Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

"Bor power" yeni yağ katkı maddesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70Tl Motorsilk ,30 Tl Bor-Power'a yamulduk , nasıl kandım bunlara kendime kızıyorum
    ee hoca olmak kolay değil
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    70Tl Motorsilk ,30 Tl Bor-Power'a yamulduk , nasıl kandım bunlara kendime kızıyorum
    sen kullandınmı???

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kullandınmı???
    Dayanamadım valla, Kaplumbağaya da attım(gazlı olduğundan hararet problemi vardı),Clio'ya da(Hızlı gitsin,az yaksın dedim)

Vaat edilendenden uzak iki ürün de

Dayanamadım valla, Kaplumbağaya da attım(gazlı olduğundan hararet problemi vardı),Clio'ya da(Hızlı gitsin,az yaksın dedim)

Vaat edilendenden uzak iki ürün de
    hadiya. bilgilenmiş olduk sağol

hadiya. bilgilenmiş olduk sağol
    Ne zaman Castrol bir yağ katığı çıkarır ilk alan ben olacağım

Zaten kaliteli bir motor yağı içinde gerekli katıkların hepsi vardır.

Ne zaman Castrol bir yağ katığı çıkarır ilk alan ben olacağım

Zaten kaliteli bir motor yağı içinde gerekli katıkların hepsi vardır.
    doğru diyosun

doğru diyosun
    Castrol'da çalışmıyorum ama seminerlerine katılmışlığım yok değil

Castrol'da çalışmıyorum ama seminerlerine katılmışlığım yok değil
    uzman tvde açıklıyo zaten, kullanılmaması gerekli diyo

uzman tvde açıklıyo zaten, kullanılmaması gerekli diyo
    Uludağ Otomotiv ve Gazi Teknik E.F. Otomotiv Öğretmenliği'nde de öyle dediler hayret

Motosikleti
    Artık Yok...
    bor zaten motora performans hız için geliştirilmiş bir madde değilki dilimizde tüy bitti anlat anlat

bor sadece motordaki yağlamayı aşınmayı minumuma indirmek haliyele motorun pistonlardaki aşınmayı minumuma indirmek haliyle motorunde ömrünü uzatmak için geliştirilmiş bir madde o kadar..

castrol ünde magnetic i var partekül bazında aynı görevi gören bor power gibi..

yani bu bor powerdan böyle büyük mucizler neden bekleniyor anlamıyorum altı üstü bir madde motor iyileştirmek metaldeki aşınmayı gidermek ve aşınan motorlardaki yerleri partikkül bazında doldurarak motorun verimli çalışmasını sağlayan bir katkı..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bor zaten motora performans hız için geliştirilmiş bir madde değilki dilimizde tüy bitti anlat anlat

bor sadece motordaki yağlamayı aşınmayı minumuma indirmek haliyele motorun pistonlardaki aşınmayı minumuma indirmek haliyle motorunde ömrünü uzatmak için geliştirilmiş bir madde o kadar..

yani bu bor powerdan böyle büyük mucizler neden bekleniyor anlamıyorum altı üstü bir madde motor iyileştirmek metaldeki aşınmayı gidermek ve aşınan motorlardaki yerleri partikkül bazında doldurarak motorun verimli çalışmasını sağlayan bir katkı..
    Fazla değil hiç bişey bekleme o katıklardan ,yağlamayı devirdaim etmez o yüzeye yapışan sümük

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

castrol magnetec araba için ama. motorada koyulur belki

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    benim zamanımda katkı maddesi diye bir kavram yoktu...bence bunlar artan teknolojik gelişmelere paralel olarak tüketim çılgınlığına neden olan işe yararlığı tartışılır tuzak kimyevi maddeler...işe yaramadığınıda ispatlayamam...açıklamam duygusaldır...piyasaya olan güvensizliğimle alakalı bir durum...yoksa bor konusunda düşüncelerim farklı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim zamanımda katkı maddesi diye bir kavram yoktu...bence bunlar artan teknolojik gelişmelere paralel olarak tüketim çılgınlığına neden olan işe yararlığı tartışılır tuzak kimyevi maddeler...işe yaramadığınıda ispatlayamam...açıklamam duygusaldır...piyasaya olan güvensizliğimle alakalı bir durum...yoksa bor konusunda düşüncelerim farklı...
    Borun kimyada yapıştırıcılarda ve her çeşit malzemeye katılarak dayanımını arttırmada kullanıldığını biliyorum. Castol gibi sadece yağla uğraşan devlerin Bor üzerine çalıştıkları doğru, son derece gizli formülleri Bor esaslıdır.
    Ekstra katık ne zaman işe yarar motor yağ yakmaktadır o zaman

Motosikleti
    başkan şu KATKI olayına KATIK niye diyosun yav...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Borun kimyada yapıştırıcılarda ve her çeşit malzemeye katılarak dayanımını arttırmada kullanıldığını biliyorum. Castol gibi sadece yağla uğraşan devlerin Bor üzerine çalıştıkları doğru, son derece gizli formülleri Bor esaslıdır.
    bor en değerli madendir ve dünyanın en zengin bor madeni eskişehir kırka dadır. 10 yılım orda geçtide. borun önemini bilirim
    ilerleyen zamanlarda bor müthiş bir enerji kaynağı olacak.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Fazla değil hiç bişey bekleme o katıklardan ,yağlamayı devirdaim etmez o yüzeye yapışan sümük
    teflonla yada benzeri katkılarla bunu karıştırmamak lazım teflon yapışıyor du evet ama bu teflon zihniyetinde değil o yapışkan sümüğümümsü maddler yağla tepkimeye giren maddelerken bor power yağla tepkimeye girmiyor.

zira bor power dünyanın pek çok ülkesine ithal ediliyor eyer dandik bir şey olsa hiç bir avrupa ülkesi kabul etmezdi

bunun dışında borpower münich deki dünya teknoloji müzesinde sergilenmeye hak kazanan türkiyedeki tek ürün ve araştırırsanız dünya teknoloji müzesinde ürün sergilenmesi çok çok zordur adamlar her ürünü teşhir edip tanıtmazlar bu çok önemli bir şey demekki bor power boş bir ürün değil demeki yabancı bilim adamlarınında ilgi ve dikkatini çekmiş..

Motosikleti
    bu arada hacoli şimdi benim makina 2000 de bir 150-200 gr arası yağ eksiltiyor ...de demek oluyor ki yaza ayvayı yidik...bu dalga yağından kullansak bu tarz kayıplara etkisi olur mu...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada hacoli şimdi benim makina 2000 de bir 150-200 gr arası yağ eksiltiyor ...de demek oluyor ki yaza ayvayı yidik...bu dalga yağından kullansak bu tarz kayıplara etkisi olur mu...
    Fazla eksiltmiyor tamamlaman bence daha iyi olur. Bu yağ katkılarını tavsiye etmiyorum ben, yağın iyisi kendisidir,içindeki sana yeter

Motosikleti
    HONDA CBR 1100XX
    bu başlık altında birçok kişi yorum yazmış teorik konuşmuş olur yada olmaz demiş. pek fazla kullanan insana denk gelmedim. özellikle debriyajın kaçırması konusunda kafa yordum ama zaten yağın içinde bulunan bir şeyin katkıyla beraber kaçıracağı düşüncesi pek kafama yatmadı. Ustamla kavga dövüş iki gün önceki yağ değişimimde 2006 model honda cbr600f motoruma borpower koydum. koymadan önce borpower yetkilileriyle görüştüm tabiki sakın koymayın islak debiryaj vs herkeze dediklerini söylediler. '' bana yapacakları açıklamanın resmi bir şey olmadığını, birkaç arkadaşımın motorunda kullandığını (zarf) iyi sonuç aldıklarını kendilerine olumlu dönüş olup olmadığını'' sordum. cevap enteresan. risk almamak için bu tarz bir açıklama yaptıklarını ancak kullanan birkaç kişinin kendilerine geri bildirim yaptığını ve sonucun olumlu olduğunu söylediler. Ben koyalı henüz 100 km civarı oldu. Debriyaj kaçırması ile ilgili biraz dikkat kesildim birkaç şey denedim bayır mayır bir sorun çıkmadı. kullandığım 100km de de herhangibir sorun algılamadım. ne işe yaradı derseniz daha onuda denemedim. 109 beygirin üzerine gelen birkaç beygiri (tabi geliyorsa) pek hissedemeyeceğimi zaten tahmin ediyorum. yakıt konusunu daha benzin yeni bitti depo fullediğimde anlayacağım. benim motorumda motor sesinde vs bir sıkıntı yoktu o yüzzden pek bir değişiklik anlamadım. şu anda kadar tek değişiklik 11-13 bin devir civarlarında vites atmaya çalışırsam vites geçişinde sıkıntı oluyor vites değiştirmek için devir düşürmem gerekiyordu bu ortadan kalktı çok denememe rağmen yüksek devirdede vitesleri takılmadan değiştiriyorum. yakıt sarfiyatı konusunda depoyu fullleyip bitirmemi takiben buraya bir şeyler yazacağım...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler