aynı mı....
    Bu kadar basit...
    dftuzlu ve ErknOzyurt bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    kafasını kaldırıp gece vakti sonsuzluğa bakmasını bilmeyen adamlarla samanyolunun güzelliğini,çirkinliğini
    tartışıyoruz.her önüne gelen endurocu olsaydı,enduroculuğun tadı kalmazdı zaten.ferman ss cilere kalsın
    dağlar bizimdir.
    Blackeagletr bunu beğendi.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu bana birşeyi çok net gösterdi
    televizyon denilen kutu aslında hiç olmayanı fena halde varmış gibi gösteriyormuş iyimi hıyarı bile uzun boyluca diye adam yapabiliyormuş.
    burada yazılan hiç birşeye şaşırmadım da, bende sizin gibi buna şaşırdım. bende sevmiştim, adam sanardım; şok oldum.
    adamlar ortama giren yeşil yelekliye "yol işçisi, turuncu yelekliye "dalaylama" diye dalga bile geçiyorlarmış.
    2005 senesinden beri enduro motor kullanıyorum ama bukadar senedir ortama giren hiçbir ss,chopper vs. motor kullanıcısıyla dalga geçtiğimizi hatırlamam
    harbiden arkadaşın dediği gibi; asfalt sizin olsun, dağlar bize yeter
    roadmaster, HasanSabbah ve ferad bunu beğendiler.

Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada yazılan hiç birşeye şaşırmadım da, bende sizin gibi buna şaşırdım. bende sevmiştim, adam sanardım; şok oldum.
    adamlar ortama giren yeşil yelekliye "yol işçisi, turuncu yelekliye "dalaylama" diye dalga bile geçiyorlarmış.
    2005 senesinden beri enduro motor kullanıyorum ama bukadar senedir ortama giren hiçbir ss,chopper vs. motor kullanıcısıyla dalga geçtiğimizi hatırlamam
    Benim birşey dediğim yok Bende dalga geçmiyorum ama enduro kullanan "BAZI" arkadaslar bizim kıcımıza baka baka motor sürdüğünü anladım bunu bilmıyordum açıkçası

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ortalık bunlarla kasıp kavruluyor... Son zamanların modası
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Harfiyyen katiliyorum 2 arkadasada

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hayır birbirinizi beğenmezsiniz de niye laf atarsınız anlamam...sanki akşam aynı yatağa girecekler...herkes keyfi ne istiyosa onu yapsın ne güzel işte...

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    konuyu anayasa mahkemesine taşıyalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Aşşağıdaki resim benden endurocuları reflektörlü yelek giymiş belediye işçilerine benzeten altın elbiseli adama gelsin :

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    barkının hangi mesajı gerdi ortamı, göremedim, silinmiş mi?
    mevcut mesajlar ise o kadar da alınacak bir şey göremedim, bir de yakın gözlüklerimle bakayım en iyisi

o değil de şu kadar sayfaya gelindi, konuyu açan fasulyeden nimet belleyecek kendini
    bir adam belli bir tarzı göklere çıkarıp diğerlerini de iyice aşağılıyorsa motosikletten anlamıyordur, en azından diğerlerine binmemiştir
    not: diğerlerine de binen adam (elbisesi kumaştan)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)