Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

"Bor power" yeni yağ katkı maddesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Ben bu borun şuan tam üstünde oturuyorum .. Biliyosunuz ki çoğunluğu Balıkesir - bigadiç ilçesinin iskele kasabasında.. çoğuda eskişehirde daha çok yerde var ama çoğunluğunu memleketim oluşturuyor..
    Bende bununla gurur duyuyorum ..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol'da çalışmıyorum ama seminerlerine katılmışlığım yok değil
    hangisinin seminerine gidersen o markayı tutarsın o kadar iyi işlerini yaparlar emin ol o konuda gazı verip gönderirler bi güzel farkına varmazsın

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim zamanımda katkı maddesi diye bir kavram yoktu...bence bunlar artan teknolojik gelişmelere paralel olarak tüketim çılgınlığına neden olan işe yararlığı tartışılır tuzak kimyevi maddeler...işe yaramadığınıda ispatlayamam...açıklamam duygusaldır...piyasaya olan güvensizliğimle alakalı bir durum...yoksa bor konusunda düşüncelerim farklı...
    mete abi aslında bor kullanılarak sürtünme oranı %0.001 oranına düşürülmüş hatta olasılık hesabına göre bu çıkmakta 10 günlük bi çalışmanın ardından aşınma testini yapan makina bozulmuş ama içindeki bilye parçası tümüyle sağlam çıkmış mikro mikroskopla incelediklerinde yüzeyinde hiç çizik oluşmamış bile... tabi böyle saf bir yağın kullanılması için satış izni çıkartılmasına hangi firma izin verir? bir sürü yağ devi var üretici olarak

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borun kimyada yapıştırıcılarda ve her çeşit malzemeye katılarak dayanımını arttırmada kullanıldığını biliyorum. Castol gibi sadece yağla uğraşan devlerin Bor üzerine çalıştıkları doğru, son derece gizli formülleri Bor esaslıdır.
    Ekstra katık ne zaman işe yarar motor yağ yakmaktadır o zaman
    sadece castrol yağla uğraşan dediğin firma api değerinde en üstde değil şu an ilk basamakta başka bir firma var isim söylemiyim reklam anlaşılmasın...

başkan şu KATKI olayına KATIK niye diyosun yav...
    yav 2side ... başka rengi neyi tartışıyosun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 PM ----------

ek olarak ciddi anlamda denemiş herhangi bir faydasını görebilmiş testten geçirebilmiş arkadaşımız varmı acaba onu merak ediyorum biri vosvosuna felan denemiş iyi değil demiş ama pek açıklayıcı bir bilgi yok....
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    türk işi, milli sermaye vs anladıkta niye bor power
    bide çok pahalı, dün alıcaktım yoksa
    3-4 motorcu birleşip 1 tane alabiliriz aslında. nası olsa otolardaki gibi çok yağ koymuyoruz
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Hacı İlkay bugün bir grup cbfci arkadaşım Bor Günü yapmışlar...Altın günü hesabı...Bora girmişler temelden...kaba inşaat şeklinde...50 milyonmuş 250 gramı...10 ar lira bayılıp hepsi 50 şer gr koyacaklarmış makinalara...bi az ısınma az yakıt konusunda başka arkadaşlardan duyumlar alınınca bizde deneyelim durumu olmuş...

hepimiz boruz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    paranıza yazık vitesleriniz geçmez baskı balta yağın içinde
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Bor

Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen,konuyu ilk mesajdan itibaren okuyup Üniversitelerde araştırma konusu olmuş bir konuda düşüncenizi daha teknik yazarmısınız.

Motosikleti
    sülüman abi bu bir katkı maddesi dikkatini çekerim...savunmuyorum ama katkı maddesi normal yağ gibi koyulmayacağını bilirsin...belli, bir ölçekte deniliyor...en az 50 gr konsa anlarız ne halta yaradığını ...arkadaşlar düşüncelerini anlatacak...5 cbfci arkadaş şu an deneme aşamasında...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    merakla bekliyorum metecim sana güveniyorum lütfen ne ise onu yaz boşuboşuna para verdirme bana bayağı kafamı kurcalıyor
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

Motosikleti
    merakla bekliyorum metecim sana güveniyorum lütfen ne ise onu yaz boşuboşuna para verdirme bana bayağı kafamı kurcalıyor
    bizim cbfci dostlar almışlar ortak deneme aşamasındalar...ama bir efsane geyik var dünyayı kurtaran katkı maddesi diye bakacaz okuycaz usta...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    bu arada hacoli şimdi benim makina 2000 de bir 150-200 gr arası yağ eksiltiyor ...de demek oluyor ki yaza ayvayı yidik...bu dalga yağından kullansak bu tarz kayıplara etkisi olur mu...
    44.444 yaptın belki garibanım motor sekman istemektedir. yakıt tüketimi artmışsa bence bir sekman atmak gerekebilir. düşük hızlarda motor sekmanları daha az km de bitirebiliyor. Honda ama İstanbul trafiğinde düşük hızlarda en az 100 kg taşıyarak 44.444 yapan bir motorun sekman istemesi bence normaldir.
    Kısaca sekmanlar aşınmışsa yağ yakar çok yakar motor yağını çabuk kirletir.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    44.444 yaptın belki garibanım motor sekman istemektedir. yakıt tüketimi artmışsa bence bir sekman atmak gerekebilir. düşük hızlarda motor sekmanları daha az km de bitirebiliyor. Honda ama İstanbul trafiğinde düşük hızlarda en az 100 kg taşıyarak 44.444 yapan bir motorun sekman istemesi bence normaldir.
    Kısaca sekmanlar aşınmışsa yağ yakar çok yakar motor yağını çabuk kirletir.
    dostum ben 40.000 de zaten krankı vs herşeyi sıfırladım...aslında piston sekamn atılacaktı krankıda değişelim fantazisi yaptılar bende tamam dedim ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    bizim cbfci dostlar almışlar ortak deneme aşamasındalar...ama bir efsane geyik var dünyayı kurtaran katkı maddesi diye bakacaz okuycaz usta...
    Metehan kardeşim,
    Konunun başından bakarsan ben dahil denemiş kişilerin görüşleri var.
    Arkadaşlardan genel bir ricam var.Teknik konularda laf olsun diye mesaj yazmamaları.Burada geyik yapmanın veya ahkam kesmenin kimseye yararı olmaz.Hepimize faydası olacak bir konuda deneyim paylaşması yapalım.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    dostum ben 40.000 de zaten krankı vs herşeyi sıfırladım...aslında piston sekamn atılacaktı krankıda değişelim fantazisi yaptılar bende tamam dedim ...
    O zaman ybr al
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bende kullandım borpower...
    4 e bölerek 4 seferde yağ değişimlerinde kullandım.
    hissedilir fark göremedim yada tam analiz edemedimde diyebilirim.
    gözüme çarpan rolantide motor ısınınca çıt çıt ses geliyodu bor koyunca bu ses kesildi, yağda kararma fazla olmuyor ve debriyaj falan kaçırmıyo...

şuan normal yağa döndüm o ses geri geldi.
    ucuz olsa bidaha alırım veya ortak çıkarsa paylaşırız
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    metehan abi'nin bahsettiği dün "bor günü" yapan cbf'çilerden biri benim

cbf150.net'ten iki kişi koyduktan sonra biz de alıp koymaya karar verdik.

işin aslı şu, ilk alan arkadaş'ın (selcuk77 nickli) dediğine göre bor'u ilk koyduğunda herhangi bi frak görmemiş ancak motor ısındıktan sonra motorun sesi değişmiş, ısısı azalmış. vites geçişleri bayağı yumuşamış. ayrıca daha önceden 30-31 liraya gittiği mesafeyi iki kişi 25 liraya gitmiş. yokuş yukarı performansı da bariz artmış. (bunlar selcuk77'nin söyledikleri)

ondan sonra mucit nickli arkadaş da alıp koymaya karar verdi ve koydu da. onun da söylediği motorun ısısının düştüğü. başka da bi fark görememiş.

gelelim benim görüşlerime, ben de daha önceden bor koyan iki arkadaş gibi 50 ml koydum. prospektüsünde "ya 20 dk rolantide çalıştırın ya da 30 km yol gidin" yazıyodu. ben 10 dk rolantide çalıştırıp 35 km yol gittim ancak pek bi fark hissedemedim. sadece motordan yüksek devirde gelen sesler daha ince ve çatlakken bor'dan sonra daha kalın ve tok bi sese dönüştü.

