Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Zevkler tartısılmaz ama ( Enduro )

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı eren1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar kişi gereken cevabı vermiş ama adam hala inanmıyor.

[/COLOR]yok anladım belirttim zatende ben nefes kesecek birşey arıyorum artık onlara evlendiğimizde bineriz )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Motor tecrüben nedir?...
    Ya da şöyle sorayım...

Hiç motorun oldu mu?...
    Devrim KAÇAN ve Terapist bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha erken de ondan ya, 35-40 da olur
    Onu anladım zaten hocam )) bu yaşta bu hıza enduro yetişemez enduronun keyfi eşle çıkar sanırım yoksa tın tın olur o olay

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor tecrüben nedir?...
    Ya da şöyle sorayım...

Hiç motorun oldu mu?...
    hocam tabiki oldu o nasıl soru tecrübe trafkte var / race olarak / enduro zorlanmadım ama yerinde kullanmadım sanırım ondandır crosslar çok iyi ya sürekli tekere geliyor motor )) bu arada adım ozan bu arakdasın hesabı

Devrim KAÇAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XRV 750
    Ben anladım seni, nefes kesecek şeyler arıyorsun. bu 0-200 takıntın, red line arzun zaten bi gün keser nefesini ( bu arada allah göstermesin diyeyim de adımız caniye çıkmasın )
    alp_tunay bunu beğendi.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

21 yaşındayım hocam
    Yaş 19 olmasın sakın? Kardeşim iyisin okuyup araştırıyosun anladığım kadarıyla roll-on lar go prolar teknik tabirler havada uçuşuyoda gerçek tecürben nedir? motosikletin varmı modeli ne kaç bin km tecürbe yaptın vs.vs. bunları söyle sonra 5 dakika enduroya binmekle bunu anlayamazsın

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    [/COLOR]yok anladım belirttim zatende ben nefes kesecek birşey arıyorum artık onlara evlendiğimizde bineriz )
    Buyur izle. Nefesini de keser
    http://www.youtube.com/watch?v=yQSq6IHr2Gk
    Ahmanamra bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

http://www.youtube.com/watch?v=pCgAz4z26ak

altın elbiseli adam 6:40 - 6:50 arası özetlemiş

Aldebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyur izle. Nefesini de keser
    http://www.youtube.com/watch?v=yQSq6IHr2Gk
    atlanmaması gereken bir durum da şu: insan vücudunun tasarımı ayakta durmaya, dik durmaya göredir. ss kullanırken girilen pozisyon nisbeten yatar olarak algılanabilir kafanın ve omuzların duruşu sebebiyle. dolayısıyla bir enduro ve ss karşılaştırmasında iki makinada da aynı ivmeyi görseniz bile enduro, ss deki hissi vermeyecektir. rüzgardan kaskınız ters dönebilir tabi onun vereceği heyecan ayrı olabilir. ama ivmelenme heyecanı arıyorsak zaten enduroya binmezdik biz de.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskinizi,degistirin problem cozulecektir.
    Birde motora zevk icin binmeyiz.
    Bu bizim hayat tarzimizdir.
    Daha dogru soyleyisle motosiklete binerken konfor aramayiz.
    Motosiklet bizi ne kadar zorluyorsa o kadar zevk aliriz.
    Fakat neticede mesele zevk almak falan degildir.
    Biz sadece motosiklete bineriz.
    Bize zevk verip vermedigini sorgulamayiz.
    Zaten sorgulamaya baslamissaniz,
    Karavan alin.
    abi yanlış anlamada sen tecavüzden bahseder gibisin
    serdar1547 bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Arkadaşlar merhaba size enduro gözlemlerimi aktarmak istedim bu durum benım için mi anormal yoksa endurocu arkadaslar içinde bu durum geçerli mi

Motora malum zevk için bineriz racingden sonra enduroya bindim rüzgar sesinden baska hiçbirşey yok kafam şişti + balaklava ve benzeri kıyafetlerim vardı enduro bu mu ? İnsanlar bundan mı zevk alıyor. Çakıllı yollara girersin sağa sola atar , racinge göre 0-200 işkence yani ne bileyim bana çok kötü geldi hiç sevemedim

Oysaki racing hızlanması nefes keser trafikte bazıları kasınır kasırsın, viraj kabiliyetine diyecek yok 0-200 e kadar yada 3.vitese kadar motorun sağa sola kayarak gitmesi ayrı bir duygu , sese birşey diyemiyorum insanı kendınden geçiriyor

siz nasıl yorumluyorsunuz bu durumu mesela racingle kıyaslanırsa tabiki böyle olur ?
    Nasıl bir geyiğin mevzusudur bu yahu??
    birdaha binmezsin olur biter
    nefesini kesebilecek daha neler neler var hayatta bilemessin ))
    başkasınınkini görmeyen kendikini piyade tüfeği zannedermiş,denemen yaşaman lazım
    bizene senin zevklerinden,fantazilerinden.
    Aldebaran, iptaluyelik02 ve HasanSabbah bunu beğendiler.

Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş 19 olmasın sakın? Kardeşim iyisin okuyup araştırıyosun anladığım kadarıyla roll-on lar go prolar teknik tabirler havada uçuşuyoda gerçek tecürben nedir? motosikletin varmı modeli ne kaç bin km tecürbe yaptın vs.vs. bunları söyle sonra 5 dakika enduroya binmekle bunu anlayamazsın
    zx10 kullanıyorudum yakıttan tasarruf ve vergiden kırpmak için 2.el r6 aldım şuan onu kullanıyorum dediğim gibi adım ozan bu arkadasın hesabı km baz alırsak hocam yeterince çok diyebilirim sana kuryelik falanda yaptık 18 yaslarında tecrübe km ile değil hatalarla ölçülür bence 5 dk binmedim ki 3 gün sürdüm pek hosuma gitmedi karada kullandım sağa sola gittim vakit yokki şöyle dağa mağa çıkayım gezeyim ama çıksamda sıkılırdım sanırım işin özü yaslanınca enduro galiba yada evlenınce )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Arkadaşlar merhaba size enduro gözlemlerimi aktarmak istedim bu durum benım için mi anormal yoksa endurocu arkadaslar içinde bu durum geçerli mi

Motora malum zevk için bineriz racingden sonra enduroya bindim rüzgar sesinden baska hiçbirşey yok kafam şişti + balaklava ve benzeri kıyafetlerim vardı enduro bu mu ? İnsanlar bundan mı zevk alıyor. Çakıllı yollara girersin sağa sola atar , racinge göre 0-200 işkence yani ne bileyim bana çok kötü geldi hiç sevemedim

Oysaki racing hızlanması nefes keser trafikte bazıları kasınır kasırsın, viraj kabiliyetine diyecek yok 0-200 e kadar yada 3.vitese kadar motorun sağa sola kayarak gitmesi ayrı bir duygu , sese birşey diyemiyorum insanı kendınden geçiriyor

siz nasıl yorumluyorsunuz bu durumu mesela racingle kıyaslanırsa tabiki böyle olur ?
    Kaşınanı kaşımak mı?0-200 arası 2-3 ncü viteste motorun sağa sola kayarak gitmesi mi?Hiç güleceğim yoktu.Çok saçma bir enduro racing kıyaslaması olmuş.Rüzgar sesinden şikayetçi olmuşsun ama bi tane vario touring cam takıyosun , rüzgar sesi falan kalmıyo.Bu kadar basit.Sen hangi enduroya bindin bilmiyorum ama , transalp'la şöyle bi tur atıpta bu motora hayran kalmayanı görmedim.Arabaları tokatlamaktan falan bahsetmişsin , zaten enduro senin tarzın olamaz.Biraz olgunlaşman lazım.Gerçi kırmızı ışıkta durduğumda yeşil yanınca gazı köklersem 15 sn içinde arkamdaki arabalar aynada bile gözükmüyo ama sen nasıl bi tokatlamadan bahsediyosun onu da anlamadım.Enduro çakıllı yollarda sağa sola atıyosa racing şarampolden aşşağı uçar.Benim transalp'le 100 km hızla gittiğim toprak yolda sen spor motorla aynı hızda gitmeye kalksan bütün iç organların yer değiştirir.En ufak bi tümsekte yoldan çıkar , havada takla atmaya başlarsın.Çünkü senin amortisörlerin serttir ve sen pürüzsüz asfalta mahkumsundur.

Ben motorcuysam özgürlüğü sonuna kadar yaşamak isterim.Sadece asfalt yola bağımlı kalmak bana ters gelir.Transalp'le ister dağ bayır , taş , toprak her yola girerim.İstersem de otobana çıkar 180 basarım.Özgürlük budur işte.
    Shiria bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    karaköy-sarıyer arası sahilde bir tur atın. bir tane kasksız endurocu görürseniz taksimde eşşek gibi anırıcam (hadi 2 olsun) ama bana o yolda 3 tane sadece 3 tane kasklı racing motorlu adam bulacaksınız. bulamazsınız ben söyliyim gerçi bulamazsanız da sorun yok, zihninizde bir şeyler oturmuş olacaktır zaten.
    özcan1980 bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karaköy-sarıyer arası sahilde bir tur atın. bir tane kasksız endurocu görürseniz taksimde eşşek gibi anırıcam (hadi 2 olsun) ama bana o yolda 3 tane sadece 3 tane kasklı racing motorlu adam bulacaksınız. bulamazsınız ben söyliyim gerçi bulamazsanız da sorun yok, zihninizde bir şeyler oturmuş olacaktır zaten.
    enduroyla raceyi kıyaslamak konu aydınlanmıştır çıkan sonuç bukadar açıktır
    özcan1980 bunu beğendi.
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Nefesini kesecek bişey ararken nefesini toptan kesme de dikkat et. Maalesef senin gibi düşünüp rahmetli olan çok arkadaş var.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    bende racing den hiç hoşlanmam.iki büklüm oturuyorsun üstünde. 300km hız vursa ne olacak nezamn vuracaksın .hep 300km hızdamı gidiyoruz sanki. arkasında oturan 1 saat yolculuk yapsın kendini sıkmaktan yorulur. ama endru öyle değil ki evinin koltuğunda oturuyorsun gibi rahat yolculuk yapıyorsun.arkandaki de rahat rahat yolculuk yapmakta. tdm900 endru muhteşem bir motor. 3.5 saniyede 100km hıza çıkıyor. racing 1 saniyedemi çıkıyor sanki. hayatımda hiç kullanmak ve almak istemediğim mtr dur racing. buda benim yorumum.endruyu da sevmeyen vardır . zevkler ve renkler tartışılmaz....
    roadmaster ve serdar23_Bilgem bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ne güzel topik.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne güzel topik.
    Son zamanların modası oldu bu hocam....
    Arada geyik vurup eğleniyoruz işte
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanların modası oldu bu hocam....
    Arada geyik vurup eğleniyoruz işte
    Yahu ne kadar bol vaktiniz var,okey filan oynayın internette daha iyi

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ne kadar bol vaktiniz var,okey filan oynayın internette daha iyi
    Endurocu arakdaslar kızmıs sanırım abi cross'u seviyorum öyle kızma hemen

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)