Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorsiklet için Ruhsat Plaka İşlemleri 2011

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor DD150 E-2
    Merhaba arkadaşlar. Yeni motorsiklet alan arkadaşların bu yıl plaka ve ruhsat işlemlerini nasıl yapmaları gerektiğini açıklayacağım, şuan güncel bir yazı yok(2hafta önce ben çok aradım) umarım yardımı dokunur.

Öncelikle motorsikletimizi ilk aldığımızda bu motorun ÖTV, Gümrük Uygunluk, Motor Özellikleri yazan 3 adet belgeyi firma vermek zorundadır. Bu üç belgeyi alıp önce emniyet yakınlarında olan dilekçe işleriyle uğraşan yerlerden 2 adet EK-1 formu doldurmamız gerek. Daha sonra doldurduğumuz form ve diğer evraklarla herhangi bi sigorta şirketine gidip "Trafik Poliçesi" yaptırmamız gerekiyor. Bütün evrakların 1er adet fotokopisi nufüs cüzdanı ve ehliyet fotokopisiyle ikamet adresimize en yakın "İlçe Emniyet Müdürlüğüne" gidiyoruz ve yeni ruhsat işlemleri için başvuruda bulunuyoruz. Onlar bize plaka veriyorlar ve bi kağıda yazıyorlar (Benim plakam yeni, ama bazen eski araçlardan gelen kullanılmayan plakalarda veriliyor). Elimizde plakamız yazan kağıtla "Türkiye Şöförler ve Otomobilciler Derneğine" gidiyoruz(Genelde ilçe merkezlerinde bulunur) ve orda kendimize yeni bir plaka bastırıyoruz. Plakamız basılınca hemen alıp ertesi gün tekrar "İlçe Emniyet Müdürlüğüne" gidiyoruz ve plakamızın üstüne bir damga basıyorlar. 2 Parça ruhsatımızı alıp motorsikleti aldığımız yere gidip plakamızı taktırıp trafiğe çıkıyoruz.

Not: İnternetten "İlçe Emniyet Müdürlüğü Yeni Ruhsat" için başvuru yapıp sıra numarası alabiliriz. Size tavsiyem saat 09.00a gelmeden orda olup ilk işlemi yapmanız yoksa çok beklersiniz.

Maliyet Hesaplaması:
    ÖTV, Gümrük Uygunluk, Motor Özellikler: Ücretsiz olarak aldığımız yerden temin ediliyor
    Ek-1 Formu: Adeti 10 TL. 10 x 2 = 20 TL. (Sanırım doldururken bir ücret talep ediyorlar.)
    Sigorta Poliçesi: 100-180 TL arası. (Ben en ucusuzunu yaptırdım 104TL)
    Ruhsat: 117TL (İlk başvuruda İlçe Emn. Müd. alınıyor)
    Plaka: Tek yüz motor plakası 9,50TL (Araba için 19TL)
    Fotokopiler: 2TL

Toplam: 288,50 TL Ortalama...
    [B][COLOR="Red"]34[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]H[/COLOR][/B]oş [B][COLOR="Red"]G[/COLOR][/B]eldin [B][COLOR="Red"]3291[/COLOR][/B]

*Yeni motoruna isim arıyor:silent: [Önerilere Açığım]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agafendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal daytona, Suzuki vstrom, Yamaha xmax
    kardeşim çok saol ilaç gib geldi

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    ben 2. el aldım bir kaç sorum olacak motoru vekalet ile çorludan aldım noter işlemleri çorluda yapıldı ve ilgili kağıdın en altında çorlu ilçe emniyet müdürlüğünden 15 gün içinde alabilirsiniz diyor fakat işlerim dolayısı ile ben çorluda bulunamayacağım ruhsatımı başka bir ilçe den alabilir miyim şimdiden teşekkürler.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    DL 650
    ruhsat 2 hafta içinde emniyetten alınmaz ise postayla adresinize gönderilir adres nufusta kayıtlı olan adrestir sizi adreste bulamazlar ise enyakın ptt şubesine bırakılır sizede çağrı notu bırakırlar 10 tl ücret ödeyip ptt den alırsınız.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

Arkadaşlar ben bugün yeni bir motor aldım satıcı gerekli belgeleri verdi alla nasip ederse p.tesi trafiğe gideceğim ruhsat için ama bir sorum olacak belgelerin üzerinde 2008 model yazıyor. ruhsat çıkarken vize için problem olurmu?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok faydalı bilgiler inşallah banada bu işleri yapmak kısmet olur

bilgilendirme icin tesekkurler

Motosikleti
    motoran torro 100 cuP
    ben bugün sordum 250 tL dedi sanki çok gibi yaa,doğrumudur acaba...

biraz konuyu hortlatmış gibi olacağım ama ruhsat alırken ehliyet şart mı yoksa olsa da olur olmasada gibi bir durum mu var ?
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz konuyu hortlatmış gibi olacağım ama ruhsat alırken ehliyet şart mı yoksa olsa da olur olmasada gibi bir durum mu var ?
    ehliyet şartı yok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

çok teşekkür ederim cevabınız için konuyu yazan arkadaş ehliyeti de yazmışda ondan tırstım bende önce motosikleti alıp sonradan ehliyeti alanlardan olduğumdan
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı dj_space_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha sonra doldurduğumuz form ve diğer evraklarla herhangi bi sigorta şirketine gidip "Trafik Poliçesi" yaptırmamız gerekiyor.
    burda bahsedilen trafik poliçesi zorunlu trafik sigortasımıdır?