ayrıca bor koymadan önce 10 depo benzin aldıktan sonra sakladığım 10 tane fişin üzerindeki veriler hesaplandığında 100 km'de 3,49 lt yakmışım. şimdi bor koydum, bundan sonraki 10 depoda da fişleri saklıycam ve hesaplıycam. bakalım yakıt harcaması düşücek mi.

ayrıca şunu söylemeliyim ki 50 ml koyarsanız kesinlikle ve kesinlikle debriyaj kaçırma gibi bi durum olmuyo. ilerleyen günlerde bi fark keşfedersem buraya yazarım
    2011 Honda CBF 600

Motosikleti
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan kardeşim,
    Konunun başından bakarsan ben dahil denemiş kişilerin görüşleri var.
    Arkadaşlardan genel bir ricam var.Teknik konularda laf olsun diye mesaj yazmamaları.Burada geyik yapmanın veya ahkam kesmenin kimseye yararı olmaz.Hepimize faydası olacak bir konuda deneyim paylaşması yapalım.
    abicim sitenin 13.000 mesajla en popüler kişisi olan ben yeteri kadar konuyu gündemde tutmak adına bu topacı canlandırıyor ve lüzum gördüğüm yerlerde birşeyler çızıktırıyorum...biz CBF ciler ince eler sık dokuruz...mucize denen bu madenin aslında katkı olarak değilde daha işe yarar birşey olmasını umuyorum motosiklet camiası adına...keşkelere bırakılmayan belkilere bırakılmayan bir kullanım amacı olmasını isterim...elimizde birşey var ve bunu nerelerde kullanmamız gerektiğini bilmiyoruz...yada geliştiremiyoruz...yani madenin ana kullanım amacı hariç dahada yaygınlaşması adına ne yapılabilirizdeyim...daha elle tutulur beklentilerim var...

dostlarım bu konuda fikirlerini yakın zamanda paylaşacaklar...ama her sonuc psikolijiye bakıyor...aaa güzeldi aaa fena değildiii...falan...hedefi 12 den vurmayacaksa bu ürünü veya bu bazlı ürünü neden tercih edelim...bu memlekette rezervleri fazla diyemi...

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ybr al
    ama 2004 te bir yeberem vardı...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu bor madeni, onemli bir maden ve en zengin kaynaklardan biri de Turkiye.
    Fakat bu urunu onemli yapan sey, ayristirildiginda ortaya çikan maddeler ve kullanildigi alanlar.

Yani senin kullanacagin bir alan yoksa, bu maddenin senin için bir degeri olmuyor.
    Anlasilir olmasi için biraz açmaya çalisayim.
    Sallama bir ornek verirsek daha iyi olacak.
    Diyelim ki Bor madeninden roket yakiti uretiliyor.
    Maden bu yuzden degerli.
    Ama senin o yakiti kullanacak roketin yok.
    Maden atil hale geliyor.
    Simdi diyecceksiniz ki, olsun, ben de o yakiti roketi olana satarim.
    Dogrusu bu zaten.
    Boyle olmali.
    Ama sen o madeni ayristiramiyorsun.
    Yani aslinda roket yakiti uretemiyorsun.
    Sen Boru 3-5 maddeye ayristirabilirken, Amerika 100 çesit madde uretiyor.
    Senin ayristirdigin 3-5 madde Bor'a bir deger katmiyor yani.
    O zaman ne oluyor.
    Asil patronumuz amerika madeni ham madde olarak aliyor, isliyor ve parayi o goturuyor.
    Sana da tukenmis bos maden ocaklari kaliyor.

Yani Bor madenine sahip çikalim.
    Ne zaman oonu ise yarar bir sekilde ayristirmayi becerirsek, iste o zaman gelecegin en buyuk enerji kaynaginin basinda oturuyor olma sansimiz var.
    Ama bugun bunu yapamazsak, gelecegimizi kurtaracak kaynagi, hammadde olarak satarsak, hem elimize 3-5 kurustan fazla bir sey geçmez, hem de gelecegimizi kendi ellerimizle kurutmus oluruz.

Butun bu laf kalabaligini neden yaptim?
    Sunun için.
    Eger bir takim milliyetçi duygularla, ulkemize katki saglamak amaciyla bu yagi alacaksaniz, katkidan çok zarar verme ihtimaliniz olabilecegini anlatmak için.

Ben o yagin içindeki bor maddesinin Turkiye sartlarinda ayristirilip, kullanildigina inanmiyorum.
    Belki yagin ana temasi ulkemizde hazirlanmis olabilir ama isin teknolojisi yani Bor ile ilgili kismi buyuk ihtimalle disaridan geliyordur.
    Yani adamlar bizim, hammaddemizi 3 liraya alip isliyor ve bize 300 liraya satiyorlar.

Fikrim boyledir. Faydasi varmidir, yokmudur? bilmem, polemigine de girmem. Beni asar....

(yukarida yazdiklarimin hiç bir bilimsel degeri yoktur. 1991 yilinda Bor madeninin niçin verimli kullanilmadigi merakiyla yaptigim bir arastirmadan aklimda kalanlara gore yaptigim bir yorumdur. Ciddiye almayiniz. Ya da aliniz, arastiriniz)
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Bor

Metehan Kardeşim,
    Demek istediğimde bu zaten.Senin ifade tarzına alışık olmayanlar geyik yaptığını sanıyorlar.Bu konunun güncelliği elbet çok önemli.Genç kardeşlerimiz için kısaca açıklayayım.
    Pazarlamacıların bazı özelilkleri (reklamları inceledikten sonra) şişirdikleri görülüyor.Bu ürün bizim kullanımımızda mucize bir ürün değil.Yüzde 2-20 arası yakıt tasarrufu sağlar diyor. Yüzde bir bile sağlasa olağanüstü.Bu değerleri kullanıcının istatiksel olarak hesaplaması olası değildir.Ancak ve Ancak laboratuar ortamında sonuç alınır.
    Bu ürün yağlayıcı,kayganlaştıcı değil KAYDIRICI dır.Misal;evinizdeki büfeyi salonun diğer köşesine çekmek istiyoruz.Ne yapmalıyız? Beş kişi toplanıp hep beraber itmeye çalışırız,baktık parke çiziliyor,ön tarafına zeytin yağı dökeriz.Olur mu?yeri yağladık ve kayganlaştırdık.Belki biraz daha kolay itilir.
    Peki,birkaç tane yarım parmak su borusu veya tahta süpürge sapı bulsak,büfeden biraz geniş,büfenin ucunu iki kişi kaldırıp biri ayağıyla bunu büfenin altına koysa,sonra biri arkadan iterken diğeri bu silidir parçaları önden beslemeye devam etse ve arkadan çıkanı öne tekrar koyarak devam etse,
    daha kolay olmazmı?Ne yaptık ağır bir kütleyi yer ile araya küçük yuvarlaklar yuvarlaklar koyarak daha az güç ve emek harcayarak KAYDIRdık.
    Nanometrik BOR tanecikleri de aynen böyle çalışıyor.İçinde bulundukları motor
    yağını kendilerini taşıtmak için kullanarak girdikleri her iki metal (metal-mantar arası değil)arasında sürtünmeyi kolaylaştırıyorlar.İtmek için gereken güç miktarı ve yüzey aşınması azalıyor.Yakıt tasarrufunu hesaplamak zor daha önce dediğim gibi,ama,yüzey aşınmasının azalmasının motorun ömrünü çok uzatacağını test raporlarından anlayabiliyoruz.Kullanım klavuzunda da yazdığı gibi belirli bir ömrü tamamlamış motorlara litreylede koysak faydası olmaz.Rodajı bitmiş motora koymak en idealidir.Rektefiye zamanını öteler.Baştan 50-60 lira gibi bir yatırımla 40.000 yerine 60.000 kullansak %50 tasarruf etmiş olmazmıyız?

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sen Boru 3-5 maddeye ayristirabilirken, Amerika 100 çesit madde uretiyor.

Ben o yagin içindeki bor maddesinin Turkiye sartlarinda ayristirilip, kullanildigina inanmiyorum.

(yukarida yazdiklarimin hiç bir bilimsel degeri yoktur.

Ya da aliniz, arastiriniz)
    sana yakışmayan araştırma yapılmadan yazılan kelamlar bunlar...coq bu tarz tahminlere dayalı şeyleri yazmazdı bu foruma...her zaman son noktayı koyardı...1991 den bugüne yazacağı başka şeyler mutlaka olurdu...

bu ayrıştırma işinde ne kadar ACZ içerisinde olduğumuz konusu bence tartışmaya açık...Amerikanın bu maddeyle neler yapabildiğinide biliyor değiliz...hep komplo teorilerine dayalı detaylar var...yani elimizdeki şeyin sadece bizde zengin kaynaklarının olması az olan değerlerimizin yanında ona ayrıca bir MİSYON yüklüyor gibi...Yani Araplar onlarda petrol olmasına rağmen halen hijyene kültüre milliyet önem vermeyip .ıçlarını silmemeye devam ediyorlar...

petrol ile ilgili ise düşüncem şu...petrol yeraltı kaynaklarının Saudia Arabıa... Arap yarımadası .. Azerbeycan ve Ruslardan adeta fışkırıp bizim torprakları teğet geçmesi mevzusuda hem kafamı kurcalamıştır...acaba gerçekten dışa bağımlı halemi getirildik...

Metehan Kardeşim,
    Demek istediğimde bu zaten.Senin ifade tarzına alışık olmayanlar geyik yaptığını sanıyorlar.Bu konunun güncelliği elbet çok önemli.Genç kardeşlerimiz için kısaca açıklayayım.
    Pazarlamacıların bazı özelilkleri (reklamları inceledikten sonra) şişirdikleri görülüyor.Bu ürün bizim kullanımımızda mucize bir ürün değil.Yüzde 2-20 arası yakıt tasarrufu sağlar diyor. Yüzde bir bile sağlasa olağanüstü.Bu değerleri kullanıcının istatiksel olarak hesaplaması olası değildir.Ancak ve Ancak laboratuar ortamında sonuç alınır.
    Bu ürün yağlayıcı,kayganlaştıcı değil KAYDIRICI dır.Misal;evinizdeki büfeyi salonun diğer köşesine çekmek istiyoruz.Ne yapmalıyız? Beş kişi toplanıp hep beraber itmeye çalışırız,baktık parke çiziliyor,ön tarafına zeytin yağı dökeriz.Olur mu?yeri yağladık ve kayganlaştırdık.Belki biraz daha kolay itilir.
    Peki,birkaç tane yarım parmak su borusu veya tahta süpürge sapı bulsak,büfeden biraz geniş,büfenin ucunu iki kişi kaldırıp biri ayağıyla bunu büfenin altına koysa,sonra biri arkadan iterken diğeri bu silidir parçaları önden beslemeye devam etse ve arkadan çıkanı öne tekrar koyarak devam etse,
    daha kolay olmazmı?Ne yaptık ağır bir kütleyi yer ile araya küçük yuvarlaklar yuvarlaklar koyarak daha az güç ve emek harcayarak KAYDIRdık.
    yağını kendilerini taşıtmak için kullanarak girdikleri her iki metal (metal-mantar arası değil)arasında sürtünmeyi kolaylaştırıyorlar.İtmek için gereken güç miktarı ve yüzey aşınması azalıyor.Yakıt tasarrufunu hesaplamak zor daha önce dediğim gibi,ama,yüzey aşınmasının azalmasının motorun ömrünü çok uzatacağını test raporlarından anlayabiliyoruz.Kullanım klavuzunda da yazdığı gibi belirli bir ömrü tamamlamış motorlara litreylede koysak faydası olmaz.Rodajı bitmiş motora koymak en idealidir.Rektefiye zamanını öteler.Baştan 50-60 lira gibi bir yatırımla 40.000 yerine 60.000 kullansak %50 tasarruf etmiş olmazmıyız?
    Bor'un işlevselliği hakkında ilk defa bu kadar akıcı ve anlaşılır birşeyler okuyorum abi sağol...

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Metehan Kardeşim,

Güzel bir açıklama doğruda fakat ülkemiz şartlarında 40 bbin yeri ne 60 bin gitmiş motorun kaybedilen fiyatı zaten bor powera verdiğmiziin çokdaha üstünde olacaktır yani eğer bir aracı evladiyelik ölene kadar kullacaksanız tamam .
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler