Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adım Adım Sürücü Belgesi Yenileme İşlemleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Merhaba;

Bu yazımızda "adım adım sürücü belgesi nasıl yenilenir" sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Öncelikle bu işlem için temin edilmesi gerekenleri madde madde sıralayalım;

1. Eski sürücü belgesi

2. Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği

3. Sürücü sağlık raporu

4. 15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz

5. 2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik vesikalık fotoğraf)

6. Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.

Adım 1: Randevu

Öncelikle https://surucurandevu.egm.gov.tr/ sitesinden randevu alıyoruz. Randevuyu genellikle bir iki ay sonrasına alacağınız için burada ne kadar çabuk davranırsanız o kadar işleminiz daha erken bitecektir.

Adım 2:Biyometrik fotoğraf temini

Sürücü belgesinde ve sağlık raporunda kullanılmak üzere fotoğrafa ihtiyacımız var. Elimizde şayet en az 4 adet biyometrik fotoğraf varsa,fotoğraf temin işlemine gerek yok. Şayet yoksa en yakın fotoğraf stüdyosuna gidip,çektirebilirsiniz.

Ek bilgi: Biyometrik fotoğraf nedir ?
    Bilgi için : https://epasaport.egm.gov.tr/hakkind...etrikfoto.aspx

Adım 3: Sürücü Sağlık Belgesi Alımı

Randevu ve fotoğraf işlemlerimizi hallettikten sonra,Aile Sağlık Merkezlerine giderek aile hekimimizden sürücü sağlık raporunu ücretsiz temin edebilirsiniz.

Adım 4: Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırılması.

Toplam 15 Tl olan bu miktarı vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıyoruz.

İşlemi randevu gününden bir kaç gün önce yaparsanız daha sağlıklı olur. Zira gün içerisinde yatırdığınız ücret sistemde görülemeyebiliyor.

Adım :5

Gerekli evrakları temin ettik. Randevu günü ve saati gelince emniyet müdürlüğüne giderek işlemlerimizi tamamlıyoruz. İşlemler tamamlanınca sürücü belgemiz en geç 15 gün içinde adresimize teslim edilecektir.

Ehliyetimiz elimize ulaşana dek,emniyet müdürlüğü tarafından bize geçici sürücü belgesi verilecektir.

Faydalı olması temennisiyle...
    fatih.met ve huduni bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resmi işlemler işte. Adım adım anca ilerliyor herzamanki gibi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi işlemler işte. Adım adım anca ilerliyor herzamanki gibi
    Ekimde başladım işlemlere,geçen hafta yenisi geldi abi

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu konunun linkini bir köşede saklayalım, malum insanlarımız bakmadan moto sohbet bölümüne hemen konu açıyorlar oraya cevap olarak bu konunun linkini atarız.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu şu kan bilgisi için yeniden mi deldiriyoruz parmağı yok mu başka yolu bunun?

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Sağlık raporunu Aile sağlığı merkezinden direk almanız sozkonusu olmayabilir. Bu beklenti ile gitmeyin.
    Geçmiş saglik problemlerinize göre veya hekimin karari ile bir üst basamağa sevk edilmeniz olasıdır.
    Direk alabileceğiniz bir evrak değildir.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Aralık başında randevu almak için sisteme girdim. Ankara Emniyet'i en yakın tarih olarak 2 Ocak tarihini veriyordu. Ben de civar il ve ilçelere baktım. 13 Aralık günü için Sivrihisar için randevumu aldım.

Aklınızda olsun. Randevu ile gittiğinizde sadece evrakları teslim ediyorsunuz, sürücü belgesi sonradan belirttiğiniz adrese geliyor. Bu yüzden, İstanbul'da ikamet etseniz bile Van'dan randevu alabilirsiniz.
    Hayat her zaman sen tüm olanakları yaşayıp tüketmeden önce biter... W. Faulkner

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Adım 3: Sürücü Sağlık Belgesi Alımı

Randevu ve fotoğraf işlemlerimizi hallettikten sonra,Aile Sağlık Merkezlerine giderek aile hekimimizden sürücü sağlık raporunu ücretsiz temin edebilirsiniz.
    İnsanları yanlış yönlendirmeyelim, muayene için Aile Sağlık Merkezi'ne giderseniz, hekim anlayamadığı durumlar için sizi uzman hekime yönlendirebilir ve bu muayene de ücretsiz değildir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)