Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Muayenesi Hakkında Merak Ettikleriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurdefterli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet Muayenesi hakkında bilmek istedikleriniz mesela ?
    Soru :Muayene randevusu nasıl alınır?
    Cevap: 0850 222 88 88 (Ücretsizdir. veya tuvturk.com.tr

Soru : Motosiklet Muayenesini nerede yaptırabilirim ?
    Cevap:Anadolu yakasında oturanlar Kadıköy Kızıltoprakta (Fenerbahçe Stadının karşısında ) ,Avrupa Yakasındakiler Maslak Motosiklet Muayene istasyonunda veya diğer Araç muayene istasyonlarındada randevu alarak yaptırılabilir.

Soru : Xenon far muayeneden kalırmı?
    Cevap: hayır Motosikletlerde Kusur değildir.

Soru : Aylık Gecikme Ücreti Ne kadar ?
    Cevap :Heray için %5 yani aylık 4,13 tl

Soru :Muayeneden kalınırsa yaptırmak için ne kadar süre var ?
    Cevap: 1 ay süreniz var. 1 ay içinde 1 kere Muayene tekrar hakkınız var.

Soru :Muayene Tekrarında ücret alınırmı ?
    Cevap :Hayır alınmaz .
    Simak, mehmetenis, SoulForged ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda
    Soru: Muayenede Eksoz Emisyon Gereklimi ?
    Cevap: Hayır Gerekmez Eksoz Emisyondan muaftır.

Soru : Arkaya veya yan tarafa takılan çanlar muayeneye engelmidir?
    Cevap : Muayeneye engel Değildir.Trafikte ceza yazmaz Sadece (2014 yılından itibaren ticari olan pizzacı ,kebapcı gibi büyük çanta takanlar ruhsatlarına işlettirecekler.)

Soru : Muayenede Kask ve gözlük gereklimi ?
    Cevap : Kaskın önünde camı varsa sorun yok, camı yoksa ayrı bir gözlükle gelebilir. Camsız kask ise gözlükte toksa kalır.

Soru : Lastik diş derinliği kaç mm olmalıdır ?
    Cevap : 1 mm üzerindeki lastikler geçer. Fakat lastikte yarık yırtık varsa geçmez.

Soru : KM saati veya hız göstergesi çalışmazsa Muayeneden Geçermi ?
    Cevap : Hayır geçmez çalışacak .

Soru : Park lambası ,sinyal lambaları ,kısa uzun far veya fren lambalarından birinin yanmaması kusurmudur ?
    Cevap : Evet hepsi yanıyor olmak zorundadır.
    iocak40, SoulForged ve rebirth bunu beğendiler.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    super paylaşım olmuş,
    kısa ve net cevaplarla guzel açıklamalar......ellerine sağlik
    iocak40 bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı ugurdefterli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cevap : Muayeneye engel Değildir.Trafikte ceza yazmaz Sadece (2014 yılından itibaren ticari olan pizzacı ,kebapcı gibi büyük çanta takanlar ruhsatlarına işlettirecekler.)

Cevap : Kaskın önünde camı varsa sorun yok, camı yoksa ayrı bir gözlükle gelebilir. Camsız kask ise gözlükte toksa kalır.

Cevap : 1 mm üzerindeki lastikler geçer. Fakat lastikte yarık yırtık varsa geçmez.

Soru : Park lambası ,sinyal lambaları ,kısa uzun far veya fren lambalarından birinin yanmaması kusurmudur ?
    Çantaların ruhsata işlettirilmesi için ruhsatta ticari mi yazması lazım yada bu çantalar kaç litre olması lazım

Motosikleti
    Honda
    Bu Soru Muayene içinse sorun değildir muayeneden geçer. Trafikte ceza için soruyorsanız normalin çok üzerinde ise orjinal olmayan parça diye tanımlayıp ceza yazmak isteyebilir .
    Ev ve İş yerlerine servis yapan ticari amaçla kullanılan motosikletler işletecek . Normal Kullanıcı takabilir Lt diye bir prosedür yok fakat aracın boyutlarını aşmayacak arka koltuğu kapatmayacak şekilde olmalı . Şahıs motosikletleri pizzacı çantası takamaz.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    ben muayeneye gitmeden önce tuvtük e telefon açtım. arka çanta var sorun olurmu dedim olmaz gelebilirsiniz diyerek telefonu kapattım. 5 dakika sonra tuvtürk ten tekrar arandım ve arkadaşım size yanlış bilgi vermiş çantalı bir şekilde gelirseniz muayeneden geçemezsiniz denildi ve ben çantayı sökerek gittim.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Bu Soru Muayene içinse sorun değildir muayeneden geçer. Trafikte ceza için soruyorsanız normalin çok üzerinde ise orjinal olmayan parça diye tanımlayıp ceza yazmak isteyebilir .
    Ev ve İş yerlerine servis yapan ticari amaçla kullanılan motosikletler işletecek . Normal Kullanıcı takabilir Lt diye bir prosedür yok fakat aracın boyutlarını aşmayacak arka koltuğu kapatmayacak şekilde olmalı . Şahıs motosikletleri pizzacı çantası takamaz.
    Cevabınız için teşekkürler doğru olan da bu en sonunda gerekli düzenlemeyi yaptılar

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Ben motosikletimi 17.02.2014 tarihinde muayene ettirdim. Kafası karışan arkadaşların dikkatine xenon far değiştirilmiş eksoz ile muayeneye girdim ve hiç bir sorun yaşamadım. Xenon far motosiklette kusur değilmiş. Değiştirilmiş eksoz ise belki de teknisyen tarafından fark edilmedi yani muayeneyi sorunsuz geçtim. (motorum 600 rr 2008 model)
    wolrath bunu beğendi.

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400

Yanlış bilgi, xenon far ağır kusur olarak sayılıyormuş. Tecrübeyle sabittir =)

Önder Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 150c
    merhaba arkadaşlar,motorumun muayenesi yaklaşıyor.ön farın nikelajlı arka tasında 5 cm çapında kırık var.far camında kesinlikle çatlak bile yok.arka tas kırık.ışık sızıntısı falan da yok.sadece görüntü olarak etkili,aydınlatmada en ufak etkisi yok.
    muayenede bu durum sorun olur mu acaba.
    bir de kaskın camında 3 adet çizik var.buna bir şey derler mi.
    teşekkürler

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Konuyu canlandırıyorum ne derece dogru bilmiyorum fakat scooter imin 2015 Aralık ta muayenesi bitiyor.Tum elektronik sistemi far park kisa uzun sinyal dortlu fren korna mars fren lastik tam ve hepsi calisiyor tek sorunum on göğüste çatlaklar var ve havalandırma parçaları yok sizce geçermi ? tesekkurler

Burdurlu33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawasaki(Jawa 125 sport)
    Arkadaşlar motorun farı bozuk ve arka sinyallerim cıkık yarın bakım yaptırıcam sinyalleri ve farı halledicem ancak bi sorum olacak egzozda motoru aldıgımda 3 tane delik vardı önceki sahibi daha tok bi ses cıkması için delmiş delikler fazka büyük değil ve rahatsız edici bi sesi kesinlikke yok. Muayenede gecermi?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Burdurlu33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun farı bozuk ve arka sinyallerim cıkık yarın bakım yaptırıcam sinyalleri ve farı halledicem ancak bi sorum olacak egzozda motoru aldıgımda 3 tane delik vardı önceki sahibi daha tok bi ses cıkması için delmiş delikler fazka büyük değil ve rahatsız edici bi sesi kesinlikke yok. Muayenede gecermi?
    Sorun olacağını sanmıyorum.
    Zaten muayene esnasında fren kontrolü için kızaklama yaparken motosiklet çalışıyor halde olur.
    Fazla bağırttırmazsanız fark edilmez bile.

Konunun güncel hali için;
    Motosiklet Muayene Rehberi

Motosikleti
    Mondial Drift
    Motosikletin cc sini ölcüyorlar mı

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı fofer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yanlış bilgi, xenon far ağır kusur olarak sayılıyormuş. Tecrübeyle sabittir =)
    Senin yanlışın var arkadaşım, xenon ampullerle ben Honda CBF1000 mi muayeneden geçirdim sıkıntı olmadı.
    karacabeg bunu beğendi.

berkan52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Honda CBR250R
    Frenleriniz sağlamsa en azından tutuyorsa ve motosikletiniz de ki bütün aydınlatmalar çalışıyorsa muayeneden geçiyorsunuz. Far ayarı hafif kusur sayılıyor ama yinede yaptırmakta fayda var sonrasında gece sürüşünde bol bol küfür yeme ihtimaliniz var. Aydınlatma diyip geçmeyin park ampülünüz patlaksa yada yanmıyorsa muayeneden geçemiyorsunuz ağır kusur kabul ediliyor. Neticede otomobil olmadığı için kontrol edebilecekleri başka bir şey olmadığı için park ampülünden dolayı bile ağır kusur alabilirsiniz.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)

Hocam lastikte yarık olması (yani bir çivi girdi patlamadı) ağır kusur mu ? yani kalır mı muayeneden yoksa hafif kusurla geçer mi?

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    benim ybr 125 esd nin gösterge paneli kırıldı bende yenisini taktım ama kilometre yükseltilemiyormuş
    ben muaynede orjinal km yazdırmak istiyorum yani eski km saatinde yazan km + şimdiki km saatinde yazan km
    bu mümkün mü?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)