Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arife günü Ayvalık yolundayım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki er6f
    arkadaşlar motoru aldığımın üzerinden tam bir sene geçti ve bana anca uzun yola çıkmak nasip oldu..kardeşimle beraber arife günü(çarşamba)İstanbuldan Çanakkale hattı üzerinden Ayvalığa hareket edicez..şimdiye kadar hep İstanbul içi gezdim..arada bi kaç Çatalca,Gebze,Kilyos yaptım ama ilk defa bu kadar açılıcam..motorun hiç bir eksiği yok..tam bakım yapıldı..inşallah sorun çıkarmaz..tek eksiğim senelerdir arabayla teptiğim yolun motorla nasıl olacağını bilmemem..görüşlerinize ve hertürlü tavsiyenize ihtiyacım olabilir..özellikle uzun yol tecrübesi olan ikitekerci arkadaşlar..fikirleriniz benim için önemlidir..şimdiden teşekkürler..
    zaman ile sınırlanan,ne kadar özgür olabilir ki...?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Hayırlı uğurlu olsun. Henüz 1 ay önce İstanbul-Ayvalık arası git-gel yapmış biri olarak şunları söyleyebilirim.

Körfeze giderken otobanda yerdeki asfalt trimlerine dikkat et. Hani şu otobana paralel giden yerdeki çizgiler. Özellikle viyadüğün bir tanesinde var seni korkutabilir. Serbest bırak gidonu gitsin..

İzmitten yalovadan sonra yalova-bursa ve bursa-balıkesir yolu çok güzel. Özellikle bursa-balıkesir arası oldukça rahattı otoban olduğu için. Ancak Balıkesir-Edremit yolu için aynı şeyi söyleyemiyeceğim. Daha önce gittiğinden bilirsin sadece tek şerit gidiş-geliş bir yol ve bazı virajları oldukça keskin. 1-2 tane öyle ancak virajları normal almaya alışınca onlarıda normal viraj sanıyor insan. Bunun haricinde söyleyebileceğim birşey yok.

500km yolun var. Telefonun full şarj olsun. En azından 150+150 2 mola ver. Yolun açık olsun.

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Arkadaş Çanakkale hattından gidecekmiş, bende Ayın 18'de gidiyorum. Tekirdağ, üzerinden geliboluya inip şehitliği filan ziyaret edeceğim. Oradan da cundaya ineceğim. Yanına mutlaka böyle bir aparat al

http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=355
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sabah erken saatte yola çık.. akşam uykunu almış ol uykusuz yola çıkma.... akşam yolculuğu yapma.. en az 2 sefer mola ver... yolun en zor anı son 50-100 km kısımdır.. geldim deyip rahatlayıp dikkat kaybedersin.. sürat artar.. o yüzden acele etmemelisin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Bende bir ay önce yalova,bursa,balıkesir üzerinden döndüm istanbul'a ayvalık'tan. Ataşehirde oturuyorum tam 400 km tuttu. Yol güzeldi. İstanbul'a kadar en ufak bir tehlike atlatmadım Ortalama 100 km hızla molalarla birlikte 6 saatte geldim Topçular'dan. Fırsat bulursam yaptığım gezinin fotoğraflarını ekleyeceğim(İstanbul-Erdek-Assos-Ayvalık-Foça,1250 Km,1 Hafta.)

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    öncelikle kazasız belasız gidip gelmenizi dilerim ayvalıga bende 1 ay önce gidip gelmiştim motorla hatta gezimide paylaşmıştım burada evet bursa yolundan balıkesire kadar çok rahat ama balıkesir den sonra çok kötüydü yollar çalışmalar falan zorlamıştı çok.arabanın aksine ayvalıkta motorla gezmekten çok büyük zevk alırsınız dilerim çanakkale güzergahı nın yolları iyidir rahat gidip gelirsiniz. şimdiden iyi tatiller.....

ımroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    selam. bende arefe günü öğleden sonra çanakkale yolculuğuna çıkacağım eğer yolda karşılaşırsak beraber gideriz ;)..

Motosikleti
    kawasaki er6f
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Henüz 1 ay önce İstanbul-Ayvalık arası git-gel yapmış biri olarak şunları söyleyebilirim.

Körfeze giderken otobanda yerdeki asfalt trimlerine dikkat et. Hani şu otobana paralel giden yerdeki çizgiler. Özellikle viyadüğün bir tanesinde var seni korkutabilir. Serbest bırak gidonu gitsin..

İzmitten yalovadan sonra yalova-bursa ve bursa-balıkesir yolu çok güzel. Özellikle bursa-balıkesir arası oldukça rahattı otoban olduğu için. Ancak Balıkesir-Edremit yolu için aynı şeyi söyleyemiyeceğim. Daha önce gittiğinden bilirsin sadece tek şerit gidiş-geliş bir yol ve bazı virajları oldukça keskin. 1-2 tane öyle ancak virajları normal almaya alışınca onlarıda normal viraj sanıyor insan. Bunun haricinde söyleyebileceğim birşey yok.

500km yolun var. Telefonun full şarj olsun. En azından 150+150 2 mola ver. Yolun açık olsun.
    önerilerin için teşekkürler..o yoldaki kusurları hiç farketmemiştim arabayla gittiğim için..ama motorla o yolu kullanmayı düşünmüyorum..özellikle bahsettiğin balıkesir edremit arası yolu gerçektende tecrübe gerektiriyor..bu taraf(çanakkale güzergahı)daha çekici geliyor nedense..molaları daha sık tutucam sanırım..sen 150km olarak baya dayanmışsın..biraz daha bakına bakına gitme taraftarıyım..belki de acemilikten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:01 ----------

Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş Çanakkale hattından gidecekmiş, bende Ayın 18'de gidiyorum. Tekirdağ, üzerinden geliboluya inip şehitliği filan ziyaret edeceğim. Oradan da cundaya ineceğim. Yanına mutlaka böyle bir aparat al

http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=355
    o aparatta anlayamadığım,tekerleği tamir ettikten sonra nasıl şişiriyorsun..bende sprey şişirici var ekipman olarak başka da bişiy yok..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:05 ----------

[QUOTE=TEKTEKER_RAMÇO;2145591]sabah erken saatte yola çık.. akşam uykunu almış ol uykusuz yola çıkma.... akşam yolculuğu yapma.. en az 2 sefer mola ver... yolun en zor anı son 50-100 km kısımdır.. geldim deyip rahatlayıp dikkat kaybedersin.. sürat artar.. o yüzden acele etmemelisin...[/QUOTE

çok teşekkürler hepsini uyguluycam..özellikle yolun son kısmındakileri..çünkü rehavete kapılan takımların yediği goller son dakikalarda olur hep..gideceğimiz yere varmadan yolculuk bitmez

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Çanakkale yolu doğru seçim .Özellikle keşandan sonra çok keyif alacağına eminim.Ancak geyikliden sonra keskin virajlar başlıyor.Özellikle altınoluk,küçükkuyuya yaklaşık 40-50 km kaladan itibaren çok dikkatli ol.çam ormanı içerisinde devam eden ancak tehlikeli virajlar içeren bir yoldur.Çıkışından ziyade,denizi gördükten sonra inişte 3-4 viraj varki oralarda çok dikkatli olmalısın.Yolun yan kısımları mıcırlıdır,fazla yatmadan sakin inmeni öneririm.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    kawasaki er6f
    Alıntı okkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle kazasız belasız gidip gelmenizi dilerim ayvalıga bende 1 ay önce gidip gelmiştim motorla hatta gezimide paylaşmıştım burada evet bursa yolundan balıkesire kadar çok rahat ama balıkesir den sonra çok kötüydü yollar çalışmalar falan zorlamıştı çok.arabanın aksine ayvalıkta motorla gezmekten çok büyük zevk alırsınız dilerim çanakkale güzergahı nın yolları iyidir rahat gidip gelirsiniz. şimdiden iyi tatiller.....

çok teşekkürler..ben de ayvalık cunda civarındaki motor gezintilerini şimdiden merak ediyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:10 ----------

Alıntı ımroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam. bende arefe günü öğleden sonra çanakkale yolculuğuna çıkacağım eğer yolda karşılaşırsak beraber gideriz ;)..
    sabah sekiz gibi mahmutbey gişelerden geçmeyi düşünüyorum..daha geç olursa karanlığa bırakır gibime geliyo..saatler uyarsa bekleriz..motorum Kawasaki er6 f gri
    inşallah denk geliriz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 ----------

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanakkale yolu doğru seçim .Özellikle keşandan sonra çok keyif alacağına eminim.Ancak geyikliden sonra keskin virajlar başlıyor.Özellikle altınoluk,küçükkuyuya yaklaşık 40-50 km kaladan itibaren çok dikkatli ol.çam ormanı içerisinde devam eden ancak tehlikeli virajlar içeren bir yoldur.Çıkışından ziyade,denizi gördükten sonra inişte 3-4 viraj varki oralarda çok dikkatli olmalısın.Yolun yan kısımları mıcırlıdır,fazla yatmadan sakin inmeni öneririm.
    beni en çok düşündüren yolun o kısmı aslında..çünkü arabayla giderken bile sıkıntı yapıyo..banket kısmı tehlikesi ve özellikle konvoy şekline gelen trafik..haklısın,uyarıların için çok sağol...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı otistik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o aparatta anlayamadığım,tekerleği tamir ettikten sonra nasıl şişiriyorsun..bende sprey şişirici var ekipman olarak başka da bişiy yok..[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:05 ----------

3 Adet CO2 tüp var yanında onunla şişiriliyor.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    kawasaki er6f
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 Adet CO2 tüp var yanında onunla şişiriliyor.
    evet şimdi gördüm..alınası bişeymiş hemen tedarik edicem..çok sağol

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    abi nolcak iki adım yol ne gelir sana
    ustam ben cbf 150 yle 1 ay önce 3 aylık deneyimle çıktım yola istanbul-çatalca-yalıköy-kıyıköy-iğneada-istanbul yaptım genelde orman yollarından hele o dönüşte bi dağ vardı iğneada-pınarhisar arası dön, çık, in ne ararsan var son 200 km kala hava karardı o orman yollarında karanlıkta ne çektim ama bir o kadarda zevkliydi bir günde 500 km yaptım.senin kawayla geneli düz yollarda işin rahat kolay gelsin fırsat olsa bende gelirdim bi dahaki sefer inşallah

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    çanakkale güzel bir güzergah ...

haziranda gittim .. pendik yalova bursa balıkesir ayvalık rotası bence cok cok iyi... geze geze gittik desem yeridir.. ki ben eşim ve koca canalarla ve koca bir racingle gittim .. tavsiye ederim.. bende ayvalıkta olucam bayramda.. bişeye ihtiyacın olursa ulaşabilirsin .. şimdiden hayırlı yolculuklar.

not: tatile gittigini unutma.. acele giden ecele gidiyor malesef.. sollama yaparken çok dikkatli olman .. aynı dikkati arçınlada paylaş.. ani hızlanmalarda önceden artçını bacagına vurarak uyar .. bikaç püf noktası sadece...
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    kawasaki er6f
    Alıntı mastikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi nolcak iki adım yol ne gelir sana
    ustam ben cbf 150 yle 1 ay önce 3 aylık deneyimle çıktım yola istanbul-çatalca-yalıköy-kıyıköy-iğneada-istanbul yaptım genelde orman yollarından hele o dönüşte bi dağ vardı iğneada-pınarhisar arası dön, çık, in ne ararsan var son 200 km kala hava karardı o orman yollarında karanlıkta ne çektim ama bir o kadarda zevkliydi bir günde 500 km yaptım.senin kawayla geneli düz yollarda işin rahat kolay gelsin fırsat olsa bende gelirdim bi dahaki sefer inşallah
    eyvallah kardeşim..zaten burdan bişi diyenlere hemen seni söylüyorum..adama 4-5 ayaönce boş alanda vites atmayı öğretiyodum şimdi kendisi 5000 i devirdi gitmediği yer kalmadı diyorum..susuyolar
    iğne ada yolculuğunda ben de olmak isterdim..bi dahakine havalar bozmadan beraber kaçalım olma mı?
    Ayvalığa gelme gibi bi iznin olursa hala fırsatın var..son 24 saat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:27 ----------

Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanakkale güzel bir güzergah ...

haziranda gittim .. pendik yalova bursa balıkesir ayvalık rotası bence cok cok iyi... geze geze gittik desem yeridir.. ki ben eşim ve koca canalarla ve koca bir racingle gittim .. tavsiye ederim.. bende ayvalıkta olucam bayramda.. bişeye ihtiyacın olursa ulaşabilirsin .. şimdiden hayırlı yolculuklar.

not: tatile gittigini unutma.. acele giden ecele gidiyor malesef.. sollama yaparken çok dikkatli olman .. aynı dikkati arçınlada paylaş.. ani hızlanmalarda önceden artçını bacagına vurarak uyar .. bikaç püf noktası sadece...
    tavsiyelerin için sağol..inan hiç acelem yok..motorun zevki bana göre geze geze gitmektir..ani hızlanmalar (gerekmedikçe tabii)beni pek cezbetmiyor..artçıyı uyarma şekli hoşuma gitti benim biladeri bol bol dürterim artık

bu arada bursa balıkesir güzergahı benim de yıllardır kullandığım güzergah çünkü manisalı yız.senede 3-4 kere arabayla tepiyoruz..biraz da değişiklik için çanakkale istedim..hayırlısı..eğer Ayvalıkta denk gelirsek ben kısmetse sarımsaklı da olucam..senin de bi ihtiyacın olursa beklerim..benim burası devamlı online olucak..

tekrar teşekkürler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)