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    bilgiler için teşekkürler çok faydalı oldu.

hocam ben 8 temmuzda motor aldım. trafik takipci 220 tl ye hepsini halletti. bunun içinde kendi karıda var tabi. dedigin rakamlar yanlıs bence

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    şehre göre trafık sigortası değiştiği için fiyat da değişir. ben sigortayı malatyada 34 liraya yaptırdım.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    aynen bende ankarada 53 tl ye yaptırdım

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Bugün ben de bu işleri hallettim.

117 TL Ruhsat Kağıtları
    14.5 TL Plaka
    10 TL Ek-1
    15.5 TL Sigorta (Anadolu)
    1 TL fotokopi

Toplam 158 TL Sabah 9.30'da başladım 11.30 gibi bütün işlerimi halledip bitirdim ruhsatımı aldım plakamı taktım...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    ben plakaya 15 tl ödedim sigorta 45 tl ttuttu ilce için gerisi aynı

birde bandrol yatırdım iki tane benden bir hafta sonra motor alan arkadaş tek bandrol verdi ben iki tane ben aracı 25,05,2011 de o ise aracı 03,06,2011 de aldı ben plakayı 04,07,2011 cıkardım o ise 27,07,2011 de aldı benim araç sahip belgesini fatura tarihi düşmüşler onunkine plaka aldığı gün iki bandrol verdim üstünü üstelik 2011/1 bandroldan 1 tl gibi geçikme zammıda verdim nasıl adalet nasil ülke anlamadrım gitti
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Alıntı dj_space_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Yeni motorsiklet alan arkadaşların bu yıl plaka ve ruhsat işlemlerini nasıl yapmaları gerektiğini açıklayacağım, şuan güncel bir yazı yok(2hafta önce ben çok aradım) umarım yardımı dokunur.

Öncelikle motorsikletimizi ilk aldığımızda bu motorun ÖTV, Gümrük Uygunluk, Motor Özellikleri yazan 3 adet belgeyi firma vermek zorundadır. Bu üç belgeyi alıp önce emniyet yakınlarında olan dilekçe işleriyle uğraşan yerlerden 2 adet EK-1 formu doldurmamız gerek. Daha sonra doldurduğumuz form ve diğer evraklarla herhangi bi sigorta şirketine gidip "Trafik Poliçesi" yaptırmamız gerekiyor. Bütün evrakların 1er adet fotokopisi nufüs cüzdanı ve ehliyet fotokopisiyle ikamet adresimize en yakın "İlçe Emniyet Müdürlüğüne" gidiyoruz ve yeni ruhsat işlemleri için başvuruda bulunuyoruz. Onlar bize plaka veriyorlar ve bi kağıda yazıyorlar (Benim plakam yeni, ama bazen eski araçlardan gelen kullanılmayan plakalarda veriliyor). Elimizde plakamız yazan kağıtla "Türkiye Şöförler ve Otomobilciler Derneğine" gidiyoruz(Genelde ilçe merkezlerinde bulunur) ve orda kendimize yeni bir plaka bastırıyoruz. Plakamız basılınca hemen alıp ertesi gün tekrar "İlçe Emniyet Müdürlüğüne" gidiyoruz ve plakamızın üstüne bir damga basıyorlar. 2 Parça ruhsatımızı alıp motorsikleti aldığımız yere gidip plakamızı taktırıp trafiğe çıkıyoruz.

Not: İnternetten "İlçe Emniyet Müdürlüğü Yeni Ruhsat" için başvuru yapıp sıra numarası alabiliriz. Size tavsiyem saat 09.00a gelmeden orda olup ilk işlemi yapmanız yoksa çok beklersiniz.

Maliyet Hesaplaması:
    ÖTV, Gümrük Uygunluk, Motor Özellikler: Ücretsiz olarak aldığımız yerden temin ediliyor
    Ek-1 Formu: Adeti 10 TL. 10 x 2 = 20 TL. (Sanırım doldururken bir ücret talep ediyorlar.)
    Sigorta Poliçesi: 100-180 TL arası. (Ben en ucusuzunu yaptırdım 104TL)
    Ruhsat: 117TL (İlk başvuruda İlçe Emn. Müd. alınıyor)
    Fotokopiler: 2TL

Toplam: 288,50 TL Ortalama...
    ALLAH RAZI OLSUN SENDEN ŞU MÜBAREK RAMAZAN AYINDA CANIM KARDEŞIM COK GÜZEL COK FAYDALI COK DA LAZIM OLAN BIR PAYLAŞIM OLMUŞ..

Motosikleti
    motoran torro 100 cuP
    arkadaşlar bende bugün yaptırdım işlemleri sırayla
    motorum;motoran torro 100 cup
    ek1:20 tl
    sigorta:60 tl
    ruhsat:117
    plaka:10 tl
    not:yeni yapacak arkadaşlar için güncellenmiş olsun dedim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)